Ghoul

• Slovensko Ghoul

H3D_kRu

V napjetí jsem čekal co vyleze z opěvovaného titulu pana Jákla a musím říct, že nic .. jen zklamání které postupem filmového času narůstalo až po opravdový pocit komedie, film si bere za vzor pár předešlých počinů jako je třeba Blair Witch, které ale oproti tomuto dílu dopadli rozhodně lépe už možná kvůli originálnosti a opravdu ponuré atmosféře. Atmosféru jsem čekal i zde ale nepřišla protože když už byl navozen pocit strachu okamžitě byl zničen levnou lekačkou. Za mě rozhodně ne a troufám si říct, že můj názor nezmění ani 150x jinej konec :) ()

Setko

Ok..strach som mal veľký (ako z každého hororu), ale nič nové nám to neprinieslo a taký film ako Ghoul je teraz na každom rohu zopár. V porovnaní s Paranormal si myslím, že je to dosť pozadu. ()

defender110

Nejen , že tento snímek nepřináší nic nového, drží se až upjatě vzoru jiných. Paralela s Blair Witch Project mi přijde až moc velká. Zase. Dokument, Dva kluci a holka. Rozhovory s místními, v BWP se motali furt dokola po lese, tady nejsou schopni opustit chatrč, zvuky z lesa jsou až příliš podobné jako v BWP , běhání v noci po lese jen s kamerou jež jim svítí na cestu a nahrazení rozpadlého domu , kde najdou smrt studentíci z BWP, tunely v zemi je už moc. Jeden je vražděn a druhý stojí zády opodál a vše vnímá? nekončí takto BWP ?? Potenciál byl veliký, skvělé ingredience pro natočení něčeho zajímavého. Nemusí být nutně něco převratného a nového, ostatně v tomto žánru už asi moc nového očekávat nelze, ale přeci jen to mohla být zajimavůstka, zvlášť když to dělal čech, který má přeci jen k této lokalizaci a dějinám této země blíž než nějaký amík za oceánem. Který si ostatně o těchto končinách myslí jen to , že "zde žijí draci". Škoda. Zprvu jsem od toho moc nečekal, pak po přečtení pár recenzí jsem byl zvědav. Třeba... A po shlédnutí přišlo zklamání. Pravda nebylo tak velké, jako u filmu Tunel smrti, nebo Záhada Hory mrtvých , ale podruhé již Ghoula vidět rozhodně nemusím. Herecké výkony byly slabé a nepřesvědčivé, pár laciných lekaček, jedny špinavé gumáky, jedna vykuchaná kočka a nic víc. Nezachránilo to ani implantování ducha Čikatila. Chyběla mi nějaká atmosféra. Za mě 35%. ()

Helgard

V zásadě je na tom filmu hezkých několik černobílých záběrů na horror skutečné doby Stalinovy vlády, vedoucí tehdejší Ukrainu k takovým hospodářským podmínkám, jež dali vzniknout skutečným horrorům své doby v podobě kanibalů a kanibalismu jako fenoménu civilizované části planety. Pokud se týká filmu je to samozřejmě kravina. Nic na světě by nezastavilo ty lidi před tím, aby odtamtud odešli ve dne v klidu směrem k oné pile a prostě se rozešli v nekonečné milosti boží, když už by narazili na maniaka, který má potřebu tam páchat zlo. Ty duchařské pletichy neberu, a zmatené dějové skoky tu v baráku tu v lese a tu v tunelech pod lesem, to už vůbec ne. Závěr filmu pak jen dává ránu z milosti jakékoliv logice. Nelíbilo se mi to. ()

JerryPilsen

Horor bez překvapení,ale s notnou dávkou napětí,které by se dalo krájet.Způsobuje ho ale jen roztřesená kamera,která vlastně odvádí veškerou práci. ()

Lency

Po dlouhe dobe film, ktery ve mne dokazal vzbudit stisnene pocity jako kdysi Zahada Blair Witch. Rikam to porad, v noci se do lesa proste chodit nema... ()

nolitimere

SVK Zlo 1 : 1 CZ Ghoul ... uvidíme kto bude nabudúce vo vedení.Pozeral som to za bieleho/neskutočne horúceho/dňa , ale určite na to mrknem ešte raz tentokrát cez noc už len pre efekt. ()

Stalker85 odpad!

Nulový budování atmosféry...lekačky o ničem vystavěný na záběrech kuželu světla do tmy a přeřvanejch efektů.Herecký výkony uplně totálně bez šťávy...logika chování charakterů nulová...Film je prostě totální brak vykrádající co může a s naprosto neschopnou režijí a scénářem.Hodina a půl života v trapu a jedinej pocit co z toho mám je maximální znechucení nad tim co to bylo za krávovinu. ()

prskvik odpad!

Vítěz, naprostý vítěz. Nic odpornějšího a hnusnějšího jsem ještě neviděl. Ani sílu, ani chuť nemám to dále rozvíjet. Zkažený celý víkend. Snad pomůže když se krásně opiju a zapomenu... ()

kratajirka

Zas trochu jiný pohled na ghost tematiku. Částečně obohacený o příběhy z dávné i nedávné minulosti. Režijně nikterak zářivý počin. Ale za odvahu Jákla točit na české poměry nevídaný styl filmu, klobouky dolů. 55% ()

Herrydos

Jákl je zajímaví režisér snaží se točit film jinak než je u nás zvykem spíše točí takovím americkým způsobem což dokázal už při Kájínkovi což se dá považovat za svěží výtr. Tentokrát se pustil do typicky amerických vod s hororem tipu Černobylské deníky a mohými dalšími ale aby to nebyla taková kopírka vzal si napaškál známého ukrajinského kanibala Čikatila. A tak vzniknul horor těžící z duchařiny a častých lekaček. Kterých se při sledování leknete protože jsou velice dobře naroubovány ale po skončení filmu když se nad tím zamyslíte budete se divit že ste na ty otřepané triky Jáklovi skočili. Což svědčí o tom jak dobře jsou ve filmu zakotveny příběh je poměrně standardní a ničím moc nejspíše diváka nepřekvapí ale při sledování jsme si vzpomněl na trošku jiný horor než mnou zmíněné deníky na Lesního ducha. Film dostal i svou 3D verzi což mě překvapuje já viděl klasickou tedy 2D a měl sem dost ve 3D to může být větší nářez ale v klasické verzi jsme nepostřehl nějaké zvláštní efekty které by 3D mohlo vyzdvihnout. Bráno kolem a kolem první vlaštovka pořádného českého hororu na americký způsob se zvláštním rozhodnutím autorů pro 3D které dle mého soudu nemá co nabídnout. Jen tak se k filmu asi nevrátím není to zrovna pěkná podívaná ale pokud bude možnost zkusím příště 3D abych si svůj názor na buď potvrdil nebo vyvrátil za mě velice slušné 4* ()

Stanelo

Vůbec nechápu, proč lidi odcházeli z kin kvůli tomu, že je to moc drsný a brutální. Že by odcházeli kvůli nudě, tak to bych pochopil, ale kvůli pár vnitřnostem. Debilní film bez nějakého potenciálu na styl paranormal aktivity. Jednou jsem u tohohle filmu málem usnul, protože se něco začne dít až na konci, jako vždy. Můj názor- NAPROSTÁ PÍČOVINA. ()

PORTER44

Tenhle styl filmu found footage vůbec nemusím a většinou to ani nedokoukám ale tento jsem dokoukal příběhově to nebylo vůbec špatný (některé pasáže jako vystřižené z jiných hororů Vymítač ďábla,Hory mají oči)ani atmosféfa nebyla špatná,dobré lekavé scény,vadily mi herecké výkony a bohužel ruční kamera,režijně průměr,byl jsem na to zvědavý když to Jákl v některých pořadech vychvaloval,možná by to byla lepší podívaná jako klasický film s pořádnými efekty a v lepší režii na Českou produkci to ušlo. ()

lineker

Film o kterém bych ještě před sedmy lety neváhal mluvit v superlativech. Nyní je postižen stejně jako ostatní found footage horory jistou vyčpělostí. Nic na tom nezmění, čeští tvůrci a ani to, že já tento hororový žánr ještě zcela nezavrhl. ()

Ariano

Musím uznat, že mě film mile překvapil. Po tolika rozporuplných recenzí na internetu jsem od filmu moc nečekala a pouštěla ho s rezervou. Samotné téma kanibalismu mne normálně moc neoslovuje, ale se spojením s Čikatelovým procesem na mě přece jenom udělalo dojem. I když pár věcí mě ve filmu přišlo zbytečných, nebo bohužel "nedotažených", film se mi celkově líbil. Lekačky i zajímavý děj dostávají tento horor do mých horních příček oblíbenosti. ()

Pollini

To je ale zklamání! V traileru hogo fogo, prý je to o kanibalství a ono jenom běhání po lese. Tolik klišé v jednom filmu jsem už dlouho neviděla. Ubohý. ()

Klokly

Mám rád styl found footage a viděl jsem jich už dost, takže jsem byl mile překvapen, že to není to nejhorší co jsem viděl ba dokonce bych to zařadil mezi ty lepší horory tohohle stylu. Na tento snímek jsem se těšil hlavně ze zvědavosti jak to dopadne když to zkusí natočit čech a za mě jednoznačně povedený kousek. Člověk se párkrát vyleká, má to atmosféru a hlavně konečně nějakej podařenej horor pod taktovkou čecha. ()