Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

Happens

Detektivka stojí na ústředním duu Crowe & Gosling. Děj pobaví, zamotá hlavu, místy i napne diváka do potřebné hladiny pnutí, aby ho opět pobavil a vzápětí převrátil role dobrým a zlým. Nějak mi nesedí tupounký charakter ke Goslingovi, ale co už. A tleskám před nastupující hvězdou Angourie Rice. ()

eLeR

Tí dvaja boli fakt správna dvojka, nemám výhrady. Niektoré hlášky vydarené, ale miestami ma to uspávalo. Muziky mohlo byť viac. 3,5* ()

Larrysbride

Správní chlapi by se klidně mohli jmenovat "Vezmeme všechno, co bylo cool v Miami Vice, rozsekáme to na kousky, pohřbíme, počkáme, až to vyleze z hrobu jak ta zombie ve Walking Dead a pak to použijeme!" Ať už se snaží být kriminálkou, thrillerem či komedií, stále jde o film, který už jste několikrát viděli, a znovu vidět nepotřebujete. Správní chlapi jsou jednoduše nanejvýš průměrným pokusem o vtip, který ani výtečně zahrané hlavní duo nezachrání. Shane Black prostě někde mezi Kiss Kiss Bang Bang a třetím Iron Manem ztratil šťávu a již jen horko těžko dostane laťky, kterou si sám nastavil. (Private Screening) ()

Chrustyn

Skvělá zábava, která dokazuje, že Shane Black umí nejen psát, ale i natáčet (jak dokázal s Kiss kiss bang bang). Opět zde máme nesourodou dvojici, zapeklitý případ plný zvratů, řadu postav a hlavně plno výborných hlášek. Nebude to sice kult jako Smrtonosná zbraň nebo Poslední skaut, ale neskutečná zábava určitě. ()

Visáč

Kiss Kiss Bang Bang meets Last Boy Scout meets Boogie Nights. Na papieri to určite vyzeralo lepšie ako na plátne. Oproti KKBB nie je hlavné herecké duo tak zohraté, Goslingovi som toho ukecaného hláškara neveril ani na sekundu. Shane Black údajne toľko piluje hlavné postavy, že mu na záporákov nezostane čas. Presne tak. Black je šikovný scenárista, ale ako režisér ťahá vždy za kratší koniec. Jeho autorské filmy chcú byť až priveľmi štýlové a cool retro kriminálky, ale vo výsledku sú to rutinne zrežírované krimi labyrinty odohrávajúce sa v nablýskaných dobových kulisách. ()

klerik

Predovšetkým ide o to, že Správni chlapi sú komédia. Nie v štýle Zbraní, nie v štýle Skauta. Skrátka buddy komédia. Ale dobrá komédia a lepšie zvládnutá než KISS KISS BANG BANG. A i keď môžme frfľať na menej náročnú zábavu, buďme úprimní - ak nerátame tretiu kung-fu-krimi RUŠNÚ HODINU, tak v rámci danéhu subžánra sme v poslednej dekáde dostali serióznu kvalitu len v podobe 2 GUNS, čo tiež nebolo pre každého. Takže príjemný návrat do scenáristickej minulosti v peknom vizuálnom retro balení... ()

classic

Dajme tomu, že Shane Black, je kultový scenárista filmov, ako sú - Smrtonosná zbraň, či Posledný skaut, áno, bezpochyby - excelentné filmové počiny, z konca 80. rokov, na začiatku 90. rokov. Ale vtedy sa aspoň nemiešal do režisérskeho remesla !!! Síce, Shane, nie je už žiadny zelenáč, čo sa týka filmovej réžie, videl som od neho, napríklad tretieho Iron Mana, alebo aj, celkom svieži debut - Kiss Kiss Bang Bang, no pozorujem, že jeho najnovší film, ktorý si zastrešil, ako scenáristicky, tak aj režisérsky, keď nezvláda, ani jedno z toho ! Ozaj, dementný scenár + réžia, pričom obidvaja herci v hlavných úlohách, sa snažia byť za každú cenu vtipní, čo sa im nedarí, všetko je z ich pozície, vykonštruované a nasilu ! Som si 100% istý, že hodnotenie snímku, je úplne nadnesené + najhorší film Shanea Blacka z oboch filmových profesii, t.j - réžia a scenár !!! Absolútne to nezvládol, pričom ja, ako divák, neuveriteľne trpím, až mi je strašne zle ! A k týmto veciam, taktiež pridávam - mdlý strih, ktorý konečný pohľad, ešte viac znásobuje, že som viac a viac znechutený ! Jednoducho povedané : jedná sa o primitívnu a debilnú RETRO hlúposť so stupidným scenárom, ktorý bije do očí !!! Veľká NUDA, ktorú nechcem zažiť, prosím, nikdy viac ! ()

