Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

Wacoslav1

Tak asi bude zase nějaká porucha na mé straně přijímače, protože na včerejší projekci se sál kina Lucerna tak otřásal hurónským smíchem až jsem měl pocit, že snad všichni sledují komedii roku jenom mě pustili něco jinýho. Dokonce jsem čekal kdy z toho neustálýho smíchu začne padat omítka a starověká výzdoba do sálu, ale pozor taky jsem viděl pár lidí odejít předčasně a po pravdě řečeno nedivím se jim a nemyslím si, že to bylo jenom kvůli těm příšerným sedačkám na kterých se nedá pořádně opřít a po hodině mě bolela prdel jak kdyby mi do ní někdo intenzivně vrážel půlmetrovou kládu. Děs a běs asi jsem zmlsanej, ale zlatej Cinestar tohle se fakt nedá. Tak a teď k filmu upřímně řečeno potřeboval by změnit název a místo Nice Guys by se to mělo jmenovat Retard Guys. Upřímně už hodně dlouho jsem neviděl tak dějově chabej naprosto prázdnej a žalostně nevybalancovanej film. Tyhle buddy movies snímky totiž fungujou jenom tehdy když se podaří najít rozumný kompromis mezí tím co je vtip který vyplyne z děje a mezí tím co je zcela absurdní a samoúčelné a to se tady hrubě nepovedlo. Všechny scény a situace se totiž vyvíjí jenom tak, aby ze sebe mohli Crowe a Gosling při každý možný příležitosti dělat dementní šašky. Nejde ani o to, že film vykrádá snad všechno co tu napříč žánrem 100x bylo to bych akceptoval, ale všechno je totálně na efekt. V půlce filmu mě absolutně přestalo zajímat o co tam vlastně jde, protože je to stupidní a nezajímavý ono to vlastně žádnej děj nemá, ale to tady koukám nikoho nesere. Black skončil a Predátora ať radši netočí, stejně jsem o něj ztratil zájem.10% ()

Davies182

Protože vzpomínat je často krásné, tak zdaleka nejdůležitějším snimkem tohoto roku jsou The Nice Guys. Chci zpátky tyhle explozivně zábavné filmy a chci okamžitě další Smrtonosnou Zbraň!! btw v tom nejlepším díle SZ je taky Adolf Hitler :) ()

pepo

Shane Black is Back. Štýlové, vtipné, nápadité a fantasticky zahrané (pre Goslinga by som porosíl nomináciu na oscara) a (ne)prekvapivo z toho cítiť veľkú človečinu. Zďaleka to nie je dokonalé (ubrať na stopáži by neuškodilo), ale je tu zavarené na ďalší kult. Pre mňa zatiaľ film roku 9/10 ()

Tom_Lachtan

Vlastně dobrá dobová komedie, která by nemohla být o mnoho lepší, leda by ji natáčel Gyu Ritchie. Čím by vlastně mohlo být řečeno vše (o=´ Ovšem mě to fakt bavilo, přestože hláškování není tak časté a humor černý, jak bych možná ocenil, ale v každém případě je tu skvělá sestava herců (včetně té malé holčičky, která hraje skvěle), kterouž to evidentně bavilo a nakonec tam byl i ten jednorožec, takže super. ()

Xmilden

Určitě jsem to čekal lepší. Black mě kdovíjak nenadchnul posledním Iron Manem. Tohle mu mělo sedět přecejen líp. Dvojice Gosling Crowe k sobě pasuje, ale zápletka je taková nějaká slabší. Nicméně jedná se jakýsi návrat do počátku 80. let, kdy podobné snímky frčely. Potěší některé kratší komické scénky. Shane Black s humorem pracovat rozhodně umí. Každopádně film, ke kterému se časem znovu rád vrátím. PS: Vrátil jsem se a dobře jsem udělal. Pohodová vtipná záležitost, kterou nejde nemilovat. 80 % ()

cheyene

Mé dojmy se v kině u tohoto snímku mísily. Řada scén byla jasně na 5*, některé na 3*, zbytek na 4*. Russell Crowe v roli ranaře potěší, podobně jako Ryan Gosling v pozici ňoumy, který ovšem dokáže své kvality také prodat. Asi nejpamětihodnější je pro pasáž na večírku, kde si to Holland vezme kotrmelcem vzad dolů ze stráně, přičemž narazí na mrtvolu. Celkově se však jedná o typickou jednohubku, kterou zhltnete a za chvíli již nevíte, že jste něco pozřeli. ()

Ampi

Pěkná oddechovka Buddy Night v rámci filmového víkendu ČSFD. Sice se Russell Crowe v některých scénách podobá Johnu Goodmanovi, ale i tak umí pěkně zahrát akčního drsňáka s velkým srdcem, v tomto případě Jacka Healyho. Postava Ryana Goslinga -Holland March je sice notorik a vykuk, ale občas dokáže excelovat stejně jako Ryan Gosling sám. ()

LiVentura

Příjemně jsem se pobavil.. z plná hrndlá... :-) Tuhle nesourodou dvojku určitě zase někdy příště rád spolu uvidím.! ()

