Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

LeoH

To jsem blázen, čím menší klasika, tím víc se mi zamlouvá. Bondovská noirovka? Ale jistě! Ani ten Lazenby nevypadá vůbec tak tupě jako na plakátech. Po pěti Conneryho zářezech vyloženě vítané osvěžení. Krásné lyžovačky a horské krajinky, Savalas padoucha po werichovsku (viz You Only Live Twice) zcivilňuje a ono to funguje. (Střih zejména v bitkách pro současné oko opravdu pekelný, v tom se nehádám). ()

chelseaman22

Celé je to jedna velká reklama na kandidaturu země bankéřů na ZOH! Nikoho nemůže nepřekvapit, že ta kandidatura zrovna nevyšla. Nový 007 je (rétorikou mladých) tzv. "na pěst", což si zjevně štáb brzy uvědomil a pokusil se svůj hluboký omyl zahladit situováním inkriminovaného veledíla kamsi do Svatého Mořice, kdes si bankéři s dolary vypadávajícími z kapes užívají lyžovačku a místní sójovou čekuládu. 007 nasadí kelt a hurá předstíral erudovaného odborníka ze soukromé collage. A když zaskóruje u každé samice, tak konečně hurá do boje proti úhlavnímu nepříteli! (rovněž ho máte?) Závěrečná hra na honěnou v zledovatělém koridoru je tak kýčovitá, že zahrada obsypaná trpajzlíky s proradnými úsměvy je v komparaci s daným jevem zcela normální. A když James přežije zásah granátem a zlomí vaz, tak šupem na svatbu. Naneštěstí, úhlavního nepřítele nezastaví ani zlomený vaz. 55% Celosvětový výdělek k 6. 5. 2014: $64,000,000, což je 9,23 násobek budgetu ()

Cedr

Jedna z nejlepších bondovek. Lazenby tomu s odstupem času dává neotřelou šťávu, která je vyloženě hit or miss. Scénář, akční scény a zejména prostředí Bernských Alp patří ale k tomu nejlepšímu co bondovky kdy nabídly. ()

Honzíno

Lazenby mě osobně vůbec nezklamal, rozhodně bych ho viděl raději než Moora v pozdějších bondovkách, kde evidentně Roger nestíhal. Mám tuhle bondovku moc rád, díky výtečnému příběhu, Flemingovskému závěru (viz třeba Casino Royale) a určitě záporákovi v podání Tellyho Savalase. Zde zima dodala bondovce nápaditý nádech, narozdíl od nové přesycené Dnes neumírej. Hodně mi cukala ruka, jenže tenhle kousek je stále o dost lepší než moorevské sci-fi komedie. Opět mám k tomuto filmu speciální vztah i přes všechny jeho drobné chyby. S fámozním závěrem ve výsledku perfektní. ()

Sokkk_y

#6thbondovka:... a první výměna představitele agenta 007. Bál jsem se, abych neměl tendence hned od počátku hejtovat Lazenbyho, ovšem mé obavy byly tak říkajíc plané. Ve srovnání se zažitějším Connerym byl Lazenby takový jalový, nicméně důležité je, že takto působil jeho předchůdce i v cca prvních dvou bondovkách, než se zajel. Takže to bych mu rozhodně nevyčítal. Co se týče zbytku filmu, musel jsem si během sledování dělat plusy a mínusy. A díky bohu, kladná znamínka v podobě skvělých leteckých záběrů a akčních scén přečíslila jiné wtf situace, a to dokonce i tu nejvíce kýčovitou z nich, tedy shoty zaláskovaného Bonda a Tracy s nechutnou soapoperovskou hudbou, kdy jsem se styděl i já. Jinak asi není co dalšího vypíchnout, takže vzhůru zpět na Conneryho a diamanty. ()

Jizni Tlapa

"Tohle by se Connerymu nestalo"............Houbeles Craig,že je "novým" nula nula. Jasným průkopníkem byl už Lazenby, který fackuje slabší pohlaví, holky mu utikaj z postele a sem tam si nechá dát nakládačku....a ...a mě baví se na něj a Kojaka v roli padoucha dívat protože je prostě jinej,ale pořád Bond,James Bond... ()

LadyPupu

Pro mě nejslabší Bond. Ani ne, kvůli příběhu a akci, ale kvůli Lazenbymu. Extrémně asexuální představitel 007 v košili s fiží nebo volánkama nebo jak se tomu nadává a mega giga odstávajícíma ušima k tomu. Možná kdyby hrál od začátku do konce s kýblem na hlavě bylo by to větší vzrůšo dobrodrůžo. ()

lennyd

James Bond jde opět po stopách svého úhlavního nepřítele, Ernesta Stavra Blofelda. Od svého nastávajícího tchána získá informace, že se Blofeld skrývá ve Švýcarských Alpách, a mimo jiné touží po získání šlechtického titulu. James Bond v převlečení za skotského (velmi svérázného = furt chodí v sukni) úředníka (z jakéhosi úřadu pro právoplatnost přidělování titulů) se vydává do jeho laboratoře na špičce Alp. Zde Blofeld chystá další ďábelský plán, se skupinou dívek, které naoko léčí z jejich alergií... Velmi rozporuplné pokračování trampot agenta 007. Seana Conneryho nahradil v roli Jamese George Lazenby, a ani ne špatně, ale ruku na srdce, Connery to není. Ale i přesto jde (zvlášť v druhé polovině filmu) o akční jízdu, která se zpomaluje jen když si James potřebuje ... ehm .. odpočinout. A, stejně jako Gemini, poslední scéna mě také bere za srdce, chudák James... ()

Iroquaise

nevyužitý potenciál...mohla to být vynikající bondovka, stačilo by trochu dotáhnout dílčí aspekty ve scénáři ( zejména některé situace a dialogy, celkové stupňování filmu směrem k tragickému závěru) a sjednotit Huntův trochu roztěkaný režijní styl...akční scény jsou výborné, byť z filmu trochu trčí...záporák vynikající, zápletka, postavy a prostředí vděčné...poetika směřuje od výpravnosti a pseudoexotična Žiješ jenom dvakrát směrem k civilnosti a určité ponurosti ( viz. výborný potemnělý hudební motiv - tady se Barry oproti předchozímu filmu vytáhnul)...ale kdo to tady všechno pohřbívá, je Lazenby...neříkám, že je uplnej trotl, dobře vypadá, má charisma a v akčních scénách působí fyzicky přesvědčivě...ale nejen že není schopen dostatečně prodat situační pointy, ale hlavně neumí postavu hlouběji modelovat, pracovat s nuancemi, komplexně ji uchopit na větší ploše...až tady člověku docvakne, jak je Bond vlastně propracovaná a živoucí figura ( nebo jakou by měla správně být a v podání Conneryho opravdu byla) a že žádá od herce daleko širší rejstřík projevů, než by se mohlo na první pohled zdát... ()

noriaki

Snad každá rodina má svého slabomyslného bratrance. Takového, který je sice zvaný na babiččiny kulaté narozeniny a svatbu prvorozeného syna, ovšem všichni by byli raději, kdyby do příbuzenstva nepatřil. Pro představitele Jamese Bonda tuhle roli pevně drží George Lazenby. Charisma nemá ani náznakem a hereckého talentu taky nepobral. Jeho jediná devíza je vzhled (ehm, ehm) a fyzické schopnosti (díky prapodivnému střihu a zrychlení scén vyznívají souboje spíš jako parodie). Je škoda, že tenhle díl vyšel zrovna na něho, protože scénář, atmosféra i zbytek ansáblu patří k tomu lepšímu. Konkrétně příběh je vyloženě lahůdkový a důležitý pro pochopení charakteru 007. Vypíchl bych poslední scénu, která nad zbytkem filmu ční o dvě třídy. Pochválím úžasné scenérie Švýcarských Alp uhrančivého Blofelda a charismatickou Bond girl "Královnu trnů za mlada" Dianu Rigg. Á propos, tenhle díl je výjimečný i proto, že Bond girl je o parník zajímavější a výraznější než tuctový hlavní hrdina. ()

haj

Po všech stránkách výborná bondovka, kterou většina fanoušků série v různých anketách řadí na jednu z nejvyšších příček a to zcela zaslouženě, ale naopak mezi příležitostnými diváky je značně kritizovaná, nedoceňovaná a často ji provází pověst nejhorší bondovky vůbec, což potvrzuje i místní hodnocení. Nejkontroverznější stránkou filmu je obsazení George Lazenbyho do hlavní role, jehož kritika není dle mého názoru ani trochu zasloužená, mě osobně se v roli líbí, vzhledem se na Bonda hodí, jeho herecký výkon je slušný, v roli působí velmi sebejistě, sympaticky arogantně, dobře hláškuje a fyzicky zvládá roli skvěle.. jen bohužel pro něj nedostal na začátek zrovna ideální příběh, přece jen těch změn bylo na nového herce dost (Bond se zamiluje, ožení, nosí skotskou sukni apod) a taky nahradil do té doby jediného známého a milovaného Bonda - Conneryho. Myslím, že by se na něj lidé dívali zcela jinak a bez vší té kritiky, kdyby neodmítl nabídku pokračovat a zahrál si ve víc dílech.. Když pominu neshody kolem hlavního představitele, tak jedinou další rozporuplnou stránkou filmu je střih, který je v akčních scénách velmi rychlý, což je poněkud překvapivý vzhledem k tomu, kdo se na režii a střihu podílel (režisér Hunt byl do té doby zkušený strihač a střih připadl Glenovi, který se stal poté režisérem řady bondovek a zrovna akce a jejich přehlednost byly jeho silnou stránkou). Zbytek filmu se povedl na jedničku s hvězdičkou, příběh je výborný, jeden z nejlepších v celé sérii, možná vůbec nejlepší, je víc osobní, ale přesto jde pořád o bondovku se všim všudy (podobně jako u Casina Royale, včetně nevyhnutelného tragického konce), výprava je úžasná, Barry se předvedl v nejlepší formě (pro mě jednoznačně nejoblíbenější soundtrack vůbec, nejen v rámci série) a akční scény jsou pestré a zábavné. Stejně tak skvělé je herecké obsazení, ať už jde o Tracy, Blofelda nebo menší role.. Mimochodem třeba Christopher Nolan nebo Steven Soderbergh označili právě OHMSS za svojí vůbec nejoblíbenější bondovku. 10/10 ()

Krysa SPK

Slušná Bondovka, ale opravdu příšerný Bond. Nejen že vypadá jako debil, mluví jako debil, ale navíc se tak i chová. Máme tu ale ďábelského Tellyho Savalase, jednu z nejlepších a nejhezčích Bond Girl Dianu Rigg a nejlepší hudební motiv, který zazněl nečekaně i místo songu v main titles. ()

JohnSmith

Tragédie ve výběru Bonda.Kdyby to hrál Connery asi by to bylo víc koukatelný.ještě že to bylo poprvé a naposled.Papa Georgi ()

Krustyburg

Bondovka, které jsem se obával asi nejvíce; Lazenby, na kterého moc chvály neuslyšíte a délka 2:20 způsobili, že jsem tuhle bondovku zhlédl jako jednu z posledních. Úvodní rvačka je tragická -- Lazenby neohrabaný a zápasníci odskakují jako gumoví panáci. Chuť si spravíte výborným soundtrackem, pestrým prostředím a poutavým scénářem, což zakryje i Lazenbyho přinejmenším kontroverzní výkon. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg