Prvních 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Série(7) / Epizody(100)

Recenze uživatele jozofero k tomuto seriálu (21)

Série 3 (2016) (S03)

Tak zo spociatku slabej linky s City of Light sa nakoniec vyklulo velmi prijemne, desivo chladive a vzrusujuce prekvapenie. Zatial najlepsia seria. ()

Fallen (2016) (S03E10)

Vyvrcholenie série, absolútne desivé a vzrušujúce zároveň. "Oh the things I do to survive". ()

Echoes (2017) (S04E01)

S prizmurenymi ocami 3*. Nenadchne ani neurazi. ()

A Lie Guarded (2017) (S04E04)

Pride mi to velmi silene. Luna moze zachranit ludsku rasu, ale just bude vymyslat nejake hluposti a hrat sa na dolezitu. Roan si sice uvedomuje ze ked zabije Skaikru tak vsetci zomru, ale sak preco nie. Logika s pribudajucimi dielmi ubuda. ()

We Will Rise (2017) (S04E06) odpad!

Zatial suverenne najhorsi diel serialu. Logiku v nom nehladajte. ()

Gimme Shelter (2017) (S04E07) odpad!

Neskutocne kam to smeruje... zlatanina nelogickych akcii s trapnymi citatmi na najnevhodnejsich miestach... a na ten zvrat s Octaviou by boli hrdi aj v Brazzers ()

God Complex (2017) (S04E08)

Tento diel prekvapivo kazi len Abby a jej neschopnost zahrat smutok. ()

DNR (2017) (S04E09)

Indra je predsa len este hlupejsia ako vyzera. ()

Red Queen (2018) (S05E02)

Logika sice miestami stale chyba, no podstatne menej ako v predchadzajucej serii. Len tomu Nate-ovi by mohli prestat rad radom dohadzovat nejakeho noveho milenca ked zomrie predchadzajuci. Nakoniec sa zo vsetkych muzov vykluju teplosi? Ta propagacia homosexuality zacina byt trapna. ()

Damocles: Part 2 (2018) (S05E13)

Skoda, ze ten prekvapivo zaujimavy a pekny 15 minutovy zaver nemohol zachranit nezachranitelny posledny diel a predovsetkym nezachranitelnu piatu seriu. Samotny posledny diel, ako to uz bolo v tejto serii zvykom, ponukol vela nezodpovedanych otazok, dier v logike a tragikomicku bitku a odpocitavanie. ()

Memento Mori (2019) (S06E06)

Po predchadzujucom vydarenom diely tu mame zasa diel o nicom. Tato sezona je ako jeden velky rollercoaster, raz hore raz dole. ()

The Old Man and the Anomaly (2019) (S06E08)

Celkovo myslienka tejto epizody a celkovo aj sezony su dobre a desive, ale to prevedenie je snad parodia... spravanie postav, vyprava, dialogy, logika, "akcne" sceny... az mi je luto co sa z toho stalo :( ()

The Blood of Sanctum (2019) (S06E13)

Po predoslom super diely sa vsetko vracia do starych kolaji - uponahlane, nelogicke, bezemocne. Niektore zaverecne sceny tragikomicke. ()

Hesperides (2020) (S07E04)

Skoda tych nelogickosti a hlupeho zbrkleho spravania niektorych postav, konecne sa to opat aspon trocha podobalo na stare casy... ()

Welcome to Bardo (2020) (S07E05)

Myslim, ze tomuto uz ani samotny reziser nechapal... ()

A Little Sacrifice (2020) (S07E10)

Tvorcovia maju zrejme za to, ze cim vacsi skrat v hlave niektorej hlavnej postavy nastane, tym zaujimavejsie to bude. ()

Blood Giant (2020) (S07E13) odpad!

Halucinaciami uz netrpia len postavy, ale zjavne aj reziser so scenaristami. ()

A Sort of Homecoming (2020) (S07E14) odpad!

Som rad, ze uz prilby proti strate pamate nosit nemusia, po novom im staci na bezpecny teleport uz aj jedna sleha nozikom priamo do brucha. Genialne. Clarke opat exceluje v tom, co jej ide najlepsie - unahlene rozhodnutia. ()