Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

movieband

Napínavý, dramatický, akční a parádní díky monumentálním horským scenériím. Stallone podle všeho v jedné ze svojich nejlepších rolí představuje sám sebe jako zkušeného horolezce. ()

stration

Renny Harlin akční snímky umí. Stallone do tohoto filmu fakt pasuje a jeho role je pro mě velice realistická. Jeden z nejlepších Stalloneho akčních snímků. ()

togaf

Typický Stallone, v minus deseti si v tričku pobíhá po horách, jako by provozoval jogging v Central Parku, ale proč ne, aspoň je se na co dívat. Nicméně v tomhle konkrétním filmu ho záporák z přehledem strčí do kapsy. John Lithgow je prostě skvělý a jeho definice pravé lásky v praxi mě opravdu rozesmála. ()

Skip

Pro mě zatím jednoznačně nejlepší film se Stallonem. Slušná dávka akce, přesně tolik, aby to nepůsobilo směšně. Klaďasové byli přiměřeně kladní a záporáci slušně záporní. Prostě perfektní akční podívaná z prostředí nádherných hor a k tomu krásná hudba. ()

Fanucci

Dobrý akční film s naprosto úžasným dabingem:-)) Pár příkladů: "Je tu nezvaný host!"; "Ty nezdolný bastarde"; "Překvapuje mě, že v dneší době dá chlap přednost prachům před bezpečností svou a svý čubky" ()

fallangell

I akční scény ze kterých stříká čistý testosteron je třeba umět natočit s citem. Místy nesmyslný scénář je zastoupen hutnou atmosférou, ke které velkou měrou přispívá i samotný Sylvester. ()

GILLWANDER

Slušný akčný film, ktorý záujme aj najnáročnejšieho diváka. Adrenalínové scény boli najväčšou výplňou tohto filmu. Stallone, ktorého môžem len z Rockyho, podal parádny výkon. Aj ostatný herci neboli zlý. Réžia slušná, i kamera a scenár, efekty detto, zvuk aj hudba dopomáhali značne filmu. Pre mňa viac ako priemer, skoro to u mňa za skvelý záver vytiahlo aj na 5*. Ale napokon som zostal pri skvelých štyroch hviezdach. 85% ()

fmash

Na vrcholcích hor se vrší absurdity a není překvapivé, že režisér má na kontě jen čtyři filmy v červené barvě. Z nějakého nepochopitelného důvodu je mezi nimi i tendleten Cliffhanger, což té informaci dodává další špetku koření. Viděno podruhé po těch dvaceti letech a těší mě, že jsem před časem po paměti ohodnotil úplně stejně, jako dnes. 2½. ()

SonG

Podle mne jeden z nejlepších filmů se Stallonem, který leze v tričku po hoře bez jištění, to se jen tak nevidí....K tomu celkem chytlavá akce se skvělými hláškami a originál nápady... ()

ilemas

S Rambem nejlepší film se Stalonem z krásného prostředí natáčeném v italských Dolomitech, díky němuž jsem si tyto nekrásnější hory světa oblíbil a hned jsem si splnil několikrát sen a vydal se po Gabeových stopách. Film, který mě dodnes neomrzel a snad nikdy neomrzí, velmi působivá hudba a nádherné dechberoucí scenérie hor. ()

Joe321

Akční snímek v originálním a pěkném horském prostředí s parádním otužilým Stallonem. Cliffhangerovi se musí příznat svižné tempo a dobří záporáci. Sly i jeho kámoš hláškujou jak o život, takže člověkovi pořád naskakuje úsměv. Povedené hudební téma jen dokresluje slušné dění na obrazovce. Škoda jen přehnaného fightu na helikoptéře ke konci, ale vždy se na to rád podívám znova. -"I must say, you're a real piece of work." -"I must say, you're a real piece of shit." ()

lekr

Taková kultovní klasika na které jsem ale i přes vymlouvání mého otce který tenhle film miluje nic úžasného neshledal. Povedená akční oddychovka s dobrým příběhem a celkem vymakamou akcí která bohužel ztrádá občas na nelogice a neobsahuje narozdíl třeba od Rockyho žádné kultovní hlášky. Což je podle mě škoda. Ale zároveň když si vezmeme filmy jako Oskar či Do Útoku tak můžeme být zatraceně rádi že Sly je zas zpátky ve své klasické a výborné formě ( bohužel opravdu na dlouhou dobu naposled ). ()

Martin741

V 90. rokoch 20. storocia to zacali mat akcni titani tazke : Schwarzenegger, Stallone a aj Willis. Este zaciatky 90. rokov boli fajn, coho dokazom je aj filmecek Cliffhanger /koniec 90.-tok bol uz biedny, o tom ale teraz nechcem/. Scenar si napisal sam Stallone, a ako je u tohto panka zvykom, prichystal divakom aj par akcnych momentov. Rozhodne teda ide o vyborny akcny film z kuchyne rezisera Rennyho Harlina. Stallone este stale vo vrcholnej forme, k tomu treba pripocitat obstojny scenar, nadherne exteriery a dobre zvladnute akcne sceny : 77 % ()

Figu

No to ne... Figusek a Ellmariachi se shodli a dali stejný počet hvězd filmu Slye ve dvacátém století. Je pravdou, že tento filmek je přesně filmkem na čtyři hvězdy. Na plný počet hvězd by musel být o dvacet minut kratší, Rex Linn by musel mít jinak učesané vlásky a hlavní padouch by neměl mít vzhled hodňoučkého a citlivého staříčka. Naopak tři hvězdy za zřejmě nejlepší akční film z horského prostředí by byly hodně směšné a zcela nezasloužené. I přes to, že jsem Slyovi na počátku filmu jeho zdrcenost a zdeptanost moc nevěřil, dokázal nám (jeho fanouškům), že prát se i ve sněhu umí, mrznout v jezírku pod ledem a prostřílet se přes mrtvolu mu jde taky parádně a v neposlední řadě vymýšlet lumpárny na zločince s pomocí obojku a králíčka, no tak to je filmová lahůdka... Pro mě zde navíc zazněl jeden z historicky nejlepších soundtracků. Tento filmeček mám hodně rád, ale je pravdou, že si v roce 93 Stallone nasadil dost vysokou laťku daleko lepším a akčnějším Demolition Manem, okořeněným o Wesleyho a Sandru. 80% ()

Jino

Dost dobrý Stalloneův film, jeden z nejlepších. Je to dobrá akční akce. A navíc děj, který se odehrává na horách působí docela originálně. Navíc ješte působivá hudba a o skvělý zážitek je postaráno. Vždy se na Cliffhangera rád podívám. ()

bogomira

Za dávnejch časů, dávno před ČSFD, kdy i časopis Cinema byl u nás ještě v plenách, tehdy pokud jste šli do kina na nějakou novinku, neměli jste tušení, že třeba jdete na budoucí klasiku. Tak jsem v roce 93 nebo 4 vyrazil na Cliffhangera a když ho vidím dneska, tak už to vím - je to klasika. Hlášky, neprůstřelný frajeři, drsný hory, akce akce akce. Dejte si ho i po letech, bude vás bavit. ()

Petoss1

Zdvyhol sa mi tep pri sledovaní tohto filmu, vzrušujúce dobrodružstvo zasadené do netradičného prostredia. Sly nám ukazujem že vo forme bol vždy a dokáže sa porátať s teroristami aj bez zbraní.S nadšením som sledoval ako sa tak dokonalý plán môže pomaly rozpadať. Tri nominácie na Oscara sú oprávnené hlavne vďaka výbornému zvuku a hudbe ! 80% ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)