Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Série(5) / Epizody(31)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

horacko

Veľmi temný začiatok. Keby som rovnakú vraždu videl v CSI, asi ma to až tak nezasiahne. Avšak v True Detective bolo niečo výnimočné, čo si ma dokonale získalo. Atmosféra, z ktorej sa valili tie najdivnejšie pocity, aké mi TV seriál doteraz ponúkol. Strach, temno, neistota, nevedomosť....tá absolútna neznalosť, čo sa to je deje v detektívovej hlave....(Matthew, ako to robíš, že si z roka na rok lepší a lepší). Od začiatku až do konca, nenájdete moment, ktorý by Vám dovolil sa čo i len na chvíľu vzdialiť od obrazovky. Či už sú to scény s pomalým tempom, keď dostávate priestor sa zamyslieť, alebo scény akčné, kde sa Vám doslova zrýchli tempo bitia srdca, alebo scény, kde Vám začne byť zle pri pohľade na vraždy, ktorých sú ľudia schopní sa dopustiť. Psychologické krimi veľdielo. HBO Rules!!! ()

Bagr_007

První série: Naprosté zbourání hranic mezi televizí a filmem. Řemeslně by se to z fleku mohlo zařadit, mezi ty nejlepší thrillery vůbec. Herecky dokonalé. Pizzolatto za scénář, Fukunaga za režii a McConaughey za herce by z fleku zasloužili Oscara, ale on je to "jenom" seriál. Jediná výtka směřuje k tomu, že vyvrcholení bohužel není zároveň vrcholným okamžikem série. Jinak 10/10 a instantní klasika. ()

Darill

První série nadchne zápletkou i nezvyklým způsobem vyprávění. Druhá série s jinými herci je ale zklamáním... ()

cpt.Lynch

1) Série: Mnoho povyku pro nic... Slušné krimi s hutnou atmosférou, ale nehodné davové psychóze kterou to vyvolalo... 2) Série: Po pár dílech mě začala nudit, mnohem slabší než jednička. Asi ani nedokoukám. ()

jefff

Hodnotím po dvou dílech. Zatím super. Na ústřední dvojici si sice zvykám pomalu, ale herecky předvádí oba fantastické výkony. Případ zajímavý, i když tempo vyšetřování je tu opravdu pomalé. Jsem zvědav co se z toho vyvine, zatím dobré. Po polovině série zvyšuji hodnocení. Temný případ je exkluzivní záležitostí se nejvyššími filmařskými ambicemi. Paráda. / Při zhlédnutí celého tohoto skvostu musím uznat, že seriálová tvorba právě dosáhla vrcholu. Díl od dílu lepší. Nezapomenutelný zážitek. ()

DeathTheKid

Vyhovuje mi pomalé tempo, vztah mezi Rustem i Martym, atmosféra, hudba (jako bych v těch 90. skoro žil) a především to super duo, kterého se nemůžu nabažit, ale přesto mi v tom chybí nějaký faktor, který by mi dovolil tam dát pátou hvězdičku. EDIT: Po dojetí zbylých 4 dílů musím konstatovat, že tohle je zatracená kvalitka od rejži a po zaměstnanecké ToiToiky. Plná palba do kandele - 5 ***** Rust & Marty ♥ ()

Styxos

1. řada Dokonalý ve všech směrech. Finále naprosto parádní a pointa vyrazila dech. Prostě metaseriál. Nic Pizzolatto je talent, takže co nejdřív dám The Killing. A Cary Fukunaga? Dejte mu někdo natočit horor, ten chlap tu předvedl, že na to má. Mimochodem, první věc, kde mi sednul Woody Harrelson. Druhá série ... to bude mít u diváků zatraceně těžké. Pizzolatto nezměnil jen postavy, příběh, způsob vyprávění prostory, ale navíc i žánr. A tak zatímco první řada čerpala z okultní detektivky a hororu, ta druhá se obrací k drsné škole, hraničící s noirem. A pokud se divák od první řady neodpoutá, respektive na ni nezapomene, neužije si to a bude neustále srovnávat. Bohužel první půlka má šíleně pomalý rozjezd a vlastně je to chvílemi nuda - tentokrát jsem neměl nutkání si pouštět jednotlivé díly po týdnu, ale naopak si je pouštět za sebou. Očekávání toho, co bude dál, se najednou vytratilo. Podobným neduhem trpěla i jednička, jenže tenkrát to pohánělo filozofování Matthew McConaugheyho a člověku to tak nepřišlo. I tady se hovoří o zkaženosti světa, ale z úst nových hrdinů to tolik nevyzní. Naštěstí (!) se karta v půlce obrátí a seriál jde hodně nahoru. Kdyby nebylo toho bolestivého začátku, mohlo to být zase za plný počet. ()

iantomasik

Klidně by to mohla být moderní Bible. Takové připomenutí o čem je víra. Krom toho je to velký příběh o střetávání vědomí a nevědomí s celkem jasným stanoviskem, která strana přináší zlo do světa lidí. Scénář je mnohovrstevnatý postmoderní a brilantně úsporný. Atmosféra Lynchovsky podpořená ambientním zvukem byla pohlcující. Tempo dokonalé. Vlastně to ani není seriál, ale osm hodin trvající neo noirový film. Stále se divím, že se něco takové podařilo dotáhnout do konce a můžu se na to dívat. Jsem nadšený. ()

Linkyc

Nechci být totální scum, takže tomu 3 hvězdy dám, ale to jen díky tomu, že je to z produkce HBO a hrají tam áčkoví herci, tím to končí. Od začátku jsem se pekelně nudil a snažil se najít důvod, proč se koukat dál. Vleklé dialogy a scény naprosto o ničem mě přesvědčili, že tohle není můj seriálový šálek čaje. ()

venca163

Dokonalá atmosféra. Ty polozaplavený louky, chemičky, barevný ladění, náboženský sekty... Oba detektivové super borci, tomu já říkam cool postavy. A třeba scéna s přepadením těch týpků na tom chudinskym negerskym předměstí? Esence akce a dynamiky. Akorát mě napadá, jestli si kus materiálu, který měli připravený na konec, neschovali na druhou sérii. (90%) ()

Masrii

Bohužel nemůžu hodnotit tento seriál stanice HBO tak kladně jako většina lidí tady. Do dokonalosti mu totiž chybělo celkem dost. Díly jsou moc zdlouhavé a ikdyž vedou k velmi temnému a napínavému finále posledních dvou dílů, tak jsem většinou musel jen těžko udržovat svoji pozornost. Herecké výkony obou hlavních postav jsou sice skvělé (McConaugheyho filozofování je místy docela vtipné), seriál se ale podle mě příliš soustřeďuje na vztahy, zejména okolo Martyho rodiny. Okrajově by mi to nevadilo, ale když se to sečte s dlouhými jízdy v autě, záběry na krajinu apod, tak na hlavní dějovou linii už nezbývá tolik času, kolik by mělo. 75% ()

sellsakul

Presne takto by mala vypadať detektívka. Absolútne ma to odrovnalo. Matthew McConaughey a Woody Harrelson hrajú ako o život. Pre mňa jasná stovečka :) ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)