Žert není tak vtipný jak by se mohlo z názvu zdát. Film podle knihy napsané Milanem Kunderou vypráví (nečekaně) o milostných vztazích, ženách a jednom muži, který je má rád. Bohužel pro mě je Josef Somr nedostatečný herec na roli, která mu zde byla darována. Předlohu samotnou hodnotit nemohu, protože jsem ji nečetl. Film však ukazuje pozadí příběhu a období komunismu s perfektní přesností a celý příběh hlavní postavy odsouvá lehce do pozadí.(28.10.2006)

Výborný film. Jedním dechem, Somr nepřekvapí velmi dobrým herectvím a Munzar asi ve své nejodpudivější roli komunistického funkcionáře, kterému se chce právě Somr v roli Jahna pomstít za minulost tak, že svede jeho ženu..(24.7.2012)

Film, který je prosáklý tragikomedičností skrz naskrz. Závisí pak jen na osobnosti diváka, zda se tomu všemu bude smát, či zda mu pouze bezmocně sklapne čelist. Bezvýchodnost a nejednoznačnost pomsty tak, jako málokde. Téma nemožnosti spravedlivé pomsty, zvláště dnes, převažuje téma tupého režimu. A cimbálka samozřejmě dokonalá a nezbytná!(10.8.2005)

• bassator

47th KVIFF 2012 - TRIBUTE TO JOSEF SOMR - Pocta Josefu Somrovi (Žert / THE JOKE / Žert)(14.8.2012)

For ME 84%(6.2.2008)