• javak810i

Po zhlédnutí tohoto skvostu mě docela mrzí, že z mých původních plánů, jak si čtvrtý Kameňák vychutnat, nakonec sešlo. Každopádně už ho mám za sebou. A jaký tedy byl? Předně nemůžu přesně říct, jestli byla absence Zdeňka Trošky na režisérském křesle na škodu, či ne. Ale spíš se přikloním k tomu, že i samotný Zdenda tentokrát uznal, že do třetice všeho špatného stačilo, a tak se čtvrtého pokračování chopil tým producentů předchozích dílů, nově s novou posilou - zadluženým Pomejem. Kde tahle partička vzala scénář? Čert ví (pun intended). Mám pocit, že se jednoho dne tajně vplížili před Troškův barák a prohrábli mu popelnice. Kvalitě výsledku by to odpovídalo. Jestli byla původní trilogie alespoň trošku vtipná a vykazovala náznaky nějakého děje, tak o Kameňáku 4 se to říct nedá. Frekvence vtipů rapidně klesla a s nimi i jejich úroveň (ano, jde to). Většinu z nich již budete určitě znát a i kdyby ne, tak stejně neuslyšíte nic, co by nedokázalo vymyslet pětileté děcko (a samo by se tomu nejspíš nesmálo). Nejlepší "kameňák" asi zazněl z úst Martina Dejdara: "Vrazím ti takovou, že tě ani ten tvůj gůgl nenajde." Starý a trapný? Ne tak docela, ve filmu se mu smáli samotní herci a dokonce byl oceněn i gongem. Bravo. Děj byste zde hledali taky marně. Místy jsem měl pocit, jestli se při postprodukci něco nestalo střihači, jelikož jednotlivé scénky na sebe jen málokdy navazují a většinou jsou do filmu zakomponovány úplně náhodně, jen aby posloužili svému účelu - třeba dvojce romů trousící vtipy o cikánech. O hereckých výkonech by se toho dalo taky hodně napsat. Řeknu jen to, že u většiny "herců" to vypadá, jako by jim někdo do sluchátka četl scénář a oni ho jen opakovali. Korunu tomu všemu nasazuje soundtrack, který se skládá pouze z jediné skladby - špatné variace na Drunken Sailor od Walda Gangu. Lehce křečovitý úsměv na tváři mi vykouzlilo snad jen cameo Tomáše Magnuska na střelnici, který při vyjmenovávání jmen svých "bastardů" zuřivě pálil na terč. A ve finále pak odkaz na slavnou scénku z Kill Bill, končící vztyčeným prostředníčkem. A to je přesně to, co ode mě tohle znásilnění české kinematografie dostane. Odpad odpadů.(9.3.2014)

|54%| Shlédnuto v kině. Tak jak zhodnotit toto nové, české dílo ? Nejdříve bych se vyjadřil k jedné věci. A sice, různé ohlasy a např. hodnocení na čsfd naprosto nechápu a je to totálně z cesty. Třeba, první tři díly se mi líbily. Jasně, je to typická česká blbost, ale rozhodně pobaví. Takže předchozí díly mě vždy totálně rosekaly smíchy. Takže podle mě velká většina lidí nesnáší Trošku a hned musí odpadovat. A tento díl ani netočil Trošku a hned má film úžasné hodnocení na csfd. No nic, raději to řešit nebudu. Nyní k filmu. Tento film není prostě dalším Kameňákem. Pokud jo, tak se tedy jedná o nejslabší díl ze série. Předchozí filmy: Nad 90% vždy. Ale toto ? Neříkám, že je to špatný film, to ne, jsem fanouškem prvních třech povedených dílů, tak asi proto hodnotím obstojně, ale je to pouhopohý průměr, ale koukatelný no. Ty 3* jsem dal automaticky. Tento film má úplně jinou a dost suchou atmosféru, bez nějakého nápadu. Začátek nezačal špatně, pár úsměvných scén se zde najde. Dost jsem se po celý čas filmu pousmíval a poze 2x zasmál - 2 vydařené vtipny za film, a to je fakt málo, když v předchozích filmech jsem se smál skoro bez přestání. Film má několik linií, myslím tím zaměření na několik okruhů postav. Rozhodně je vše pojato tak jednoduše, obyčejně a bez nápadu - prostě chybí nějaká ta velkolpeost. Několik scén z nemocnice, policejního prostředí, obchodu a tak. Velkým plusem filmu bylo, že mladé obsazení bylo dobře zvoleno a i jsem se dobře bavil. Scény ve škole, jedna vyvedená scéna v clubu a tak. Takže toto je velkým plusem, dalším je hudba, hezké sladění základního motivu a tak. Pak už mě zaujalo herecké obsazení a to je asi všechno. Vydra je ze všech opět nej, ale neměl k dispozici moc vtipů, ale to nevadí, přesto vždycky něco plácnul, nějak zareagoval, takže v pohodě. Morávková též potěší. Pak mladší obsazení mě bavilo. Laufer opět výborný. A ještě nějaké camea měly některé postavy. Martin Dejdar mě zde vůbec nebavil. Nebo chlápek co říká Hezkyy - ten mě vždy potěší, zde se objevil ve dvou krátkých scénách a bylo vidět jak je zde zbytečnej, neříkám, potěí ho vidět, ale aby se ho tvůrci snažily vecpat do dvou scénách, kde se nehodí, to mě naštvalo. Dalším záporem je fakt, že se pár vtipů opakovalo z předchozích dílů a jeden dokonce z jednoho filmu ! Takže toto mě dosti naštvalo. Tvůrci, především Pomeje se snažily jít po zisku a ne poctivě natočit komedii jako natočil Troška. Film se natáčel oproti předchozím velmi krátkou dobu. Vše bylo takové nedotažené a největším zklamáním je asi konec, který není ani trochu úsměvný, ale docela trapný a urychlený. Scénář má také nějaké díry no. Jako neříkám, herecké obsazení to tahalo dobře, pár vtipů zde bylo, takže mě film nějak neurazil, ale nenabídl skoro nic nového. Takže je to taková koukatelná oddychovka na 1 shlédnutí. Stopáž je krátká no. Co k tomu dodávat. Měl jsem trochu větší očekávání. Je to docela těžko hodnotitelná záležitost. Vzhledem k tomu, že jsem velkým fanoušekm filmů Kameňák 1,2,3 tak asi proto hodnotím takhle obstojně průměrně, jinač by to byl určitě podprůměr. Jak bych to měl vidět objektivně ? No, objektivitu absolutně neuznávám. Každý má mít svůj názor. V tomto případě už vůbec žádná objektivita neexistuje. Na Trošku a na ostatní Kamenáky má drtivá, hvězdná většina spadeno, tak toto nepřipadá v úvahu podle těchto neférových procent hodnotit. Prostě zastávám názor, že každý si musí vytvořit svůj pohled na každý film, a to v dnešní době se daří tak 50% lidí. No nic, asi jsem se nechal trochu unést. Tak to ještě shrnu. Díky hereckému obsazení, pár lepších scén a faktu, že předchozí filmy byly super hodnotím na snesitelný průměr. Nic víc v tom není. Návštěvy kina nelituji, chtěl jsem si udělat názor jak dopadne toto pokračování a bohužel nic moc, ale mohlo to dopadnout hůře. Další díl prosím ne.(16.10.2013)

• Tom_Lachtan

A já to viděl, vy kurvy zasraný dementní co tu mažete zlostné komentáře, klidně si mě smažte taky, ale víte co? Já vládnu mocí nezkrotnou, pohanskou a tajemnou, dokážu užít ctl + v a c, tak do toho! Film jsem viděl "pracovně", tudíž si nechte pro sebe řeči o tom, proč na to koukám, když nemusím. Je to ale kokotonážní zhovadilost, u které mám neúprosnou, úpornou a stupňující tendenci vykostit režisérovi a scénáristovi jejich domácí zvířátka. bohové sedmera, vždyť i tříhodinové, eurosociální, artové drama z východní Evropy o tom, kterak sem dnes v tramvaji plazil jazyk na neznámého psa by v sobě mělo víc vtipu, než všechny tyhle filmové odpady dohromady. A co je nejhorší, blíží se mocný sequel Kameňáků a Babovřesk, inspirace Marvelem je patrná, vždyť to mělo potitulkovou scénu!!! A co je horší, byla to jediná vtipná věc a důkaz, že režisér viděl za posledních dvacet let krom předchozích Kameňáků jen Kill Bill. Potřeba debilně předabovat mnohé postavy jinými herci, nebo barevné ladění, které způsobuje barvu lidských tváří odpovídající přezrále a lehce nahnilé meruňce je naprostý vrchol stupidity a jeden z důkazů, totálního filmařského dna.(24.10.2013)

• PinokKio

Dort splácaný z Pomejí. Bystroň opětovně skočil Po hlavě do prdele, když k tomuhle napsal scénář a poté Novákovi předal pomyslný filmařský Klíček do už tak dost semletého a nudného Kameňákova plného trapných postav z TV Nova ..(5.3.2014)

• slatkac

Vždycky jsem myslel, že u komedie by se měl člověk aspoň trošku zasmát nebo v něm najít aspoň krapet pousmání. Tenhle hnus velebnosti postrádá obojí. Je to naprosto nevtipný nudný a tupý film a já žádný (byť maličký) posun oproti předchozím třem dílům nevidím.(1.5.2014)