• Galadriel
  ****

  Výborná Iva Janžurová, krásná vizuální stránka filmu (kostýmy, kamera, prostředí, stylizace sester), ale bohužel místy kolísající napětí a hlavně mně se zrovna nezamlouvající konec nechává film "pouze" v lehkém českém nadprůměru.(1.10.2006)

 • honajz
  ***

  Režiséra Juraje Herze máme zapsaného jako autora filmů se spíše hororovou tematikou, případně hororovou atmosférou. Připomeňme jen hororové pohádky Deváté srdce nebo Panna a netvor. Podobnou atmosféru nabízí i Morgiana – snímek vznikl podle románu ruského spisovatele Alexandra Grina, a i když si čeští tvůrci příběh poněkud přetvořili, základní téma určitých podivně pokroucených vztahů zde zůstává. Sledujeme osudy dvou sester (obě hraje Iva Janžurová), z nichž jedna je hodná a miluje vojáka (v podání Josefa Abrháma), druhá, zlá, jí lásku nepřeje a snaží se ji postupně otrávit. I když do očí se tváří jako její nejlepší přítelkyně. Vše je zasazeno do zajímavé krajiny u moře, a kromě vynikající režie, kamery a hereckých výkonů musíme ocenit i geniální hudbu Luboše Fišera. V dalších rolích pak uvidíme Ninu Divíškovou, Petra Čepka, Josefa Somra, Jiřího Kodeta a další. DVD je zpracováno chladně standardně, tedy průměrně až skoro nekvalitně. Pokud tedy od DVD vyžadujete skutečně špičkovou digitální kvalitu. Obraz nemá žádné větší kvality přepisu a je ve formátu 1,33:1 (4:3), zvuk je v Dolby Digital 2.0 a titulky jen české. Nu a bonusy tvoří klasickou trojku – nijak obsažné filmografie, fotogalerie a pak tři rozhovory. Herečky Iva Janžurová a Nina Divíšková vzpomínají na natáčení, přičemž více má co říci samozřejmě paní Janžurová, která si zahrála dvojroli, a pak pan režisér Juraj Herz.představí vznik filmu, důvody, proč se rozhodl pro tuto látku a další zajímavosti.(19.8.2015)

 • Bláža
  ***

  Herzův až hororově laděný snímek, který svou atmosférou a výraznou secesní stylizací připomíná Jirešovu Valérii a týden divů. I tady se výrazným způsobem pracuje s barvami, což je vidět už na spodobnění obou sester – černá a bílá (famózní dvojrole Ivy Jažurové). Bohužel dojíždí na rozvleklou atmosféru a docela nevyváženou gradaci. Na místní poměry zajímavé dílko, které se snaží vyplnit mezeru na poli mysteriózních filmů.(2.1.2006)

 • darkrobyk
  *****

  Kdysi mě tenhle film děsil ponurou atmosférou a psychadelickou kamerou, ale nakonec jsem si ho zamiloval. Už úvodní pohřeb napovídá, že režie se chopil J.Herz. Vynikající hudba Luboše Fišera se snadno přehoupne z líbivých tónů, prozářených sluncem / zahradní slavnost/, do temných hlubin hororu. Nápadité líčení, kostýmy a skvělá Iva Janžurová. Popravdě - předloha od A.Grina Jessie a Morgiana mě v porovnání s filmem značně zklamala. A vůbec nevadí, že Morgianou ve filmu je kočka.........(11.7.2010)

 • Terva
  ***

  O lásce a nenávisti......(10.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace