Ash vs Evil Dead

USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (34)

Ash "dvakrát řež" (2016) (S02E08)

Ruby, Pablo a Kelly prichádzajú do opusteného sanatória, aby našli Asha a Baala a spoločne sa pokúsila démona poraziť. Zdá sa však, že Asha sa podarilo Baalovi zlomiť a poštvať ho proti svojim priateľom. Táto epizóda odohrávajúca sa v sanatóriu splnila očakávania a opäť sme sa pozerali na seriál taký, aký sme ho poznali z prvej série. Škoda straty, ktorú Ash s priateľmi utrpeli, aby zahnali Baala. ()

Zase doma (2016) (S02E09)

Asha trápi, že Pablo pri súboji s Baalom umrel a tak sa rozhodne, že sa s pomocou Ruby a Kelly vráti v čase do chaty a zabráni svojmu mladému ja čítať z knihy mŕtvych. Vyzerá to však tak, že minulosť ľahké zvrátiť nebude. Dobrý záver série zo skvelou hudbou, maskami a návratom Evil dead k svojmu začiatku. ()

Druhý příchod (2016) (S02E10)

Ash je opäť podvedený Baalom a tak musí spolu s Kelly zabojovať v rozhodujúcej bitke o osud celého ľudstva. Elk Grove oslavuje Asha ako hrdinu a kedže sa mu podarí priviesť naspäť aj Pabla, zdá sa že kniha mŕtvych ostane navždy pochvaná. Záverečná časť bola trošku sklamaním, po skvelej deviatej epizóde sme sa dočkali slabšieho finále, čo iba potvrdilo že druhá séria Asha za prvou kvalitou značne zaostala. ()

Série 3 (2018) (S03)

Tretia série je asi najlepšou, ktorú návrat Asha Williamsa na televízne obrazovky priniesol. Úvodné diely boli vynikajúce a seriál sa snažil držať si vysoké tempo, čo sa mu viac menej darilo, pokým Ruby nezničila Ashovy motorovku a tým akoby odišla aj značná časť kvality. Záver síce na postapokalyptický boj s "temnými" navnadil, bolo by to však skôr už sci-fi a predsa Ashovi svedčalo prostredie opustenej chaty či upršaného Elk Grove. Myslím si, že zasadiť jeho boj do "postapo" sveta plného piesočných dún v štýle Mad Maxa by Ashovy a Evil Dead viac uškodilo ako pomohlo a takbuďme vďačný za návrat taký aký bol. Tretia séria a rovnako celý seriál na hranici 80%. ()

Family (2018) (S03E01)

Ash otvára v Elk Grove železiarstvo, Pablo mu asistuje zo stánkom s občerstvením a Kelly prevádzkuje bar mimo Michigan. Zdá sa, že priateľom sa konečne začína normálny život. Ale iba do chvíle, keď sa kniha mŕtvych objaví počas burzy so starožitnosťami a cestu k nej si nájde Ruby. Cestu k Ashovi si zase nájde jeho bývalá manželka a spoločne Pablom sa vyberú zachrániť Ashovu dcéru Brandy. Na pomoc im dorazí aj Kelly s priateľom a spoločne sa opäť postavia zlu. Úvodná epizóda tretej série dáva tušiť, že budeme svedkami lepších dielov ako tomu bolo v druhej sérii a možno prekoná aj prvú. Začiatok viac ako solídny. ()

Booth Three (2018) (S03E02)

Ruby porodí Ashovho potomka, ktorého vytvorila za pomoci knihy mŕtvych a chce dosiahnuť aby Ash a jeho semeno zmizlo zo sveta, pretože potom by sa jej "dieťa" stalo ďalším vyvoleným.Pablo vyčíta Kely, že ich opustila a vrátila sa s novým priateľom a Ash sa snaží nájsť si cestu k svojej dcére. Seriál sa vrátil na správnu cestu, odľahčený príbeh, potoky krvi a skvelá hudba sú výbornou možnosťou počas upršaných dní vypnúť a relaxovať. ()

Apparently Dead (2018) (S03E03)

