V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

TomStall

Divný, první půlka naprosto nesnesitelná hlavně díky všem postavám, druhá koukatelná. Chtěl jsem to Chappiemu trochu osolit, pak jsem ale neodolal a na druhou půlku kouknul s přítelkyní, která předchozí večer u filmu usnula. No a byl jsem nadšenej a v závěru jsem měl málem slzy v očích. Zvláštně se to někdy rozleží.. ()

chelseaman22 odpad!

Ahoj, já jsem ČAPÍ a společně s VOLVERÍNEM vám zkazím večer! A jak bylo řečeno, tak se také stalo, jelikož tahle tragédie tak drásá srdce pučící nekvalitou, že divák raději čapne noťas za pačesy a mrští jím vstříc zdi. odpad! ()

A.L.E.S.

Musel jsem si to nejdříve nechat uležet v hlavě, než bych dokázal něco k filmu napsat. Ale dnešní ráno jsem nemyslel na nic jiného, než na zážitek z filmu, který jsem viděl v předpremiéře. Nedokážu být tak kritický, jako někteří ostatní uživatelé, ale po každém filmu se sám sebe ptám, jestli se mi to líbilo. Tady musím říct, že na 100 %. Nenašel jsem nic, co by mi vyloženě vadilo nebo nějaký nesmysl bil do očí. Jen mám prostě slabost pro sci-fi a zvlášť pro roboty, kteří se snaží být jako člověk. Na rozdíl od některých mi kromě filmu Číslo 5 žije! připomínal i snímek RepliKate, kde se klon také chová jako nepopsaný list. Ale toto připomenutí nemůže celkový dojem ohrozit, neboť jde o jiný film. Když jsem viděl ty momenty, jak se Chappie učí, připadal jsem si jako malý kluk, který hltá Kačeří příběhy. Vůbec mi nevadilo, že by šlo o další klišé, která některá sci-fi mají, ale přál jsem si, aby to dobře dopadlo pro všechny. Snad poprvé jsem měl trochu sympatií s některými zápornými postavami. V každém případě mě ten zážitek obohatil na hodně dlouhou dobu. PS: jen primitivní česká nebo slovenská existence dokáže trapně opakovat název filmu tak, aby pak objevil neslušné slovo. Naštěstí není víc jazyků, kde by znali význam tohoto slova. ()

pytlák

Velká paráda. Jednoduchý námět vytěžený na maximum hlavně díky skvělému prostředí a hercům. Z trailerů jsem byl z Blomkampova třetího Johannesburgského zářezu celkem otrávený, ale tentokrát to prostředí filmu slouží opravdu skvěle. Jsem rád, že se režisér vykašlal na nějaké velké filozofování nebo společenskou kritiku a natočil jednoduchou i když těžce zařaditelnou žánrovku, která mě po dlouhé době vzala za srdíčko. Hlavní hrdina je zde opravdu jako živý a záleží vám na něm a to samé se dá říci o Yo-landě a Ninjovi. Nejenže jejich neobvyklá stylizace a projev přinášejí spoustu vtipných scén, ale jejich postavy si projdou uvěřitelným vývojem a ve finále přinášejí kýžené emoce. Hugh Jackman si jednoduchou roli záporáka také užívá, akorát „stvořitel“ v podání Dev Patela je trošku otravný, ale nemá přehnaně moc prostoru. Když dojde na akci tak je dostatečně drsná a černohumorná, ale zároveň mrazí z toho jaké má důsledky na vývoj hlavní postavy. Triky a vizuální stránka jsou bezchybné a spolu s fungujícím soundtrackem se jedná o výhru na všech frontách. 9/10. ()

