Paranormal Activity: Prokletí

• USA Paranormal Activity: The Marked Ones (více)

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce. (Cinemart)

blondboss

Po tretej časti série SAW som vedel, že túto sériu už ďalšie časti totálne zabijú. U Paranormal Activity je to iné hlavne preto, že jednotlivé diely na seba krásne nadväzujú a najlepšie na tom je, že sa to ukáže až v závere. Haterov tejto série poteším argumentom, že polku až trištvrte filmu sa postavy chovajú dosť nelogicky, hlavne čo sa týka toho natáčania a vchádzania do každej prdele, kde počujú nejaký zvuk. Mal som pripravené hodnotenie na tri hviezdičky, ale tá posledná cca polhodinka bola jednoducho tak našlapaná, že ešte teraz ma to mátoží. A to prepojenie s jednotkou absolútne fantastické a nečakané. Neviem....táto séria sa mi asi nikdy nesprotiví, pokiaľ bude minimálne takáto atmosféra a nadväznosť. Prepáčte mi, ak preháňam, ale u mňa to musí mať 5 hviezdičiek, pretože je to prvá hororová séria, u ktorej sa bojím pri každej jednej časti. 85 % ()

lobo87

Opäť snaha vytrieskať z lacného nápadu a úspešnej značky nejaké tie lóve. Blbý príbeh, atmosféra bez napätia a gradácie... 35% ()

peto2

"Oscar , čo si tam robil ? nič ! " (runs away) S horrorom to nemá nič spoločné , pár ľakačiek je celkom vpohode ale o nejakej atmosfére a strachu sa nedá ani hovoriť. Ak by som to pozeral sám s pocitom , že sa idem báť asi by som bol sklamaný ale pozerať to s kamarátom je neuveriteľná sranda. 2 hviezdičky za to že som sa smial skoro celý film napriek tomu že to (asi) nemal byť zámer filmu . ()

AndrewNewman

Nie tak zažívne, ani zábavné, ako predošlé dva dieli. Navyše hlavné postavy sú tentokrát skutočne nesympatické a prakticky je vám úplne jedno čo s nimi bude. V niektorých scénkach to ale slušne odsýpalo, preto tie dve hviezdy. ()

vodkasesemte

This is a time of new beginnings, a time of transformation, change (Janus) - Tvl, první věta - I know, change isnt always easy, but change is whats going to allow us to grow as individuals and embrace our destiny - June 12 2012 - Shake weight (feels like shake dick) - Ragnarok - Firecracker (včera) - Tripping (zakázaný uvolnění?) - Why would she lock her fridge? - Pyramids - Chavo with granade in his mouth - Vive - If you build this door, you could travel through time - Destinos profanos (only unholy places) - Looks like some medieval looking type shit - Scavenger hunt - Incubo - Black mirror (portal into the spiritual world) - Is it gonna be floating aroun and shit? - Se nediv, že slyšíš vrčení, když máš doma zasranýho čokla (narazil mi do okna pták) - There is no bad spirit - 43.10 (pobavilo) - Nephilim. Marked ones. Každej bude chtít být superhero, upír, whatever – už dostali kladnou karmu, a tendle film jim to trochu kazí - I just feel I could do anything (asi fig tree) - She put it inside me. She changed me - Only way to stop it is to kill yourself, before you hurt someone - Witches were trying to build an army (ne v této podobě) - Než sem vkročí satan, musí tady být jeho armáda, která pro něj připraví prostor, a se kterou se nakonec střetne s Božím vojskem. Myslím, že všichni dobře víme, o koho se jedná. Jejich aktivity kolem nás si nelze nevšimnout a tento rok demonické síly doslova manifestují v lidských tělech - A little boys. First-born (like me) - Mom died at birth (Omen) - Antikristi, svět jich bude na konci plnej. Bude jich více než samotných lidí - Losing time. I dont know what Im doing (nesedí) - Meus - Coven of witches - The Midwives will mark an unborn male in utero. Then they wait for the baby to mature until hes ready to be possessed - Marked at birth - This transformation its like when you have an infection in your body, so hes fighting it off - They will perform a final ritual, and then he will go back to normal - But he wont be same anymore - What are you doing man. Tak to mě poser! - Put him down, man. You are gonna hust him! Jak knučí, zkurvysyn! - Dude, what the fuck are you doing? A vy prasata si myslíte, že pelešit se s čoklama je v pořádku? Je to jen opačnej extrem. Vy jste vyvolali demony – sami jste na sebe přivedli zkázu - Let him down, you are hurting him (no ten je roztomilej) - Tudle schopnost bych taky chtěl mít - Vlastně se divím, proč pejskaře nenapadají demoni, ale naopak je v jejich zvráceném, zvrhlém životním stylu podporují. Nevíte? - Jak z ní má prču - Výborně se bavím - Černý slunce, býk (obraz u něj v pokoji) - 1.22.20 (další skvělej moment, prskám tady smíchy) - Lets go smoke these bitches - I dont think anybodys here - Bitch! - Ta brokovnice se nakonec ukázala jako dobrá volba - Nechá si je přiběhnout až těsně před lauf. Dobře dělá - Santos otevřel dveře - Proč řve, tam má dokonalou střelnici - Bilý jednorožec - Přeskakuju stopáž, začíná to bejt nuda. Fakt se u tohodle někdo bál? - Je, Marisol to má za sebou - Vím, že je to na základě skutečnosti, ale není to Conjuring - I když jako amaterský snímek to není špatný, který měl asi navodit jinou atmosferu. Třeba s happyendem by to uspělo () (méně) (více)

