Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

Vlkopec

No, vlastně by to asi bylo spíš na čtyři hvězdičky, ale nic moc jsem od filmu nečekal (trochu vlezlé trailery mě odradily) a tak přidávám jednu tak trochu za příjemné překvapení. Ale možná si to film i zaslouží. Nellis umí napsat scénář a dialogy, vybrat herce a dodat i ne moc uvěřitelným scénám něco reálného. A i ta hudba mě bavila. Závěrečná poddtitulková scéna byla takovým příjemným vyklusáním. ()

NeverEver

Zatim snad teprve treti film od doby Pelisku, ktery se mi opravdu libil. Presne takhle vypada cesky film na prvni pohled komedie, pod prvni slupkou zrada, pak zast a nenavist a nakonec slzy a smrt. Dobre napsane, dobre zahrane, dobre natocene. 4*hvezdicky. ()

Bohulib

Alice Nellis ukázala, že umí udělat i skvělou komedii, která přitom není plytká. Humor místy morbidní, ale řehtalo se celé kino, které bylo skoro plné. Krobot byl naprosto úchvatný. Fakt jsem si to užíval. ()

xkcd

Krobot komplet super, Heřmánek a jeho opilecké oči na začátku filmu, nejslabší scéna s oznámením vyprodaného Sasazu. Chyba ve filmu: žlutý Fiat má na začátku filmu značku začínající na SJ, ale později již stále značku začínající na AK. ()

gurmet odpad!

Většinou se snažím o racionální komentář, ale tohle mi nestojí než za lakonické konstatování: zoufale nevtipná komedie atakující nové dimenze nudy, kterou nelze dokoukat bez nasazení Ludovicovy metody. ()

Slida79

Jemně hořká nová komedie Alice Nelis vás zahřeje u srdce stejně jako hrnek dobré kávy. Ikdyž bude chutnat hořkosladce, vyloudí vám na tváři úsměv. Přesto že mi již zpočátku přišly postavy jednoznačné, jejich prokreslení bylo nakonec tak barvité a pro mě pochopitelné a blízké, jako když pozorujete vlastního děděčka, či otce a říkáte si ano ano vlastně bych ti měla rozumět. Muži jsou přeci jen pořád dětmi a nechat se vnést do jejich světa může být zábavné i poučné zároveň. Nejvíc mě dostal Miroslav Krobot. 75% ()

williamriker

Film velice mile překvapil. Konečně jiné téma, než že všichni jsou trosky a vše je v kelu a celý děj je jen o tom jak jsme v kelu a nakonec se s tím smířím... ...tak toto ne. Sice jednoduchý předvídatelný děj, ale parádně zahraný, suchý černý a surový humor mám rád. I když z toho čiší PP, a pravě to se mi líbilo, že to bylo ze života tak jak je. ()

petrce

První polovina docela nuda, ale jakmile se rozjely koncerty tak to už bylo lepší. Velmi hezká a chytlavá hudba, skvělí herci a herečky... ()

Trescha

POhodová "zombie" komedie o starých bardech co si ještě na své poslední štaci chtějí řádně vyhodit z kopyta... Ústřední čtveřice je fantastická, Bydžovská taky dobrá, Bobková je pořádná kočka, jen ten Geňa mi tam nějak neseděl, asi se hodí opravdu jen do tele-tele;-) ()

Fracek

Tak se to Alici konečně stalo, natočila FILM. A já se zase po dlouhé době bavil - neskonale - thankii Alice. ()

Foltas007

Dlouho jsem se na tento film těšil a očekával jsem bombu. Bombu jsem dostal, ale ne takovou co by dokázala vybouchnout. Neokoukané téma v českém prostředí. To je hlavní silou této hudební komedie. Herecké výkony se snaží pozvednout úroveň filmu, ale s tak pitomě napsaným scénářem to snad ani nejde. Vynikající vdovec Polívka, rocker a bohém Geišberg, podpantoflák Krobot i bláznivá Bydžovská dávají filmu náboj. Naopak Heřmánkův přínos je takřka nulový a Genzer ten by snad už neměl točit vůbec nic. Dějová linie mě zklamala, čekal jsem nějaký pořádný nářez. Kromě scény s kalhotkami jsem se však nepobavil. Snad ještě jedno pozitivum bych našel. Vynikající soundtrack. Ten nemohu dostat z hlavy. Nebýt jeho, tak jdu níže. 3* ()

chingy

Veľmi príjemná komédia, výborný námet s výborným prevedením, vyšperkovaný unikátnymi hereckými výkonmi, na ktoré sme ale u tejto hereckej squadry zvyknutí. Zábavné viac než dostatočne s kusom nostalgie ale bez zbytočnej patetickosti, čo sa dnes u nás hľadá veľmi tažko. ()

Mates Hradecky

Český remake filmu Still Crazy - ovšem když dva dělají totéž...hudební ano, komedie sotva. Až na hořovickou kalhotkovou scénu, ta byla celkem vtipná. ()

sha.piro

Budete-li zde čerpat z názorů, či z hodnoceních zde udělených, budete plně připraveni na zhlédnutí tohoto filmu. Každý divácký "tábor" má totiž svou opodstatněnou pravdu - tento film není ani dobrý, ani špatný, stejně jako jeho obsazení, či humor a hudba v něm použitá. Je to "obyčejný" český film (který si myslím neurazí) o několika lidech, kteří k sobě po letech opět hledají cestu pro to, co je tenkrát spojovalo a tím byla hudba. Cesta se vine kolem bludných kořenů pana Genzera a tak komické situace z nich vyplývající na sebe nenechají dlouho čekat. Schválně píši o situacích "komických" nikoli vyloženě humorných. Někdy totiž humor jakoby vycházel právě z pera pana Genzera, ale jindy je příjemně svěží a milý. Hodně filmu pomohlo především obsazení silné pětice Polívka - Krobot - Boková - Dyk - Geišberg (za něj opravdu velké díky) ()

dejavu26

Tenhle film byl pro mne překvapením roku. Když jsem viděla upoutávku, téma mne nijak nelákalo a obávala jsem se trapné křeči, ale nestalo se. Tak vtipnou a chytrou komedii, která není založena jen na volné skladbě vtipných gagů, ale na uvěřitelném, avšak ne předem předvídatelném ději, jsem neviděla několik let a v české kinematografii je dobrá komedie vzácný klenot. Herci se překonávali, všichni podali skvělé výkony, příběh měl spád, muzika do něj skvěle zapadla. Ráda se k tomuto filmu budu vracet pro dobrou náladu. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz