Paranormal Activity: Prokletí

Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: Prekliati

Horor / Thriller

USA, 2014, 84 min (Director's cut: 101 min)

• cariada

Oproti předchozím dílům, tohle je poněkud jiné a nemít to ten název ani bych to s onou seríi nespojoval. Jaká to změna , když se podíváme na první díly, kde kamera je na jednom místě a koukáme jak se v noci pohnou dveře či peřina a to je celý, děsná nuda. Tady je to v úvodu spíš pubertální blbnutí s kamerou až pak se to slušně rozjede, ale jinak už mám těch filmů z pohledu třesoucí kamery docela plný zuby. Tahle série je koukám asi nekonečná, ale bude-li v tomhle duchu pokračovat, bude se moc na to i koukat.(10.6.2014)

Docela příjemně koukatelný spin-off Paranormal Activity, který je v lecčems jiný, než ostatní "regulérní" PA díly. Hlavními hrdiny jsou dva mladí lidé latinskoamerického původu, kteří se po chvíli poflakování dostávají do kontaktu s nadpřirozenem, jenž je s nimi schopno komunikovat pomocí "ouija-style" hračky. Následně se dějí stále podivnější věci, až... Jako osvěžující a vůbec ne rušivý mi přišel nápad s využitím prvků z předloňského filmu Chronicle. Snaha o něco nového, nebo minimálně o PA film s více nápady, je chvályhodná a upřímně, nevadilo mi, že to nebylo téměř vůbec strašidelné (i když některé lekačky jsou povedené). Je to celkově slušná zábava, zvláště (jenom?) pro fandy PA, a to propojení s hlavní sérií je opravdu povedené. V kině bylo úplně prázdno, až na dvojici holek zakrývajících si oči v poslední řadě - není divu, není Halloween, tak se na PA nikomu nechce. 7/10(20.1.2014)

• ivishka

A zase jsme někde naprosto jinde, než to skončilo. V nějaké mexikánské čtvrti, která naprosto nesouvisí s příběhem (který už tak mám docela pomotaný v hlavě) z minulých dílů. Když opomenu pár škaredých xichtů a asi dvě zajímavý lekačky, tak mi z tohoto dílu zbyl jen nudný nekvalitní materiál s nějakými třemi puberťáky. Už si začínám zvykat, že ve všech hororech postavy vlezou všude a hlavně tam, kam by to normálního smrtelníka ani nenapadlo. Taky si začínám zvykat, že číst z nějaké magické knihy a kreslit podivné znaky je taky normálka. Na co si ale nezvyknu je naprostá absence hororového napětí a kvůli naprosté nenávaznosti na jiné díly také (sice nepředvídatelný) naprosto nelogický konec. U mě rozhodně tento díl neprošel. BTW: Nechápu proč se točí další díl..(7.5.2014)

|| Scenár: Christopher B. Landon | Hudba: - | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Blumhouse Productions, Solana Films, Room 101 Inc. | Rozpočet: 5 miliónov $ | Tržby: 86,362,372 $ || Landon si pre zmenu svoj ďalší paranormálny scenár zrežíroval sám, a veru, nedopadlo to vôbec zle. Keby to bol druhý diel série, tlieskla by som. Nakoľko sa ale z Paranormal Activity stala ďalšia nekonečná séria typu Saw, už ma Landon nevedel prekvapiť. Vizuálne šikovné, dejovo a psychologicky omnoho vypracovanejšie, s výbornými trikmy oproti všetkým ostatným dielom. Z pôvodných 2 predsa len zvyšujem na 3 so zavretými očami, ale žial, nie od strachu. Odklonenie sa od neurčitých paranormálnych javov k okultismu a čiernej mágií podkoplo kolená poslednému regulárnemu dielu, a tiež tomuto spin-offu. Škoda, takto sa to stalo omnoho prízemnejšiou a vypočítatelnejšiou záležitosťou. Jednička mala svoju silu v neznámych, nevysvetlených javoch. 55% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(18.4.2014)

Tento díl bych považoval za nejlepší z celé série. Původně jsem si myslel, že to zničí můj celkový dojem z předchozích dílů, ale opak se stal realitou..Svým příběhem mě film dostal.. Propojení s předchozími díly a navíc se neopakuje to samé dokola a příběh je trošku odlišný od dílů předchozích za mě 80%(17.11.2015)