Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

BrunoA

Mně to přišlo slabé, bez náboje a bez toho, abych se nějak ponořil do děje a začal Sylvestrovi fandit. Scénka s bitkou na vrtulníku je k smíchu. Ale úplně zlý to nebylo, v rámci žánru spíš lehce nadprůměr. ()

Marat

Film sice nemá hodnoty umělecké, ale jako Béčko je to velmi dobře skouknutelné, až teda na nějaké úlety. Ale jako odpočinkovka je to fajn:-) taky pro to že je to béčko není potřeba se vyjadřovat k jeho hodnotám:-) ()

stando5

Cliffhanger je aj po rokoch najlepšia a najnapínavejšia adrenalínova bomba natočena v horách s vynikajúcim Sylvestrom Stallonem ()

Bigfuckman

Sly jako horolezec příjemně překvapil. Parádní akce z drsného prostředí vysokých hor. Nádherná kamera zachycující úžasné scenérie. Abych jen nepochleboval tak ve filmu mě překvapilo pár scén vymýkajících se logice a fyziologických zákónů. No a nejvíc jsem se asi divil jak Sly číhajíc pod chatrným mostem stáhl do zamrzlého jezírka zločince. Poté co ho zlikvidoval a ve vodě se svlékl do půl těla (asi mu bylo horko :) ) se v další scéně objeví zase oblečený a suchý. Jinak vcelku vydařený snímek. ()

HarlanWade

Hodně vydařený akčňák, plný efektních stříleček a napětí. Originálnímu námětu pomáhá navíc krásné horské prostředí a pochopitelně výborný Stallone. Není to sice tak závažná tvorba, jako Smrtonosná past, ale zase je o něco příjemnější. A má o něco víc šokující začátek. ()

--TMO--

Čo ja viem, mňa tento film nikdy nejak neoslovil a ani mi nejak zvlášť neučaril. Visiaci Stallone s jeho krivou tvárou síce ako stálica TV vysielania občas príjemne spestrí čas, ale inak nič, za čo by som dokázal vraždiť. ()

pekas

V době uvedení mi to připadalo hodně přehnané. Dnes po 16 letech lezení v tričku a další kraviny filtruju a nechám se bavit. A baví to vcelku stále dobře, tak ty čtyři dám i když ne plné (75%). ()

Marcus.das

Prijemny kousek, zavidim natacecimu stabu, ze si uzival techhle krasnych hor a prirody:) Cely snimek pusobi moc dobre-nic tomu nechybi..akcni sceny nejsou nijak prehnane, takze to cloveku prijde aspon trosku realne (ne jako divoka jizda po strechu zbranemi naplneneho Mustangu kolem Vltavy a niceni vlecek s bramoborama-viz golfista). ()

lord Ball

Na tenhle snímek jsem se podíval hned poté, co jsem přijel právě z okolí města Cortiny, především kvůli nádherné přírodě a perfektním skaliskům, které se nacházejí v tamním okolí. Sly je (ne)překvapivě dost dobrej a děj filmu je taky na docela dobré urovni, vše podkresleno opět skvělou hudbou Trevora Jonese, no asi sem ještě zaslepen zážitky z Dolomit a tak přimhouřím obě oči a dám takto vysoké hodnocení :-) ()

Kubi21

Slye a jeho filmy nijak moc extra nevyhledávám. Toto je, ale jiný případ. Tuhle adrenalinovou jízdu po skalách a sněhu jen v tričku prostě miluju. Skvělé záběry, pořádný hrdina, opravdu slizký záporák (skvělý John Lithgow) a moře akce. Po dramaticko srdceryvném začátku tu začíná akce, při které ani chvilku nevydechnu. Tohle se opravdu povedlo. Jak tak přemítám, tak je to jediný film se Slyem, který jsem si koupil na DVD, a to je už co říct. ()

Daxus

Klasická zápletka, klasické dialogy, klasický Stallone, krásné hory. To vše jsem dostal a nemám pocit, že bych potřeboval něco víc. 80% za pilotku ()

64B

Cliffhanger řadím k nejlepším filmům se Slyem. Pravá oldschool akce. Sly v neskutečný formě! Plný počet *. ()

kubilov

Sly znovu předvedl svou nadlickou sílu, tentokrát ve velmi atraktivním prostředí zasněžených amerických kopců. Léta udělala z tohoto docela svižného akčňáku téměř legendární záležitost, a když něco paroduje i Jim Carrey, tak to už přeci je kvalita! ()

Romeroo

V letech když mi bylo náct, jeden z mých nejvíc oblíbených akčních filmů v krásném prostředí hor. Postupem času tento film ubírá na přitažlivosti, ale kouzlo z minulosti nedokážu jen tak vymazat. ()

Jereme

No 5 tomu sice dát nemůžu, to by nebylo vůči jiným kvalitním filmům fér. Ano je zde spousta nedostatků snad ve všech směrech co film může mít, ale co říct... prostě to baví xD ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)