X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Gwaihir

Nové osudy starých známých hrdinů pokračují, protože není-li válka, pak to ještě nemusí znamenat, že je mír a konec světa může navíc přijít i z těch nejtemnějších hlubin času. Úspěch ve snaze začlenit se a žít "normálním" způsobem tak není mutantům souzen. Středem pozornosti zůstává hlavní trojice a příběhy jejích členů, jež se dále rozvíjí a proplétají, přičemž do hry samozřejmě vstupují i ostatní, včetně mladších "já" dalších starých známých. Tentokrát tomu všemu ale přeci jen něco chybí a není to jen tím, že ten vrchní záporák je nějaký divný. Nicméně, stále jde o velice efektní a hlavně zábavnou podívanou, která ještě zdaleka nekončí. Jen ze studentů se stávají X-meni. 80 % (ČSFD premiéra - Cinestar Anděl) ()

Tommassi3

"Dík, že jsi mě pustil dovnitř !!" ;) Jo, taky děkuju, Briane !! Tohle už bylo zase ono.. Týmovka s neskutečnou silou, z níž bych kvůli vizuálu a CGI kejklím, které se stávají fatálně dvousečným filmovým prvkem, před deseti lety padnul rovnou na prdel.. Singer vlastně zase převážně šlape tu svoji brázdu s oblíbenými motivy s krizí identity na čele, osudovostí a odkazy na vlastní režijní vzory Spielberga s Lucasem, ale po předchozím propadáku dokazuje, že stále umí.. ()

BoPo

Čo sa týka príbehu, tak určite zaujímavejšie či skôr svižnejšie ako X-Men: Budoucí minulost. Škoda, že Quicksilver opäť dostal rozpočet len na jednu vizuálne vymazlenú scénu. Inak Apokalypsa počítačovými úpravami rozhodne nešetrí. Treba dodať, že nie všetko, pri tom kvante efektov, vyzerá pôsobivo. En Sabah Nur mal našliapnuté byť hviezdou naprieč všetkými X-men filmami (a to je ich už k*rva moc), ale nejako zo svojho potenciálu nič extra nevyťažil. Mohol by som byť viac kritický, ale určite prídu ďalšie X filmy, takže na úroveň Apokalypsy budeme spomínať so slzou v oku. ()

maseer2

nezajímavá zápletka, nezajímavý záporák a nezajímaví noví mutanti.. fajn jsou akorát triky (byť to místy sklouzává k digibordelu) a pár momentů finále, jenže to je dost málo.. ()

Silence

Ještě v kině jsem Singera a Apocalypse posílal do pekel za to, jak zdegenerovali obvykle decentní a chytré X-Meny primitivní zápletkou s papundeklovým záporákem a lacinou globální destrukcí, kde jindy silné postavy bloumají z místa na místo a o své roli v příběhu pochybují snad ještě více, než divák. Na druhou stranu - izolovaně, bez kontextu předcházejících filmů obou sérií, to ale taková katastrofa není. Dokonce, pokud někdo z návštěvníků několik tisíc posledních let prospal a zvolil po schrupnutí Apocalypse pro první návštěvu kina, věřím, že bude nadšen velkolepostí, trikovou smrští a originalitou a nápaditostí akčních scén. Ti ostatní by film poctivě prostříhali (především hodně materiálu s pramutantem) a odškrtli by si X-Men: Apocalypse jako neškodnou jednohubku, takovou, kterou už viděli tolikrát. Singer prostě jen opakuje už viděné nejen ve First Class či Days of Future Past, dělá to ale nejen méně záživně, ale i bez jakýchkoliv silnějších myšlenek a nosných témat. 5.5/10 ()

Hwaelos

Po překombinované, barvotiskové a velmi hloupé Budoucí minulosti už mohl Singer jen příjemně překvapit. A to se mu nakonec povedlo. Ne, že by přišel s něčím světoborným - příběh Apokalypsy je předvidatelný, hodně přímočarý a plný nerealistického CGI. Ale tah na branku to celkem mělo. ()

jh666

Podobně jako Poslední vzdor je Apokalypsa nejslabší díl trilogie. To ale neznamená, že je to špatný film, jen trpí tím, že přišel po První třídě (lepší s každý shlédnutím) a Budoucí minulosti (podle mě nejlepší díl). Tady je přece jen sestup, který trpí dvěma věcmi, snahou alespoň něco překonat (scéna s Quicksilverem) a už docela velkým množstvím postav (jezdci jsou kromě Magneta jen kompars kvůli akci). Právě akce ve finále je ale dobrá a překvapivě skutečně každý něčím přispěje (třeba zdejší scéna s Quicksilverem mi přijde lepší, než ta v sídle, už jen proto, že je jiná). Jinak bych uvítal více Magneta a méně Raven, ale jinak dobré. 85 % ()

evilmind

Stinger baví, a asi v polovině z těch 140 minut jsem se přistihnul, že by mi vlastně vůbec nevadilo, kdyby to bylo z takových těch střípků osudů mladých X-Menů úplně celý, a vůbec tam nebyl žádnej nosnej příběh, co je nakonec spojí někam na jednu hromadu před zelený plátnou, kde pak vypuknou CGI orgie. Prostě si to jen tak užít, omrknout jak se komu vede, nějaký nový ksichty třeba taky, keep it simple. No, ale to se bohužel nestalo. Díky tomu mi druhá půlka už tak zábavná nepřišla, všichni jedou to svoje, a dobroser Xavier jako obvykle vysaje z filmu veškerou zábavu, o apokalypse ani nemluvě. I tak 8/10, Quicksilver a Nightcrawler nejlepší. ()

vurhor

Singer to furt umí. Holt filmoví X- meni budou už navždy jeho dětmi. I přes odlišnou časovou linku zde jsou charaktery a schopnosti jednotlivých postav ze starší série skvěle vykresleny, navíc výborně korespondujíc s celkovým filmovým dějem. A konečně má i tato nová série velkolepého záporáka. Plus na ty mutantí bitky se stále skvěle kouká. Byť se jedná zatím asi o nejslabší díl nové série, rozhodně to neznamená, že je to na prd. Kašlete na přemoudřele pozérské komentáře a hodnocení na čsfd, mazejte do kina. Stojí to za to. Nejlepší postavy: Magneto (Fassbender je čím dál lepší), Jean Gray (Kdyby tohle Sansa Stark uměla v GoT, Železný trůn bude navždy její) a Quicksilver (netřeba říkat proč, jedna scéna vám řekne sama) Průměrné 4* ()

JohnCZ

Je to zábavné, je to barevné, má to kulervoucí digitální řežbu na závěr (i když CGI je místy dost nepovedené) a hromadu sympatických postav. Ale mám s tím úplně stejný problém, jako s minulým dílem. Je to neskutečně přeplácané, překombinované a tím pádem i děsně zapomenutelné. Postav je tolik, že žádná nedostane zas až tolik prostoru, kolik by potřebovala. Daleko víc mi sedly komorněji laděné starší díly, které kladly důraz na postavy a jejich psychologii. A upřímne, tímhle mě Singer docela sere, protože v minulosti dokázal, že umí. Tohle je někde na půli cesty mezi původními X-meny a Avengers, jenže Apocalypse bohužel nedosahuje ani jednoho. ()

Chermy

Některé scény s Fassbenderem docela fajn, ale jinak mě v souvislosti s tímto filmem napadá jen jedno slovo. Sračka ()

joehot

Já jsem prostě cílovka i pro tohle, méně intelektuální, komiksu vskutečnosti bližší podání. Spoře oděné hrdinky, supermocní padouši, sympatičtí hrdinové, velké trikové scény a lehce naivní motivace (které nejsou naivnější než u pánů v DC nebo Marvelu). Má být? Když to obsahuje tolik fanouškovských pomrknutí a pojítek s předchozími X filmy, mrkám spolu s filmem. ()

corpsy

Vlastne by som mohol napísať rovnakú recenziu, ako na predchádzajúcu časť DAYS OF THE FUTURE PAST. X-MENovská sága ide dolu vodou a vlastne mnoho iných komiksoviek dnešnej doby ( naposledy CAPTAIN AMERICA a BATMAN VS SUPERMAN ) sa utápa v akejsi vážnosti a naliehavosti a odľahčenosť a ta správna komixová atmosféra sa stráca v prívale filozoficko-politického kontextu. Chápem, že táto žánrová produkcia nieje len pre 12 ročné decká ( a to aj vo svojej papierovej forme ), ale akosi sa tvorcovia zabudli zabávať. Česť sekvencii s Quicksilverom, ktorá je zábavná, akčná a pekne odviazaná. Asi nastal čas vrátiť sa ku koreňom, inšpirovať sa filmami spred roku 2010 -2012 a nastoliť pravú filmovú zábavu. Po radu, si páni umelci môžte skočiť k Deadpoolovi. ()

Revanx

3 hviezdička iba preto, že X-men sú dlhodobo moja srdcovka. Singera stačilo, v porovnaní s First Class sú jeho posledné dve časti tragédia. ()

salisbury

Třetí díl restartované série s názvem X-Men byl jako vždy dojemně pestrobarevný. Oscar Isaac v podobě velkého taťky Šmouly rozhrdelnil svým hlasem děs na zemi a vybraní jezdci z Apocalypsy i s milovníkem kovošrotu Magnetem se po malém upgradu postavili po jeho boku za účelem likvidace pozemské civilizace. Vyzdvihnout musím scénu s Quicksilverem, která byla jako již v předchozím díle vtipná a velmi efektní. Wolverine se ve filmu lehce mihne a nejsem si doposud jist, zda to jeho mihnutí bylo vůbec nutné, možná tak akorát na úkor spojení se scénou, která se zjeví až titulky opustí plátno. Stan Lee opět dostal své Marvelovské cameo, ve kterém jako vždy kraloval. Chápu, že tento díl může působit na někoho nevyváženým dojmem, ale já jsem ho ustál s příjemně pobaveným úsměvem vtepaným tímto filmem do mé tváře a tím pádem se mohu těšit na další X-Menovské povyražení. ()

ConanVJ

Opět parádní pokračování mutantí série, které je opět trikově našlápné. Obsazení je pěkné a každý se zhostil svých rolí přesvědčivě. Akčně to není tak vyhrocené, jako třeba u Captaina Amerika: Civil War, ale ani jsem se tu toho nenudil. Pokračování v nových kolejích se podle mě také hodně povedlo a je zde několik zabroušení do komiksu. Pěkně je zde i natočeno vytvoření zbraně X. 3D je spíš průměrné a možná i zbytečné. Za mě 90% :) ()

berny2468

Jsem celkem překvapen, protože zdejší komentáře nebo různé recenze říkali, že je to jeden z nejhorších x-menů. Dle mého názoru tomu tak není zcela určitě. Obzvlášť první polovina filmu byla výborná. zajímavá, hlavně nebyla zbytečně zdlouhavá, jak tomu bylo v občanské válce. Povedl se i hlavní záporák a hlavně se povedla scéna s Quicksilverem, která mohla být ve 3D ještě lepší. Bohužel tím jak se blížil konec filmu, tak tím film ztrácel tempo. Závěrečný souboj byl už jen klasickou marvelovskou slátaninou, která film zbytečně sráží dolů. V průběhu sledování jsem si uvědomil, že si ostatní díly skoro už nepamatuji a že si většinu vedlejších postav nepamatuji, a to jsem je viděl nedávno. Nebyla to zbytečnná návštěva kina.......75%. ()

PauloZ

Mám x-meny nakoukané, ale popravdě jsem ztracený v tom, kam si tenhle díl mám vlastně přiřadit. Jakou má hodnotu a smysl v celém tom jejich universu? Je to pořád dokola to samé, zahodili jsme to skvělé, co bylo, omladili hrdiny a hlavně že tečou doláče. Mají v tom páni hlavouni pěkný chaos. Efektní a předražení chaos, který mě ovšem dokázal bavil a jelikož budoucí minulost je lepší, tak pálím 3*. Rozhodně je to ale nejzbytečnější díl. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)