Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

Honey007

s hodnocením jsem dlouho váhala, protože mám z filmu trochu rozporuplné pocity. Alice Nellis je moje oblíbená režisérka, ale tady mi přijde, že to není úplně její téma. Místy jsem se opravdu výborně bavila a smála, ale celé mi to ve výsledku přišlo zbytečně překombinované a vyumělkované. Upřímně s větším odstupem je to 60% jenom kvůli Alici... ()

Generi

Tak tento film mě opravdu pobavil. A to se mi už velmi dlouho nestalo. Posledních 15 let - minimálně - mám pocit, že si čeští i slovenští režiséři musejí za každou cenu kopnout do komunistů a všichni najednou točí filmy o té otřesné době a nějak si v sobě musí pořád něco řešit. A tady najednou svěží dílko, skvělé herecké výkony, mě nejvíc sedl Marián Geisberg, všechno uvěřitelné a přitom ne za každou cenu dramatické nebo naopak vtipné. Alice Nellis natočila film o partě chlapů bez toho, aby z toho čpěl nějaký -ismus. ()

josezuna

ani dobré, ani úplne zlé. Alice Nellis akoby stratila dych. čím ďalej sú jej filmy, len akési pokusy , bez väčšej hĺbky, či hravosti. partia rockových muzikantov v svetroch, to snáď nie. Polívkovi a Heřmánkovi by som neuveril , že boli rockeri, ani keby to bola pravda. casting sa veľmi nevydaril a celkovo uchopenie témy je mierny guláš. od tragických prvkov, cez emócie až po náznak humoru. snaha bola, len škoda, že to pani režisérka nedotiahla do ucelenejšieho tvaru. rozpačité. ()

davidjunek

Dovedu pochopit, že se najdou příznivci tohoto dle mého soudu mdlého snímku. Co je však pro mne jako pro člověka, který umí sem tam na něco zahrát, naprosto neodpustitelné, že z pánů Polívky a Heřmánka, jinak skvělých herců, přímo čiší, že se na žádný hudební nástroj neumí ani podívat. Špatně předstíranou hru na klavír jsem ochoten odpustit Adině Mandlové a jejím čokoládovým očím, nikoli však o více jak sedmdesát let mladšímu filmovému baskytaristovi. Jako kdyby Jaromíra Jágra hrál herec tělesných proporcí Alosie Dvorského... ()

P_Soar

Tak jsem se jakýs takýs moderních Nezralých malin s Krobotem přece jen dočkal:-) Chyby by se na tomto filmu našly, ale jde veskrze o příjemné pokoukání. Na české poměry posledních let výrazný nadprůměr. ()

kratajirka

Má to vtip, má to styl, má to drive, má to smysl. Jednou to bude na Bluray disku, na kterém bude napsáno "Výběr toho nejlepšího českého". ()

PetrJJ

Po dnešním prvním shlédnutí filmové komedie Alice Nellis musím říci že je to povedený film (rozhodně komediálního žánru). Opravdu dobré herecké obsazení pro tento film. ()

Anubiska

Vytknout se dá mnohé,to rozhodně ano,ale nemůžu si pomoct-za Genzera,který tady opravdu exceluje,a za Krobota dávám čtyři hvězdy,sper to ďas! ()

studentice

Film Revival se mi libil, pobavil:). Je to pohodovy letni filmecek s pro me paradni muzikou. Zapletka mi prisla originalni a hlavní myšlenka filmu je podle mě potřeba stále připomínat. Zaujal mě herec Marián Geišberg, naopak nepotěšil výkon Richarda Genzera. ()

bratr_jezek

Celkem dobře zvolená ústřední čtveřice zvedá film nad průměr běžné produkce. Herci dokáží totiž hrát nejenom slovy, ale i gesty nebo velmi úsporně pouhým pohledem očí. Škoda, že na hudební film zazní málo písní kapely, to co se objeví, zní velmi příjemně. Dokážete pak pochopit, proč se tolik diskutovalo, když se kapela rozpadla. Hrála dobře, hrála anglicky a to se nesetkávalo s ohlasem kritiky, navíc osobní neshody, závist, nedorozumění a podobně jako u s kapelou srovnávaných Beatles "osudová žena" (Zuzana Bydžovská) - to vše rozpad uspíšilo. Hudebníci se pak setkávají až po letech, na pohřbu manželky jednoho z nich (Bolek Polívka). Pár zahraných písní znovu navodí příjemné pocity a jiskřičku života, kterou nechce hlavně klávesista (Karel Heřmánek) nechat uhasnout. Pro "návrat" legend je ale potřeba udělat víc. Třeba se spojit s prohnilým manažerem (Richard Genzer), vyrovnat se se slepým bubeníkem, nechat o sobě psát hovadiny v novinách, lhát o zdravotním stavu, vyrvat textaře (Miroslav Krobot) z východní ézoteriky a spárů "osudové ženy" Bydžovské či přetrpět výstřelky zpěváka s duší nedospělého rockera (Marián Geišberg), který svým "free" a "cool" imagem maskuje cosi mrazivějšího. Když přidáte bláznivé fanynky (např. Jana Hubinská), mladou krev pokračovatelů (Vojta Dyk a jeho kapela "Darkwerk"), citlivou a obětavou manažerku (Jenovéfa Boková) a další drobnosti, je o humor postaráno. Není to žádná letní "řachanda ala Troška", zde je to spíš milé, úsměvné či smutné, ale třeba takový Krobot opravdu nezklame a zase pronese pár legendárních hlášek. ()

huspenina33

Ale jo celkem dobrý, líbilo se mi to. Ale neuvěřitelně mi lezlo na nervy SaSaZU, to tam řekli snad 100000x a nemyslím si že je to mekka všech rockerů :-) ()

kecal

Je to nádhera, když se od scénaristy nedočkáte žádných zvratků a režisér to zvládne ztvárnit tak, že vám je při tom fajn. Nějaké menší uplivnutí tam bylo, ale na české poměry je to téměř zázrak a za to a za to, že jste klasický zvrat omezila jen na pár desítek sekund a to téměř na konci filmu vám paní Nellis děkuji. Děkuji i Janu Ponocnému za hudbu a hercům. Obzvláště Miroslav Krobot, který sice hraje vlastně jen jeden typ, ale je v tom perfektní :) A taky Jenovéfa Boková, pokus si udrží to svoje, tak jí rád uvidím v dalších a dalších filmech. ()

milanista

Není to špatný film, ale vynikající také ne. Dobrý námět, ale dle mého slabší provedení. Ať se na mne chlapci nezlobí, jsou to vynikající herci, ale Polívka, Heřmánek ani Krobot nepůsobí jako vysložilí rockeři! Už jejich pohyby s nástroji ukazují, že je drželi v ruce poprvé. Jedině Geišberg je rocker jako prase! Se vším všudy i s blitím (ikdyž z jiných důvodů, než obvyklý rockeři). Pokud by bylo jiné obsazení i dámské, mohl to být daleko lepší film. Škoda, takto jen lepší průměr. ()

Soldier_666

Několikrát jsem "juknul kolik ještě zbývá" a některé scény byly dost marný až trapný (kalhotky, slepec,...). Příběhové žádný zázrak, ALE film NEJVÍC zachraňují mě (celkem) sympatičtí herci alespoň co se České scény týče. Je škoda že i s tak dobrými herci se stále nedaří natočit komedii s "inteligentním"/vtipným humorem. Takže lepší 3... ()

somacit

Dlouho mě odrazovalo herecké obsazení, protože Donutila ani Polívku jsme si neuměla ani náhodou představit v roli postarších rokerů. Ale zvládli to, přesvědčili mne a je to skvěle udělaný a opravdu vtipný film. Vřele doporučuji všem, kteří ho ještě neviděli. ()

dreamara

Mám rád filmy Alice Nellis a myslím, že tento film patří k těm nejvydařenějším. Herecké obsazení je také velmi povedené. Tuhle komedii stojí za to vidět. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz