Kniha života

• slovenský

Kniha života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 95 min

Pekná rozprávka o sile odvahy a lásky a dá sa pozrieť vo dvojici s vašou milovanou osobou ako oddychovka. Animácia je taká ako sa len tak nevidí a je to zaujímavý štýl a občas je dobré vidieť niečo neobvyklé. Príbeh je dosť jednoduchý, ale následne sa tam udeje aspoň jeden zaujímavý zvrat, ale tak kto čaká zlý koniec od rozprávky? asi nikto. V podstate dvaja chlapci chcú jedno dievča a obaja sa vydajú rôznymi cestami a len jedna cesta je správna k odomknutiu jej srdiečka. Netreba zabúdať na hudbu, ktorá je podmanivá a celkom ujde. The Book of Life nie je pre každého a pokiaľ sa niekomu nebude páčiť ani animácia ani hudba a ani príbeh, tak môže túto priemernú do Mexika ladenú rozprávku hodnotiť naozaj dosť zle. Takže táto rozprávka je až príliš o vkuse svojich divákov a keď nie je pre každého mám to považovať za chybu? Ono každý hodnotí dosť subjektívne tak naozaj ťažko povedať čo je správne a nesprávne.(3.11.2016)

• metal.storm

odporná animácia, debilná krajina, ešte debilnejší film(11.1.2016)

Velmi svěží, originální a živelný animovaný film se zajímavou animací, pěkným příběhem, příjemnou hudbou a sympatickými postavami. Dobře jsem se u toho bavil a hlavně teď už vím, že Mexico je středem vesmíru.(22.11.2014)

Naprosto skvělá animovaná pohádka. Ta hudba mě tak dostala, že kdybych si ji nenašla na youtube, tak mi asi pukne hlava. Když jsem se před shlédnutím dívala na galerii čsfd, tak mě trochu odradila neobvyklá animace, ale při sledování jsem se bavila od začátku do konce. Nejde ani tak o vtip jako o krásný příběh. A že jsem se tady někde dočetla, že film není pro děti, protože tam umřeli něčí rodiče? No tak Karkulka, Jeníček a Mařenka nebo pohádka o koblížkovi je teda větší masakr.(4.3.2015)

Úžasně charismatický animák! V záplavě pixarkartových animací a příběhů působí až neuvěřitelně svěže a sympaticky.(24.7.2015)

• - Príbeh sa točí okolo Dia de Muertos, mexického sviatku na pamiatku zosnulých, ktorý sa oslavuje od 31. októbra do 2. novembra. (figliar)