Ash vs Evil Dead

USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (34)

Ash vs Evil Dead (2015)

Ashov návrat na televízne obrazovky potešil a priniesol so sebou potoky krvi, prostoduchého Asha a jeho svojský humor, skupinu priateľov, ktorých sme si rýchlo obľúbili a dokonca aj jeho dcéru a v tretej sérii skvelú hudbu. Ash čelil démonom minulosti viac menej úspešne hlavne v prvej a tretej sérii, druhá značne zaostala. Myslím, že otvorený koniec tretej série pokračovanie nepotrebuje, pretože seriálu oveľa viac svedčí prostredie chaty či upršaného Elk Grove a Ash s rukou a bez píly by už asi Ashom nebol. 1. séria 80%, 2.séria 65%, 3.séria 85%. ()

Série 1 (2015) (S01)

Návrat Evil dead na televízne obrazovky formou tohto seriálu príjemne prekvapil. Hororová komédia so svojským humorom, prekvapivo dobre zvládnutými maskami, ktoré pôsobia vtipne a zároveň desivo, potoky krvi a inteligentný Ash sú príjemným spestretím aj pre náročnejšieho filmového fanúšik. Prvá séria 75%. ()

Jefe (2015) (S01E01)

Ash vedie 30 rokov obyčajný život, pracuje v supermarkete, navštevuje pochybné bary a snaží sa očariť podstatne mladšie ženy. Vďaka svojej neopatrnosti knihou mŕtvych opäť otvorí cestu samotnému zlu a jeho boj sa môže opäť začať. V úvodnej epizóde sa zoznámime s novými Ashovými priateľmi, ktorý, ako sa dá predpokladať budú stáť po jeho boku pri boji zo zlom, ktoré si opäť našlo cestu k ľuďom. Klasická úvodná epizóda prezrádza, že sa možme tešiť na to, čo zdobilo obe filmové časti Evil dead - potoky krvi, masky, ktoré vyvolajú skôr úsmev ako strach, primeranú dávku humoru ale hlavne relax. Žiadne trápenie mozgových závitov nás nečaká, žiadne rozoberanie vážnych tém iba priemerná zábava, ktorá je tak jednoduchá až je dokonalá. ()

Návnada (2015) (S01E02)

Zatiaľčo sa Ash spamätáva z návratu zla, Kelly ukradne motorku motorku a rozhodne sa ísť domov, kedže sa tam vrátila jej matka. Pablo Ashovi povie, že by Kelly so sebou vzala aj knihu. Keď dvojica dorazí k domu zistia že rodina je pohromade a Kellyna matka tvrdí, že sa iba stratila a pozve dvojicu kamarátov na večeru. Ash ju však, vďaka skúsenostiam spred 30 rokov, podozrieva že ju ovláda zlo. Pri spoločnej večeri sa ukáže, že Ash mal pravdu. Agentka Fisherová rozbieha po Ashovi pátranie. Solídny úvod seriálu, ktorý spĺňa očakávania hádam všetkých, ktorým sa Evil Dead páčilo. ()

"Knihy odtamtud" (2015) (S01E03)

Zatiaľčo je záhadná žena na stope Ashovi a pátra po ňom v dome Kellyiných rodičov, Ash, Pablo a Kelly navštívia antikvariát Books from beyound. Tam narazia na agentku Fisherovú, ktorá z posledných udalostí obviňuje Asha. Ten sa s pomocou kníhkupca rozhodne vyvolať démona, aby sa od neho dozvedel ako vrátiť naspäť to, čo sa mu podarilo vyvolať. Avšak agentka Fisherová svojim neuváženým krokom démonovi opustiť kruh. Zdá sa, že Ash s priateľmi budú musieť hľadať iný spôsob k tomu, aby sa všetko vrátilo do normálnych koľají. ()

Brujo (2015) (S01E04)

Ash, Pablo a Kelly sa vyberú do domu Pablovho strýka, ktorý je šamanom a dúfajú, že im pomôže získať odpoveď, ako vdaka knihe mŕtvych poraziť zlo. Policajtku Fischerovú zachráni neznáma, ktorá sa prestaví ako dcéra rodičov, ktorým patrila chata, kde pred 30 rokmi Ash Williams poprvýkrát prebudil zlo. Navyše jej ukáže, že stále má Ashovu ruku. Asha šaman zdroguje aby našiel odpovede a Kelly po príchode na miesto začne ovládať démon, zatiaľ sa jej to však darí tajiť. Doteraz najslabšia epizóda, Ashove stavy do seriálu nezapadli, Jacksonville a dve pivá boli trápne, veľká škoda. ()

