Slaměný klobouk

• angličtina Straw Hat
TV spot

Pařížský bonviván Maurice Fadinard je ve svých čtyřiceti letech finančně na dně. Jediným možným řešením je pro něj sňatek s nezkušenou, avšak zazobanou Helenkou, dcerou zelináře Nonancourta. Ve svatební den se Fadinard naposledy v lesíku sejde se svou milenkou. Jeho kůň nedopatřením sežere slaměný klobouk jiné dámy, Anais Beauperthuisové, která je tu se svým milencem, poručíkem Emilem. Protože Anais se ke svému žárlivému manželovi nemůže vrátit bez klobouku, požaduje Emil na Fadinardovi okamžitou nápravu. Dokonce kvůli tomu i s Anais dorazí do Fadinardova bytu. A tady začne kolotoč zmatků a nedorozumění. Fadinard neví, zda se nejdřív věnovat nevěstě a jejímu početnému příbuzenstvu, nebo rozzuřenému Emilovi. Ani jedni nechtějí čekat, a hlavně je zde kardinální otázka: kde v celém městě sehnat přesně stejný slaměný klobouk? (TV JOJ)

Kristiannov

V encyklopedii pod heslem "Střeštěná komedie" je název tohoto filmu:-) Mimochodem, vždy když se dali dohromady Kopecký s Landovským, dopadlo to skvěle! Škoda že spolu nenatočili více filmů. ()

Martina_K

"Jsme tady U starý vopice? Je vidět, že milostivou znáte..." Povedená taškařice s plejádou výborných herců, kteří si to náramně užívají. ()

Ludva

[2019-11-17] * Rozverná, ale celkem povedená komedie. Nebýt dokola se opakující břinkavé hlasité hudby, bylo by to ještě lepší. ()

Kelinej

Roztomilá lidová taškařice, v níž ta největší esa hrají jako o život. Do svých rolí dávají divadelní naléhavost, která zastiňuje i filmovou kameru. Přesto režisér Lipský drží zběsilé tempo, jež divákovi nedá vydechnout. Docela rád bych ten kus jednou viděl na velkém plátně ()