Barbar Kull, bývalý otrok, zabije v bitvě tyranského krále Valusie, tím se sám stává králem jeho říše – umírající vladař mu z posledních sil předá svou korunu a jmenuje ho svým následníkem. Čestný Kull, který je odhodlán provést zásadní změny – odstranit náboženský útlak i další zákony tížící prostý lid, a především k nelibosti aristokracie zrušit otroctví, však velmi záhy zjistí, že mít velkou moc neznamená jen velkou odpovědnost, ale také mocné nepřátele, takové, jako je velitel královské stráže Taligaro. Ten zosnoval spiknutí, jehož cílem je zavraždit Kulla a zmocnit se trůnu. S pomocí čaroděje Enarose oživí před 3000 lety mumifikovanou královnu Acheronu Akivashu, aby obnovila starý řád a vládu zlých démonů. Zastavit ji může jenom ledový dech spravedlivého krále Valka... (TV Prima)

blackrain

Herkules Kevin Sorbo si střihl další roli fantasy hrdiny, tentokrát se snaží napodobyt svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Démon v ženském těle, hm, tak to je smrtící kombinace. Nicméně, žánr fantasy nám dává docela volnou ruku. Tak že, si můžeme v podstatě vymyslet cokoliv. Kull v boji získal trůn starověkého království a jako osvícený panovník se musí vypořádat se služebníky starých kultů. Mít velkou moc totiž znamená nejen zodpovědnost, ale také to přináší mocné nepřátele, kteří vás budou chtít dostat. ()

BloodyVamp

Ničím zajímavá a podprůměrná fantasy vyprávěnka, která je béčkem jak vyšitým. Od zmateného děje plného nelogičností, přes nezáživou režii, až po zcela průměrné herce (ale Sorbo v úloze Kulla je snesitelný). Jediné, co drží po celou dobu stopáže kvalitu, je epická, monumentální, a tematicky pestrá (místy metalová) hudba Joela Goldsmithe, který je odpovědný za hudbu ke Stargate seriálům. Musím takto nesouhlasit s mnohými komentáři, že se zvuk řízných elektrických kytar nehodí k tomuto béčku. Hodí, a jak náramně ! Kull však zůstává pouze slabším s béčkem s mizernými triky a s prvním Conanem srovnání nesnese. ()

Bat55

Hercules nám prišiel do kinofilmu. Kevin Sorbo ako Kull Dobyvateľ nie je zlý, ale ten scenár je absolútne otrasný. S daným námetom sa dalo nakrútiť rozhodne niečo lepšie. Rovnako ako aj akčné scény, ktoré sú takmer o ničom, nezáživné a nezaujímavé. Proste slabota. Triky nič moc. Jedinými kladmi pre mňa sú, že film bol nakrúcaný na SR a rocková hudba, ktorá sa síce totálne nehodila, ale pri nudnom filme ma prebrala. A samozrejme aj pár vtípkov sa dalo. /45%/ ()

movieband

"Takhle bojuje barbar!" Kull je napodobeninou solidního Conana (pravdou je, že původně byl scénář sepisován právě pro jeho třetí pokračování, ale vzhledem k zamítnutí z Arnoldovi strany se film přepsal a do hlavní role Kulla se obsadil Kevin Sorbo z televizního Herkula). Conan se nesnaží hrát na áčkové fantasy. Moc dobře o sobě ví, kde se v žánru zařadit, tudíž některé věci nebijí tak do očí, jak právě v Kullovi, kde jsou pomalu za hranicí stupidity. 40% Kullova scénáře je vážně solidních. Pomalu si nabíhají na obdobně zábavnou fantasy, jak právě jeho zmiňovaný starší bratříček Conan. Bohužel zbylých 60% filmu podráží těmhle 40% nohy brutálním způsobem. Rekvizity mečů, které se svou plastovostí shazují, chování postav je místy dost směšné a nesmyslné. Pravda, nad tímhle vším by se daly přivřít obě oči, aby Kull šahal Conanovi alespoň po kolena. Ale zprasený konec s políbením celý film dohnal do dokonalé tuposti. Kdyby právě konec byl vymyšlený trochu jinak, než takhle blbě, nebránil bych se škatulce - Kull dobyvatel - guilty pleasure. 40% ()

Martin741

Jo, viem o tom, ze tento film bol dlhoocakavany, napokon scenarista mal na konte Mouchu a Psycho 3. K tomu v tom hral vtedy este mlady neopozerany Kevin Sorbo - na plac ho prisiel podporit samotny pan CiernyCernoch. A pamatam sa ze sa dllho hovorilo, ze Sorbo je novy mlady CiernyCernoch pre 90. roky. Producenti a reziser si boli uplne isty uspechom, Sorbo bol vtedy neskutocne namakany, a siel do toho naplno. Tu musim ale zvozit Tiu Carrere, ktoru mam dost rad- bola priserna, vlastne Okrem Sorba boli priserni vsetci ostatni herci. Asi tiez bola presvedcena o tom, ze film nemoze prepadnut, holt- staci sa pozriet na trzby a na rozpocet, jak ich udava kolega T2. Akcne sceny su slabe, kulisy len plane papundeklove a lacne ...... cele to slo do kopru. Nicolella ako reziser to zdravotne neuhral - coskoro umrel na smrt. ne, toto je plana podivana, Sorba zivilo len namakane telo, hrat totiz nevie : 25 % ()

Nautila

Chtělo by to víc prsatých žen a svalnatých chlapů se sekyrami a meči. Pak by to byla pěkná oddechovka, jak se na tenhle žánr sluší. ()

C0r0ner

Konečně jsem se dostal k tomuhle starému fantasy "skvostu" a musím říct, že kdybych ho minul, tak by se nic nestalo. Stupidní papundeklová blbost se dala trochu čekat, ale co je moc, to je moc. Sorbo se pachtí od ničeho k ničemu a vy si upřímně přejete, aby ho něco konečně zlikvidovalo a byl konec. 15% ()

asinus

Budu protiprouďák a řeknu, že Kevin Sorbo se pyšní diagnózou sympaťák typu B a díky němu odpustim filmu i ten příšerný trash-metal. Vyrůstal jsem na Herkulovi a žral ho, tak mě prosím nezabíjejte. ()

Juto

Aj keď Kevin Sorbo v tomto filme skutočne zabíja ľudí, je to napriek tomu nekrvavá záležitosť plná kýčovitých špeciálnych efektov a neuveriteľne otravnej hudby, ktorá ničí akúkoľvek posmešnú stredovekú náladu, na ktorú sa režisér mohol zamerať. 4/10 ()

Blackros

Já jsem si k Sorbovi v dětství vybudoval skrz Herkula tak silný vztah, že už mě jen tak něčím nevytočí. 2* za slušnou zábavu a Kevina. ()

SeanLSD

Rafaella de Laurentis sa pokúsila nadviazať na conanovské filmy z 80. rokov, ale nemala na to ani geniálne tvorcovské individuality BARBARA, ani rozpočet NIČITEĽA. Mala na to Slovensko, kde v 90. rokoch rada natáčala (a ako dokazuje DRAČIE SRDCE, nemusela to byť vždy katastrofa) a Kevina Sorba, vtedy populárneho HERKULA. Niekde vo sfére tohoto seriálu, ktorý mu dal rozbeh, však bol aj jeho strop, pretože ak mal stvárniť úlohu v čo len trošku drsnejšom vyznení, bol ten jeho večný šteňací pohľad dobrý akurát tak na kopanec. Zahrať tvrdého barbara, kráľa a dobyvateľa, ktorým KULL ako predchodca CONANA v Howardových kostrbatých poviedkach je, bolo úplne nad jeho sily (podobne ako keď sa Tia Carrere snaží o démonickú čarodejnicu). Avšak aj to „čo len trošku drsnejšie vyznenie“ je len zbožným prianím, lebo hoci razantné elektrické gitary zo začiatku vzbudzujú isté nádeje, väčšina bojových scén sa zvrhne práve iba na také to nepresvedčivé televízne laškovanie. Iba nejaká tá naozajstná tvrdosť (choreografia, krv, nahota), presvedčiví herci a zručná réžia mohli byť tým prostriedkom záchrany nedostatočne financovaného projektu. Bez toho je to proste väčšinu času maximálne tak na úrovni toho HERKULA... - ale zrejme ani to nie... ()

Mrkvič

Asi nejhorší film se super soundtrackem. Joel Goldsmith se potatil a nabídl hodně neotřelý soundtrack k fantasy filmu. Metalové prvky v soubojích prostě nemají chybu. Jinak je to příšerná krávovina, ale scény s hudbou jsou díky ní snesitelné. Navíc Kevin Sorbo mi byl vždycky sympatický, takže jsem ten film přežil i podruhé. ()

Další fantasy geroj chystá návrat

Další fantasy geroj chystá návrat

24.11.2009

Údajně povedený /233940/>Solomon Kane si pořád ještě nenašel amerického (a světového) distributora, nového Conana začne Marcus Nispel natáčet až na jaře v Bulharsku, ale už jsou tu plány na… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga