Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

tulen

tak komedie to rozhodne nebyla, aspon ja se nicemu nezasmal ...Drama ? Asi ano, ale spis jen naznacenymi tematy nez nejakou hloubkou scenare nebo hereckych vykonu ... A hlavne sama hudba tam nakonec byla jako neco navic ... Prekvapive mi nakonec asi prisel nejlepsi civilne hrajici Polivka. ()

Jevablo

Jen krátce zmíním tradiční kritiku product placementu, kterou se Alice Nellis jako obvykle jen hemží. Ale je to lepší než u Perfect days. Zbytek pochválím - příjemná oddychovka, u níž se i pousmějete, zejména nad budhistou Krobotem a jeho ženou. Pět hvězd nemůžu dát, pardon - moc se tu tlačilo na Vojtu Dyka a jeho popularitu. Je prostě ve filmu příliš často a jeho scény slouží jen k jakémusi sblížení otce a syna, přičemž není ani moc jasné, co je rozkmotřilo a hlavně, proč je už je to v pohodě. Chválím všechny hlavní představitele, a zpěvák fakt vypadal jako zombie rocker:-) Je to možná maličko delší než zdrávo. ()

J.J.1972

ani sa mi do toho veľmi nechcelo, pretože som podľa "ofic.textu distribútora" očakával že si zas niekto bude 111minút vytierať hubu do krívd bývalého režimu ale premohol som sa. a urobil som dobre. nepovedal by som síce že to bola komédia, ale rozhodne to patrí medzi vrchol toho čo sa dnes točí. nebyť pár zádrhelov ktoré mi mierne vadili, bolo by to za 5*... vrelo odporúčam ..! ()

demovka

Svými slovy: není to dokonalé, ale, co se týče českých filmů, je s podivem, že to zaujalo. Proč asi? Herecké výkony, přítomnost mladých herců, práce na scénáři? Kdoví. Každopádně řeči o umírání nevyzněly pateticky, mladí herci hodně zachránili, nejlepší z herců starších byl Marián Geišberg. ()

medveed

Povedená komedie s jednoduchou zápletkou, která pobaví nejen starší generaci diváků – pamětníků dob minulých. Krobotovy suché hlášky jsou (jako vždy) parádní :-) 80% ()

eL.

Celkem rozporuplný pocity po omylem zhlédnutém filmu. Ač to má být komedie, celkově se atmosféra nese spíš v depresivním duchu prokládaném cynickými vtípky o umírání. Nutno ovšem podotknout, že tenhle výtvor je za poslední dobu jeden z těch povedenějších z dílny české kinematografie a tak, i když jsem původně přemýšlel nad bezduchým sledováním reklam na prací prášek, jsem rád, že jsem dal přednost Revivalu a posléze mohl dát úctyhodné 4 hvězdy. P.S. Páreček Bydžovská+Krobot jsou ve filmu libovej páreček pošuků, zahranej naprosto brilantně :) ()

KraLuban

Tak tohle byla pohodová rocková jízda s partičkou stárnoucích muzikantů. Vlastně smutný příběh o stáří a hledání promeškaných šancí, umírání a smíření se smrtí, přesto převažuje pozitivní naladění. Výborné ústřední čtveřici zdatně sekunduje úžasně přirozená Boková. Váhal jsem mezi 3* a 4*, ale nakonec dávám 4*, přinejmenším za scénu s házením kalhotek, která je prostě boží:). ()

Pythonator

Na český film nezvykle skvělé. Velmi milý námět a skvělá hudba. Film potěší každého rockera. Krobot a Geišberg na Oskara:-) ()

FuLister

Hodně fajn film. Všichni vlastně umírají, ale neví to. Samotný výběr hlavních postav a jejich výkony jsou super, hlavně Geišberg jako nestárnoucí roker a pařič a Krobot jako podpantoflák se svojí šílenou manželkou. A předělaný Nightwork na rockovou verzi, plus to, že by rocková kapela byla maintream je mi hodně sympatická idea. ()

