Film má v sobě dvě hlavní kouzla, který na mudlu mého kalibru fakt zapůsobila. První kouzlo je turnaj tří - čtyř kouzelníků má všechno čeho si ve filmu cením nad zlato i sůl dohromady. Tempo, napětí, akci, skvělé nápady pro vizuální orgie doplněné o výbornou hudbu. Druhý kouzlo je Emma Watson jako Hermiona, když se objevila v těch plesových šatech začal jsem lapat po dechu. Rone Weasley vedle tebe sedí taková holka, která ve své věkové kategorii nemá abslutně konkurenci a ty jí neumíš pozvat ani na ples !! Proboha já hrát roli Rona Weasleyho tak od první minuty Herminonu balím, knížky neknížky, scénář nescénář, tady jde o holku !! To by mě museli z toho filmu úplně vyrazit, abych Hermionu přestal balit. Vlastně i kdybych hrál třeba Brumbála nebo lorda Voldemura, tak bych balil Hermionu. Právě scény z přípravy na ples a ze samotného plesu mě neskutečně pobavily, protože když jde o holky nebo o z holčíčho hlediska o kluky, jsou na tom kouzelníci i mudlové stejně. Škoda, že první setkání Harryho Pottera a lorda Voldemorta nemělo v sobě potřebný dramatický náboj, měl by jinak ohnivý pohár ve svém kalichu všech pět hvězdiček.(26.7.2007)

No, z Harryho se nám stává velký kluk. Aspoň některé části jeho těla jsou o tom přesvědčeny:) S novým režisérem však odešla i ta hrst humoru, která mě tak těšila u Vězně Z Azkabanu, a zůstala z ní jenom maličká špetka. Stejně tak se zde zatím nejvíc projevil čím dál šílenější a rozmáchlejší literární styl paní Rowlingové a nutnost jeho výrazného ořezu. Ke knižnímu Gobletu to mám od filmového zpracování časově nejblíž ze všech dosavadních pokračování, takže mi jisté zákroky přišly opravdu rušivé a přišel jsem si nepěkně ošizen. Ovšem abych jen nehaněl, ples byl naprosto famózní... stejně jako zvedačka Emmy Watsonové, a tím nemyslím tu taneční figuru, kterou tak proflákl Patrick Swayze;) Dalším extrémně příjemným překvapením pro mě byla hudba, která tentokrát měla parametry výraznosti, rozmanitosti a vyrovnané kvality, jako by ani nebyla od Williamse:) Dílem s největší přidanou hodnotou oproti předloze nadále zůstává Vězeň Z Azkabanu a dílem s nejnižším koeficientem vhodnosti pro děti se stává Ohnivý Pohár. Nejde snad o děsivost nebo násilnost nebo tak něco, v tomhle ohledu považuji za neškodného i Pána Prstenů, kde se armády masakrují jedna symfonická báseň za druhou...to víte, hudba Ainur...spíš jde o celkové sychravé a ponuré ladění celého filmu, které má do dětského filmu asi tak daleko jako Iva Kubelková k současným "královnám krásy":P Jsem zvědav jak to celé skončí, nicméně stále trvám na tom, že není nutné dávat za to byť jen jedinou korunu či jiný ekvivalentní mrzký peníz;) 80%(21.5.2007)

No rozjíždí se to docela slibně Mike Newell na nás vytahuje naprosto úžasnej stadión na famfrpál, a dva týmy, který tam machrujou, jenže když má dojít na zápas tak střih a najednou je po všem a oslavuje se ve stanu!!!!!!!! No něco tak nechutně utlýho už jsem dlouho neviděl jenže to není všechno, další střih a Bradavice atd. atd. Takhle zběsilé tempo už je spíš ke škodě než k užitku. Kdybych nečetl knížku naprosto bych nevěděl o co jde. Newell natočil skvěle to co tam je, jenže bohužel tam toho až moc neni, a to nemluvim o té přebytečné vatě které se zbavil fakt elegantně, ale například scéna když Potter jde lesem a najde tam tuhýho Skrka, tak se na něj podívá a jde k Brumbálovi a VŮBEC to spolu neřešej a dále se tím film už nezabývá!!!!!!!!! No nevím jak vy ale já kdybych našel v lese mrtvolu tak důležité osoby tak bych se to aspoň někomu obtěžoval říct. Dále se extrémě nepovedl Voldemort. V knížce je to naprosto zlověstnej cynickej masér a ve filmu je to magor s divnym nosem co běhá jak baletka a furt jen řve :( Nicméně třeba scéna s plesem se fakt povedla i ty turnajové úkoly a jak jsem řekl to co tam je je super. Zvlášť se mi líbily ty komické situace, protože valná většina je opravdu vtipná. Dále k hercům. S Radcliffem jsem spokojenej, Grint taky dobrý a na Emmu Watson bych se vydržel dívat celé hodiny. A vůbec "Potter čtyřka" má největší hustotu fakt dobrejch kund na metr čtvereční. Jo jo holky se povedly. Z nových herců se vytáh Brendan Gleeson je fakt zábavnej a díky tomu jsem jeho postavě odpustil to debilní voko (vypadá nízkorozpočtově, zoomuje atd.) Dále se mi líbil představitel Igora Karkarova, fakt stylovej masér. A představitel Viktora Kruma taky dobrý. Prostě dobrej film ale Newell to obsahově naprosto nezvládl. Možná se vám zdá, že jsem to až moc setřel ale na druhou stranu jsem se fakt výborně bavil, a to je pro mě nejdůležitější.(22.12.2005)

• Renton

Scénář: Steve Kloves .. Tak jsem se po více než třech letech od premiéry trojky vrátil k filmům Harry Potter and.., fenoménu jednadvacátého století, který mě nechává naprosto chladným, čehož je důkaz, že jsem se na díl s pořadovým číslem čtyři podíval jen kvůli uvedení pátého do kin - to abych neměl mezery.. A nebudu zastírat, že tento díl byl prozatím nejslabším a nejprázdnějším, čímž se můj negativní postoj k sérii ještě zhoršil. Knihy jsem o dovolené četl jen kousky, ovšem s obsáhlostí a podáním předlohy se film nedá vůbec srovnat. Všechno je ploché a plytké a tak se sází na vydatnou trikovou masáž a akci. Jenže když se v tomto Newellově světě od začátku necítíte dobře, jsou tyto dětinská oblbovátka vlastně k ničemu. Kdyby čtvrtý Harry Potter neměl vymazlenou plesovou sekvenci, asi bych se unudil k smrti. Sice je jen dovyprávěná bez nějaké větší invence, ale i tak ty scény potěší.(14.8.2007)

Dalo se určitě očekávat, že nejlepší díl série o rozsahu cca 570-ti stran půjde zadaptovat jen těžko. Jako prioritní byl tedy logicky zvolen hlavní děj kolem samotného turnaje, jenže zároveň si tvůrci nedokázali odpustit nedat tam od toho ostatního aspoň něco, aby snad fanoušky nezklamali... Bohužel to se stalo hlavním kamenem úrazu, jelikož zde tedy od všeho troška sice je, ale celkově jakoby tu nic nebylo. Nic není (do)řečeno, neznalec předlohy se nechytá, drastické zkracování zásadních scén by se dalo ještě i pochopit, ale zaráží pak, že nejdelší (a paradoxně i nejlepší) scénou snímku je pro děj nedůležitý bál. Nekvalitní scénář mohla spasit již jen jistá ruka režiséra s jasnou vizí co chce natočit. Což bohužel Newell nedokázal a ani tak vděčné scény jako celé hřbitovní finále nedokázal obdařit byť jen špetkou emocí. Prostě se něco stane a jede se dál. K tomu nepomáhá ani totální zazdění hudby, které si ve filmu ani nevšimnete, což s ohledem na výtečný samostatný soundtrack také zarazí. Jediné co v Ohnivém poháru Newell zvládl je pubertální stránka a akční scény, o kterých však Potter není. Koukat se na to dá relativně v pohodě, ale až přespříliš okatě to spoléhá na značku "Harry Potter" namísto vlastních filmových kvalit. ♫ Hodnocení OST: 5/5(21.11.2010)