Slaměný klobouk

• angličtina Straw Hat
TV spot

Pařížský bonviván Maurice Fadinard je ve svých čtyřiceti letech finančně na dně. Jediným možným řešením je pro něj sňatek s nezkušenou, avšak zazobanou Helenkou, dcerou zelináře Nonancourta. Ve svatební den se Fadinard naposledy v lesíku sejde se svou milenkou. Jeho kůň nedopatřením sežere slaměný klobouk jiné dámy, Anais Beauperthuisové, která je tu se svým milencem, poručíkem Emilem. Protože Anais se ke svému žárlivému manželovi nemůže vrátit bez klobouku, požaduje Emil na Fadinardovi okamžitou nápravu. Dokonce kvůli tomu i s Anais dorazí do Fadinardova bytu. A tady začne kolotoč zmatků a nedorozumění. Fadinard neví, zda se nejdřív věnovat nevěstě a jejímu početnému příbuzenstvu, nebo rozzuřenému Emilovi. Ani jedni nechtějí čekat, a hlavně je zde kardinální otázka: kde v celém městě sehnat přesně stejný slaměný klobouk? (TV JOJ)

Autogram

Zápletka stojí úplne za hovno, ale aj z takéhoto ničoho herci vyčarovali niečo pozerateľné. Aspoň po väčšinu času, kým sa netancovalo. Vtipy nemajú tie grády, ako som inak u Lipského zvyknutý, žiadny do dejín filmu nevošiel. ()

Kovaja

Česká crazy komedie o tom co může za paseku udělat jeden sežrany slaměný klobouk.V téhle šílené komedii se představuje plejáda skvělých českých herců z nichž vinikají-Kopecký,Menšík,Landovský a Prachař ()

Paity

Nebýt Miloše Kopeckého, mohla by být možná i jen jedna hvězdička. Celkově moc nerozumím vtipu tohoto snímku, ale někdo jiný se asi bavil dost a dost. ()

Lionheart

Francouzská absurditka v nezaměnitelně českém podání. Myslím, že Eugene Labiche by byl nadšen. Prostě ve stylu Guy de Maupassant. ()

Chajimwitz

" Maminko,ten pán je blbej !" ,tak jsem se zas po dlouhý době pobavil u televizní obrazovky a jak jinak,než u staršího filmu.U těch nových to asi nejde. ()

gumolit

Úplne šialena a kompletne popletena komédia o tom co všetko môže zapríčiniť jeden slameny klobúk.Skvelá herecká elita a jeden z vrcholov pána Lipskeho a strašne mi to pripomínalo éru francúzskych komédií.No fakt som sa bavil škoda len že na konci tomu už dochádza dych ovsem záver zase rozosmeje. ()

Vesecký

Fraška - tedy přesněji situační komedie - tohoto druhu zajisté může pobavit diváka v kamenném divadle, ale zdá se mi, že přenesená na filmové plátno ztratila hodně na půvabu. Ce je platná plejáda skvělých herců a výborné výkony Kopeckého, Zázvorkové a dalších, když všechno se ztrácí v neustálém pobízání skupiny svatebčanů z bytu do bytu, z ničení bytového zařízení, bezduché střelby, s řadou zbytečných postav atd. Pro mne to byl chaos, kterému jsem se mohl pousmát jen na některých místech. K těm klasickým crazy komediím to má hodně daleko. ()

J R C Pecuchet

Skvělá situační komedie ! K autorům není co dodat, jména jako Oldřich lipský - režie, Miloš Macourek - scénář, Jiří Brdečka - dramaturg filmu nebo Luboš Fišer - hudba hovoří sami za sebe, nehledě na výtečné herecké obsazení. ()

Mr.Hudson

Solidní komedie, kde se vše točí kolem jednoho slaměného klobouku, když se do toho ještě přimotá plánovaná svatba s mladou dcerou bohatého zelináře, tak je o humor opravdu dobře postaráno. Ve filmu je spousta výborných herců, perfektních bláznivých a hlavně humorných scén, výborného humoru zejména ze strany jedinečného Miloše Kopeckého a hlavně příjemná atmosféra moderní a galantní Francie ze začátku 20. století. Zkrátka solidní dílo režiséra Lipského, které neztrácí dech a je plné humoru až do konce. ()

pipapa

Otravná, na jednom místě se plácající šaškárna, plná plytkého humoru, kterému se zasměje tak jedině osel. Tahle fraška je vhodná opravdu jen pro divadlo a kdoví jestli... ()

Narciska

Byla jsem ráda, že to skončilo. Konverzace mají vtip. Je za tím znát povedená předloha. Herci této doby byli skvělí snad všichni, tenhle styl herectví už se dnes málo vidí. Místy až příliš potřeštěné. ()

Rathalos

Blazniva komedia,v ktorej vystupuje kopec skvelych hercov vtedajsej doby a obdivuhodne je to,ze z jedneho slameneho klobuka dokazat vytvorit takuto zapletku,no to sa fakt vydarilo na jednotku...:-) ()

Bobsenklár

Kopecký, Janžurová, Menšík, Landovský, Fialová, božská Růžičková, klobouk a mistr Nisardy..... mám pokračovat, co chcete víc!!! Lahůdka filmografie ČSSR ()

Iriquindae

Filmy pana Lipského mám moc rád, ale tohle se nějak nepovedlo - je to švihlé nesympatickým a mně na nervy lezoucím způsobem, ani jsem to nedokoukal. Třeba s Adélou nebo Tajemným hradem se Slaměný klobouk nemůže měřit ani trochu. ()

KUFI

Az doted jsem netusil, ze i s armadou tech nejlepsich ceskych hercu bylo mozny natocit shit. Ale zazraky se holt dejou. Situacni crazy komedie nam fakt nejdou.. ()

Biopler

Začiatok fakt dobrý, navodenie zápletky na jednom klobúku, ktorý požul kôň, je rovnaký úlet ako o pár rokov neskôr ošťatý koberček v The Big Lebowski. S pribúdajúcim časom sa však dej utápa a divák sleduje čoraz väčšie a väčšie absurdnosti. A popravde ho to prestáva baviť. Za pozornosť stojí plejáda známych hercov, ktorí podávajú do jedného slušné výkony. ()