Feacher

Ale tak na český film desátých let 21. Století překvapivě solidní! Hezky vymyšleno, ze všech stran skvěle zahráno, zábava a zároveň odpočinek. Super! ()

sinesis

Na můj vkus maličko morbidní snímek s přemírou černého humoru, kterému já moc nerozumím, nicméně to je jen můj problém. Co se mi však líbilo, byla velmi vtipná konfrontace dvou navzájem se nechápajících generací a to nejen po hudební, ale i mentální stránce. Humorné pojetí problematiky stárnutí a jeho úskalí strčil celý příběh kdesi do rohu mého zájmu a po zbytek filmu jsem se škodolibě bavila na účet urputně se předhánějících staříků. Čekáte-li hudební film, pravděpodobně hořce zapláčete. Ve filmu je jen jedna píseň, na které celý film stojí a která je, i přes chrčícího Bolka Polívku, vskutku velmi podařený kousek. Moc dobře ale nechápu, proč je k filmu textový obsah, který tam je, protože já v tom filmu neviděla touhu zjistit, proč se skupina rozpadla, ani jejich pohnutky k oživení kapely, spíš je to ucelený návod, jak se dělá špinavý showbyznys a jaké praktiky se v něm užívají. A podobně se vztyčeným prostředníčkem poukazuje na masový vliv bulvárních médií a konformitu lidí, kteří ty jejich tištěné blitky kupují, čtou a následně tomu i věří. ()

lacertacz

Alice N. se vykašlala na artové blbiny a natočila chytrou komedii. Dobře zvolení herci, uvěritelné dialogy a výborná práce s muzikou dají zapomenout na drobné vady a všudypřítomný product placement. Ve svém žánru film na čtyři hvězdy. ()

Vero

Žádné milé překvapení se nekonalo, jen další komedie, u které jsem se nezasmála. Námět vcelku dobrej, ale herci mě do děje nevtáhli, spousta scén se dala předvídat. Občas sice padla vtipná hláška, ale většinou nad filmem převažovalo trapné pousmání. ()

dvojtecka85

Mé počáteční skeptické očekávání film přebil a spolehlivě odeslal do věčných lovišť. V první řadě kvituji s povděkem herecké obsazení. Čtveřice hlavních hrdinů má okouzlující charisma a všichni pánové dávají svým postavám jendoznačný ráz a charakter, který nenásilně střídá momenty zábavné s těmi jímavými. Překvapil i Richard Genzer a jeho podání prospěchářského producenta. Námět filmu se zdá být prostý, ale ve scénáři je umně rozpracován a děj není tak předvídatelný, jak by se zprvu mohlo zdát. Co potěší diváka velmi, jsou pak dialogy. O "hlášky" není nouze a jistě brzy některé zlidoví. Filmu je často vytýkán product placement. Ačkoliv jsem na to jindy poměrně háklivá, musím říct, že tady mě to nijak moc nerušilo ani neuráželo. Není to absurdní dialog o prášcích pro prostatiky "a la Ordinace", všechno logicky zapadá do příběhu. Co je ale nejdůležitější, Revival dokáže diváka upřímně rozesmát. Bez trapnosti. Věc v českých komediích poslední doby poměrně nevídaná. Možná je v tom kalkul. Tvůrci hledali, jak diváka pobavit. Ale jelikož film nikdy nebyl prezentován nijak jinak, není mu to na škodu. Tvořím-li komedii, hledám vtipné prvky. A tohle se Revivalu povedlo. 80%. ()

smajlítko

Když jdete do kina na český film, nelze se plácat od zdi ke zdi. Bu´d zažijete brutální propadák, nebo biák roku. A na A. nellis jse se vyloženě bála. Zbytečně. Mile překvapila. Komedii si tedy představuji jinak, ale bylo to víc než lidské. Nepotřebuji řešit uměleckou stránku, psychologickou hloubku nebo řešit tvorbu autorky v kontextu díla. I přes vynikající herecké obsazení měl příběh na čem stát a co říct. Určitě příjemná letní zábava. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz