Paranormal Activity: Prokletí

• USA Paranormal Activity: The Marked Ones (více)

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce. (Cinemart)

mladas16

Kdyby to bylo braný jako komedie, tak bez jediného váhání, s vážným výrazem v tváři a zcela čistým svědomím napálím filmu 4*. Ze začátku plno vtipných scén u kterých jsem se nejednou zasmál, ale od chvíle, kdy babka co neumí ani slovo anglicky vzala do ruky vejce a začala zaklínadlo (v té chvílí začíná být film nebo spíš měl by začít být hororem) to šlo o jedné k pěti. Naprosto trapné, vlastně ani nenajdu správný slovo abych vystihl to co se dělo na plátně, prostě vrchol s desítky nelogičnostmi a nesmyslným závěrem. Takže hvězdička za to jak jsem se ze začátku pobavil :) ()

molcan2

Problém s takýmto druhom filmu, found footage, je že sa od neho už nedá nič nové čakať. Všetko ste už pred tým videli ale napriek tomu som si istý, že je veľa ľudí, ktorý čakajú na 5. Napriek tomu, čo je typické pre sériu, budete musieť chvíľu počkať, než ta aktivita nastane. ()

Game90

Nakoľko som fanúšik série, nemohlo mi ujsť ani ďalšie pokračovanie. Na prvý pohľad nič moc, otrepané téma, démon, posadnutie, šialená suseda, ručná kamera....ale zaujímavé je, že som sa nenudil....**** ()

johnymdoe

Parta mexikánů, bo jaká to je verbež, dostane nakopáno od staré tlusté báby, mladýho kokotka a party bab v bílém. Žádný strach, žádné napětí, už ani žádné bouchající dveře. Jen čirá nuda a vaření čaje po čtvrté ze stejnýho sáčku. Za střílení čarodějek brokovnicí a legračně se svíjející čivavu na stropě dávám jednu hvězdu. Je mi smutno po trojce která mě jako jediná bavila. Tohle bylo zbytečné. ()

KOZEL84

Průvan 5 je trošku jinačí než předchozí padání nádobí.Zábavnější,ale bát se moc není čeho.Nejparanormálnější je stejně to,že sem se zase podíval na další díl.A beztak se podívám i na tu šestku jak idiot. ()

Matli

Doufal jsem, že se konečně budu bát nebo se lekat, ale zase nic. Je fakt, že je to trošku jiné než všechny předchozí díly, ale furt nic extra. Na jedničku to samozřejmě nemá. Efekty jsou dobré (když už tam nějaký jsou) a celkový dojem není úplně nejhorší. Jen se těším až P.A. natočej normálně a ne kamerou, která lítá od podlahy ke stropu a zpátky. 37% ()

Aurus

No není to tak moc špatný film ale je spíše těsně nadprůměrný. Příběh je docela dost dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféra tu je docela povedená, napětí je zde docela časté, kamera filmu je docela ok a lokace jsou zajímavé. No za mě tento film není propadák a 43% si nezaslouží, zaslouží si takových 50%. Za mě 5-5,5/10. Ale jednu věc tu musím vytknout a to posledních 20 minut do konce filmu, to by byla docela nuda ale to 3-5 minutové finále je dost dobré. ()

SidneyP

Sice bylo pěkný, jak tvůrci udělali z hlavního hrdiny něco jako Hancocka, ale výsledně to je totální blbost, o které se tu popravdě ani moc rozepisovat nechci. 45%. ()

helloween93

Rozdíl proti předchozímu dílu spočívá v tom, že je celý natáčen ruční kamerou. První polovina mi přišla sebeparodující a druhá (vážná) část byla fakt trapárna. Ty závěrečné naháněčky v domě fakt děsivé nebyly. Jako spin-off série to působí dost dementně a samostatně taky. "Moc nic" * ()

BOURQUE

Aktuálny príbeh „paranormal activity“ mne osobne už predstavuje úplne inú kapitolu, ktorá s „hlavným príbehom“ nemá veľa spoločného. Práve preto mi nedávajú zmysel tie posledné scény. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Rathalos

