V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

geklon

Prdel na hrnec. Já prostě tyhle bezbřehý cyberpunkový popiny žeru. Blomkampovi se podařil koktejl výbornýho trikovýho béčka s parametry světovýho blockbusteru. Moc nemymylet, jen si užívat brilantní afrogangsta atmošky a efektů. Die Antwoort jsou kořením filmu, především jejich muzika je o několik tříd smesitelnější, než v Elíziu. Celková stopáž je dost přetažená..... 80 minut by bylo tak akorát. Jako finální videoklip té Holansko JAR pomateniny.....hodně moc dobrý. ()

uiu

Chappie je důkaz toho, že můžete udělat "hollywoodský" film, aniž by hlavní postavy byly známí hollywoodští herci. Ačkoliv na plakátech trůní Hugh Jackman a Dev Patel, hlavní hrdinové - chápej většinu času se vyskytují na scéně - jsou Yo-Landi Visser a Ninja (Watkin Tudor Jones). Ono pokud neznáte jihoafrickou hudební scénu a nevíte, že tihle dva jsou známější pod názvem Die Antwoord, pak tu budete plodit komentáře jako 99% zdejších komentujících o dvou cypech, upištěné kravce a potetovaným debílkovi. Teprve až si poslechnete pár jejich písniček na youtube a nějaké rozhovory a dokumenty pochopíte, že jsou tím, co Johannesburg splodil. A stejně jako v District 9 i zde se ocitáme v Johannesburgu, v jeho nejhorších čtvrtích plných gangů. Příběh o robotovi, do kterého je vložena "duše" a který má jen 5 dní života, ale chce žít dál je trochu upozaděn a v podstatě se mi naskytla jen myšlenka toho, jaké to je, když se dítě dostane do špatného výchovného prostředí plného drog, zbraní a krádeží. ()

neoBlast

Možná jsem byl sem tam vyveden z míry, když se film překlopil téměř až do slapstick komedie a trochu se prostříhat asi mohlo... Ale vlastně dostáváme teď už standard od Neilla Blomkampa - stabilní režie, top-of-the-class výprava, nepříliš zajímavý příběh, problémy s tempem a charaktery, kterým nevěříte ani nos mezi očima (District 9 mi jako výjimka jenom utvrzuje pravidlo). O Vetřelce se bojím, páč sérii uctívám, ale s Blomkampem to přece jenom zkusím. 60 % [Rewatch 2021] Ale jo, je to dějově hrozná ptákovina, ale napodruhé mi film přišel střašně upřímný. Scénář je prostě slabý a má hned několik idiot momentů, které uměle hýbou dějem. Ale sakra, ten film vypadá snad ještě lépe než jsem si pamatoval, zvlášní efekty má jak zralé víno, je originální a nakonec i ten casting Die Antwoord byla překvapivě dobrá volba. Ve světě kde jedna Marvelovka je k nerozeznání od druhé se musím souhlasně uchychtnout nad filmem kde Hugh Jackman má legrační mulet, rapeři vychovávají baby gangsta robota a všichni mluví s legračním přízvukem. 70 % ()

ywo666

Určite to všetkých napadlo čapi čapi čapi atď. Ale kedže to nie je nič originálne aj tak z toho bude piča. Ale teraz vážne. Napriek tomu, že nízov je rovnako šťastný ako krstné meno nového kandidáta z klanu Bushovcov, film je úplná bomba. Je mi jedno, koľko sa tu fňuká, je mi jedno koľko sa tu kritizuje. Mne Blomkamp točí absolútne po chuti a vyciciava zo mňa hvizedičky ako pornohviedza černošskú kládu. Som zvedavý koľko mu to vydrží pretože to baví asi iba pár skalných. Ale dúfam, že sa Neil vyserie na kritiku a pôjde si svojou cestou pretože to má fakt v rukách. A přitom taková blbost. Ale výborne natočená. 9 z 10 režisérov by rovnaký film dodrbali. 85% silné 4* ()

Cushing

Udělat film s kapelou, co vám tam "hraje", proč ne? Pěknej nápad, blbý scénář, horší střih. Za mě dobrý. ()

pytlik... odpad!

