• Tuxedo
  ***

  Nejslabší film z celé série.(25.11.2005)

 • Tosim
  ****

  Newell má o trošku více invence, než Columbus, je to méně hororové, než u Cuaróna (což IMHO není zápor!) ale hlavní devizou tohoto dílu, tedy to, proč mě bavil tak, jak mě bavil, je jeho dějová nabitost. Taže ať Rowlingová píše každýho HP na 900 stran a bude to :-)(9.5.2006)

 • Djoker
  ****

  Při čtení Ohnivého poháru u mě vrcholila potterovská mánie, a proto nenesu zrovna dobře fakt, že film má tolik odpůrců. Důvodů je hned několik. Newellovi se bohužel příliš nepodařilo přenést velkolepost Turnaje tří kouzelnických škol na diváky/nečtenáře. Dále se v knize slušně rozjíždí vztahová linie ságy, v níž zdaleka nefiguruje pouze hlavní trio, a která tady místy působí dost zmateně, protože toho na malém prostoru chce sdělit hrozně moc. Pro mnoho diváků/čtenářů je jistě velkým problémem samotné finále s Voldemortem, které má byt poprvé skutečně drtivé a plné emocí, což také moc nevyšlo. Stejně jako předchozí díl si i Ohnivý Pohár zasloužil dva filmy. Když jsem teď viděl, kolik toho Newell narval do úvodních dvaceti minut, byl jsem docela v šoku. MS ve famfrpálu je tady nepochopitelně za jednohubku a příliš prostoru nedostaly ani další knižní trademarky jako smrtijedi, znamení zla nebo myslánka. V rámci knih řadím na vrchol společně s Vězněm z Azkabanu. V rámci filmů hodně ztrácí, ale aura dalšího geniálního příběhu to lehce vyvažuje.(28.8.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Katie Leung původně neplánovala zúčastnit se castingu na roli Cho Changové. Její otec jí o něm řekl, když plánovali jít nakupovala, a tak se tam rozhodla předtím zajít. (HappySmile)

 • - Kostymérka Jane Temimeová a představitelka Rity Holoubkové Miranda Richardson vzdaly vizáží Rity hold populární hollywoodské herečce z 30. let Heddě Hopperové, která byla známá svérázný vkusem při výběru oblečení. (ricky4)

 • - Když Harry (Daniel Radcliffe) vstupuje do bludiště při třetím úkolu, Pošuk Moody (Brendan Gleeson) mu značí, ať se dá doleva. Je obecně známo, že pokud se někdo chce dostat z bludiště ven, má se vždy vydat na levou stranu. (cihlenka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace