Paranormal Activity: Prokletí

Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: Prekliati

Horor / Thriller

USA, 2014, 84 min (Director's cut: 101 min)

Tak po minulém průseru byl tento kousek docela v pohodě. Spin-off se podle mě vyvedl jak jen nejlépe mohl. Od začátku se na nás sypou příhody dvou mexických kluků a je to nehorázná prdel. Od půlky se objevuje démon a to v častých dávkách. Sice jsem se ani jednou nelekl, ale u pár scén jsem zařval sprosté slovíčko. Konec potěšil a lecos vysvětlil. Jenom proto, že mě baví příběh, mám tuto sérii rád. Hezký průměr.(3.4.2014)

• MikeCool

Na stejné úrovni prvního dílu. O chlup lepší jak druhý díl. Desetinásobně horší jak díl třetí a dvojnásobně lepší než čtvrtý díl. Nový, již pátý díl série Paranormal Activity s názvem Prokletí (The Marked Ones) přináší také nový způsob found footage scény, na který jsme z předešlých "kousků" nebyli zvyklí. Christopher Landon, jakožto režisér dvojky, trojky a čtverky, konečně zjistil, že na stále se opakující mistrovství světa v přepínání kamer (Kamera 1, Kamera 2, Kamera 3) už moc lidí nezaujme. Naopak si svůj "fanclub" spíše odradí a tak se rozhodl, že celý film natočí tak, že aktéři filmu drží po celou dobu kameru v ruce a tím pádem je to první film ze série Paranormálních Aktivit, ve kterém se neobjevuje již výše zmíněný found footage styl "průmyslových kamer" (např. NOC 1 a následné přepínání pěti kamer). Byl to určitě zajímavý a velice rozumný, režisérský tah na navnadění pořádné hororové atmosféry, která se do podvědomí diváka nenašla cestu. O příběhu tohoto filmu raději ani psát nebudu a ani ho nějakým způsobem hodnotit, protože je to předvídatelné jak "kaktus!" Slovem "předvídatelný" mám na mysli to, že duch vstoupí do nějakého člověka (úplnou náhodou je to hlavní hrdina) a ten se chová jako člověk přicházející do Bohnic. Na takovou duchařskou pointu jsme byli zvyklí už z předešlých dílů, takže žádná změna se nekoná. Co se týče atmosféry... Nijak zvlášť mě to nezaujalo a scén, ve kterých si říkáte "Sakra, teď se leknu, teď se leknu!!!" je bohužel strašně málo. Tyto scény byli dominantou třetího dílu a proto je ze všech dílů, poté atmosferické stránce ten nejpovedenější. Lekl jsem všehovšudy třikrát, z toho jednou tak, že jsem sebou aspoň cukl (když už nic jiného). Malinko potěší prolínání určitých příběhů (hlavně dům osídlený sektou z Paranormal Activity 3) a také úvodní, poměrně komická vložka. Svým způsobem byla komická i ta hororová část, což je docela smutné. Velice hluboký negativní pocit, vyvrátila alespoň závěrečná desetiminutovka. S pocitem, že uvidím podivuhodný konec jsem počítal již před projekcí a tak mám ze závěrečné scény neutrální pocit. Přeci jenom, ...v břežnu 2015 nás čeká další (šestý) opus! :-D ___ (Cinestar, Hradec Králové)(10.1.2014)

• J*A*S*M

Když už nic jiného, tak to alespoň - na rozdíl od posledního dílu - není nuda. Hrdinové jsou dva puberťáci, kteří vyvádějí vcelku zábavé blbosti, pak nastoupí na scénu démon a stará se o zábavu on. Dává o sobě vědět často a poměrně intenzivně, takže žádné nekonečné čekání na Godota se tentokrát nekoná. Strašidelné to ale bohužel není skoro vůbec, neustálé natáčení se na kameru i ve vypjatých situacích svou nepřesvědčivostí už kolikrát vyloženě bije do očí a se scénářem si Landon mohl dát taky trochu více práce. Stále mě však baví zdejší mytologie a zajímá mě, co se z toho všeho vyklube dál.(12.1.2014)

• MultiTobi

Jak už mnozí psali, autoři se trošičku pohnuli z mrtvého bodu na kterém stáli docela dlouho a do tohoto dílu začlenili o něco více akce, trochu napětí, ale neposunuli se vpřed zase tak o moc. Děj otřesně předvídatelný s vyjímkou závěrečné akce a stále mi chybí nějaké to větší vysvětlení, protože těch WTF momentů bylo na konci přece jenom moc. Možná jsem trochu naivní, ale v koutku duše stále doufám, že se to jednou vše osvětlí, snad to bude brzy, Landon mi totiž dokázal, že Paranormal Activity se ještě stále může zvednout a má co nabídnout.(27.5.2014)

Po hodně špatném čtvrtém pokračování přichází tento "doplněk" k sérii. A naštěstí je tento díl i mnohem zábavnější. Neříkám, že se budete bát, ale bavit ano. :)(15.4.2014)