Och, jak závidím Kambodžanům s jejich 72 písmennou abecedou. My máme písmen jen 42, takže ačkoli to dostatečně nevyjádří úroveň snímku, musím si vystačit s tvrzením, že Chappie je krásný příklad žetkového filmu. Člověk marně dumá, z čeho se mu dělalo špatně víc... Jestli z toho robota s údajně králičíma ouškama, z jeho rodičů, slabomyslného děje, z neustálých výkřiků "čapí, mamí, tatí!" ()

Brandon

Blomkamp pořád ještě není dost zralej do premiérové ligy. A bůhví, jestli někdy bude. Působí spíš jako student, kterej si lehce amatérským způsobem pohrává s myšlenkou bytí, umělé inteligence a přenosu mysli. Jackman, Weaver a Zimmer ho měli nejspíš nakopnout o třídu výš, ale měl jsem z nich pocit, že Chappieho berou jen jako rozcvičku před dalším blockbusterem. Moc pěknej byl JARovej rap a skvěle vymodelovanej gangsta plecháč. 3,5* ()

romajz15

Blomkamp sice používá hodně motivů z Districtu i Elysia, ale to se týče spíše vizuálu. Příběh je velmi nápaditý a přestože částečně připomíná Číslo 5 žije, tak přidává spoustu akce, napětí a svým způsobem i více emocí. Výborné akční scény jsou střídané rozšiřováním příběhu a popisováním charakterů, které jsou úžasně propracované. Parádní akční finále. Závěr je sice zčásti předvídatelný, smrdí sentimentem Elysia, ale jen na první pohled, ve skutečnosti je v závěru skryto více emocí a hlaně větší originálnost. (Ne)herci hrají výborně, za všechny jmenuji úchvatný výkon Hugha Jackmana. Podtrženo, sečteno, je to taková slabší verze Elysia. ()

hroubek

Na Neill Blimkampovi se mi líbí, že si točí filmy, kterého opravdu zajímají a nechybí v nich politický a lidský přesah. Člověk nemusí být nejchytřejší, aby pochopil co se nám Blomkamp ve svých filmech snaží říci, zvláště v případě, kdy to natočí doslovně. A já se za to na Blomkampa vůbec nezlobím. Zlobím se na něho, že dostává až moc tvůrčí svobody a nedokáže ukočírovat své projekty. Je doslova utržený ze řetězu a potřeboval by někoho, kdo by mu připomněl, že by bylo dobré se trochu krotit. A bohužel na Chappiem je ta roztříštěnost nejvíce vidět. Blomkamp moc dobře ví co chce říci, ví jak to udělat aby to bylo skvělé, taky si rád hraje s estetikou toho co vidíme jako jsou nápisy, obrázky, záběry a různé detaily, které prohlubují význam dané scény. A pak tu má scénář, který je doslova plochý na některé postavy. Ninja a Yo-Landi jsou v pohodě a tak nějak mě do filmu pasovali. Bohužel to samé nemohu říci o Hugh Jackmanovi, který přehrává, Sigourney Weaver, která nemá co hrát. A v neposlední řadě o totálně nudném a nezajímavém Dev Patelovi. Kdyby nebyl konec takový jaký je tak by mě Patelova postava byla totálně ukradená. Naštěstí nade všemi stojí Sharlto Copley, který je jako Chappie skvělý. Dalším skvělým aspektem filmu je vizuální a triková stránka, ze které padá čelist dolů. Blomkamp prostě umí natáčet trikové podívané a akční scény umí udělat zajímavě a zábavně(úvodní přestřelka, kradení aut, finální bitka s druhým robotem). U Chappieho se často střídají skvělé momenty s těmi slabší a ve výsledku působí jako zajímavý mišmaš, který sice pobaví a nadchne, ale jde ho velmi snadno odstřelit za to jaký je. Chappie rozhodně není film pro každého a nesedne každému. ()

