Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (Cinemart)

helloween93

K Star Trek sérii přistupuji jako k blockbusterové sérii, která si drží svoji stálou kvalitu. Ve dvojce už mají Kirk a Spock vyrovnanější přátelství a zachraňují federaci před Idrisem Elbou s biologickou zbraní. Uspěchaná a místy nepřehledná akce Justina Lina je divákům již dobře známá z Fast and Furious, které Lin točil. Po slibném startu třetího Star Treku v kinech, přišly velké dropy v tržbách hlavně vinou Jasona Bourna a Suicide Squad, takže z komerčního hlediska Star Trek žádná sláva není, věřím že se film nakonec Paramountu zaplatil z vedlejších příjmů, ale to nic nemění na tom jak špatná sezóna to pro Paramount byla. Nejnákladnější projekty tohoto studia v roce 2016 - sequel Želv a Star Treku kasovně zklamaly a v prvním případě dokonce pohřbily sérii. Za mě byl Star Trek ok, stejně jako dvojka. 3* ()

panvasik

Bál jsem se, ale jakože fakt jsem se bál, protože předchozí dva filmy byly neuvěřitelné. Naštěstí se tak pohroma nekoná a já si můžu ušetřit slzičky. Není to tak velkolepé jako Abramsové filmy, ale vyloženě to neztrácí svoje kvality. Co se trošičku ztrácí je tempo, které pokulhává a někdy se mi to táhlo. Jinak jsem spokojený, akce parádní a jako obvykle, jsem u této série hodně věcí nechápal, ale co už, když se člověk baví, tak nevidím nějaký větší problém... 8/10 ()

Torpid

Nepřehledná a krajně chaotická akce. A z děje jsem pochopil pouze to, že Kirk podrazáckou emzačku nesejme jenom proto, aby ho za deset minut mohla podrazit znova a ani pak ji nesejme, to pro změnu aby po něm mohla za 5 minut zase jít a pálit. Pro někoho kouzlo kultu, pro mě čirá stupidita. Přitom některé filmy série mě celkem bavily. ()

michald99

Bohužel přesně, jak bylo řečeno v úvodním narratingu - tenhle film působí jako díl seriálu. Trpí na tom nejvíce scénář, který až příliš často vytahuje nedůležité konverzace mezi osobami, typu: "fear of death is illogical" "fear of death is what keeps us alive" a navzdory tomu, jak moc těhle dialogů ve filmu bylo, psychologie postav se nikam neposunula. Záporák ok, co si povíme, na Cumberbatche sice nestačil, ale nijak neurazil. Zato akce výtečná, efekty obecně hezky na úrovni, jak se dalo čekat, akce před Yorktown stanicí suveréně nejlepší scéna z celého filmu. Nutno ale poznamenat, že tomu evidetně chyběl Abramsův dotek, přibylo o dost víc klišé, které jsem ale překvapivě většinově zkousl. ||65%|| ()

HenryIvan

No tak konštatujem, že stratou J.J. Abramsa sme prišli o posledné zbytky humoru, ktoré boly evidentne a nespochybniteľne jedným s ťahúňov predchodcov. Isté náznaky tam síce sú, no zanedbateľné (či už vysvetlenie rozchodu dievcaťa s chlapcom Doktora Spokovi, alebo znovu stretnutie Scottyho s tou krpatou potvoru, alebo neustále pokusy Jamesa Tiberiusa Kirka o „spontanne” sarkastické vtipkovanie, ktoré je typické u tohto žánru). Jedine akcia ide ruka v ruke s jednotkou a dvojkou. No to tento film nezachraňuje a ku koncu je to bohužiaľ nonsens. Viditelne nám tu chýba podobná pointa ako bola v predchádzajúcich častiach a ani motivácia hlavného „bad ass” nie je dostačujuco prepracovaná, nehľadiac na tú absurdnú premenu na konci. Po akčnej stránke a aj hereckej stránke to pri dávke optimizmu nadväzuje na Star Trek a Star Trek: Do temnoty, ale to nestačí aby som dal viac ako sú priemerné tri hviezdy. Niekto by si pomyslel, že to je úplne zlé hodnotenie, ale film mal pozitíva aj negatíva. Možno pomôže keď si to pozriem ešte raz v lepšej kvalite a možno aj s dabingom. No zatiaľ musím dať zo žiaľom na srdci len 60 %. ()