Yardak

Black si vzpomněl na svůj debut Kiss Kiss Bang Bang z roku 2005 a znovu nám podává výbornou buddy movie:)). Tohle mu fakt sedí, na Iron Mana a podobné komiksovky je ho značná škoda! Gosling i Crowe prostě na jedničku! Slabších 5 hvězd. ()

heyda

Pár zajímavých momentů tam je, Crowe s Goslingem si docela sedli, jenom nemám moc tyhle filmy rád. Pohybuje se to na hraně komedie a krimi a není to pořádně ani jedno. Takže to vypadá spíš jak nějaká parodie. Na jedno zkouknutí je to dobrý 65% ()

Stanislaus

Slušně natočená žánrová směska s nadmíru sympatickým hereckým obsazením, ve které člověk dostane jak humorné, tak akční scény, přičemž všeho s mírou a ve správných dávkách, takže se na to ve výsledku velice dobře kouká. Oba dva hlavní hrdinové mě vážně bavili, ať už padali ze střechy, opíjeli se, rozdávali rány, nebo jen tak vypouštěli do éteru nějaké hlášky. Zkrátka příjemně strávené necelé dvě hodiny u filmy, který vyniká zejména svou žánrovou mnohotvárností, dobře napsaným scénářem a v neposlední řadě hereckým obsazením. ()

Flego

Shane Black je scenáristický virtuóz a v minulosti dokázal, že vie správne namixovať akčnú komédiu. Táto "buddy story" ide v zabehnutých šľapajách, je tu dostatočné množstvo akcie, hlášok a vtipu. Občas síce príbeh zakopne, ale ako zábava na popoludnie funguje. ()

BMW12

Takový retro snímek z prostředí 70. let., v čele se skvělými Russellem Crowem a Ryanem Goslingem. Krimi zápletka je povedená, příběh má hlavu i patu. Je to ještě navíc doplněno o husté, vtipné hlášky hlavní dvojice, takže se u filmu i pobavíte. Fakt dobrá oddechovka. ()

rikitiki

Snaha byla. Retro je to vytuněný oblečením i atmosférou sedmdesátek (automobilka, porno, drogy...) Snaha byla i trochu ozvláštnit dvojici pátračů. Takže jeden z nich je sice drsňák, ale rozhodně ne cynický. A druhý alkoholik, který ale nic nevydrží. Bohužel, historka jako taková je nesmyslná, nedrží při sobě, a tím postupně přestane být zábavná. Přemoudřelá dcerka jednoho z protagonistů je otřesný fracek. ()

hrona

Ale jo, proč ne, kdyby film nebyl až tak moc groteskní a měl o fous zajímavější zápletku, byl by to nadupanej biják. Russell mě bavil, postava ala Bud Spencer mu vyhovuje. Ryana bych vyměnil, z jeho výkonu jsem totiž měl pořád pocit, že se na ten svůj gag těší až tak moc, že jej prozradí dřív než nastane. Jinak volím zlatou střední cestu. Tenhle film dle mého názoru strašně rychle upadne v zapomnění, neb nepřináší zase tak nic výjimečného. Ale za podívanou rozhodně stojí. Doporučuji na film hledět spíše jako na bláznivou komedii, než se ladit na kriminálku. ()

Ivoshek

Překvapivě sranda. Dobřetu funguje chemie mezi oběma detektivy a navíc i dcerou jednoho z nich. Trochu mi to připomnělo Posledního skauta, kterej má normální zápletku, a ne tuhle podivnou překombinovanost. Ale jinak fajn. ()

honajz

Takový buddie movie trochu ve stylu Bottle Rocket nebo Bratrů Bloomových, co se podivně odtažitého stylu vyprávění týče. Sem tam zazní skvělý fór nebo se objeví dobrá a vtipná scéna (včela v autě), občas i nějaké dialogy jiskří, ale celkově mi to stejně přijde takové utahané. Možná, kdyby to mělo 70 minut a zůstaly jen ty scény, které jdou na bránu, bylo by to zajímavější. Navíc mně tam hodě štvala ta dcerka. Příběh samotný není nijak moc napínavý, i když se snaží chvílemi šokovat a v jednu chvíli tak ve třech čtvrtinách filmu skutečně použije hodně netradiční rozuzlení jedné přestřelky (a nemyslím tím tu palmu). Docela mne překvapilo, jak se tady Russell Crowe podobá Rayi Winstonovi. Kouknout se na to dá, docela to v některých okamžicích neotřele pobaví, ale je to zbytečně dlouhé, roztahané a rozplizlé. ()

AlfaNumerO

[ČSFD Projekce] Veliké překvapení, kdy je mezi ústřední dvojicí zvláštní chemie. Jak Gosling, tak Crowe si role užívají. Námět nenudí, eRkový rating sedí, ale nutný není. Spousta krát se zhluboka zasmějete. Doufejme v pokračování. 83% ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)