Paranormal Activity: Prokletí

• USA Paranormal Activity: The Marked Ones (více)

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce. (Cinemart)

sarkareifova

Nevím proč, ale místo hororu bych to uváděla jako komedii. To by rozhodně mělo větší úspěch. Když jsem u toho brečela smíchy a ne strachy, tak to o kvalitě asi něco vypovídá. Pár lekacích scén to už nezachrání. ()

Ondr@932

Rozhodně lepší horor než Paranormal Activity 4. Zde bylo více zábavy, více napětí, méně čekání na nějaké lekačky, takže celkem dobrý horor. Ale strašidelný rozhodně nebyl což je škoda, jinak by to bylo na 4 *. 60% ()

KUFI

Chvilema to slo, chvilema to bylo debilni. Celkove prumerny. Jsou horsi dily PA, ale jsou i lepsi (PA1, PA:TN, PA3). Odklon od napdrirozena k satanismu me pekne nasral uz u trojky a jak vidno jedou v tom dal. Pro lidi co nemaji radi found footage musi bejt jiste utrpeni to sledovat. Seradil bych to od nejlepsiho po nejhorsi nasledovne: 1, 3, TN, TMO, 2, 4. ()

AxelWers

Nič prevratné oproti iným Paranormálnym Aktivitám, zopár celkom slušných záberov, ale žiadny, z ktorého by sa človek zosral k smrti. Samotný záver trochu zvláštny, ale na to sme si u týchto filmoch už zvykli. ()

CharlieSs

Jak už jsem někde psala, sérii paranormal activity nějak vyloženě nemusím, ale netvrdím, že je špatná. To vůbec ne. Dokonce se u některých pasáží dá trošku bát. A tenhle ten dodatek se mi líbil, z dodatků byl dokonce asi nejlepší. Nenudila jsem se. ()

helraiser

No tak tohle se zrovna dvakrát nepovedlo, ti dva kluci, to byli opravdu strašní bulíci a navíc to bylo až hamba nestrašidelný. V podstatě nic zajímavého, či překvapivého divák neuvidí, ale byly tu už horší. ()

Wann odpad!

Tak takhle mě dlouho žádnej film nenasral. Já jsem aspoň trochu doufal že to bude o trošičku lepší než předchozí díly. Ani náhodou, pořád stejná sračka. Strach u tohodle hororu pro 15-ti letý kravky, který s sebou cuknou každých 5 minut je nulový. Jediná dobrá scéna v tomhle filmu byla, když nějakej polo-cikán vzal brokovnici a začal odpalovat 10 metrů daleko nějaký kretény a ještě když našli mrtvýho Santu mezi dveřma. A máte po Vánocích cigáni! ( Ale myslim že jim to moc nevadilo, bába se už začala chystat na Velikonce svym kraslicovym rituálem ). ()

Pavita

Musím říct že tenhle díl byl lepší než ten předchozí, ale jinak taky nebyl nějakým velkým překvapením. Párkrát jsem se lekla, ale mezi špičku hororů to určitě nepatří. ()

Xeno.morpH

Potrat Acitivty : The Stupid Ones...Pokračující bezbřehá nuda a stereotyp s trapnými čarodějnicemi a ještě trapnějšími pentagramy. ()

lakart

S každým dalším dílem s této již kultovní série, se přesvědčuj, jak neskutečně kvalitní a vyčerpávající byl první díl před mnoha lety. Nemohlo to skončit a jít zase o démona dál? Ne. Musíme vidět nespočet domů a kamerových záběrů, abychom to pochopili. Je však třeba si uvědomit, že téměř každá slavná hororová série měla klesající tendenci. Tato série si ovšem drží pro mě nějaký standard. Není to vyloženě průser, ale ani nic výjimečného. Oproti čtvrtému dílu, zde se alespoň něco děje a těch 100 minut vcelku uteče. Myslím, že nám to do celého příběhu vneslo nějaké světlo a je jasnější, jakým směrem by se další díly mohly ubírat. Určitě se těším na pátý díl. Doufám, že uzvařou tuto sérii a dají nám na chvíli pokoj. 50% ()

Mitopus

Tak se nám zas rok s rokem sešel a máme tu opět krvavý koleno ve vile se zahradním domkem. Ty čarodějnice si prostě nedaj pokoj :) ()

Hellknight12

Piate pokračovanie je veľmi zaujímavo poňaté, keďže sa jedná o prequel prvého filmu ale koniec je súbežný s koncom prvej časti, čo z toho vyplýva? Ak som to správne pochopil,tak celý príbeh sa odohráva zhruba v čase prvého filmu. Film môžem odporučiť každému kto má rád Paranormal Activity. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

Shredder

Bohate biele predmestie je vymenene za chudobnu mexicku stvrt a dej sa uz neodohrava cely cas len v dome, ale inak je to ako cez kopirak. Ctrl + c prve styri casti, Ctrl + v latinoamericky spin-off. Divaka, ktory uz ma co-to zo serie napozerane, bude ubijat predvidatelnost, nielenze viete, co sa bude po cely cas diat, ale este aj lakacky su postavene tak, ze odhadnete kedy pridu takmer na sekundu presne. S kazdym dielom dielom sa dozvedame nieco viac o carodejnickom spolku, ale povedzme si uprimne, ak budu podstatu serie odhalovat po takychto omrvinkach, mozu kludne natocit dalsich 20 casti. ()

goodnic

Tahle sračka bohužel pouze parazituje na jméně, ale kvality hlavní série nedosahuje. Sice sem tam se nějaké náznaky strašidelné atmosféry objeví, ale třeba finále tak nechutně opisuje od předchozích dílů, až je to trapné. ()

Zombiepod

V rámci tradičného found-footage hororu, ktorým je v súčasnosti filmový trh priam zahltený, je The Marked Ones stále len slabším priemerom a zbytočným dielom série. Nápady boli už dávno všetky vyčerpané, no bol som prekvapený, že sa ich tu predsa pár nájde, ba dokonca toto pokračovanie je záživnejšie ako predošlé dva diely dohromady. Poteší predovšetkým osviežujúce prostredie a mexickí herci, no stále ide len o to isté a nič zaujímavé, ani desivé sa vo filme nenachádza. Ako ďalší sériový brak splnilo očakávania. ()

FaithZombie

Jako horor rozhodně slabota. Na každý další díl této série už se dívám jenom proto že doufám v nějaké finální rozuzlení, ale ještě tak dva tři díly a už to nejspíš vážně vzdám. Jedna * za těch pár momentů kde jsem se upřímně pobavila (ať už to byl záměr nebo ne) jako např.: vaječný rituál nebo pejsek přišpendlený ke stropu. ()

TommyDiamond odpad!

Další díl zkázy a zmaru. Pohled první osoby, vrčící duch a oběti v zajetí paranormálních jevů. I když tentokrát se operovalo na mnohem větším prostoru, nebylo to nic platné. Nepomohl ani odlišný scénář od ostatních dílů. Pro mě je prokletí jednoznačně nejhorší díl z celé série. Dávám jasný odpad. ()

Knor

Docela to ušlo, po zdejším hodnocení jsem čekla něco horšího. Je to taková menší odbočka od hlavní linie, ale fanoušky série to nemůže urazit. Konec byl docela dost hnusnej. Beru to jako fajnový spestření po zpackaným 4. díle. ()