Hostitelka (2015) (S01E05)

Asha Brujo,Pablo a Kelly priviažu k stĺpu a chcu z neho vyhnať démona. O tom, že posadnutou je v skutočnosti Kelly sa podarí Bruja Ashovi presvedčiť na poslednú chvíľu, a spolu Pabla pred útokom Kelly zachránia. Potom začnú proces vyháňania démona z Kelly, čo sa im nakoniec podarí, aj keď cenou zato bude Brujov život. ()

Zabiják vrahů (2015) (S01E06)

Asha Williamsa, ktorý sa v motoreste s Kelly a Pablom zastaví na obed vystopuje agentka Fisherová a pokúsi sa ho zatknúť. Zlo si však opäť nájde cestu k Ashovi a zmocní sa policajného šéfa, ktorý jej prišiel pomôcť zatknúť Asha. Fisherová pochopí, že Ash nie je zodpovedný za udalosti a je iba bojovníkom proti zlu a pridá sa na jeho stranu. Doteraz najlepšia časť seriálu, ktorá napriek slabšiemu začiatku vďaka servírke Nancy, chlapcovi na toaletách a Ashovmu priateľovi, členovi domobrany, a svojskému humoru diváka musí baviť aj keby mal akékoľvek predsudky k hororovej komédii. 90%. ()

Oheň v díře (2015) (S01E07)

Ash, Pablo, Kelly a Fisherová idú k táboru domobrany požičiať si zbrane od Lehma. Toho sa však zmocnilo zlo a kedže jeden z členov domobrany spoznal, že Fisherová je agentka, budú musieť hrdinovia bojovať proti dvom nepriateľom súčasne. O niečo slabia časť, avšak Ashova ruka si nájde cestu k chate a je radosť sa na to pozerať. ()

Ash proti Ashovi (2015) (S01E08)

Ash objaví chatu, kde knihu mŕtvych pred 30 rokmi prebudili k životu. Agentka Fisherová Asha nájde a snaží sa mu pomôcť, zatiaľčo Pablo a Kelly blúdia lesom a hľadajú ich. V chate čelí Ash spomienkam na minulosť a starosti u robí najmň Linda. Amanda Fisherová bojuje proti druhému Ashovi, ktorý vyrástol s jeho odťatej ruky. Dobre zvládnutý je hlavne záverečný súboj pravého Asha a jeho druhého ja. ()

Kniha vázaná v kůži (2015) (S01E09)

Kelly a Pablo sa musia rozhodnúť, ktorý Ash je pravý. K chatke dorazí skupinka turistov, ktorú majú Pablo s Kelly odprevadiť do bezpečia, zatiaľčo Ash chce zničiť svoje druhé telo a Amandino. Tá sa však premení v zlo a napadne skupinku na čele s Pablom. Na pomoc im prichádza Ruby a presviedča Asha aby jej knihu zla dal, aby ju mohla zničiť. Hlášky, potoky krvi a inteligentný Ash. Práve preto má seriál svojich fanúšikov. ()

Temná (2016) (S01E10)

Zatiaľčo Ash bojuje s Ruby a Pablom, ovládaným zlom, v sklepe chaty, Kelly sa snaží dostať do chaty a prísť mu na pomoc. Ruby pomocou Pabla vypúšťa na svet deti zla. Ash však Ruby premôže, avšak rozhodne sa pristúpiť na dohodu s Ruby aby zachránil životy Pabla a Kelly. Práve lístok do Jacksonville v celej prvej sérii pôsobil asi najrušivejšie, na druhej strane seriál musel nejako pokračovať a tak sa môžeme na svojský humor, potoky krvi a nápadité masky tešiť aj v ďalšej sérii, kedže Ruby sa dohodu s Ashom určite nechystá dodržať. ()

Série 2 (2016) (S02)

Druhá séria je podstatne slabšia ako prvá, Ashových hlášiek je menej, prvé epizódy série sú pomerne nudné a aj keď kvalitu neskôr potiahnu nahor masky a démon Baal je to príliš malou kompenzáciou za absenciu humoru a potokov krvi z prvej série. Pokračovanie je miernym sklamaním a som vďačný, že mám túto sériu už úspešne za sebou. ()

Doma (2016) (S02E01)

Kedže Ruby jej "deti" prerastajú cez hlavu a chcú jej vziať knihu mŕtvych, je nútená prerušiť párty Asha a jeho priateľov v Jacksonville. Ash je presvedčený, že Ruby porušila ich dohodu zámerne a preto sa ju spolu s Pablom a Kelly vyberú hľadať do Ashovho rodného mestečka Elk Groove, kde nie sú s Ashovho návratu práve dvakrát nadšený. ()

Pitevna (2016) (S02E02)

Ash sa s priateľmi dočasne ubytuje v dome svojho otca. Zatiaľčo sa Ash s Kelly rozhodnú získať knihu mŕtvych, ktorú Ruby ukryla v mŕtvole v márnici, Pablo stráži Ruby v Ashovej izbe a tá sa snaží zístiť viac o jeho víziách. Naprie ktomu, že Ash uspeje, kniha sa opäť dostane do nesprávnych rúk. Aj keď v seriály začína prevládať komediálne poňatie nad hororovým, stále je to ešte na hranici únosnosti. ()

Poslední runda (2016) (S02E03)

Kým partia teenagerov bojuje o prežitie, nakoľko Ashovo auto, ktoré ukradli začne ovládať kniha mŕtvych, Ash prichádza s nápadom ako získať knihu a auto naspäť. Rozhodne sa usporiadať párty na ktorú by mladíci, ktorí auto ukradli, prišli. Počas párty Ashov otec zistí, že o bojoch s démonmi pred 30 rokmi neklamal a nájdu si cestu k sebe. Nebyť posledných troch minút a dobrej pesničky nakoniec, mala by epizóda ešte nižšie hodnotenie, druhá séria za prvou zatiaľ zaostáva. ()

Opilý koráb (2016) (S02E04)

Ash prenasleduje svoje auto, ktoré je ovládané knihou mŕtvych a je v ňom uväznený Pablo. Kelly s Ruby bojujú proti démonom, ktoré vypustila na svet Ruby. Pablo otvorí portál, ktorým dúfa že pošle knihu do inej dimenzie. Zatiaľ jednoznačne najslabšia epizóda celého seriálu, nebyť boja dvojice žien s démonmi nebolo by sa načo pozerať. Dúfajme že dej v ďalších častiach dostane nový impulz. ()

Uvěznění (2016) (S02E05)

Ash a priatelia skončia uväznený na policajnej stanici, kam medzi nich rozsieva paranoju Pablom vypustený démon Baal. Nielen Asha a jeho nových priateľov ale aj kamarátov z rodného Elk Grove čakajú na stanici krušné chvíle. Po slabšom úvode sme sa dočkali lepšie vyobrazeného démona a o poznanie lepšieho deja, naproti tomu v tejto časti až na niekoľko Ashových hlášok chýba humor, takže opäť to nie je niečo, čo zdobilo celú prvú sériu. ()

V pasti (2016) (S02E06)

Dav obyvateľov mestečka Elk Grove pod vedením šerifa, ktorého naviedol démon Baal obkľúči dom, v ktorom sa Ruby pokúša získať vaka Pablovi kúzlo z knihy mŕtvych, aby mohla démona poraziť. Ash opäť zvádza boj so svojou sestrou Cheryl, ktorú zabil už pred 30 rokmi. Obyvatelia mestečka pochopia, že Ash nie je vrahom, za ktorého ho pokladali. Aj keď to v niektorých momentoch vyzerá skôr ako akčný film je táto časť asi tým najlepším, čo druhá séria ponúkla a najviac sa priblížila tomu, čo sme na prvej sérii mali tak radi. ()

Blud (2016) (S02E07)

Ash zvádza v blázinci boj s Baalom, ktorý sa ho snaží presvedčiť, že všetko sa odohráva iba v jeho hlave. Napriek tomu, že blázinec bol dokonalý a výkony protagonistov výborné vyššie hodnotenie epizóde dať nemôžem, pretože v kontexte celého seriálu pôsobí príliš rušivo. Vynikajúca epizóda, ktorá by však musela byť súčasťou iného seriálu. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

02.03.2016

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (více)