Až napíšu komentář o 973 slovech k filmu, kterým pohrdám, nechte mě prosím utratit. Až napíšu komentář o 119 slovech k filmu, který jsem neviděl, vemte to i s mojí rodinou.(3.11.2014)

|54%| Shlédnuto v kině. Tak jak zhodnotit toto nové, české dílo ? Nejdříve bych se vyjadřil k jedné věci. A sice, různé ohlasy a např. hodnocení na čsfd naprosto nechápu a je to totálně z cesty. Třeba, první tři díly se mi líbily. Jasně, je to typická česká blbost, ale rozhodně pobaví. Takže předchozí díly mě vždy totálně rosekaly smíchy. Takže podle mě velká většina lidí nesnáší Trošku a hned musí odpadovat. A tento díl ani netočil Trošku a hned má film úžasné hodnocení na csfd. No nic, raději to řešit nebudu. Nyní k filmu. Tento film není prostě dalším Kameňákem. Pokud jo, tak se tedy jedná o nejslabší díl ze série. Předchozí filmy: Nad 90% vždy. Ale toto ? Neříkám, že je to špatný film, to ne, jsem fanouškem prvních třech povedených dílů, tak asi proto hodnotím obstojně, ale je to pouhopohý průměr, ale koukatelný no. Ty 3* jsem dal automaticky. Tento film má úplně jinou a dost suchou atmosféru, bez nějakého nápadu. Začátek nezačal špatně, pár úsměvných scén se zde najde. Dost jsem se po celý čas filmu pousmíval a poze 2x zasmál - 2 vydařené vtipny za film, a to je fakt málo, když v předchozích filmech jsem se smál skoro bez přestání. Film má několik linií, myslím tím zaměření na několik okruhů postav. Rozhodně je vše pojato tak jednoduše, obyčejně a bez nápadu - prostě chybí nějaká ta velkolpeost. Několik scén z nemocnice, policejního prostředí, obchodu a tak. Velkým plusem filmu bylo, že mladé obsazení bylo dobře zvoleno a i jsem se dobře bavil. Scény ve škole, jedna vyvedená scéna v clubu a tak. Takže toto je velkým plusem, dalším je hudba, hezké sladění základního motivu a tak. Pak už mě zaujalo herecké obsazení a to je asi všechno. Vydra je ze všech opět nej, ale neměl k dispozici moc vtipů, ale to nevadí, přesto vždycky něco plácnul, nějak zareagoval, takže v pohodě. Morávková též potěší. Pak mladší obsazení mě bavilo. Laufer opět výborný. A ještě nějaké camea měly některé postavy. Martin Dejdar mě zde vůbec nebavil. Nebo chlápek co říká Hezkyy - ten mě vždy potěší, zde se objevil ve dvou krátkých scénách a bylo vidět jak je zde zbytečnej, neříkám, potěí ho vidět, ale aby se ho tvůrci snažily vecpat do dvou scénách, kde se nehodí, to mě naštvalo. Dalším záporem je fakt, že se pár vtipů opakovalo z předchozích dílů a jeden dokonce z jednoho filmu ! Takže toto mě dosti naštvalo. Tvůrci, především Pomeje se snažily jít po zisku a ne poctivě natočit komedii jako natočil Troška. Film se natáčel oproti předchozím velmi krátkou dobu. Vše bylo takové nedotažené a největším zklamáním je asi konec, který není ani trochu úsměvný, ale docela trapný a urychlený. Scénář má také nějaké díry no. Jako neříkám, herecké obsazení to tahalo dobře, pár vtipů zde bylo, takže mě film nějak neurazil, ale nenabídl skoro nic nového. Takže je to taková koukatelná oddychovka na 1 shlédnutí. Stopáž je krátká no. Co k tomu dodávat. Měl jsem trochu větší očekávání. Je to docela těžko hodnotitelná záležitost. Vzhledem k tomu, že jsem velkým fanoušekm filmů Kameňák 1,2,3 tak asi proto hodnotím takhle obstojně průměrně, jinač by to byl určitě podprůměr. Jak bych to měl vidět objektivně ? No, objektivitu absolutně neuznávám. Každý má mít svůj názor. V tomto případě už vůbec žádná objektivita neexistuje. Na Trošku a na ostatní Kamenáky má drtivá, hvězdná většina spadeno, tak toto nepřipadá v úvahu podle těchto neférových procent hodnotit. Prostě zastávám názor, že každý si musí vytvořit svůj pohled na každý film, a to v dnešní době se daří tak 50% lidí. No nic, asi jsem se nechal trochu unést. Tak to ještě shrnu. Díky hereckému obsazení, pár lepších scén a faktu, že předchozí filmy byly super hodnotím na snesitelný průměr. Nic víc v tom není. Návštěvy kina nelituji, chtěl jsem si udělat názor jak dopadne toto pokračování a bohužel nic moc, ale mohlo to dopadnout hůře. Další díl prosím ne.(16.10.2013)

• schizmo

Buď se mi předchozí Kameňáci nezdáli tak strašní nebo se můj filmový vkus podstatně změnil, protože čtvrté pokračování je zhovadilost jak trakař! Vtipy a gagy nejsou zdaleka tak vtipné jako u předchozích dílů, ale především 4 mnohem víc působí jako pouhá kompilace vtipů bez ladu a skladu, pointy a celkového pojícího příběhu. Na a v neposlední řadě je to strašně vlezlý a blbý :D.(28.6.2014)

• Wacoslav1

JOLANA MÁ BOBRA!!! No hurá konečně jsem to viděl. Na rozdíl od předchozích dílů mi to nedá a trochu se rozepíšu. Je to totiž nakonec kupodivu o něco menší tragédie než Babomrdky. Nevím či je to tím, že už to nerobí mistr Troška těžko říct a taky netvrdím, že to není domácí filmové dno, ale vzhledem k tomu, že to má jenom něco přes 80 minut a jsou tu dvě povedený hlášky obě se týkají cikánů (eh pardon chtěl jsem napsat romských spoluobčanů) tak se to dá přežít. A na konci jsem dostal dokonce i jeden výtlem což se mi u Babovřesek nestalo ani náhodou a sice ve chvíli kdy těsně před koncem ta blondýna před autem pronesla hlášku a teď jsem v píči! Nevím proč to řekla ani nevím proč jsem se tomu začal nahlas smát, ale zachránilo to tento poklad nakonec před odpadem. Pak už byl díky bohu konec a tak si to můžu odškrtnout.Mision complete.10%(16.3.2014)

Je to už deset let, co diváci opustli brány městečka Kamenákov a jeho obyvatele, ale ti žili dál svým filmovým životem až doposud. Staré známé postavy mezitím citelně zestárly, některé se odporoučely a nyní se vracejí na scénu už pod jiným režijním vedením. Podnikatel Leo Kohn podezřelý z vraždy své nenáviděné tchýně je asi první a s největší pravděpodobností také poslední "zločinec", kterého náčelník policie Pepan Novák zatknul, nebot od nynějška bude zastávat úřad starosty. Od Vilmy a dcery má svatý pokoj, protože se obě ráčily odlifrovat na neurčito do Austrálie, ale zato mu vlezle nadbíhá učitelka Vlastička a jeho dospívající syn Pepíček prožívá své první zamilování do spolužačky, která se zásadně dole neholí (jak se divák sám na vlastní bulvy přesvědčí ve školní sprše). I na radnici může dojít k humorným situacím, stejně tak jako ve škole, kterou cloumá puberta, a jejíž ředitel se chystá do důchodu. Leo Kohn mezitím bručí v base, kde se mu s určitostí nebudou líbit středy a přibyli i noví obyvatelé. Zcela jistě k nim patří rodina Cloumalových, přičemž hlava rodiny Franta záhy přebírá místo náčelníka policie po Pepanovi. Bude Ján Novák na první pokus kvalitativně lepší než zatracovaný Zdeněk Troška, který měl na strefení do diváckého (ne)vkusu hned tři pokusy?! Hned zkraje je třeba si říct, že s novým režisérem přišel tak Trošku nový a jiný koncept, který si občas z předchozí trilogie bere víc, než je nezbytně nutné a současně razí cestu odklonu od dřívějšího převádení zlidovělých vtipů do filmové podoby. Novák jako jeho předchůdce neumí tak zručně pracovat s herci a vypadá to, že se spokojí, když se většina především vedlejších postav pitvoří a bez tvaru odříkává text (Marcus Tran forever!) V tomto ohledu tak vzniká dojem jako by ve filmu hrál každý, kdo se zrovna namanul. Oproti tomu vytříbený vkus měl casting na obsazení rolí pohlednými slečnami. Jejich početný zástup opravdu překvapí. I vtipů je relativně hodně, ale vtipně funguje přibližně třetina z nich, přičemž pětina z nich je téměř geniální. A to hlavně na sexuální téma. Není divu, že film velmi často připomínal teenage komedie inspirované americkými vzory (viz webkamera v dívčích sprchách). Na Trošku se tak úplně nezapomnělo. Na zdi u silnice v jedné scéně visí poutač na Babovřesky 7. Jeho rozháraný styl mně však ve čtvrtém pokračování ani trochu nechyběl. Jeho nástupce si to však rovněž nedokázal ohlídat. Čtyřce se občas dařilo dostávat se do sympatické roviny sebeparodie. To bylo fajn. Když to ale vypadalo na dobrý gag, tak si to režisér pokazil slabým vypointováním anebo prostou sázkou na trapnost. K tomu docházelo opakovaně. Film od druhé třetiny nabral solidní tempo a gagy vršil i přes neorganizovanost v rychlém sledu. V tu chvíli bylo z čeho vybírat. Úplný odklon či distancování se od předchozích tří dílů byl z hlediska zachování návaznosti na ně téměř nemožný. Mohl se však pozměnit koncept, a tak se i stalo, ale chybělo mu dostatečné propracování a rovněž práce s herci ve vedlejších rolích nebyla ukázková. I na počtvrté se divák nepobaví na vysoké úrovni, ale pořád lepší než Troškův antivtipný detox. Na otočku se v tomhle svérázně vtipném městečku stavit lze. Mé hodnocení: 60%(8.3.2014)

• - Natáčení probíhalo pouze 16 dní. Standardně se přitom celovečerní film točí okolo 25 dní. Poslední klapka padla 19. června 2013. (peta809)

• - Oproti předcházejícím třem dílům, jejichž stopáž trvala +/- 1 minuta 100 minut, má 4. díl 88 minut. (Jyrka)

• - Na stěně ve městě je možné zahlédnout plakát s nápisem "Babovřesky 7" odkazujícím na Troškův film Babovřesky (2013). (JasonIX)