Slaměný klobouk

• angličtina Straw Hat
TV spot

Pařížský bonviván Maurice Fadinard je ve svých čtyřiceti letech finančně na dně. Jediným možným řešením je pro něj sňatek s nezkušenou, avšak zazobanou Helenkou, dcerou zelináře Nonancourta. Ve svatební den se Fadinard naposledy v lesíku sejde se svou milenkou. Jeho kůň nedopatřením sežere slaměný klobouk jiné dámy, Anais Beauperthuisové, která je tu se svým milencem, poručíkem Emilem. Protože Anais se ke svému žárlivému manželovi nemůže vrátit bez klobouku, požaduje Emil na Fadinardovi okamžitou nápravu. Dokonce kvůli tomu i s Anais dorazí do Fadinardova bytu. A tady začne kolotoč zmatků a nedorozumění. Fadinard neví, zda se nejdřív věnovat nevěstě a jejímu početnému příbuzenstvu, nebo rozzuřenému Emilovi. Ani jedni nechtějí čekat, a hlavně je zde kardinální otázka: kde v celém městě sehnat přesně stejný slaměný klobouk? (TV JOJ)

old salt

Potěšila především plejáda všech známých herců té doby, kde chyběl snad pouze Sovák ...Solidní oddychová záležitost... ()

v.indruchova

Souhlasím z názorem:gouryella. Je to zajímavé, velmi nevšední, myslím si, že takové komedie ( ze 70. let) máme opravdu jen my. Na takový snímek musíte mít náladu a taky náturu. Ztřeštěná komedie ve stylu což takhle dát si špenát. ()

Kakofon

Skvělá situační komedie, které bohudík postupně nedochází dech. Právě naopak. V této komedii se sešla plejáda našich nejlepších herců a hereček. Nezapomenutelný zážitek. Jedna z nejlepších českých komedií. 85% ()

Africanus1

Prototyp cáklý komedie, která místy baví, nicméně má docela dost hluchých míst. Je to škoda, plejáda skvělých herců slibovala nadprůměrnou podívanou, ale kvůli slabšímu scénáři a režii se tak bohužel nestalo. ()

tulen

Skvělá pohodová lehce bláznivá komedie se spoustou dobrého humoru a ještě lepších herců. Nezapomenutelná je Květa Fialová vyplivující peříčko :-) ()

Kivis

Obvyklý Lipského ansámbl tentokrát v trochu ukřičenější komedii, na níž je divadelní předloha až moc znát. To často není na škodu, ale tohle je přesně ten případ, kdy se převedení na filmové plátno zas až tak nepovedlo. Poněkud křečovitě působí i některé zbytečné vtipy - Kopeckého zasekávání krku, nedoslýchavý dědeček v podání Lipského (výtka je mířena směrem k postavě, nikoliv k hereckému ztvárnění) a nebo ta již zmíněná ukřičenost (především v podání Landovského, což možná také nebude ani tak chyba herecká jako spíš scénáristická a režisérská). Slaměnému klobouku se nedá upřít pár podařených zápichů, ale i tak film ničím nevystupuje z šedého průměru. ()

vinducha

Včera jsem to viděl znovu a je to tedy neskutečná pecka . Plejáda našich top herců zde předvedla své maximum . Pan Lipský tenkrát neoslovil pana Brdečku , jak měl zvykem , ale pujčil si pana Macourka od pana Vorlíčka a dopadlo to na výbornou. . Jestli se k takovéhle tvůrčí genialitě propracuje někdo ze současné nebo budoucí generace našich tvůrců , sním svůj klobouk ,  i když není slaměný. ()

Holly_Molly

//-Zabít je málo!  -Ne! Ovládej se, Emile, je to němá tvář...   -Nesmí toho zneužívat. Můj strýc byl dokonce hluchoněmý, ale klobouky nežral. // Odjebalo :-D Neskutečně zábavná dobová taškařice. ()

McIron

Nesouhlasím s tím, že to v závěru nemá spád, je to jízda až do konce! Všemu vévodí excelující stalagtity českého herectví Miloš Kopecký a Vladimír Menšík. Vzhledem k tomu, že jim podobně mimořádných herců z absolutní extraligy jsme měli jen pár (Burian, Nový, Haas, Hrušínský, Štěpánek, Hoger, Sovák, Brodský, Voska a tím to tak pomalu končí...), je jasné, kdo je na plátně pánem. Ale! Tam je plejáda dalších fascinujících výkonů - Zázvorková, Kemr, Fialová, Janžurová, Hrzán, Libíček, Hlinomaz, Filipovský. A samozřejmě Lanďák, ten odvádí svůj mimořádný standard! Velmi dobří jsou i Růžičková, Sklenčka, Lír, neurazí Kostelka a dokonce ani Homola s Prachařem. Mimořádným půvabem potěší Šulcová i v menší roli Preissová (Škoda, že nemám čas:-)), a pověst skvělého epizodisty potvrzuje Effa. Btw, všimli jste si Báry Štěpánové v roli dítěte-svatebčana a Jana Krause, coby poslíčka z čistírny? V každém případě - MIMOŘÁDNĚ ZÁBAVNÉ, STRHUJÍCÍ, INTELIGENTNÍ, co víc od filmu z počátku normalizace chtít? Jo - dům, kde se to natáčelo je ten, v němž bydlí Jirka Bartoška a Marek Eben - Maiselova 21! ()

ToddB

Zatknout, přivézt , uvázat na židli "herce" z dnešních seriálů a nechat je povinně dívat na tento film. Ať ti idioti vidí, co je to HRÁT. Slaměnný klobouk dolů. ()

hostivít

Děj tohoto filmu vás brzy omrzí, pokud si nepotrpíte na bezduché francouzské frašky. Povedeno je jen pár momentů, především svatba, koncert u Růžičkové a řemeslníci. Jinak je na tomto filmu také zajímavé obsazení, kde vedle českých komediálních klasiků (Kopecký, Menšík, Janžurová, Filipovský, Hlinomaz) hrají i v české komedii méně obsazovaní herci, především skvělý Kemr či Landovský. Obsazení vynikající, scénář prachmizerný, celkem ale dobré čtyři hvězdy za příjemnou atmosféru. ()