Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  *****

  Životní dílo Milana Kundery i Jaromila Jireše. Film dlouhá léta trezorovaný a stále málo promítaný. Na klíčových místech je totiž stále plno Zemánků. 100%.(8.10.2010)

 • kinej
  *****

  Duo Kundera a Jireš funguje bez chyby. Spisovatel dodal výtečnou kousavou a trpkou předlohu a režisér ji neméně výtečně převedl do filmové řeči. Na předloze se mi líbí jak věrně vykresluje cynismus hlavního hrdiny, který je však jen maskou pod níž se skrývá sžíravá a neuhasitelná nenávist vůči strůjci osobního neštěstí a možná vůči všem lidem. A samozřejmě celý příběh Žertu je naprosto skvělý. Na filmu se mi líbí kamera, která místy zastupuje pohled hlavního hrdiny a tak nějak působí stejně cynicky jako životní postoj této postavy. No a pak jsou zde skvělé herecké obsazení. Jana Dítětová zahrála Ludvíkovo oběť tak pateticky, že se divákovi z její ubohosti dělá zle. Obermaierová zase perfektně zvládla tupou zapálenou komunistku a Munazrův bezpáteřák mi v závěru hnul žlučí. Zkrátka další velice silný film ze zlaté éry.(5.10.2010)

 • lesumir
  ***

  Knihu jsem nečetl, takže porovnávat nemohu, ale tahle adaptace mi nepříjde dvakrát povedená. Neznat obsah knihy, asi bych se ve filmu ztrácel. A nějak mne to nechalo chladným.(14.1.2010)

 • gouryella
  ****

  Jedna z těch nemnoha adaptací výborné knihy, která se své literární předloze minimálně vyrovná.(10.9.2002)

 • ork
  ****

  For ME 84%(6.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace