Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

jorgus

Monstrozni libustka..porad nejlepsi film z horskeho prostredi spolecne s K2....uzasna uvodni scena, po ktere nasleduje chvilku nuda, ale kdyz se to dostane zpatky do hor je jizdaaa:-) ()

Ulrich

Devadesata leta - tot raj akce. Doby, kdy filmu vladli dva nesmiritelni rivalove - Arnie a Sly a kdy jsem se tesil na kazdy dalsi fillm kterehokoliv z nich. Cliffhanger je jeden z tech, na ktere se da koukat i dneska a to bez ironickeho usklebku a nektere sceny jsou bravurni. Jen ten Stallone, pobihajiciho cely den po horach v triku - mozna nejaky poradce by bodl :)) ()

Hyger

Pro mě dost dobré. Tohle byl snad první akční film, který jsem viděl. Nenáviděl jsem začátek, když to Sly podělá a ta holka umře. Ale pak už se to hezky rozjelo, Sly zlikviduje záporáky ve velkém stylu (třeba to číhání v ledové vodě). Akorát ten konec mi už nějak vypadl :) ()

Bozvav

Velmi dobrý snímek natočený ve velmi atraktivním prostředí. Akční scény jako živé, byť trochu nerealistické, zápletka ušla. Rozhodně nadprůměrná záležitost, kde exceluje Stallone a ostatní zdárně sekundují. Za mne 75%. ()

Puol

Herecké "majstrovstvo" Sylvestra Stallona v kombinácií s potrebnou porciou akcie v v úchvatnom vysokohorskom prostredí. Na veľkom plátne s dobrým zvukom je to fakt zážitok. Táto úloha Stallonovi proste sedí. To najlepšie sa ale odohrá hneď na začiatku filmu. ()

gusman

Nic moc. Klasické akční nesmysly, stupidní dialogy a zcela očekávatelný lineární vývoj. Zato hory jsou parádní, škoda jen těch naprosto nesmyslných "horolezeckých" scén, při kterých se musí každému horolezci zvedat žaludek, nemluvě o vypalených 20 ranách z MP5 nebo co to bylo ze čtyř metrů od těla do vzduchu..no prostě bohužel klasika... takže celkově je to průměr. ()

Lars

Tak dnes mi kupě tohoto trafikového DVD udělala velkou radost. Z dob, kdy jsem na to jako prcek koukal jako na zázrak, nic nevymizelo. Jo, tehdy Harlin měl ještě cit pro dobrý film. ()

xdutchx

Béčkový scénář kterých je dvanáct do tuctu, kamera jako kdyby hledala které ohnisko bude pro danou akci méně vhodné, charaktery postav nepropracované. Technická kvalita spadající k filmům o dvacet let dřív. Práci to muselo dát, to jo, natáčení v horách není jednoduché, ale toto mi opravdu přijde jako zbytečná práce. Sly je standardně toporný, ale jeho výkon je to jediné co tento film drží nad vodou. Kdyby to bylo alespoň zábavné. ()

char_t

Mám rád, když ve filmu všechno sedí. To se tady příliš nepovedlo. Že jsme chtěli původně unést letadlo? Nevadí, minomet a brýle pro noční vidění samozřejmě máme s sebou... A tím to jen začíná. Na druhé straně, nádherná scenerie a hutná akce dá občas zapomenout i těm největším přešlapům a dohromady je z toho těsný (velmi těsný) nadprůměr. ()

Rokle

O třídu lepší jak pozdější Vertical Limit. Mnohem uvěřitelnější, realističtější scény v horách a hlavně vepředu to jistí Sly (a to je přece jen větší chlapák než Chris O´Donnell). ()

Hapretor

Sly leze po skalách jak moucha po hovnách. Co by divák chtěl víc. Akční, tupé, rádoby dojemné. Klasika doby. Pro teen publikum to je best. ()

Heroine

Jako fandovi Sylvestera Stallona by se mi to líbit mělo. Ale nelíbilo. Je to sice dobrá předváděčka zcela nepravděpodobných, leč efektních kreací, stejně tak jako předváděčka svalů. Ale jinak mne to nebavilo, příběh mi připadal dost průměrný, v jednom kuse nějaké rádoby působivé záběry do přírody, které po čase přestanou být zábavné, a taky hlavní hrdinka mi to kazila. Taková ošklivá, nudná slečinka, která se nebojí ničeho, kromě zcela neškodných malých netopýrů... Fakt slabý. Ale když se Stallone pustil do horolezectví, pak to byla podívaná. Jenže i toho je tam zbytečně málo, a spousta "drsňáckých" keců místo toho. ()

MickeyStuma

I když se jedná o velmi jednoduchý děj, byl ve své době velmi často kopírován a dokonce se ze snímku propůjčovali přímo i některé scény. Při zamyšlení je tu samozřejmě spousta absolutně nereálných situací, ale takové akční příběhy už prostě jsou. Asi jako nejzávažnější fakt je, hned na začátku příběhu, prudká změna charakteru hlavní postavy Gabeho Walkera v podání Sylvestera Stalloneho. Vrátí se do hor a neustále si vyčítá smrt kolegyně a nemá chuť se do ničeho pustit. Když však přijde volání o pomoc z hor, musí být hodně dlouho přemlouván aby do toho šel. Když svolí, jeho proměna je neskutečná. Setká se s Halem Tuckerem (Michael Rooker), který mu to začne zase naopak tvrdě vyčítat, ale on jako vyměněný najednou výčitky svědomí nemá a hrdě se hájí. Tedy takový výkon by potřeboval kdejaký psycholog, neboť by se značně ušetřilo na antidepresivech. Ano, je to taková jednoduchá akční jednohubka plná nelogičností, ale psala se 90.léta a ve své jednoduchosti se tohle považovalo za jeden z nejlepších akčních počinů z horského prostředí. ()

Rathalos

Myslim,ze lepsie uz nemohli natocit tento skvely dobrodruzny akcny film,skveli herci,krasne prostredie,vyborne triky,kult,ktory si rad pozriem aj tisickrat...:-) ()

Besyn

Jeden z nejlepších filmů se Stallonem.Námět a scénař jsou sice béčkové jak vyšije,ale zpracování,akce a kamera jsou prvotřídní. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)