No konecne zmena,uz to bolo potrebne ako sol a velmi to pomohlo,tento diel sa fakt vydaril,viac akcie a napatia,zaujimavy pribeh,to su plusy,ktore sa mi pacili...:-) ()

domirovec

Ještě před tím než se začnu o filmu Paranormal Activity: Prokletí více rozepisovat, chtěl bych říct pár plusů, a to například ten, že to sice místy je furt nuda, ale po většinu času se alespoň něco děje.. Ve filmu totiž hrají hlavní roli puberťáci, kteří vezmou do ruky kameru a začnou více chodit.. řekněme to alespoň takto. Každopádně ve filmu není ani jeden záběr z bezpečnostní kamery, což z tohoto filmu v podstatě dělá takový Paranormal Activity: GoPro Verze. Ale tak či onak, naši puberťáci se prostě a jednoduše jenom nudí o prázdninách. No a co lepších dělat o prázdninách, než se dostat do kontaktu s nějakou nadpřirozenou silou a stát se prokletým. Ano, ze začátku to není nic víc než sranda, když můžou rozbít gravitaci, vyskočit vysoko do vzduchu nebo na úplně cokoliv aplikovat telekinezi.. Ovšem po chvíli to začne být poměrně nebezpečné a temná sila jim začne komplikovat život.. A abych řekl pravdu, většinu filmu jsem moc nepochopil, jelikož to všechno bylo hrozně rychlý, místo dokonce až přeplácaný, takže proto jsem většinu věcí nepobral. Mimochodem, prvních necelých 20 minut se nestane nic extrémně zvláštního, ďábelského nebo paranormálního. Každopádně to alespoň trochu sérii oživilo po tom katastrofickém čtvrtém dílu. 2/5 ()

panvasik

No... jednou to přijít muselo, ale nečekal jsem, že budu muset přivírat oči, abych nešel na 2* :( Já si tak moc užíval první 4 filmy, ale tady jsem byl fakt zklamaný. Jednoduchá zápletka, na které si myslím, že není nic těžkého jí udělat, tak tady prostě není a já se díval 90 minut na člověka posednutým ďáblem (ještě k tomu tam byl minimálně jeden). Škoda 5/10 ()

Pekisan

Jednoznacne posun k lepsiemu. Po impotentnej stvorke bolo jasne, ze bez zmeny to nepojde. Tento krat je vsetko natocene na rucnu kameru "za pochodu", takze sa dostaneme aj na cerstvy vzduch, hoci vacsina materialu sa stale odohrava medzi 4 stenami. Par skvelych lakaciek, nejaky ten vtip, dokonca aj hola zenska znamena, ze Marked Ones ma vsetko co od beckoveho hororu fanda moze cakat. Film je jednoznacne urceny pre ludi co sa chcu bavit a bat, takze typci co tu vypisuju, ze je to odpad velky jak skladka v parlamente, by si mali uvedomit, ze je to x-ta variacia tej istej veci. Tak bud sa mi seria paci alebo nepaci. Tak netrolim a nenahanam body. A doporucujem kino. Plna sala dokaze atmosferu poriadne potiahnut. ()

Whannell odpad!

Jesse je snědý prokletý výrostek, kterého očividně baví prohledávat byty kouzelných mrtvých babiček. A protože je to nejen kokot, ale taky debil, rád si vysedává ve vzduchu nebo ve sklepě a nenechá si poradit od ztřískaného sousedovic kluka, kterému nešťastnou náhodou zčernaly oči. Prostě denní rutina, žejo. Problém však nastává, když si z oka vlastního vytáhne detonační šňůrku a chytne ho jakási touha strčit babičku dolů ze schodů. Ale je to v pohodě, jistí ho paranormální stolní svítící hra. Kdyby i ta nakonec selhala, zachrání ho panáček Monopoly nebo Člověk, který se nezlobí. Jediná věc, která ho může spasit, je vaječný rituál. Takhle nějak vypadá základní osa téhle trapné sračky, u které řvou jen náctiletí pizdíci a pizdičky. ()

SimonShot

V tomto pátém pokračování téhle ne moc přesvědčivé série se tentokrát setkáváme s dvěma docela vtipnými adolescenty, kteří se dělají srandu skoro ze všeho. Film se nese původně v klidném a ne nějak zavádějícím ději, ale zhruba po necelých 31 minutách se poprvé dostáváme do stopáže. Jinak konec byl docela předvídatelný, ale samotné ukončení nečekané. Tento film hodnotím čtyřmi hvězdy neboť jsem se celý film bavil, sice jsem se nebál, ale to se dá vysvětlit tím, že to zas tak strašidelné nebylo. ()

michald99

Zhlédl jsem právě film o dvou teenagerech a jedné teenagerce, kteří s neutuchajícím vzrušením z temným míst, kde se je jistý démonický maniak pokouší zabít, hodinu a půl hlasitě a ustrašeně rozjímali nad symbolem Relikvií smrti . Jelikož opravdu nekoukám na horory a nejsem zvyklý na jejich atmosféru, musím přiznat, že jsem se několikrát hodně vylekal, i když to byla převážně esemeska, která přinutila můj mobil hlasitě zavibrovat. Také nemohu srovnávat s ostatními díly, protože až na jedničku jsem žádné předchozí paranormální výtvory scénáristů neviděl. Za mě, jako hororového neznalce, který právě dokoukal svůj třetí horor v životě celkem zážitek, který si ode mě zaslouží ustrašených 70% ()