Flego

Veľkolepá dvojka sa stratila v nabubrelej akcii a prekvapivom humore. Že to je málo ? Bolo to málo aj v roku 1990. ()

anais

S prvním dílem je to samozřejmě naprosto nesrovnatelné - i když se Frank Miller scénáristicky a Idvin Kerschner režisérsky (!) snaží vkládanými reklamami o satirický tón, tak nějak z toho leze jen přímočaré akční béčko. Ale lepší. Na druhém Robocopovi je totiž vidět vysoký rozpočet a přinejmenším závěrečná půlhodina, ve které se perou Robocop 1 a Robocop 2 je vlastně naprosto fascinující - střídají se tu záběry mechanických loutek, herců v kostýmech, stop-motion, zadní projekce atp - a to skutečně ve vrcholné formě, těsně před nástupem CGI, a tedy koncem jedné holywoodské éry. Na toto pokračování se tedy nemusí nahlížet jen jako na slabší odvar jedničky - není to bohužel nic víc, ale ani nic méně, než slušné akční řemeslo ze sklonku 80.let, s mistrovskou trikovou stránkou. (satira, přesah, Ježíš... to tu nemá smysl hledat). ()

HellFire

Pro mě je Robocop jen poněkud neohrabaný policista v brnění. Největší sranda je, že ho nikdo nedokáže trefit na jediné zranitelné místo (rozuměj ústa) a taktéž dokáže vylést nepopálen z hořícího auta. Závěr je takovým slabým toho, co předvede Iron Man. ()

JASON_X

Po povedené jedničce přišla povedená dvojka, která je myslím v mnoha ohledech ještě o chloupek lepší - košatější a bizarnější scénář (inu Frank Miller), působivější efekty (RoboCopova držka je fakt nářezová!), zajímavější herci, vypečenější žerty, vtipnější reklamy, spousta skvělých hlášek... "Říkal jsi, že ho jenom vyděsíš!" "A nevypadá vyděšeně?" A třešničkou na dortu jsou sprosté, kriminálnické a vraždící dětičky, obzvlášť ten ulízaný malý gangster je roztomilý - když mu došly náboje v samopalu a rozhodl se tedy uškrtit policajtku strunou, chlámal jsem se jako tupé hovado. Blbost, ale zábavná. ()

BoPo

Ak by to skončilo prvý dielom, bolo by aspoň možné uvažovať: Čo keby boli pokračovania, to by bolo skvelé. Takto však všetci vieme, že pokračovania boli a skvelé teda rozhodne nie. ()

Lacike

Dvojka mi nikdy nesadla. Klasicka dvojka. Na prvy pohlad je vsetkeho viac, ale vysledok je dost nesurody mismas. Je to nabita rôznymi liniami, ktore po chvili vyustia do stratena. Napriklad linia s Robocopovou rodinou. Stylom to je tiez dost nesudrzne. Su tu primitivne fory jak pre deti, ale aj strasne ironicke a uchylne a zaroven je film nabiti strasne brutalnou akciou, ktora ale uz pôsobi absurdne. Mna nikdy nebavil dej v tomto diely. Vzdy mi pripadal neznesitelne nudny. Rovnako ako postavy. Robocop je tu po kratkom uvode uz len v akcnom mode, Nancy Allen sa tam obcas mihne, zaporaci su natolko uchylni az ma vôbec nebavili. Snad len tie machinacie korporacie OCP na prevzatie mesta su zaujimave. A este zaujimavo pôsobi vykreslenie upadku Detroitu, ktore oproti jednotke pokrocilo. Akcia je ale spickova. Fantasticke kaskaderske kusky, vybuchy, nahanacky a podobne. Len to finale mi pripada jak sucasny nudny digibordel. Len namiesto CGI postaviciek sa mlatia figurky v stop motion mode. Vysledkom je ultrauchylny a brutalny film, ktory ale nie je prilis zabavny. Dodnes mi je zahadou, ze nieco taketo dostalo od producentov zelenu. 5/10. ()

Terva

Zatím co z jedničky už byl kult, je dvojka teprve na počátku. Až časem se ukázalo, že se pomalu přidá ke svému přdchůdci. A k ději ? Je to prostě Robocop. ()

JohnCZ

Vesměs to samé, co jednička, akorát o něco akčnější a taky utahanější a tupější. Že za kormidlem nestál Verhoeven je znát. Navíc ten srandovní chlápek v papundeklovým kostýmů je tu docela upozaděný, což je škoda, protože příběh stojí za starou belu a jakmile není plecháč na scéně, tak je to i docela nuda. ()

Marek1991

Tento druhý diel mi prišiel rovnako zaujímavý alebo vlastne, ak chcete nezaujímavý ako prvý diel. Najmä vďaka koncu okolo správania ľudí z korporácie si to u mňa aspoň tú hviezdu získalo, inak je to ďalšia brutálna zlátanina. ()

corpsy

Svojou atmosférou na Verhoevenov originál síce nemá, je však komiksovejší a tým pádom odľahčenejší a pre niekoho stráviteľnejší. Skvelá akcia , výborné triky a kúsok toho humoru. Mimoriadne vydarený kúsok. ()

ConanVJ

Připoměl jsem si tento pradávný kousek, který sice nedokazuje kvalit jedničky, ale pořád je to pěknej kousek. Bylo fajn vidět v celku ty scény který jsem si z toho pamatoval. Vtipné pokusy o nové robokopy, kteří se likvidovali ještě, než se pořádně ukázaly, nebo parádní finální fight s RoboCainem člověk nikdy nezapomene. Podle mě filmek pěkně uteče a jako nostalgie u mě fungoval skvěle. 80% :) ()

mis-ko

Aby som pravde povedal, je to skôr tak na 70 %, čiže nie celé štyri ale viac ako tri. Ani dvojke nechýba dávka humoru, ktorý však celkové temné vyznenie filmu našťastie nepotláča, ale vylúdi na vašich tvárach ironický úškrn. Rozhodne nerobí hanbu svojmu predchodcovi. ()

MartinezZ

Ukázkový příklad pokračování, jež nemělo nikdy vznikat. Jiný režisér, jiný scénárista a ještě větší přeplácaná pitomá slátanina. ()

Ellmariachi

Dle hodnocení jsem se bál velkého úpadku. Naštěstí šlo jen o úpadek mírný. Je to vlastně větší ptákovina ve smyslu, že se to bere ještě méně vážně než díl první. Trošku jsem se bál, že to najede na rodinnou linku a ono to šlo úplně jinudy. Děj je opět poměrně chytrý a servíruje několik skvělých nápadů. Například Alex a jeho osobnost věnující se životnímu prostředí je super. Úplná bomba jsou pak záporáci. Vedle nich je RC jako policajt ze školky. Škoda, že dnes už takhle nekompromisní postavy téměř nedostaneme. Abych jen nechválil. Vše je hodně očesané a neubráníte se dojmu, že to mělo být asi kratší a že tam chybí ta jiskra jedničky. Celkově ale 78 procent za odlehčenou akční řezničinu. ()

Jillen odpad!

Robocopa nemusím...ani první díl, ale ten rozhodně nebyl tak strašný jako tohle. Kershner je případ režiséra, který je chvilku nahoře a pak spadne. No po tomhle nevím jak by dopadla EIII Hvězdných válek pustit k tomu jeho...asi se fakt někde praštil.Dávám 0% ()