Mishqo

75-80% ... Zlaté, zábavné ale aj smutné. Chappie je rozkošný. Yolandi a Ninja sú tak výstredné osoby, že sadli do toho filmu jak riť na šerbeľ. A Yolandi je obzvlášť rozkošná, aj keď vyzerá jak čertovo dieťa. Soundtrack našľapaný. Príbeh jednoduchý, ale ničím ma neurazil. Hugh Jackman bol najzbytočnejšou postavou celého filmu, a ešte aj tak hrozne napísanou. A navyše, jeho účes sa zaradí k top 10 najhorších účesov filmovej histórie. Chápem aj ľudí, ktorí sa k filmu vyjadrovali negatívnejšie, ale ja som sa odosobnil a užil som si to. ()

Yoda sama

Film je presne taký, ako jeho hlavná postava- sakra zaujímavá vízia v nefunkčnom obale. Viem, že Blomkampovi nie sú cudzie silné témy a ich exekúcia, ale mal by sa naučiť konečne písať dobré postavy. Na otázku "bol District 9 one timer?" sa už asi čoskoro bude dať odpovedať áno. ()

Brain-D

Opět Neill Blomkamp dokázal z počátku nudit a ke konci dovést filmy do takové gradace, že jsem nestačil popadnout dech. Kdyby si vzal větší pozornost od začátku a neplácal se v utahaně dlouhém seznamování, tak by to bylo rozhodně jiné, ale to už by nebyl Neill prostě. ()

Pump

I přes infantilnost některých momentů (do duše režiséra nevidíme) je nakonec film opravdu filmem a baví. Je potřeba dát Chappie šanci a vnímat trochu rozostřeně. Doporučuji jít do kina po dobrém sexu a ještě si jej v první polovině filmu na záchodcích zopakovat. O nic nepřijdete a naopak budete skvěle naladěni na strhující finále. ()

Trustme

Mohla to být krásná série dirty-sci-fi-action, kterou Neill Blomkamp nastolil a vsadil do ní své rukopisné prvky: mechwarriors, obyčejný člověk hrdinou, genocida, lidská společnost budoucnosti. Jenže Chappie se nepochlapil. Celý film je bizarní, tak jako duo Yolandi & Ninja, kteří získali tu největší reklamu jakou kdy nepopulární hudební skupina dostala a nutno podotknout, že jí využili do mrtě. Kameňem úrazu je robot Chappie, který patří spíš do kategorie legračně roztomilých robotů typu Číslo 5, C-3PO či Robota Emila. A přitom trailer ho prezentuje jako bojového robota v akčním sci-fi s Hughem Jackmanem. Americký rozpočet klesl na jihoafrický, takže in/ex-teriéry byly vesměs opět reálně districtní. Cílovou diváckou skupinu vidím někde okolo 16. let. Je zde rebelská kultura, robot zmatlík dělající to, co robůtci ve filmech dělávají (snaží se chovat jako lidé) a je to celý ujetý. Takže jediné, proč si tento film zapamatovat je zvláštně okouzlující Yolandi a její trička a nechybující Hans Zimmer. ()

Ceres

Wow, Blomkamp opět krásně alegoricky a to pohrávání si s myšlenkou už nastíněnou v Ghost in The Shell, prostě paráda. ()

VanTom

Bohužel mne to celé příliš nezaujalo, udělat z policejního robota s vlastní inteligencí bojácné dítě, respektive citlivého, bezelstně naivního "gangsta" kluka, který sebou nechá hrubě manipulovat, úplně nevyšlo, jeho výchovné lekce a 100krát viděné poznávání lidské falše i dobroty mi nepřišly dvakrát zábavné či komické. "Anarchisticky" naladěný Blomkamp si se vším očividně vyhrál a řemeslně se snímku nedá vytknout nic, jen jeho dramaturg (byl-li nějaký) měl své škrty prosazovat důrazněji. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz