Ghoul

• Slovensko Ghoul

TheDon

Temný thriller Petra Jákla je vobyčejnej Found Footage horror, kterej ale není vůbec špatnej. Sice nic novýho nepředvádí, lekačkama se hodně hodně šetří a krve by se nedořezal. Na celej film jedna rozšmelcovaná kočka a to bude asi tak všechno. Možná ještě Čiko celej s hubou od krve. Mohli jsme víc přitlačit Péťo. Ale atmosféra je víc než dobrá, lokace úžasná a herci sympatičtí. Dějově průměrný, ale težko vymyslet v eFeFku něco, co tu ještě nebylo. Nakonec mi z toho vylezl docela slušnej průměr a musím říct, že se s tím Péťa docela solidně vypořádal. 60% ()

applause

Tohle je nejhorší horor, jaký jsem kdy viděla .Před jeho shlédnutím jsem si myslela, že nejhorší horor je Texaský masakr motorovou pilou, ale byla jsem na omylu, i když to tak ze začátku nevypadlo. Byla to nuda, amatérské záběry, z kterých mě bolela hlava, až pak se začal příběh rozjíždět a začal nabývat na zajímavosti. Konec byl hrozný, posledních asi deset minut jsem se nedívala a chtěla jsem utéct z kina, ale jak kdyby mě něco drželo na místě. Po opuštění sálu jsem byla totálně mimo a chtělo se mi brečet. Probrala jsem se, až když jsem utíkala na autobus a až v něm jsem byla schopna o filmu mluvit se svým přítelem. Upozorňuji, že tento film není pro slabší povahy, já sama k nim nepatřím, ale toto bylo i na mě moc. ()

StrYke

Samozřejmě, že kvalita filmu byla trošku jinde, ale konečně Češi natočili horor, za který se nemusí vyloženě stydět. ()

ilemas odpad!

Sakra, proč se vždy nechám zlákat duchařským hororem, když je nemám rád a nevyvolávají ve mě ani špetku strachu? Absolutní ptákovina s roztřesenou kamerou, kde je vidět téměř prd a děj je naprosto stupidní, hlavně finále. Jediné co je dobré na tomto filmu je prostředí. A takový humbuk byl okolo toho. ()

honajz2

Film mě nudil, a to tak, že jsem ho nebyl tou nudou dokoukat do konce. Za tu dobu se tam nic nestalo, jenom lezli od baráku do baráku, báli se boty, lekli se navzájem (dvakrát) a pak udělali seanci. A pak jsem začal zavírat oči a chtělo se mi spát... Řekl jsem si, že tomu dám ještě šanci. Nic. Pořád se nic nedělo. Nakonec jsem teda televizi přepnul na jiný kanál. Taky mi vadili nelogičnosti. Hvězdička za ukrajinský venkov a trochu za snahu. ()

Figu

Jsem velice spokojen! Český film a spousty reklam okolo, to poslední dobou nevěští nic dobrého. Každopádně jsme za zkoušku dali akorát vlezný do našeho útulného kina a mohli jen doufat, že to nebude propadák. První třetina filmu byla hodně na rozkoukání, dlouhé monology, nic dvakrát záživného. Ta druhá už se naklonila do toho tajemna, které jsem očekával. Zmínka o Čikatilovi, první pohřešovaní a hlavně nádech duchařiny. Pro mě originální prvek v podání holínek na půdě. Postupně se dělo už jen to co se dalo čekat, tedy mega blood masakr v temném lese. Jenže ono se to přemístilo i do podzemních chodeb a tam to vážení bylo maso. Ta bloncka si to od démona pěkně dávala sežrat a děsila tím celý sál. Koncovka opravdu děsivá! Moc se mi líbila i scénka vědmy alá jazyk z pusy ven, to byla delikateska. Jediný co mě sralo, byla ta ufňukaná píča v řadě nad námi, která měla od půlky filmu pazourama zakrytej ksicht a pořád opakovala úžasným nerušivým šeptem souvětí "už na horor nepůjdu, co se tam děje?". Bože! Kéž bych nebyl nervák. Ale co, je to za námi. Mě šlo především o skvělý zážitek se ségrama:) Musím poděkovat panu Jáklovi, který mě opravdu bavil a jen mu popřát, hodně zdaru s Ghoul v Americe. Za zpracování a atmošku 90% ()

Havaj8

Ta věta před začátkem filmu byla vcelku kuriozní Nezapomeň film ohodnotit na csfd. Takže nemám na vybranou. A kort když už nějakej horor v kině promítaj. Ale k filmu, hororově to nijak zlý nebylo. Ruční kamery, většina ve tmě, atmosféru si to relativně zprvu vypracovalo, ale bohužel lekačky by se daly asi spočítat na prstech jedný ruky. Každopádně je spousta horších filmů, který si řikaj horor. Na druhou stranu příběh mě nijak nenadchl. Točilo se to opět kolem klasiky Jedem zdokumentovat místo, kde se stalo něco hroznýho. Samozřejmě podle pravdivý události. Navíc to byla směska kanibalismu, démonismu, duchařiny, takže si z části mohl přijít na svý každej. Bohužel mi to ale nepřišlo dobře seskládaný, jelikož když už se něco dělo, tak přišel útlum a dlouhý čekání na dalši situaci, jestli se vůbec něco stane. Sympatickej pokus ale o českou hororovou stopu. ()

M.i.k.e

standardní found footage,která nikterak nevybočuje z toho co v posledních letech vzniklo a to jak příběhově,tak zpracováním...na druhou stranu je tu ale jedno velké ALE a tím je fakt,že jde o český film a nevědět o tom,ani by mě to nenapadlo.Za tohle před Jáklem smekám a doufám,že to není poslední takový kousek.Zcela určitě jde totiž a nejlepší český horor posledních...no vlastně nejspíš nejlepší český horor vůbec a za to si zaslouží tu čtvrtou hvězdu...80% ()

Martin741

Kvalitny, ale stale iba priemerny film od Petra Jakla v cesko -ukrajinskej produkcii. Vyborny je namet velkeho hladomoru v ZSSR v rokoch 1932 - 33, kde casto dochadzalo k kanibalizmu. Trojica filmarov zrucne zobrazila staru, rozpadavajucu sa ukrajinsku chajdu kdesi uprostred lesov. Chatrc je hnusna cez den, a v noci sa ucinok este znasobi. Plus tematika Cikatilo, z ktorej mrazi dodnes. Tunely su na urovni, ale zaver je trochu utnuty, a to divaka zamrzi. Roztrasena kamera paradoxne nevadila : 69 % ()

rakovnik

Na "české" poměry dobrý horror, který sice nepřináší absolutně nic nového, přesto působí jako neotřelé dílo. Možná je to i tématem a prostředím, ke kterému máme blíže, než američané. Nového Blair Witch jsem se naštěstí úplně nedočkal, už jen především díky kvalitnější kameře. Bohužel, v těch nejvypjatějších chvílích se tvůrci filmu obrací ke klasice, a to, že nic nevidíme. Na druhou stranu, náznakovost je děsivější, než když se na objekt hrůzy díváme zpříma, protože pak zhusta působí směšně. Celkově je to jen s mnoha klasických filmů na obdobné téma, nicméně vyniká tím, že tvorba je to česká. ()

Wiikii

Po naprosto..hloupých.. dialozích a reakcí naších hlavních hrdinů v úvodu mě téměř opustila naděje o kvalitním hororu. ALE nakonec se to rozjelo do "příjemných" mezí, tedy především díky té akci. Jinak to je dost slušná vykrádačka jiných snímků z podobného žánru. .... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

Caminzind

Dalo se to přečkat, to je velké plus. 86 minut není mnoho, ale klidně bych i 6 minut ubral. Ale ne těch posledních šest, ty byly tím nejlepším z celého filmu. Pominu-li tedy závěr, pak jako horror snímek funguje minimálně. Ale snad kdybych si zalezl s tabletem v noci někam na posed, byl by efekt vyšší. Tohle bylo až příliš rutinní a až příliš mnohokrát-již-viděné. ()

Abes

Pár svěžích nápadů, honičky v lesích vyvolávají supr pocit v kalhotáh, Ghoul je povedená záležitost. Jen ty lekačky a jejich předimenzované zvukové doprovody, větší banalitu aby divák na poli hororu pohledal. Třeba takový záběr na stojící holinky, to je rána jako prase, to by probudilo i nápovědu Standu Křečka. Škoda, udělat tohle jinak stoupl by Ghoul na ceně. Přitom by to šlo zařídit třeba výkřikem hlavní postavy, kdy to mikrofon nestihne pobrat a vytvoří známý chrčivý zvuk podobný té explozi smyčců. Jistě by to bylo efektivnější. Ještě větší průser je zvuková exploze ve chvíli, kdy se na scéně neděje vůbec nic, prostě si tím ve střižně někdo okořenil přechod mezi scénami. Jasně, na západě se to používá ale v míře, která nevytvoří plnohodnotnou lekačku ale nepatrné probuzení diváků. Jsem moc rád, že závěr Blair Witch připomíná jen vizuálem a nekopíruje ho docela. Dabing až na Dolanského afektovanou nudu taky dobře funguje. Nabízí se porovnání s Dyatlov pass incident. Překvapivě kvalitní zábava. ()

bourec

Nic novýho pod sluncem.V některejch scénách dost strašidelný,ale můj už trochu odstup od filmů točený podobnym stylem mě nedovolí dát vyšší hodnocení.50%. ()

BarryLyndon

Nejsem odborník na found footage horory, ale v podstatě se mi to líbilo víc než záhada hory mrtvých od poměrně protřelého Harlina a to není pro Jákla uplně špatná vizitka. Ne že bych z toho byl nadšený, ale vzhlede k tomu že se to může směle měřit se světovou produkcí v tomhle subžánru, tak je to pro českýho tvůrce určitě super. A kdybych to vzal tematicky, tak mne to uráželo mnohem míň, že Child 44 také o Pikačilovi. 5/10 ()

cariada

Na český horor nezvykle povedený, je vidět, že když jsou peníze tak to jde. Akorát ta kamera, proč tohle dělají. bez toho by to bylo mnohem lepší. Škoda že tam nebyl taky čech jen samý cizinec, Ale i tam spojení Čikatila a duchů, kanibalizmu je zvláštní, ale proč ne. Aspoň někdo točí normální horor, nejen šílenou amateřinu. ()

Rodriguez

Nevím proč, ale tenhle "FF" mě prostě bavil. Ano, mělo to své hluché a nevysvětlitelné mouchy, ale za ten ČESKÝ počin musím dát palec jedině nahoru! 70% ()

joker.george

Nebýt tady nálepka ,,český'' byl bych z výsledku ještě rozpačitější. Found footage horory odehrávající se v odlehlých místech, kde straší, nemají už co nabídnout a pokud se tvůrci snaží jejich charakteristiku naplnit do poslední tečky, tak se zbytečně svazují a na výsledku je to žel znát. A důkazem je právě tento snímek, který nabízí osvědčené lekačky, výkřiky a záběry, takže místo hrůzy probouzí nudu, k tomu se děj plácá na místě. Napojení na Čikatila bylo zbytečné a film by se bez něho mohl obejít, ale ,,odhalování'' jeho minulosti patřilo mezi to zajímavější a to, že postavy nebyly na facku beru jako úspěch, ale výhra to stejně není... ()