Wulz

Dávám 3*. Myslím si že stačí... Viděl jsem však pouze jednou a ne zrovna včera.. je možné že ještě poupravím. ()

Tony.Frisco

Poznatelne lepšie ako štvorka (tá bola vážne hlúpa) . Bola to však skôr komedia ako horor viac som sa smial ako bál. Prosim ďalšie časti už netočte..... ()

maluti

Co říct k tomuto dílu, snad jen to, že mě to velice zklamalo. Už asi od PA nemůžu čekat víc. Přišlo mi to, že se jedná o komedii a ne o horor. Lekacích scén fakt málo, herecké výkony taky nic moc. Co se mi na celém filmu líbilo, tak to byl snad závěr, který byl celkem zajímavý. ()

Brooxen

Z kraje vcelku slušně rozvíjející se příběh, který člověka dokázal pobavit i přesto, že to je pod žánrem horor. Nevím jesli to nese žánr horor jen kvůli předchozím dílům, ale tento s hororrem nemá moc společného. Od půlky filmu to šlo od desíti k pěti, spíše hloupá parodie na strach.A konec? totální průšvih. Dávám 2* aspoň za tu první půlku filmu. ()

dadule777

Ne ne ne...To byl konec? To snad neni mozne! Prvni tretina se rozjizdela slibne, rikala jsem si "Super! Ma to celkem dej a clovek se ani nenudi." A za to ma odeme tu jednu hvezdu. V pulce jsem zivala a posledni tretina byla nedomyslena a nedoladena pohadka. Sla jsem se bat a misto toho kdyz film dokoncil sve velehov.. tak jsem si rikala: To je jako všechno?! Chci zpátky svoje prachy! Omlouvám se, ale tento film mne velice zklamal a proto podleham emocim a hodnotim tak jak hodnotim. Myslim ze vetsina lidi v kine byla nakonci nespokojena, bylo to slyset a citit z atmosfery. ()

R.I.S.A

Ale jo, mladá mi radila ať dam hvězdy dvě, ale já se nakonci málem posral v kině tak přidávam :) Začátek mě dost nasral těma sračkama jak nafukoval to lehátko a nakláněl se jak Michal Klakson to už sem film zatracoval, ale jak nastoupí na scénu démon tak to stojí za to :) Těším se na pokračování :* ()

MiniRecenze

Tenhle "bratránek" není sice přímo navazující na předchozí díly,ale dokáže zaujmout více ,než dva poslední.Začátek je takový pomalejší a vy tak máte čas se "seznámit" s hl.hrdiny.Na herce si vcelku rychle zvyknete a zjistíte,že se dá na ně i dívat.Je zde i dávka napětí,které budou mit herci ve svých rukách a s kamerou nakukujíc pomalými pohyby za roh májí tendenci i lekat,párkrát se jim to podaří.S efekty nějak moc nepočítejte,ale na druhou stranu,když už se nějaký objeví,tak mile překvapí.Film si drží pořád určité tempo,které potom "vygraduje" do překvapivého konce.Co si budeme vykládat,scénář mohli ještě trochu rozepsat aby diváci mohli být více v obraze.Tipuju,že máme před sebou ještě jedno-dvě pokračování a doufám,že už nám nabídnou zajímavé rozpletení této "nekonečné" série. PŘEKVAPENÍ!!! ()