Harry Potter a Ohnivý pohár

• Velká Británie Harry Potter and the Goblet of Fire (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Drama
Velká Británie / USA, 2005, 157 min

Navzdory zlým snům, které ho nepřestávají pronásledovat, vydá se Harry s Weasleyovými na čtyřsté dvacáté druhé famfrpálové mistrovství světa. Slavnostní zahájení je velkolepé, v noci však kemp přepadne skupina maskovaných čarodějů, kteří vyvolávají paniku a na obloze vykouzlí obrovskou lebku s hadem v ústech. Znamení Voldemortovo. Je jasné, že se blíží temná doba. Je to zřejmé i z faktu, že se tu bude konat významný Turnaj tří kouzelníků, jehož vítěz získá Ohnivý pohár. Do soutěže se smějí přihlásit pouze kouzelníci starší sedmnácti let. Do Bradavic přijíždí nejen nový učitel obrany proti černé magii Alostor Moody, ale také výpravy ze dvou dalších evropských kouzelnických škol. Zatímco se napjatě čeká na trojici, kterou pohár vybere, začíná vyučování. Moody dává od první hodiny jasně najevo, že bere obranu proti černé magii vážně. Nastává slavnostní okamžik. Pohár vybere do turnaje Cedrica, Viktora a Fleur. K úžasu všech určí ještě Harryho, i když mu ještě není sedmnáct. Podle pravidel se musí turnaje zúčastnit, protože byl pohárem vybrán. Harry zjistí, že prvním úkolem bude získat zlaté vejce, střežené drakem. Kolegiálně to prozradí Cedricovi a oběma se to v napínavém souboji podaří stejně jako Viktorovi a Fleur. Zatímco se chystají na druhý úkol, blíží se velký Vánoční ples. A to ještě netuší, že se závěrečný úkol turnaje změní v děsivou noční můru, která bude někoho stát život. (TV Nova)

balba

Ohnivý pohár je jedním z nejlepších dílů Harryho Pottera.Je to strhující podívaná , kterou budete až na pár slabších chvilek sledovat bez dechu až do konce filmu.Film je nabitý napětím , akčností a je temnější než předchozí díly.Jen tak dál..... ()

lekr

Není co dodat!! Knížka je skvělá a tenhle film taky!! Filmová čtyřka je prostě nejlepší ( a asi jediná dobrá ) z dosavadních zfilmovaných Potterů!! ()

Martin741

Priemerny film, ktory mi dlzkou /157 min/ zacal tymto dielom kvalitne liezt na nervy. Nikdy som nebol fanusikom Harry Bordelu, a urcite sa tak nestane ani po tejto prepalenej a hrozne precenovanej srajde. 61 % ()

Wiikii

Od dílu Vězeň z Azkabanu je propracovanost filmů o Harrym velice kvalitní a podívaná je na hodně vysokém levelu. Ale i přesto se mě zde nějakteré věci nelíbily a hlavně se mně nelíbilo jak spracovali ve filmu část s nesnášením Harryho když si mysleli, že do poháru hodil lístek on, byť všichni téhle myšlence fandili a hlavně nikomu nepřiělo divné, že normálně jsou vždy tři účastníci a najednou po začervenání poháru jsou dokonce čtyři. + Strašný byl výkon Radcliffa když donesl mrtvé tělo Edwarda, teda Diggoryho resp. Pattinsona, tam to přehrávání bylo nesnesitelné. ... HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

Jimmi

No na zaciatok musim povedat,ze som ziadnu knihu harryho pottera necital(a ani sa nechystam) a tento vytvor sa mi zdal taky nemastny neslany a miestami som sa az nudil(a to sa filmu nemoze odpustit).Na poslednu cast sa nechyta ani v naznakoch,ktora bola lepsie rezirovana a zaujimavejsia a dej nebol taky zbrkly ako je to v tomto pripade.Zas na druhu stranu aby som len nekritizoval niektore efekty boli velmi pekne(ako napr ten drak sa mi velmi pacil...)Ako vysledne hodnotenie davam 2 hviezdy(pretoze 2 a pol sa neda dat,co by bolo asi adekvatne) ()

MCZ

I přes mou neznalost knihy jsem si Ohnivý pohár pořádně vychutnával - velice se mi zamlouvá naprosto nepředvídatelný děj i za cenu toho, že se na některé opomenuté detaily musím optat. Herci a jejich postavy a především atmosféra prostě nemají chybu a díky tomu i přes docela dlouhou stopáž si film bez problémů po celé své trvání udržel mou pozornost. Našly by se chybičky, nic to však nemění na tom, že Ohnivý pohár považuji za zatím nejlepší díl filmové série. 7/10 ()

Elyssea

Špatné. Dějově nesouvisející, celé to působí dojmem, že jde pouze o sled jednotlivých akčních scén (zejména z úkolů) nalepených na chatrný příběh. Emma Watson mě irituje svými vystrašenými pohledy, téměř jako kdyby žádné jiné neuměla. Její herectví se smrsklo ve střídání tří pohledů a jestli to takhle půjde dál (ano, v pátém díle je to stejné ) tak mi Hermionu zoškliví. Z veškerých zápletek zůstala hlavně ta u Harryho a Rona a ta se smsrkla do pěti minut. Čtyři minuty načuřený Ron a minuta usmiřování. Hrůza. Jsem velmi zklamaná a doufám, že Newell se k režii už nedostane. Tohle byla muka. ()

shyster

Proč u téhle série nezůstal Cuaron? Nebál se škrtat, film měl atmosféru a tři teenageři hráli a nebyli prkna. M. Newell je rutinér, který se bál všemocné Rowlingové a snažil se nacpat do filmu všechno, co je i v knížce. Ještě štěstí, že to nepatří mezi nejdelší předlohy. Newell to aspoň zachránil koncem, který patří k silným momentům (a R.F. je vynikajicí). ()

Petoss1

Dospelejší, tajomnejší a drsnejší, to je výhoda tejto časti. Dôvodom je, že diváci, ktorých si Harry vychoval už od Kameňa mudrcov rastú s ním. 80% ()

Abes

Dobrej díl, vtipný a oproti předešlému soudržný. Konečně se filmaři vyvarovali klipovému stylu vyprávění. A především, co by byl HP bez Voldemorta? Bez záporáků by se svět snad zbořil nebo co. ()

O´Neill

Čtvrtý díl se opět ubírá stejným směrem jako třetí - a sice opět se ubírá na pohádkovosti, a přidává na temnosti. Není to sice nějak markantní změna, stále se jedná o pohádkovou podívanou, přesto je však dostačující a film se pomalu ubírá i k dospělému publiku. Osobně mám tuhle ságu za 5 hvězd, a ani ohnivý pohár nebude vyjímkou. Naposledy shlédnuto 29.12.2011 s kamarádem v rámci 22hodinového maratonu - všechny díly HP a bez přestávky, takže s respektem ^^ ()

Streeper

V oblíbenosti bych čtvrtý díl zařadila na třetí místo. Celkově mám z filmu pocit, že z celé série je nejtemnější a to díky těm živým snům a turnaji. Příběhově je to ale dokonalé, moc se mi líbí ten nápad turnaje tří kouzelnických škol, JK si dala opravdu záležet na všech detailech, dky tomu jí zbožňuji. Ale oproti knize toho bylo strašně málo! Alespoň to bludiště mohli trochu rozvinout a dát tam něco z té knihy. Navíc je to první film ze čtyř, který mě dokázal robrečet a to díky Cedrickovi, je to dojemně natočené a nebrečet se nedá. Co bych filmu vytkla je chování Rona vůči Harrymu v první polovině filmu. Chápu, že je v pubertě, ale opravdu se chová jak totální debil ať už vůči Harrymu nebo Hermioně. ()

DruidKarel

647. hodnocený film: Po dlouhé době jsem se zase dostal k nějakému filmu a tentokrát padla volba na čarodějnického učně Harryho Pottera. Musím říct, že jsem viděl jenom první film a teď Ohnivý pohár. Film je zcela určitě dobře propracován a ani se snad nedivým tomu, že dokázal pobláznit takové množství lidí. Herci s milými kukuči, vynikající akce, napětí, dalekosáhlé fantasy prvky a skvělé kostýmy a kamera. Harry Potter není rozhodně jenom filmem pro děti, ale pro všechny věkové kategorie. A nyní opět skvělý příběh. 4* jsou ale maximem a myslím si, že Harry ode mě snad ani víc dostat nemohl. Sice má ve své kategorii jen málo konkurentů, ale když jej porovnám třeba s Pánem prstenů, prohrává Harry na celé čáře. 4* ()

TomikZlesa

Zajímavý sledovat jak nám děcka vyrostla. Z Hermiony se nám pomalu stává Spermiona a kluci už začínaj vypadat jako chlapy. Překvapivě příjemný Patizón, přeci jen když se neStmívá vypadá jako člověk. Komično se téměř úplne vypařilo a zůstala jen temná mysteriozní až hororová atmosféra. Na druhou stranu mi hodně chyběla prasečí rodinka v čele s vypaseným kuřbuřtem a plesový kýč byl moc neúnosný, až sem myslel že mi tam skočilo 90210. ()

C0r0ner

Velkolepý návrat Voldemorta na hřbitově je naprosto geniální sekvencí scén a považuji ji za jednu z nejlepších z celé série. Škoda, že režisérem nezůstal Cuarón, protože se zase tak trošku odtemnilo a čtvrtému dílu to příliš neprospělo, protože předloha je temná až až. Každopádně se ale opět jedná o parádní věc, na které mě mrzí hodně vynechané bludiště. 90% ()

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?