LiborGondek

Zajímavé, o mamince a tatínkovi se v popisu filmu vůbec nepíše... Možná právě kvůli tomu na to do kina někdo chodí. Když snímek Chapie popíši nejjemnějším možným způsobem, tak je to něco úplně jiného, než jsem čekal... Nejsem spokojen, jsem zklamán. Obsazení dobré, ale nevyužité, myšlenka zajímavá, ale scénář zpackaný, režisér v tomto oboru zdatný, přesto to není ono. Úplně špatné to ale také není, jsou zde momenty (pravda, není jich mnoho), kdy film pobaví, zápletka zhoustne a vy si říkáte pozor, už to bude dobré. Jediný problém je, že to tak není. Mohlo to být opravdu o moc lepší. 40% ()

Qitek

Hm. Tak jestli se Blomkamp omlouval veřejně za Elysium, že udělal několik chyb, tak za Cappieho by měl pověsit řemeslo na hřebík. Ano vizuálně není Neillovi co odepřít. Ale to ostatní už ano. Hugh Jackman? Příšernost. Dev Patel?? Mega příšernost. A co se děje týče, ani vlastně nevím, komu je film určen :/ Je to blitka. ()

Mrkvič

S docela velkýma obavama, ale pořád jsem se celkem těšil. No a zklamán jsem rozhodně nebyl. Postava Chappieho je od první do poslední vteřiny fantastická. Dětský robot, učení se, fylozofování o výchově, o lhaní o právu někomu něco vnucovat, super. I vztek na závěr byl bezvadný, ale to u Blomkampa vím už dávno, že na plátně dokáže prodat. Sice jsem si občas kladl rejpavé otázky a některé věci pokládal za blbosti či je měl za nedovysvětlené, ale film mi sedl jako celek. Námět super a akce o nic horší. Jen si říkám, jaké by to bylo, kdyby mě nehypnotizovalal hudba Hanse Zimmera :) ()

viperDavid

Nebýt toho pitomého závěru tranformace mysli do konzervy asi by se mi to i líbilo. I když gettho bylo jak z pohádky, pomalovanej čůrák, vybledlá prostitutka a ninjovský pseudonimy, to si mohli ušetřit. Nejvíc mě ale rozesmál Jackman, ten tam vypadal jako naprostej trotl bez mozku ()

Johnny.ARN

Po Ex Machine mi príde táto umelá inteligencia skutočne "umelá". Sám ešte nvm, načo sa to chcelo hrať, lebo mi to prišla ako hrozná televízna B-čkovina s postapo exteriérmi. Tak divne to na mňa pôsobilo. Na jednej strane fajn myšlienka, že šetríme policajtov a opice postriľame aj s robotmi, ale na strane druhej, máme tu Robocopa. Toto síce malo potenciál, ale nevyšlo. 2 z 5 ()

LadyPupu

Reklama na Die Antwoord? Aha, tak to jo.... Jinak smysl tohohle filmu nechápu. Číslo 5 mělo svoje kouzlo a Robocop taky. Tady jsem se nějak ztratila. Ale ok, úplný odpad to není. ()

Ryuuhei

Od Chappieho jsem čekal leccos. Od pouze slabšího filmu od Blomkampa, po celkově nedobrý počin, který si sáhne sotva na průměr. To, co ovšem předvedl, mě na konci doslova postavilo ze židle, div ne i zmokřilo oči po té přesně dvouhodinové podívané, jakou jsem měl tu čest vidět. Ze začátku jsem nevěděl, co od toho očekávat a chvíli jsem se i nudil, lehce protáčel oči a jen vyčkával na ten „zázrak“. Jakmile se na scéně objevil nápad hlavního hrdiny vytvořit samostatně myslící jednotku a vše se začalo rozjíždět, mé pochyby klesaly. A co se objevil i sympatický robůtek, do něhož se vžít bylo lehčí, než se může zdát, už jsem nespouštěl oči z obrazovky a čekal, co se bude dít a zda vše vůbec dopadne alespoň trochu dobře. Ano, film sice vychází z Blomkampových již minulých počinů (District 9, Elysium) a mnoho prvků je jimi až očividně inspirovaných (už jen zasazení). Ale i tak je zde nejedna nová věc. Ať už je to fakt, že záporáků se tu zdá být několik a jen u jednoho se projeví pravá svinskost, či že se celé prostředí odehrává víceméně na „té špatné“ straně a určit kromě hlavního hrdiny a pár dalších postav, kdo je a kdo opravdu není „tím zlým“, je občas takové nejasné. Jsem nadšen tím, jak zejména v druhé polovině film dokázal naprosto rozjet tu emoční jízdu a vtáhnout diváka do děje. Samozřejmě, je tu pár maličkých blbostí a věcí, které si protiřečí, ale vše ostatní tyto nedostatky vyhlazuje. Musím podotknout taky hvězdné obsazení, kdy Blomkampovu čerstvě nabytému filmovému kouzlu neodolala jak Sigourney Weaver, tak dokonce ani Hugh Jackman. A takhle bych mohl pokračovat. Nemá význam cokoliv dodávat. Krom uvedeného se ve všem ostatním film povedl na jedničku. Tedy, téměř, chybky se našly, ale protože to na mě tolik zapůsobilo, si dovolím tu hvězdičku z překvapení přidat. Režisér se tím taktéž zařazuje mezi mé oblíbené na čestné místo. ()

Lachtaan

Přesně tyhle druhy sci-fi filmů já prostě můžu hltat po desítkách. Jistě Chappie není žádnou ojedinělou originalitkou, ale před oněma dvěma lety to pro mě byl bezkonkurenční zážitek. Spolupráci Blomkampa s Copleym absolutně zbožňuji, stačí se ohlédnout, co spolu dokázali vytvořit v Districtu 9. A Hugh Jackman jako záporák? Tak nevídané, až si to musíme užít! ()

venison

Nějak jsem nepochopila smysl tohoto filmu.. Buď bych ho čekala akčnější nebo vtipnější :-( Takhle to vyznělo všechno dost naprázdno.. "District 9" byla originální, milá, napínací sci-finka na obstojné úrovni.. Chappie nemá roztomilost W-ALLeho a bitkařit umí asi jako ženská z nějaké slaďárny.. Neill Blomkamp se nějakým špatným způsobem nejspíš snažil psychologicky a filosoficky na případ "polidštěného" robota, ale přes samou omáčku a slabé herecké výkony se tento úmysl nevydařil.. Hugh Jackman to v maskérně chudák hodně odnesl.. Navíc celkově motivace jedinců a charaktery hlavních postav dosáhly maximálně na béčko.. Závěrečná "originalita" malinko připomněla novejšího M. Night Shyamalana.. Co se mi teda hodně líbilo je celkové prostředí industrialního streetu a pak hlavně muzika od Die Antwoord.. Chyba ovšem byla použít neherce muzikanty do hlavních rolí.. Celkově je to nezralé, splácané a nevyrovnané :-( ()

eugeene

Geniální a originální příběh, parádní herecké výkony a smysluplné postavy. Tohle všechno Chappiemu chybí. Nejhorší je ale "herecké" duo Die Antwoord posílající flm až na úplné dno. A jako by to nebylo málo, tak hádejte, jakou hudbu dvojice ve filmu poslouchá snad v každý scéně :) Poměrně velké zklamání. ()

MikyAff

Robůtek (taky vám připomíná králíka? :D ), který je natolik rozkošný, že si ihned najde cestu k vašemu srdci. Byla jsem jediná, kdo měl chuť vrazit nějakým způsobem do toho filmu, když se mu ubližovala a rázně to zarazit, obejmout ho a říct, že všechno bude dobrý? Prostě ho chci domů a tečka! Jen jsem trošku na vážkách, jestli dát 4* nebo 5*, protože to opravdu ten potenciál má. Spousta roztomilých vtípků, všechno rychle utíká.. Ale nemůžu se nějak rozhodnout. Třeba po dalším zhlédnutí. Doufám jen, že dabing bude natolik dobrej, aby docenil všechny vtípky a styl mluvy, jinak to asi nemá takovou šťávu. Fuckmother ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz