Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

martinkaziki

Pro mě osobně jsou Gosling a Crowe jedni z nejvíc charismatických herců vůbec. Byla jsem moc zvědavá na toto spojení, obzvlášť v komedii. Russell jako vždy výbornej, postava mu byla ušitá přímo na míru, ale to co předváděl Gosling, na to jsem snad ani nebyla připravená. Ještě teď se musím smát, když si vzpomenu na tu jeho šarádu. ()

AgnesDee

Zaručeně jedna z nejlepších komedií letošního roku. Skvělé vtipy, herecké výkony jsou ucházející a i když je dvojice Gosling-Crowe moc k sobě nesedí, tak jim to skvěle klapalo. ()

ratpile

Strašně roztomilá věc, která má problém držet diváckou pozornost. Je to (obzvlášť pro filmového geeka) vizuálně nesmírně zábavné, buddy humor Goslinga a Crowea na mě fungoval ve své mírně černohumorné poloze naprosto přesně, a i odlehčeně laděná akce nakonec dopadla obstojně. Problém tkví ve vyprávění hlavní dějové linky, která se snaží podat jakousi poctu L.A. filmových klasikám, která ale (i díky komediálnímu pojetí) nedokáže dramaticky dostatečně upoutat. Nice Guys ale ani zdaleka nejsou jen komedií, bytelnější dějová linka tedy citelně schází. Přesto jsem ale rád, že se Shane Black neponořil do vod vyloženě komediálních, humor totiž těží právě ze zábavného střetu vážně míněné krimi a absurdních situací. Jinak jsem ale tuhle letní pohodičku s rozkošnou dvojicí tragédů snášel tuze rád. Odpočinek na úrovni. ()

XXXXXXXX

Průměrný film, kterému chybí závažné vady, které by ho svrhávaly do vod podprůměru, ale také výraznější klady, které by jej vyšvihly nad obyčejný průměr. ()

george82

Tohle spojení se mi líbilo, stejně jako některé vtipné scénky...třeba ta z výtahu v hotelu. :) Takže za mě slušný pokoukání i s pobavením...a Misty Mountains??? Luxus kozy. ()

derive

Shane Black lost it. Ikdyž vsadil tak trošku na jistotu a zrecykloval Last Boy Scout + Kiss Kiss Bang Bang, tak tenhle film nejenže pokulhává v scénáři, ale pod jeho režijní taktovkou je film spíše nudný. Škoda no, byl to jeden z mých oblíbených scénaristů. ()

JosefTomas

Líbí se mi, že Black se postupně vypracovává k větší umírněnosti a že jeho filmy působí dobře i v celku, než jen v momentech. Co se dua týče, tak je mi možná více sympatičtější, než v Kiss Kiss Bang Bang. A Gosling mě mile překvapil, že je i skvělý komik. Všechna sláva ale budiž pro Blacka, tímto filmem mě naprosto odrovnal a myslím, že našel to vyváženost mezi hláškami a neotřelými situacemi, aby vytvořil památné dílo. ()

vieriX

Na to co jsem čekal a co to mělo být jsem byl zklamán mírně Fajn dvojka celkem fajn ale příběh klišé až na kost.Prostě víc dát nemůžu ale fajn zachycena osmdesátá léta plus vizual dobrý. ()

mac000

Z rivalů se stávají parťáci při společném pátrání po zmizelé dívce- R.Crowe a R. Gosling tvoří dobrou dvojici v místy trochu absurdních a nepravděpodobných scénách v zákulisí filmového průmyslu. Nevylučoval bych volné pokračování... ()

Stranger77

Shane is back, back again... Skvělá žánrovka, která neměla šanci na větší komerční úspěch. Skaut je Skaut, ale tohle je mnohem lepší než jsem doufal, suché hlášky, drsné situace. Gosling i Crowe si to užívali, jednoduše moc fajn záležitost. Více zde. ()

RafaKrakal

Místy překvapivě zábavná komedie se skvělou symbiózou Russela Crowea a Ryana Gosling, místy zase neuvěřitelně trapná slátanina, jež s kvalitní komedií nemá co společného. 55% ()

kubilov

Shane Black povýšil Kiss Kiss Bang Bang na Nice Guys podobným způsobem jako Robert Rodriguez svého El Mariachiho na Desperada. Reductio ad Hitlerum, dokonalý Ryan Gosling a velice dobrý Russell Crowe, vtipů je tam tři prdele a soundtrack jako od boha. Absolutní top. ()

knihovna

Začátek nevypadal špatně. Čekal jsem rozjezd a ono nic. Pár hlášek tam sice bylo, ale jinak žádná sláva. Docela vtipná byla scéna na záchodě - tedy myslím ty zavírací dveře. Na konci jsem pak nějak nepochopil, co v tom porňáku vlastně bylo tak závratnýho, že se kvůli tomu všichni vesele vražděj. To byla asi největší slabina filmu. No prostě, není to dobrý film. Jak mohl tohle napsat chlap, který napsal Posledního skauta tomu tedy opravdu nerozumím. A tomu hodnocení tady už tuplem ne. ()

Murysek

No, tomu říám akční komedie. Healyho vyjednávání a Marchovi pády jsou opravdu stylové, oba herci své role zvládli bravůrně. Příěh je trošku tupý, ale komediálnost a akce to skvěle vyvažují. Být ještě trochu promyšlenější ten příběh, bylo by to na pět hvězd. Doporučil bych těm co se líbí například Mizerové, Tenkrát na východě a podobné filmy. ()

mikhail

Priemerná komédia. Ničím neurazí, ani nenadchne. Predpokladám, že za mesiac si na ňu ani nespomeniem. Neviem presne opísať, čo tomuto filmu chýba, ale je vidieť, že scenárista a režisér sa snažili priblížiť legende "Pulp fiction". Bohužiaľ sa im to darilo len v pár pasážach a to je málo. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)