Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

tomo41

"Everybody, just back up! Jesus Christ! You took the Lord's name in vain. No I didn't, Janet. I actually found it very useful." Pár fakt vydarených hlášok, niekoľko vtipne vypointovaných scén a dobre fungujúca dvojka hercov v hlavných úlohách sú všetko veľké plusy tohto filmu, ale zároveň je to strašne málo na to, aby to unieslo celý film. Šedý priemer. ()

Endavour

Vynikající oddechovka, která zaručeně pobaví. První polovina filmu je prošpikovaná famózními scénami z vykřičeného domu. Naopak ve druhé polovině se svižnost filmu a humor malinko vytratil, nicméně skvělé výkony Crowa a Goslinga a rovněž splendidní prostředí LA si zaslouží o kvalitní hodnocení 93%. ()

Saur.us

Další z řady buddy films, tentokrát od tolikrát osvědčeného S. Blacka. Nemůžu si pomoct ale i přes ne zrovna nápaditou zápletku jsem se královsky bavil. Všechny neduhy příběhu totiž vyvažuje perfektní humor, v některých momentech hraničící až s groteskou a výborná dvoje Crowe/Gosling. Uměl bych si představit pokračování, protože Smrtonosná zbraň by konečně dostala plnohodnotného nástupce. ()

djfun

Teď jsem fakt nasranej! Nejen proto, že jsem se nechal na tuhle neuvěřitelnou slátaninu zlákat Shanem Blackem, co má na svědomí luxusní hlášky v Posledním skautovi (kurva, jak někdo může tak uhozeně a tupě vykrást sám sebe!), ale především nechápu ty hodnocení tady.... To už vám všem úplně vyklovaly mozek všechny ty blockbusterový srágory, co se na nás poslední roky týhle "vyhypovaný" doby valej???!!! Vždyť tahle LACINÁ parodie na film nemá, krom docela slibnýho začátku a ano, docela sympatický hlavní dvojce, hlavu ani patu!!! Tomuhle chce někdo říkat "žánrovka"???! To je urážka všem "skautum"... Mimochodem, právě se slavnou kultovkou je zde několik paralel (hustá dcerunka, závěrečný "promítání" atd.), jenže říct, že Scottovu bijáku to nesáhá ani po kotníky, je ještě hodně hodně milosrdný! Že je samotná "zápletka" ubohoučká až běda, by mi snad ani nevadilo, kdyby to byla alespoň smysluplná zábava... A né tuna naprosto vylízanejch rádobydialogů, nesmyslných (pa)zvrat(k)ů, asi šestsetodmdesátři nelogičností, hromada neadekvátních a naprosto mimózních reakcí všech postav, a spousta scén, který vypadaj, že byly točený naprosto na náhodu... A hlášky? No, jestli se někdo za břicho popadal, tak ho upřímně lituju... já napočítal dvě, který nebyly marný... Bože, vzpomeňte si na Marlowy, Rigse, Hallenbecky a prosím, proberte se... PS: naprostý souhlas s jediným komentářem - Verbal (vtipnější, než celej ten paskvil, o kterym tu jde řeč)! ()

warrenur

Po dlhsej dobe vydarena zalezitost s haluznymi srandovnymi gag-mi. Pribrany Crowe a jeho rozdavanie ran pastou a i nezodpovedny tatko Gosling su podarena dvojka. Naviac, jeho mladucka, az prilis inteligentna dcerka to sem-tam riadne zaklincuje. Priehrstia wtf-momentov tomu davaju grady. Urcite nadpriemer. Odporucam. ()

José77

super zabava a kopa srandy, ale ten pribeh to neskutocne taha dole, je to prilis velka zlatanina aj na filmy tohoto typu. v kazdom pripade sa oplati vidiet, herecke vykony hlavnej dvojky su super a viac nez par krat sa dobre zasmejete. ()

vito_corle

Už jste se někdy váleli smíchy u akčňáku? Zápletka pro drsňáky, ale díky díky správným chlapcům Russellovi a Ryanovi fakt psina. Při hledání holky narazí ne fetky, mrchu v podobě krásné matky političky, samorostlé dcerky jednoho správňáka. Buď z toho mohl být vážný film plný politiky, hvězdiček od filmu a zkrachovalců. Ale rejža z toho vyrýžoval komedii-stříleček, omylem pádů z terasy, výslech mořských panen. Prostě zábava ! ()

Bozvav

Nevěřila jsem že spojení Russell Crowe a Ryan Gosling bude tak skvěle fungovat. Velmi dobrá krimi komedie se skvělými akčními sekvencemi, pár fakt dobrých hlášek. Jako celek vše funguje na jedničku. Vtipné, ne hloupé. Za mne 85%. ()

Lukin413

Příjemná retro oddychovka. Russel Crowe hraje Johna Goodmana, Ryan Gosling ňoumu, chemie mezi nimi funguje a film s pomocí kulometné kadence vtipů a akčních scén příjemně utíká. ()

fisus

Crowe a Gosling tvoří skvělou dvojku.Škoda že film v závěru trochu ztrácel tempo,ale i tak to byla dobrá zábava. ()

peetrejr

Ostrí chlapci je niečo ako jednohubka spojená s ľahkou zábavou. Nie je to nič prelomové, ale pomerne to bola sranda. ()

zelda82

Je to spis 70 nez 80 procent - Posledni skaut cislo 2 se bohuzel nekona, ale i tak jsem se parkrat chechtal nahlas... ()

Wargoo

Nenútene vtipné, hláškovo vypyplané, pričom to ani raz (čo sa humoru týka) nezkĺzlo do trápneho, sileného humoru, ba naopak. Každý fór, každá hláška bola perfektne zapasovaná nielen postave samotnej, ale akoby sa priam pýtala v danom momente, scénke na svet... (Ľadová káva, "Do you want to see my dick ?" a mnoho ďalších) Čo už mi vadilo o niečo viac, bol trošku divný scenár. Otázny začiatok s haváriou (veľmi atraktívnou účastníčkou) a moje pochyby, či je daný moment len snom postavy; a v podstate oveľa viac podobných FTW scenáristických nedostatkov. Ale najmä vďaka ústrednej blbečkovskej dvojici veľmi humorné a aj "noir" a imitácia rokov 70-80tych tomu svedčala. Verím, že sa dočkáme aj pokračovania, nakoľko si to táto dvojica určite zaslúži. A porno filmov je určite viac ! 4**** a 74,102% ()

lemonova

Záchodovú a výťahovú scénu si asi zaradím na zlatú listinu :))) Stále sa neviem rozhodnúť, či bolo dobré zamontovať do príbehu neplnoletú dcéru, pretože sa nám tým tak trochu zahmlil žáner.. odrazu človek nevie, či pozerá krimi, frašku alebo rodinnú komédiu, ale v konečnom dôsledku mi to tak nejak nevadilo a záchod s výťahom moje hodnotenie jedoznačne vyniesli takmer na vrchol. :)) ()

inutihar

Lepší tři. Nejvíc to na mě působilo jako pilot vysokorozpočtového TV seriálu, který bych určitě chtěl sledovat. ()

owwidius

Super trailer, skveli herci, cool zapletka. Len skoda ze film mi neponukol o nic viac zabavy, ako samotny trailer. Take fajne epizodky nasleduju po sebe, v stylovom vizuali, ale ako celok ma to nedostalo a lahko mi to z hlavy aj vysumi. [#31/2016] ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)