Mike Newell síce dokázal Harryho svet okoreniť humorným nadhľadom, tak príjemným u britských romantických komédií ale to je asi jediné výrazné pozitívum, ktoré nám jeho účinkovanie na režisérskom poste prinieslo. Oproti knižnej predlohe je štvrtý diel neuveriteľne poskracovaný a aj kvôli tomu mnohé scény zákonite strácajú na pôsobivosti. Niektoré, napríklad vianočný ples sú ale stále dokonalou ukážkou filmárskej zručnosti. Každopádne napriek výhradám strhujúca jazda od začiatku do konca a čas na nudu veľmi nie je. Slušný diel ale ani náhodou najlepší Harry a Newell asi fakt nebol ideálnou voľbou.(17.2.2007)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $290,013,036Tržby Celosvetovo $895,921,036Tržby za predaj DVD v USA $215,653,153 //počet predaných kusov 10,902,474/65%/(25.3.2007)

Na druhé shlédnutí trochu lepší, poprvé jsem byl trochu zklamaný. Trailery: http://www.csfd.cz/film/42949-harry-potter-a-ohnivy-pohar-harry-potter-and-the-goblet-of-fire/videa/(1.2.2009)

„Blíži sa doba, kedy si budeme musieť vybrať medzi tým, čo je ľahké – a medzi tým, čo je správne.“ Potterovky sú čoraz temnejšie a čoraz zaujímavejšie obsadené po stránke réžie (tentokrát temný Brit Mike Newell) a hercov (Gleesonov Moody a ten... no... veď viete kto... Ralph Fiennes). Ďalší drsný čarodejnícky školský rok je ohrozovaný najväčším nebezpečenstvom celého vesmíru. Emóciami tínedžerov. Výborný detektívny triler a moja najobľúbenejšia potterovka (neviem prečo, možno vďaka skvelej temnej atmosfére).(29.8.2006)

Pokojná vodná hladina bez čo i len trocha výraznejších emočných výkyvov, čo je vzhľadom na potenciál ako i zlomový prvok štvrtého dejstva veľmi smutná skutočnosť.(24.11.2005)

• - Do role Bartyho Skrka jr. (David Tennant) byl zvažován David Williams. (cihlenka)

• - Když se poprvé točila scéna, kde Hermiona schází po schodech na ples ve svých pohádkových šatech, její představitelka Emma Watson zakopla a spadla ze chodů. (HappySmile)

• - Kostymérka Jane Temimeová a představitelka Rity Holoubkové Miranda Richardson vzdaly vizáží Rity hold populární hollywoodské herečce z 30. let Heddě Hopperové, která byla známá svérázný vkusem při výběru oblečení. (ricky4)