Paranormal Activity: Prokletí

Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: Prekliati

Paranormal Activity: The Marked Ones

Horor / Thriller

USA, 2014, 84 min (Director's cut: 101 min)

Tak první letošní premiéra za mnou. Hned od začátku se ukázalo, že to bude vzdálenej příbuznej týhle série, žádný domácí video a kamery na stojanu, ale pravej venkovní found footage z prvního pohledu. Od tý zhruba půlky, ani ne, kdy začali komunikovat s démonem se to pořádně rozjelo. Ve velkým stylu nám tu nahodily ten čarodějnickej okultismus a to tomu ještě přidalo na intenzitě. A ve finální 15-minutovce, kdy s každým pohybem kamery můžem čekat jenom to nejhorší, se vyplnilo. A závěr, možná přehnanej, ale nějak se to propojit muselo. I když se tenhle datadisk do příběhu nijak extra nepočítá, tak to rozhodně patří k těm lepším PA.(9.1.2014)

To, že si berú hlavné postavy do rúk kameru vždy a všade, sa už dávno nerieši. Nemá to zmysel. A tak ostáva len užiť si trošku toho strašenia, ktoré v tomto prípade nieje na zahodenie.(1.6.2014)

• Morholt

Jesse je nesympatické kopyto národností "mladík" a jako takový se vloupá do bytu mrtvé stařenky, která za záhadných okolností odešla k Pánu. Ovšem v bytě přijde ke kousanci, který z něho udělá "mladíka" posedlého a stane se z něj ještě větší hovado, než jakým byl. A jeho kámoši, obdobná jelita, se rozhodnou za pomoci začarované knihy a dalších vloupaček zjistit, proč se jejich souputník stal z kreténa normálního kreténem velkym. A samozřejmě že všechno pořád točej a to včetně koudele hořící u prdele. Zlatý povlávající prostěradla z předešlých dílů.(3.4.2014)

• ivishka

A zase jsme někde naprosto jinde, než to skončilo. V nějaké mexikánské čtvrti, která naprosto nesouvisí s příběhem (který už tak mám docela pomotaný v hlavě) z minulých dílů. Když opomenu pár škaredých xichtů a asi dvě zajímavý lekačky, tak mi z tohoto dílu zbyl jen nudný nekvalitní materiál s nějakými třemi puberťáky. Už si začínám zvykat, že ve všech hororech postavy vlezou všude a hlavně tam, kam by to normálního smrtelníka ani nenapadlo. Taky si začínám zvykat, že číst z nějaké magické knihy a kreslit podivné znaky je taky normálka. Na co si ale nezvyknu je naprostá absence hororového napětí a kvůli naprosté nenávaznosti na jiné díly také (sice nepředvídatelný) naprosto nelogický konec. U mě rozhodně tento díl neprošel. BTW: Nechápu proč se točí další díl..(7.5.2014)

|| Scenár: Christopher B. Landon | Hudba: - | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Blumhouse Productions, Solana Films, Room 101 Inc. | Rozpočet: 5 miliónov $ | Tržby: 86,362,372 $ || Landon si pre zmenu svoj ďalší paranormálny scenár zrežíroval sám, a veru, nedopadlo to vôbec zle. Keby to bol druhý diel série, tlieskla by som. Nakoľko sa ale z Paranormal Activity stala ďalšia nekonečná séria typu Saw, už ma Landon nevedel prekvapiť. Vizuálne šikovné, dejovo a psychologicky omnoho vypracovanejšie, s výbornými trikmy oproti všetkým ostatným dielom. Z pôvodných 2 predsa len zvyšujem na 3 so zavretými očami, ale žial, nie od strachu. Odklonenie sa od neurčitých paranormálnych javov k okultismu a čiernej mágií podkoplo kolená poslednému regulárnemu dielu, a tiež tomuto spin-offu. Škoda, takto sa to stalo omnoho prízemnejšiou a vypočítatelnejšiou záležitosťou. Jednička mala svoju silu v neznámych, nevysvetlených javoch. 55% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(18.4.2014)