Fiftis

A opäť ďalší film v ktorom Gosling vynikne. Papierovo nemohla táto snímka skončiť v lepších rukách. Však komu by mohol tento námet sedieť viac než človeku, ktorý napísal kultové žánrové záležitosti ako Smrtonosnú zbraň a Posledného skauta. A nezabúdajme ani na jeho režijný debut - Kiss Kiss Bang Bang. V obdobnom duchu Shane Black pokračoval aj v Iron Manovi 3. Áno, baviť sa budete a rozhodne nepôjde o žiadnu lacnú zábavu. Najsilnejšími zbraňami sú herci, dialógy a ich vypointované scénky. The Nice Guys sú komediálnou retro-noirovou detektívkou, ktorá pobaví a verte, že sa dostaví aj hlasný smiech a nebudete ľutovať. Vsádza na našlapané ironické dialógy, chémiu medzi hercami a gagy, ktorými prekypuje Gosling. Nechýbajú povinné scenáristické zastávky o pozadí a minulosti hlavných hrdinov - našťastie nikdy netrvajú dlho a končia neraz cynicky. Komédia roku 2016. ()

Shakers

Chcem, aby Shane Black točil a písal častejšie takéto filmy. Ja viem chciet môžem. Viac menej sa jedná o jednouchý príbeh, ale Black to s postavy vie a pupkatý Russel Crowe a fúzatý Ryan Gosling tu spravia podobne dobrú show ako Downey a Kilmer v Kiss Kiss Bang Bang. Sadlo mi to, toto ja môžem. 85% - 4* ()

DJ_bart

Přesně takovýhle žánrovky mám nejradši. Za mě neskutečně zábavný kriminální feel-good buddy-movie kterej nemá sebemenší chybu. Chci rovnou celou trilogii. ()

filmfanouch

Správní chlapi původně měl být seriál ale producentům po pilotním díle došlo, že seriál nemá kam vézt. Režíroval to Shane Black který je scénárista (Smrtonosná zbraň, Predátor, Poslední skaut) a režisér (Kiss kiss bang bang, Iron Man 3) jehož Iron Mana 3 mám hodně v oblibě, protože to není klasický komiksový film. Shane Black se tedy rozhodl natočit tento film který hodně připomíná právě Posledního skauta. Spousta fanoušků určitě naštve, že uvažuju že se mi tohle líbilo víc ale to je moje věc. Hlavní obsazení je perfektní. Ryan Gosling a Rusell Crowe jsou super dvojka (o čemž jsme se mohli přesvědčit již na předávání Oscarů) a takový (hlavní?) záporák Johny Boy kterého hraje Matt Domer je hodně dobrý. Správní chlapi lehce předčí předchozí film Blackea Kiss Kiss Bang Bang a jako taková akční trvalka film vydrží v srdcích dlouho. Přesto mi na filmu vadila jedna věc- nelogičnost chování jedné (možná i více?) postavy. Což neřeknu kvůli vyzrazení. Nice Guys je ale příjemná nostalgická věc která hodně potěší na srdci. ()

Pepinec

Pro mě je tenhle film krásnou ukázkou toho, kdy humor sice vnímám, ale nedokážu se mu zasmát. Slyším všechny dialogy a narážky, vidím všechnu nadlehčenost a parodii, jenže je to jako když rozeberete obranu soupeře a balón pak před prázdnou brankou načudíte do dvacáté řady. Takový příjemný a milý film; přesně ten případ, kdy jedno rande stačí. ()

JohnnyD

Výborný mix 80s buddy movie a 70s neo-noiru. Akoby to vyzeralo, keby Pakula odskočil od paranoidného 70s thrilleru a o desať rokov neskôr by Shane Black radikálne prepísal scenár a nakrútil to po svojom. Skvelá oddychovka s vynikajúcim castingom a dobre napísanými postavami (chcem 80s spin-off s Holly!!!), no krkolomným scenárom plným deus ex machina zvratov. Ale humoru je tu požehnane a postavy tu umierajú jedna radosť. ()

Indiana

Spíš než k Poslednímu skautovi nebo Smrtonosný zbrani má nový Blackův film blíže ke Kiss Kiss Bang Bang. Občas se to trošku táhlo, ale zase některý scény byly opravdu vtipný nebo zajímavý a Russell Crowe s Ryanem Goslingem jsou opravdu skvělá dvojka. Z kina jsem odcházel mírně zklamaný, ale po několika dnech mám docela chuť ten film vidět znova. ()

Disk

Příjemný nadprůměr, výborné dialogy a skvělá herecká chemie. Ale film roku, jak jsem se někde dočetl? To ani omylem. A Russell Crowe je tu rozměrnější než Steven Seagal... 7/10___________S odstupem času Správní chlapi bohužel blednou a už si je pomalu nevybavím. ()

Aky

Podobných filmů o bezvýznamných a částečně nešikovných správných chlapících, které mnohdy musí zachraňovat malé dítě bylo natočeno nepočítaně. Je to vděčné téma a museli by se ho zmocnit neumětelové, aby film nevyšel. Tento vyšel. ()

Rosaviva

Parodie, která vlastně tak úplně parodie není. Stejně jako u Kiss Kiss Bang Bang mi přišel zbytečně překombinovaný děj. Dobrou půl hodinu jsem jen tápala ve jménech a ve výsledku mám dojem, že by bylo vlastně lepší, kdyby zločin nebyl tak zapeklitý, ale byla to jen klasická vyšetřovačka vraždy. Okrem toho jsem se ale (místy poměrně královsky) bavila. Ústřední dvojice se dobře doplňovala a postava, kterou hrál Ryan Gosling si poměrně snadno, dokázala získala sympatie. Pro mě příjemné překvapení 4* ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)