Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

cores

Dobře natočenej akčňák, asi vůbec to nejlepší co Renny Harlin natočil. Nicméně jsem si tenhle kousek oživil asi po 8 letech a musím říct, že jsem se s manželkou i slušně zasmál. Tolikrát co Sly slezl z hor do údolí a vylezl zpět na vrchol za den a půl, to by nedal ani Rakoncaj... bez výbavy a místy jen v tričku nebo ve svetříku :-) ani koupel v ledové vodě ho nerozhodila... no prostě borec :-D ()

lahvi

Tehdy se mi to celkem líbilo, ale dnes to musím strhat. Při záběru padajících kufrů z letadla padají vedle sebe a při hledání jsou každý o kopec/horu vedle. Celkově mi to přijde dost nereálné, co tam na těch strmých skalách předvádí, kor bez lana.prostě unreal total.. Navíc v až moc scénách je vidět, jak je to točené ve studiu. To jejich nocování v jeskyni za ohynku z bankovek bylo taky uveritelny. Celkove tam mel 6x zmrznout v tom filmu. Jeste ze je to Sly a budis mu odpusteno :) ()

Jirkacek

Snímek Cliffhanger jsem poprvé viděl nedlouho po jeho uvedení na televizní obrazovky a po uplynutí 110 minut jsem z něj byl naprosto nadšen. V mém mladém věku se mi pochopitelně nejvíce líbily perfektní akční scény a hodně jsem obdivoval hvězdu tehdejšího filmu Sylvestera Stalloneho, který zde ztvárnil postavu horského vůdce Gabea Walkera. Ten hned na začátku děje nedokázal zachránit přítelkyni svého kamaráda a kolegy Hala, která spadla z lana a zabila se. Zaujalo mne, že si Hala Tuckera střihl Michael Rooker a pro něj to byla jedna z mála kladných rolí v jeho kariéře. Gabe se ze smrti dívky obviňoval, i když za ni nemohl a otřesen odešel pracovat do města. Po osmi měsících se vrátil, aby si od své bývalé přítelkyně Jessie v podání Janine Turner), odvezl věci. Jenže zrovna v té chvíli se vysoko v oblacích začala odehrávat krádež vládních peněz, které byly převáženy v letadle a zálusk na stamiliony dolarů měl Eric Qualen, kterého si zahrál známý herec záporných rolí John Lithgow. Tomuto zločinci pomáhal na palubě letadla úplatný agent FBI Richard Travers, ztvárněný Rexem Linnem, který tři kufry plné peněz pošle po laně z vládního letadla do letadla zlodějů, ale lano ve chvíli kdy se na něm houpají kufry se přetrhne a všechny tři spadnou na zem do zasněžených horských pustin. Vládní letadlo poté vybuchlo a zločinecké letadlo vzápětí havarovalov horách. Ti co přežili se pustili do hledání spadlých kufrů, jelikož každý z nich měl v sobě vysílač a Travers měl zase přijímač, pomocí něhož je mohli najít. jelikož však peníze ležely v těžkém horském terénu, zločinci si zavolali na pomoc horského vůdce Hala, k němuž se přidal i Gabe. Když oba dorazili k havarovanému letadlu, zločinci je donutili ke spolupráci a tak se parta lidí vydala v horách hledat kufry plné peněz. V té chvíli začala nejzajímavější část filmu a velké dobrodružství v drsných zimních podmínkách vydrželo až do závěrečných titulků. Snad to byl důvod, proč jsem si v lednu 2019 koupil film na blu-ray disku a pochopitelně jsem se na něj podíval znovu. Po 20 letech jsem tak shlédl zimní dobrodružství a úplně se mi z těch skalních říms, hlubokých údolí a špičatých vrcholků hor tajil dech. Samozřejmě se mi zase líbily úchvatné akce, ale tentokrát jsem si více všímal právě té krásné přírody. Jediné, co mi vadilo, byl špatný český dabing a některé scény, které buď neměly logiku nebo působily na dnešní dobu směšně. To jsem však filmařům rád odpustil, šlo přece hlavně o to, aby vynikl hlavní hrdina Sylvester a jeho svaly, které chtěl na konci osmdesátých let mít každý kluk. Obdivoval jsem také výtečné herecké výkony a vůbec jsem jim jejich úlohy v zimě nezáviděl. Líbily se mi i scény s vrtulníky či na konci filmu scény na kovovém žebříku a na lávce, překlenující zamrzlou vodu. Už jen za to, že se točilo skoro pořád v exteriérech si film zasloužil nejvyšší hodnocení, ale tech důvodů bylo prostě více. Rozhodně jsem investice do modré krabičky nelitoval a film si plně užíval. Suma sumárum, akční snímek Cliffhanger si u mne vybojoval pět zavěšených hvězdiček *****. () (méně) (více)

BStone

Akční jízda s nádhernými panoramaty a nekompromisním Stallonem. Jízda, která má většinu scén hodně přepálenou, ale kouká se na to fakt pěkně. 60% ()

Daumatin

Stallone v tričku a v šiltovke zdoláva veľké pohoria bez akéhokoľvek istenia. S úplnou ľahkosťou a navyše má za sebou bandu vyzbrojených zabijakov, pred ktorými je vždy o krok vpred. Takto by sa dal pár slovami zhrnúť celý film. Aby som len nekritizoval tak film ma zaujímavý námet, ktorý vie zaujať. Keď si odmyslime nereálnosť a nelogickosť, tak dostaneme priemerný akčný film, ktorý na tu dobu mohol byť nadpriemerným. ()

darius1706

Dneska se už takové filmy netočí. Dnešní divák by jim vytkl možná notnou dávku naivity a chvílemi i úsměvné scény, ale film je to velmi dobrý. ()

JohnnyV

Spousta nelogičností. Nejlepší z nich, jak ti dva paraglajdisti dojedou v autě Walkera a skoro minutu s ním mluví za jízdy přes okýnko a ani se nedívají na silnici, kam jedou. ()

topol999

Slye moc nemusím, jeho prkenný herecký projev mi nikdy moc neseděl, ale když ho dabuje Soukup, dám si říct a jeho film zhlédnu. Super akčnák, dost slušně napsané postavy (zejména R. Linn), krásné záběry přírody a slušná zápletka. Na druhou stranu rovněž celkem slušná komedie (parodie na lezení po skalách, Sly a jeho oblečení se hodí všude, ale fakt ne do hor =D), no nic, popojedeme..... Nicméně jsem se skvěle bavil a proto dávám 4,5*. ()

wollfy

Klasika z horského prostředí. Jen si po letech člověk říká jak to, že tohle dostalo oscara za efekty? Dnešním pohledem si člověk říká jak se ty triky posunuly. Ale i tak je to zábavné a funguje to i na mladší ročníky. ()

supg

Sly opět v životní formě, nejen fyzicky, ale i duševně (ty jeho smutně provinile oči on fakt umí). Originální scénář, krásné hory, skvělý zaporak John, prostě paráda.. ()

andy60

Horské prostředí je zajímavé už samo o sobě a když nám dělá průvodce Stallone a opratí se ujal Renny Harlin, každému musí být jasné, že je zaděláno na slušnou akční podívanou. ()

xtraffic

Poezie pro duši každého vandráka, který se chystá v létě do Krkonoš. Na kyselo s rumem asi čas nebude, ale jinak to bude bezva zábava. Tradiční gazíky na americký způsob jiste zapůsobí. Ale celkově velice film zraje. Čím ho vidim později narozený, tím více ocením jeho originalitu. Prostě Rocky na horách, kde nepřítelem je skála a zlá Kobra 11. ()

horskejvlk

Krásná horská příroda a mé mladé 90’ móda, auta vše si pamatuji film má dobré napětí i akci po 30 letech stále koukatelny biják. ()

Nellaron

Zlaté 90-te roky akčných filmov sú nezameniteľné. Cliffhanger bol na tú dobu výnimočný film a aj dnes v roku 2022 si ho rád pozriem. Doteraz si pamätám, ako sme všetci žasli nad úvodnou scénou a zároveň diskutovali, ako môže taká pracka tak ľahko prasknúť. Sly nehrá ani boxera ani mariňáka, a neskutočne mu to reže. Zápletka je tiež výborná. Blysol sa aj Trevor Jones, ktorý úvodnou melódiou Cliffhangera pomenoval bez toho, aby ste si vôbec prečítali úvodné titulky. ()

hdraf

90% - dlouhá léta můj nejoblíbenější film. Úžasné! Úvodní scéna je legendární a každý doufal, že Stallone ji zachrání levou zadní. ()

gggggg

Sylvester v jednom z jeho asi najlepších filmov. Tento akčný film, nejde tak ako väčšina ostatných a svojimi netypickými rysmi sa stáva výnimočným. Dej ide pomaly väčšinu filmu a buduje si tak slušnú mrazivú atmosféru. Sylvestrovi zdatne sekunduje veľmi charizmatický záporný hrdina, film má skvelú hudbu aj celkom nečítateľný scenár. Malo to pár béčkových chýb, ktoré by si pri filme takejto kvality ale vyskytovať nemali. ()

MarekTulen

Když má byt nový Cliffhanger film, tak jsem si pustil i ten starý a musím říct že špatný rozhodně nebyl. Nikdy jsem nečekal že mě bude bavit horolezecký film, ale Stallone mi tak pěkně sedl. Hned u první scény jsem věděl, že to bude stát za to - Výborný záporák, fantastické prostředí, napínavý příběh a například i herci. Sice tomuto nedávám 5 hvězd, ale určitě doporučuji. ()

bertrand

Tenhle film je hrozná sranda. Na prachy se těší banda. Padouch Honza eL si to užívá a mrtvol valem přibývá. A jak lidu je milé, hrdina to přežije. Tlustým hlasem bez papíru hází hlášky všehomíru. Je jich jenom pár, Sly je totiž suchar. Jen ten, kdo má Slye rád, může se tu pokochat. Cosi ho zde opustilo, za prd stálo další dílo. Musel volat zpátky Ramba, aby nebyla mu hamba. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)