Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

Deacon59

Stalloneho zrovna nemusím, ale tenhle film se opravdu povedl. Nejlepší film Renny Harlina. Spoustu akce, napětí. Opravdu promyšlený akční film. Viděl sem to minimálně 15x. ()

JUX

Po zhlednuti v 01/2011 dolu na 3*. Klasicka akcarna ala 80. a zacatek 90. let, hrdina s traumatem, ktereho se samozrejme zbavi diky akci, ve ktere vlastne ani nechtel bejt. Prvni pulka je dobra, ale druha uz je nechtena komedie. Skvelej John Lithgow (Trinity z Dextera). Kazdopadne az do Rockyho Balboy posledni dobrej Slyuv film. ()

Novik

Mě se k tomu hodí jedno slovo - Hustý ! Tyhle akční filmy tohoto typu se mi děsně líbí a ještě když tomu dodám svého oblíbeného Slye mám zážitek který splní moje požadavky. Nevím jak vy ale já byl napjatý skoro při každé scéně, každému komu šlo o život jsem držel palce a to se mi u akčních filmů nestává. Snad porpvé jsem viděl film takhle vysoko v horách, scény byť některé nereálné ač někteří tomu nevěří mě se to zdálo skoro skutečné. Možná se jedná o můj nejoblíbenější akční film, dokonce se mi to líbí víc než "Rambo II" kterýho mám taky rád. Jo, tohle je parádní adrenalinový zážitek a já si ho užil ! Ps: Od teď zkouknu všechny filmy kde hraje Sylvester Stallone. :) ()

ronin zabak

konec 80. let jako všechny akční filmy beru s nadsázkou. Stallone patří mezi ně a lození po horách ve sněhu v tílku to utvrzuje. Jinak dobrý retro a rád k tomu vracím. ()

Gazzellka

ako ja nekonecne milujem tu scenu, ked tej zenskej na zaciatku praskaju pracky na sedaku..... aaaaaaaaaaachhhhhh! odkedy som vyrastla z plienok, zhliadnem tuto vec vzdy, ked sa to da. co na tom, ze som to videla 500 krat a viem dialogy naspamat. a odkedy aktivne leziem, nikdy nezabudnem na to, ze pracky na sedaku zradne praskaju a z vrcholu mozem zletiet rovno do pekla :DDDDD ()

majky.20

Jeden z velmi oblíbených filmů mého mládí ;), nejenom pro svoji kvalitu, ale také kvůli přírodě, kterou mám moc rád. Sly tady předvádí jak má vypadat záchrana člověka v nouzi. Když jsem tenhle film viděl poprvé, nemohl jsem ho vypustit z hlavy. dobro vítězí nad zlem, padouchové lítají vzduchem, koneckonců prachy také. S odstupem času jsem ten tenhle film viděl snad 5x a mohu říci, že se u něj stále bavím jako při premiéře. Tenhle film se Vám zaryje pod kůži jako žiletka při neopatrném holení :) ()

Robo2605

Jeden z najlepších Stalloneho filmov aký bol vôbec natočený. Čo viac dodať? Určite, že sa jedná o pôsobivý príbeh, kde sa hlavný hrdina obviňuje z nehody uprostred nádherných hôr, za ktorú rozhodne nemohol a po niekoľkých mesiacoch strávených v meste sa vracia späť po svoju priateľku aby si ju odviedol do mesta. Zhoda náhod ho však privedie priamo na nehostinné a zasnežené skaly, kde Sly predvádza v boji s nebezpečným protivníkom vynikajúce herecké výkony a kde pohľad na ne ma nemohol nechať chladným. ()

Pavlisko83

Zajímavý námět byl podle mě naprosto odprásknutý absolutně nereálnými scénami. Tato skutečnost udělala z nadějného akčáku parodii!!! ()

JARDAHONDA

Sylvester Stallone,jako Gabe Walke,zkušený horolezec,který se na záchranné výpravě k pasažérům ztroskotaného letadla stává nečekaně rukojmím : lidé na palubě jsou totiž zločinci.V horách pátrají po ukryté kořisti a Gabe má být pojistkou jejich úspěchu...S tím se on nehodlá smířit !! Myslím si,že velmi povedený film Stalloneho,který měl příběh,napětí i dobrodružství...Závěrem za 4 *** ()

apep

JEDEN Z JEHO NEJLEPSICH FILMU...PO serii rockyho asi to nejlepsi.Sly proste jen v tom kratkym tricku v horach je proste ...............Cool ()

papez12

Super akčný thriller, pripravte sa na vynikajúci svet plný vysokých kolmých skál, zvratov v deji a perfektného Sylvestra Stalloneho. 82% ()

Expendable2

Je to super film , na který se dá stále dívat , já osobně ( a to mi je 14) jsem ho viděla aspoň 60x a nikdy mě neomrzel , naopak , vždy mi dokonale zvednul náladu , Sly zde hraje perfektně a některé ty chybičky , se dají u takhle dobrého filmu přehlédnout...osobně ani neznám nikoho , komu by se tento film nelíbil , což je skvělé :) :D Určitě všem DOPORUČUJI ! ()

cooler

Zápletka nepřináší sice nic moc zajímavého,ale jinak jde o velmi dobře natočený akční kousek s velkolepou výpravou. Zřejmě nejlepší film Sylvestra Stallona,ale i režiséra Rennio Harlina ()

len.tilka

Nejsem ani profík ani amatér horolezec, takže z hlediska posuzování reality lezeckých kousků nemohu ničím přispět. Možná proto mi ten film přišel fakt báječnej. Stallone je opravdová špica, neuvěřitelný kus svalnatýho člověka; jak visel na tom laně, držel tu slečnu a vylejzaly mu žilky pomalu i na uších, měla sem totálně zadrženej dech, že pro mě bylo docela vysvobození, že to tak rychle skončilo. Nádherný prostředí hor, napětí a dobrodružství, kdo má tohle rád, rozhodně se do Cliffhangera pusťte, já sem si tenhle film užila. Za zmínku stojí postava Hala a jeho vnitřní boj alá nenávist ke Gabovi x přece ho tam nenechám. Ubíhá to nehorázně rychle, popravdě sem vůbec netušila, že má 110 minut, přefičí to jak Stallone po laně. "Pozdravuje tě Delmar. Jdeš pozdě, minul si ho. Rozhodl se, že si zaplave v Arizoně." ()

andydufrsn

Nechal jsem se nachytat a po mnoho letech se znovu podíval na film se Stalonem. Vidět Staloneho jak v propocenym trčiku leze v mrazu po skále, či se potápí pod led, případně je opakovaně kopán do hlavy, ale stačí opravdu jen jednou za život – za pěkný hory dávám hvězdičku ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)