Plechpetr

Je fajn vidět zase ty "staré" známé tváře, ale protentokrát na stříbrných plátnech ve 3D. 3D tomuhle filmu velmi sluší. ... Zatímco v předchozích dvou dílech se hrálo spíše na rozum a inteligenci, trošku okořeněnou mírnou akcí a pár výbuchy, tak v Neznámu je to spíše naopak. Bouchá tu od první pětiminutovky opravdu kde co, a co minutu tu uvidíme monumentální a familiární bitvu, explozi nebo digitální orgii v podobě Yorktownu. Ten mě navíc připadal jako prachsprostá kopie Citadeli (Mass Effect Serie). Největším fungujícím prvkem je tu Squatra, která prostě dobře funguje už od prvního dílu. A jejich nová "engineering" buchta jim dodává na půvabu. (pokračování příšte...) ()

jacko

Po předchozích dvou dílech zklamání. Nechápu záměr roztřesené kamery u většiny akčních scén, kdy je problém se zorientovat, zápletka příliš jednoduchá a děj místy docela zmatečný. Naštěstí to docela solidně drží posádka (Karl Urban). 2D projekce, Dolby Atmos ()

Torgal

Po rozpačitom prijatí recenzentov nakoniec veľmi príjemné prekvapenie. Dočkal som sa vtipných dialógových výmen (Kostra vládne), fungujúcich postáv (všetci z posádky dostanú možnosť sa ukázať), opulentných trikových panorám (prelet stanicou Yorktown) a samozrejme aj kopec kvalitnej akcie vo vesmíre aj na povrchu planéty. Samotný príbeh ale už pôsobí ohraným dojmom, opäť sa dočkáme zničenia Enterprise a znovu za všetkým stojí záporák, ktorý nenávidí federáciu (pričom jeho prekreslenie je dosť ploché). Celkovo to pripomína seriálovú epizódu viac než by bolo vhodné a filmu tak chýba punc výnimočnosti. Aby ale došlo k mýlke, bavil som sa veľmi dobre (viac ako pri Into Darkness) a „sabotáž“ dronov ašpiruje na najcoolovejšiu scénu roka. 8-/10 Update: Po druhom zhliadnutí musím ísť s hodnotením nižšie, množstvo samoúčelných nápadov len pre efekt (hlavne v nevýraznom finálnom súboji) mi už dosť vadilo. 7/10 ()

tomik99

Upřímně jsem se bál, když jsem šel do kina, protože jsem filmu moc nevěřil. Celý projekt se potýkal s všemožnými problémy od odchodu J. J. Abramse ke Star Wars až po nekonečné přepisování scénáře. Nakonec jsem byl příjemně překvapený, protože filmy, u kterých ještě před uvedením do kin prosáknou ven problémy studia, většinou nebývají dobré. S údivem musím konstatovat, že Simonu Peggovi se podařilo napsat skvělý scénář a Justin Lin důstojně nahradil Abramse. Třetí díl má příjemnou zápletku, na plátně se stále něco děje a film mě ani v jeden okamžik nenudil. Každá postava dostane patřičně svého prostoru, což možná je zapříčeněno rozdělením postav na více skupin, když ztroskotají na neznámé planetě. Co velice oceňuji je vkusný humor, který mi daleko více sedl než třeba u všech marveláckých filmů. Jediné, co bych vytkl, jsou akční scény, které podle mě Lin moc nezvládl, film je nakonec ale stejně o něčem jiným, takže ve finále jsem spokojený. Nová série Star Treku je (zatím) velice dobrou trilogií s vyváženými díly. Pokud bude pokračování, budu se těšit. ()

Kingjiri

Atmosférou i námětem je Star Trek: Do neznáma v rámci "nový éřy" nejblíž původním filmům a seriálům. Začátek i závěr jsou pěkně rozjetý, ale pasáž věnující se snaze posádky Enterprise dostat se z nepřátelský planety, na který ztrosktotala, je zdlouhavym přešlaplovánim na místě (o podezřele náhodnym potkávání postav nemluvě). Moc akce nebo vizuálních efektů tahle pasáž nepřinese a hodila by se spíš do pilotního dílu k nový sérii než do plnohodnotnýho blockbusteru. Taky mě zamrzelo, že nedošlo na rozsáhlejší využití Krallovy zbraně. Jinak jsem však vcelku spokojenej a stejně jako díly předchozí lze i poslední Star Trek označit za solidní žánrovou podivanou s dobrym vizuálem a castingem, čtyři slabší hvězdy. ()

PEZ

Nerád priznávam sklamanie. Totiž tešil som sa. Navyše keď sa na scenári podielal Simon Pegg, ktorý už neraz ukázal, že napísať dobrý scenár vie. Ba viac ako dobrý. I tu na začiatku vyzerá, že načrieme do temnejšej témy vesmírného cestovania, a to ponorkovej choroby, otupenosti, stereotypnosti jednotlivých dní. Ale to by nemohol režírovať hlavný režisér série Fast&Furious (režíroval až tri diely), Justin Lin. Nanešťastie ostal verný svojmu trademarku - sype akciu za akciou a podľa hesla "čím prehnanejšia, tým lepšie". Ešte pri obligátnom ničení Enterprise (i keď tu by už mohli byť filmári triezvejší, pretože pomaly nie je dňa kedy by nebola Enterprise viac, či menej poničená) je to jazda, pretože sa v deštrukcii Lin naozaj nijak neobmedzuje. No následne je to už len akcia na úkor príbehu, postáv a ST feelingu. Zachraňujú to presvedčiví herci a nostalgia so Star Trekom spojená. Jedna scéna sa fakt podarila, to keď v IMAX sále naplno zaburácali Beastie Boys. :) Za to palec hore. Inak si musíme počkať na napravenie chuti do polky budúceho roka. ()

daremes

Jedna hvezdicka je za Public Enemy, druha za Beastie Boys. Kdyby kazda akcni scena mela max 30s, trochu by to pomohlo. Kdyby se nesnazili o "hlasky", coz je fenomen, ktery mel zhynout v devadesatkach, necitil bych se tak trapne. Star Trek mam rad, ale tohle bylo utrpeni preckat do konce. ()

KOOHA

Twe tak to byl smutek, jako prase. Nejhorší ze všech Star Trek filmů. Už mě ten strašnej patos tam sral. Furt to samý přes kopírák. Furt jeden na začátku strašnej záporák, co jim jako mávnutím proutku zničí celou loď. Pak útěk, přeskupení, jakoby vyváznou zase jen ty nejhlavnější postavy (aby se neřeklo), ty se dají opět dohromady, najdou prastarou kocábku se kterou pak uličníka přemůžou náhodným trikem...prostě šílený. Tenhle film vůbec neměl vzniknout, vždyt ty postavy se nikam neposunuly, nené tam vůbec nic, co by za něco stálo. Ztráta času se na to dívat. ()

Charlie84

Za mě zatím nejlepší z nových Star Treků. Popkorn stále plátnu vládne, chytré sci-fi se nekoná, leč zábavné to je, záporák má motivaci, zničení Enterprise je působivé a množství trikové akce...mě teda na rozdíl od většiny nevadila a bavil jsem se. Na další štaci do neznáma prakticky kdykoliv. ()

Narayan

Furt dokola, druhej den ani nevíte, o čem to vlastně bylo. Kvalita nových Star treků klesá ke dnu jak Titanic. U tohohle jsem měl chvílema pocit, jak kdybych koukal na průměrnej díl seriálu, jen s o něco lepšími efekty. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)