Čtvrtý díl na mě působí lepším dojmem než díl předešlý (a není to jen tou ukázkou capoeiry v začátku). Možná je to tím, že se v Bradavicích obrazně setmělo. Zaznamenáváme první déšť, první neshody a první úmrtí. Triková stránka filmu je výborná, nejvíc mě asi zaujala scéna s trnoocasým drakem (ale vizuálně promakané je opravdu vše) Harry a Ron začínají dospívat, kouzla se tu vykřikují do všech stran a tajemný lord Voldemort se vrací v celé své kráse. Herci jsou dobří a zdá se mi, že tento díl stojí na Radcliffovi o něco více než Vězeň z Azkabanu. Trochu mě mrzí, že potterovská série nemá nějaký hlavní hudební motiv, jako má třeba Pán Prstenu či Star Wars. A čím dál tím víc uvažuji, že se zakousnu do knižních originálů J.K.Rowlingové... Pro mě nejlepší díl z dosavadních čtyř... 150 miliónů dolarů(rozpočet)/892 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(1.4.2007)

|| Scenár: Steve Kloves / Harry Potter and the Goblet of Fire by J. K. Rowling | Hudba: Patrick Doyle , Themes: John Williams | Produkcia: David Heyman | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Heyday Films | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 896,911,078 $ || (2.8.2011)

Harry Potter a ohnivý pohár rozhodně neni špatným filmem, ale na to jak je tenhle film populární a houfně navštěvovný to neni žádnej zázrak. Sice se Mike Newell konečně vyvaroval toho, aby ve filmu poukazoval na to jak je Harry Potter nejlepší a vždycky všehno vyhraje(i když tam náznaky byly, ale ty se naštěstí nakonec vysvětlily a vyznělo to dobře), to mě potěšilo, ale některý scény přece jenom vyzněly dosti trapně a to třeba scény jako ta ve který soupeř Harryho o ohnivý pohár upadne a chytí ho nějaký kořeny a Harry se slavně vrátí nehledě na to, že má nadosah Ohnivý pohár a radši mu pomůže( Fakt nevim proč mu pomáhal, asi aby víc vyznělo jak je harry hrozně hodnej) a druhá scéna ve který "bitkaří" s Voldemortem(která je na muj vkus pěkně krátká a neni vůbec vygradovaná, takže spíš nuda než vrchol filmu na kterej všichni fanoušci Harryho Pottera čekali a těšili se, až se objeví Voldemort) a dokáže vzdorovat nejmocnějšímu kruťákovi, kterej by ho měl v pohodě rozšvihat, ale teď mu to nějak nejde, jaká náhoda a nakonec potter breči nad mrtovolou svýho soupeře z turnaje, kterýho zas tak moc neznal, ale na to co bylo v minulých dílech, předevšim v prvních dvou, tak je tohle z pohledu trapných scén na tom zdaleka nejlíp. Newell taky do filmu vložil trochu vtipnosti, která se od něj, jako od režiséra různých komedií čekala a pěkně jí rozložil do celýho filmu, takže vůbec nerušila děj. Co se týče efektů, tak byly lepší něž jsem čekal, ale úžasný rozhodně ne, například scéna s drakem vypadá vcelku dobře, ale to jen díky rozkouskovanosti, při který se drak na obrazovce neobjeví na moc dlouhou dobu a i tak je docela hodně poznat, že to je počítačově vytvořený, jinak ale příjemný překvapení na to že Newll s ničim takovým neměl zkušenosti. Ale to co mě nepřekvapilo byl fakt, že to nebylo rozhodně tak akční jak bylo slibovaný, akce je tam tak málo, že kdybych si jí chtěl pustit, tak bych musel ve filmu dlouho hledat a stejně by to bylo asi marný, ale takovouhle akci bych radši ani nehledal bylo hodně znát, že to neni zrovna filmová parketa Mikea Newella a taktéž slibovaná temná atmosféra tam taky neni moc zastoupená, ale když se tam objeví, tak je dobrá.(16.12.2005)

• Dudek

Harry Potter a Ohnivý pohár je v mnohém jiný než ostatní díly. Především se jedná o dospělejší film. Mike Newell, ať si říká kdo chce co chce, se s režií vypořádal mnohem lépe než jeho předchůdci. Dává více prostoru atmosféře, která předchozím filmům chyběla. Každý díl se chlubil nálepkou temnější než kdy dřív, pravdou však je, že jediný díl, který opravdu ztemnil je právě Ohnivý pohár. Vizuální stránka filmu je na jedničku podtrženou, stejně tak i Newellova vize magického světa, vždyť stadión je naprosto dokonalý - na první pohled se zdá jako obyčejný mudlovský národní stadión, ale hned na druhý si všimneme, že není tak v pořádku. Co je tedy v nepořádku? Někteří z vás již naráželi na jistou nepovedenost scénáře, který sází na to, že každý divák je zároveň znalcem knižní předlohy. Ona vůbec znalost Harryho Poterra tento film stahuje dost dolů. Koukněte se na ten hrozivý spoiler, který šíří samotný distributor - láká na velkolepé povstání lorda Voldemorta. Je to tak v pořádku? Ne, to v žádném případě. Jak pro někoho může mít tato scéna šokující podstatu, když o ní bude vědět? Věřte tomu nebo ne, ale existují i tací, kteří knihu nedočetli. A já takových lidí znám více než dost. Ale vraťme se o krok zpět, ke scénáři. Je opravdu hrůzné, kolik logických děr v sobě má. Nepodává žádná vysvětlení a prostě jen stroze plyne dál. A vůbec. Ten papír v sobě nic neskrývá. Pod náznakem příběhu s textem není nic jiného než prázdnota. Tak neuvěřitelně plytký film se jen tak nevidí, a ještě horší na tom je to, že si hraje na veliké dobrodružství. Pod nádherným režijním kabátkem se tak skrývá jen skoupá kostra. Mike Newell to ale rozhodně zvládl jak nejlépe mohl. Jeho vize magického světa je pro mě ve světě filmu zatím nepřekonaná a to jsem se ani nedostal ke scénám, které si vyloženě vychutnává (ples, příchod studentů z Kruvalu a Krásnohůlek...). Též filmu dodává emoce, které těm předchozím naprosto chyběli. Divák se tak může přistihnout, jak soucítí s hrdiny a má o ně dokonce i strach. S hrdiny, jejichž herečtí představitelé nejsou zrovna šťastně vybráni. Nic proti hereckým výkonů. Abych se přiznal, jediný, kdo působil jako pěst na oko je Daniel Radcliffe. V některých okamžicích, sice hraje celkem slušně, ale jinde buďto přehrává nebo předvádí nějakou šílenost, která se do té situace absolutně nehodí. Nový film, nové postavy – s výběrem nových tvářích jsem souhlasil. Tedy většinou. Cho Chang, Igor Karkarov, Madam Maxime a dva nový soutěžící, ti všichni byli naprosto v pořádku, ale Brendan Gleeson mi na Moodyho vůbec neseděl, avšak svou roli zahrál skvěle, to ano. Dokonce i Voldemort byl vybrán velice dobře, i když nepůsobil vůbec takovým dojmem, jak by měl a celou sérii tak shazuje o stupínek dolů... Nedůstojnosti – poslední věcí, na kterou bych se zaměřil jsou chyby, které režisér udělal. Nenašel jsem jich sice moc, ale na druhou stranu byly docela drsné. Nejvíce upozorním na tuto – použití trapných vtípků v naprosto nevyhovujících situacích. Pamatujete si ten moment, kdy Brumbál představuje ve Velké síni studentům soutěž? Pak si jistě vzpomínáte i na příchod školníka. Musím se přiznat, že je tato scéna naprosto mimo a jediné co by pomohlo je vystřihnutí. Školníkův běh a pak i příchod k řediteli školy, to vše je jasným odkazem na romantické komedie, odkud si Newell tento prohřešek také přinesl. Jinak, jak jsem řekl, jsem s režií nadmíru spokojen, ovšem scénář (dialogy, posloupnost děje) je neskutečný průser...(17.4.2006)

Moc nevim, na co si tu lidi stezujou, podle me se jedna o zatim nejlepsi potterovku. Prvni plus si u me pripsal film hned uvodem, kterej nejen, ze vynechava klasickej opruz u vyzranyho Potterova strejce, ale naopak hned na uvod je sem vrazena moc fajn temna rezba. A v podobnym duchu to v podstate jede az do konce, napinavy, svizne natoceny, perfektni audiovizualni stranka a spolu s tim skvela temna atmosfera. Obcas sice prerusena nejakym tim vtipkem, ale tentokrat to sem tak nejak pasuje a krome mozna zbytecne natahovany pasaze s plesem si tak nemam na co stezovat. Triky jsou tentokrat bezchybny, hudba se taky povedla, konecne nehraje stale stejna melodie. No a deti uz docela slusne hrajou, dospely samozrejme taky a objevi se tu muj oblibenec Tennant. Sice se tu bohuzel objevi i blbecek Pattinson, ale pro toho si tvurci pripravili moc peknej zaver. No a co se tyce zaveru, takle si predstavuju epicky vyvrcholeni filmu. Proste zmena rezisera filmu prospela a ja se bavil od zacatku do konce.(30.12.2011)

• - Druhý potterovský film, který byl uveden také v IMAXu. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy je Harry (Daniel Radcliffe) v kabinetu profesora Moodyho (Brendan Gleeson) a seznamuje ho se Slídivým kukátkem, je možné v jeho odrazu vidět Voldemorta (Ralph Fiennes) v jeho lidské podobě. (Beckett51)

• - Při natáčení ve velké vodní nádrži herci nemuseli vyplouvat na povrch kvůli nádechu, protože ji byli k dispozici potápěči s kyslíkovými bombami, ke kterým se připlavali nadechnout, když potřebovali. (HappySmile)