Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

Sdoom

Z těch výšek jsem měl závratě i jenom z koukání na televizi, hlavně úvodní scéna je hodně, hodně povedená. Bohužel film postupně slouzává do klasických klišé akčních filmů a je na něm až příliš poznat rok vzniku. Divák dokáže předvídat takřka veškeré dění. Nicméně krásné lokace, slušná dávka napětí a příjemné herecké obsazení tahají film do mírného nadprůměru a rozhodně jsem se nenudil. (Blu-ray, orig.) ()

herr_carter

Velice zdařilý thriller, na kterém mě vždy hodně fascinovala příroda,ve které se natáčelo. Film skoro kultovní, vždyť podle něj vznikla parodická scénka v Aci Venturovi...a taky uvažuju, zda je někdo víc hnusnej než Lithgow - možná Voight, při tom svém šklebení..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Jiří K. odpad!

Nerealistický scénář, dialogy a samotné herectví jakbysmet! Na horách lidé umírají pádem do hlubin, umrzají, ztrácejí se, ale nestříjejí se. Uctěme památku Češky, která zemřela tento pátek (9.7.2004) v Chorvatských horách. V r.1993 byl tento film US akademií právem vyhlášen jako nejhorší počin roku... ()

klúčik

Krásne prostredie talianskych hôr. Jeden z najlepších filmov so S.Stallonem. Vždy si ho rád pozriem , preto dávam 80%. ()

jondoe

Jeden z najlepsich Stalloneho filmov. A tak isto dokaz ze aj reziser Renny Harlin kedysi vedel tocit vyborne akcne filmy. ()

Han22

Možná nejlepší Stallonův film z 90. let. Jeho vysokohorská variace na Smrtonosnou past prakticky nemá chybu, i přes to že trvá skoro dvě hodiny a proti Stallonovi je jen 6 záporáků, ani na chvíli nenudí. Samozřejmě skvělá kamera, hudba Trevora Jonese (ústřední motiv miluju) a vysokohorské prostředí tomu mohutně pomáhají, ale klíčem je právě ono přenesení hlavního motivu ze Smrtonosné pasti. Stallonův týpek je obyčejný vysokohorský průvodce a i když zvládne hodně, není to voják vycvičený bojovat s teroristy. Navíc tu není sám, tíží ho trauma z minulosti a jeho protivníci vedeni odpudivým Lightgowem jsou více než schopni. To spolu s několika opravdu skvělými scénami dělá z Cliffhangera akční klasiku. ()

HiddenDragon

Je to sice akcni klasika, ale je uz na tom znat zub casu. Hodne triku a scen pusobi studiove. Ale nejvetsi kamen urazu je spousta nesmyslu. Uz uvodni scena se zachranou Hala a jeho holky ze skalni veze...absolutne nechapu proc by tam nekdo lezl, kdyz se neumi dostat dolu. Navic cela zachranna procedura mi prijde mnohem horsi nez navijak. Ale budiz, rikali neco o tom, ze jako ho nemuzou pouzit. V jine scene naopak Jessie jede po navijaku na zem u reky....kde je kolem mista pro vrtulnik jak fotbalove hriste. Ale holt se musi divakovi ukazat, ze to zenska umi, jelikoz navijak pak pouzije znova v zaveru. Dale pak cela ta supermanovska schopnost Gabea (Stallone) - kolega se nekam plahoci a on je tam jakymsi zazrakem uz driv. Nebo se jednou mrkne na strasne neprehledny graf s rozmistenim spadlych kufru, a hned presne vi, kde takovou jehlu v kupce sena (nebo spis v kilometrech hor) najit i bez navadece. Nevim, nektere akcnaky 80./90. let si stale uzivam, ale tady mi to prislo na dnesni dobu uz misty trapne. Navic nektere ty dialogy jsou hodne krecovite a usmevne. Hudba me taky trochu tahala za usi, takze celkove naprosty prumer. 50% [na ceskem BRD je navic docela kriticka chyba v dialogu - tit. i dabing - takze divak neznaly anglictiny si bude myslet, ze cernoch v posledni tretine filmu ma zabit Hala; je mu ovsem prikazano pockat na Gabea, ktery jde za nimi] ()

iXtr3m3

Jedno z najväčších akčných diel minulého storočia. Mágia filmu to rozoberala x-krát. Stallone v takmer životnej forme (nerátam jeho Rockyovské a Rambovské časy), Harlin rovnako v excelentnej forme, na ktorú dnes už môže len so slzou v oku spomínať. Bombová výprava, bombové spracovanie, myšlienka, exteriéry a vôbec všetko v tomto filme je super. A čerešničkou na torte ústredná melódia filmu, ktorú musí každý milovník žánru poznať aj so zavretými očami. ()

sQelle

Na Stallona velmi průměrný film, jako většina z jeho věcí, kde se tváří jako nehynoucí hrdina. V 80.-90. letech to fungovalo asi velmi dobře, nyní jsou hrdinové této doby trošku k smíchu, ačkoliv je fajn si u podobných frků odpočinout a pobavit se tím, jaká bitka bude závěrečná a kde se odehraje a tady je to extra originální. Zespoda helikoptéry si moc lidí asi držku nerozbilo. Z průměrnosti však vytrhává velmi dobrý zaporák v podání Johna Lithgowa, který tak posouvá film o příčku výš. ()

wosho

Stsromodní skční film de superhvězdou 80tých let v hlavní roly se povedl víc než dobře. Už od úvodní scény se Harlimu podařilo navodit tu správnou atmosféru a daří se mu jí si podržet až do finále. Naštěstí Cliffhanger nazestárl ani o píď, narozdíl o spousty akčňáren ze staré školy. Diváka vždy zarazí na 2 hodinky do křesla. Pochválit musím i scénář, jeho tvůrcům stačí pár padouchů vedených geniálním Lithgowem, hory a hlavní hrdnina (který není neprůstřelný a teče z něj krev a v jeskyni mu Leon pořádně nakope prdel). Scénář podpořil Harlin svižnou akční režií a SS svým charizmatem. ()

dopita

Ani ne tak akční film, jako spíš dobrodružnej thriller. Film kterej rozhodně neskončí v propadlišti dějin. ()

Rssa

Rok 1993 byl pro Slye velmi dobrý...jeden akčňák lepší než druhý. Tady lozí Sly po skalách, nakopává zadky záporákům a je to moc fajn. 80 % ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)