Ruby počas pohrebu mamy Brandy a vďaka oživeniu Ashovho otca, ktorého musí Ash zabiť Brandy presvedčí, že jej otec je šialený. Pablo, Kelly a jej nový priateľ pátrajú po kandahárskej dýke. Epizóda má skvelú atmosféru najmä vďaka predmestiu Elk Grove a lese, v ktorom sa odohráva dej. Rovnako vďaka vynikajúcej hudbe je zážitok sa na tretiu sériu pozerať aj napriek tomu, že tempo predsa len v tretej časti trochu upadlo. ()

Unfinished Business (2018) (S03E04)

Kelly s Brandy sa schovajú v Ashovom karavane, pretože na nich útočí Pablo, ktorého posadlo zlo rovnako ako Kellynho priateľa Douglasa. Toho chce využiť Ruby, aby sa od neho dozvedele kde je kandahárska dýka. Ashovi duch jeho otca ukáže spomienku vďaka ktorej sa Ash dozvie o chýbajúcich stranách z knihy mŕtvych. Aj keď väčšinu epizódy tvorili dialógy, boli potrebné k tomu, aby tretia séria dávala lepší zmysel a vysvetlila niekoľko súvislostí. ()

Baby Proof (2018) (S03E05)

Kým Ash zvádza boj s démonským dieťaťom, ktoré stvorila Ruby, Pablo bojuje po zásahu kandaharskou dýkou v duchovnej dimenzii o prežitie a na pomoc mu prichádza strýko Brucho. Boj Asha s dieťaťom skrátka nemá chybu a kedže časť zaklincuje jedna z najlepších piesní zložených vôbec tentokrát nemôžem inak ako za plný počet hviezdičiek. ()

Tales from the Rift (2018) (S03E06)

Kelly sa sama postaví Ruby, aby ochránila svojho obľúbeného Pablo, kým on spolu s Ashom za pomoci rytierov zistia, že v pivnici Ashovho železiarstva sa nachádza portál a potom, ako ho Pablo otvorí z neho vystúpi démon. Zatiaľ najslabšia časť tretej série, ktorá viac menej iba pomáha k tomu, aby dosiahla sériu štandartných 10 častí a nebyť siamského démona tak sa neudeje takmer nič prekvapivé a to, ako postupne sú postupne všetci Ashovy priatelia ovládaný zlom začína byť už stereotypné. ()

Twist and Shout (2018) (S03E07)

Brandy sa vyberie na školský ples, kde sa s ňou chce stretnúť Ruby. Ashovi sa to nezdá ako dobrý nápad, ale Kelly mu sľúbi že dá na jeho dcéru pozor. Ash netuší, že Kelly už nie je kým bývala a že Ruby ma plán, ako chce prinútiť dcéru zabiť svojho otca. Aj keď sme tu už dvojníka Asha v prvej sérii mali do deja tejto časti sa hodil a výsledok bol celkom zaujímavý. Aj keď si nemyslím, že je najlepším nápadom púšťať americkým teenagerom dvoch týpkov s motorovými pílami, ktorý zavítajú na školský večierok, pre ostatných ľudí to bola ozaj zábavná epizóda. ()

Rifting Apart (2018) (S03E08)

Asha čaká ťažké rozhodnutie.Musí sa zabiť, aby sa dostal na druhú stranu a pokúsil sa priviesť naspäť ľudí, na ktorých mu záleží. Prvá epizóda tretej série, pri ktorej som sa nudil. ()

Judgement Day (2018) (S03E09)

Ash sa rozhodne vyhľadať Ruby, aby ju konečne porazil a prinútil ju, aby telo Kelly zbavila démona a mohol tak priviesť naspäť aj Kelly. "Temní" si však už našli cestu na svet a snažia sa dostať ku knihe mŕtvych a ovládnuť svet. Rovnako Brandy zvádza boj s temnými silami a plné ruky práce má aj Pablo. Záver série nadviazal na skvelý úvod. ()

The Mettle of Man (2018) (S03E10)

Nielen v Elk Grove bojuje svet proti "temným", ale najväčšia bitka sa odohráva práve v Ashovom rodnom mestečku. Ash sa rozlučí s Pablom, Kelly a dcérou Brandy aby zviedol posledný boj proti zlu. Samotný záver...pocity sú rozdielne. Na jednej by mu postapokalyptický svet mohol svedčať, na druhej posledných 15 minút záverečnej epizódy sa nieslo v úplne inom duchu a pripomínalo skôr sci-fi a Ash bez motorovky už nebol Ashom na akého sme boli zvyknutý. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

02.03.2016

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (více)