Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Compadre

Můj nejoblíbenější film s Arnoldem. Oddíl pod dohledem megadrsňáka Dutche letí do džungle vysbobodit pár amerických vojáků z pracek zlotřilých partyzánů...akce všeho všudy na pár hodin :) pak však přichází větší problém...vrtulník, který má naší partu dostat zpět do civilizace se nehlásí a oddíl má na mušce někdo mnohem nebezpečnější než milion partyzánů dohromady....Predátor. Pro mě nasrostej magekult a téměř srdeční záležitost...viděl jsem ho snad stokrát a nikdy mě neomrzí. ()

JohnSmith

Démon co sbírá lidské trofeje si to rozdal se speciální jednotkou ve středoamerický džungli,ale netušil,že mu natrhne řiť jeden rakouskej svalovec. ()

Všivák

Super výprava, dobře vybraní herci, bezbolestná, skvělá maska Predátora, hudba od Alana Silvestriho. Snad první film kde má Arnie velkou konkurenci svalovců a neni mezi nima ani nejdrsnější. Super role Jean Clauda Van Dama jak vylézá z vrtulníku. No prostě klasika. ()

Danny F.

Na to že nemám v oblibě vojenské filmy, tento mě hodně zaujal a líbi se mi. Má hlavu a patu. Arnie svou roli zahrál skvěle. Využil chytrosti a rozumu při likvidaci predátora. To se mi líbi. A ne jak už to bývá zvykem u takovýchto filmů, že lidský jedinec využije síly a vlastnoručně takového nepřítele umláti pěstí:-). Jednoduše řečeno ''nesmrtelný film,,. ZAJÍMAVOSTI: Film dal vzniknout dnes známé fiktivní postavě predátora, která se následně začala objevovat v komiksech, knihách, ale hlavně filmech Predátor 2, Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2. * Dílo bylo zfilmováno v Mexiku ve městě Puerto Vallarta. Záběry džungle byly natočeny poblíž archeologického naleziště Palenque taktéž v Mexiku. * Tvůrci disponovali rozpočtem 18.000.000 $, avšak film celosvětově vydělal 98 267 558 $. * Kromě filmu existuje také stejnojmenná knížka, která děj ale trochu více rozvíjí. Na jejím konci major Dutch přežívá sebedestrukční výbuch predátora a je následně hospitalizován v nemocnici s diagnózou nemoc z ozáření. Odtamtud uteče a následně o něm již nikdo nemá další zprávy. * Původně měl postavu predátora ztvárnit herec Jean-Claude van Damme, tomu neseděl kostým jelikož je menšího vzrůstu a po boku Arnolda by nebudil patřičný respekt, tak je k vidění ve filmu pouze v krátké sekvenci na začátku filmu, kde vystupuje z vrtulníku. 100% ()

sskrblik

Možná je to ostuda, ale vím, že jako malý kluk jsem se Predátora hrozně bál a díky těm jeho vychytaným hračičkám to byl pro mě ultimátní bojovník :-). Super atmosféra! ()

hroubek

Nevím proč ale má takový pocit, že první půlka je o hodně lepší než ta druhá. Asi to bude tím, že v celé první půlce funguje na výtečnou atmosféra něčeho tajemného, především však to není one man show pana Schwarzeneggera. Jakmile začnou umírat postavy, tak je vám jisté jak tohle může vyvrcholit, a to souboje muže proti šmejdu z vesmíru. Něco takové už v dnešní době není možné natočit, tak si to rád připomenu. Časy kdy hlavní hrdina mohl pozabíjet celou džungli, mrakodrap či ostrov a nemusel jít potom k psychologovy, že není normální. ()

Fakipics

Mě uniká leda tak to, jak jsem mohl ohodnotit pěti hvězdičkami některé tááák infantilní filmy, když mi tady z nostalgie vystřelila guma od spoďárů do nebeských výšin. Po kokot. ()

Terzeus

Tajomné zlo skrývajúce sa v džungli, pred ktorým nič nezmôže ani horda svalnatých Američanov. Ústredný príbehový motív funguje v klasickom akčnom sci-fi trileri od McTiernana výborne, predovšetkým v jeho reálnom vykreslení neviditeľnej hrozby. Za celý film sa toho vlastne až tak veľa neudeje, no monumentálne finále v tomto smere zvýrazní to, že celý film bol len predprípravou a akýmisi slepými skúškami vedúcimi k ceste ako Predátora poraziť. V tomto smere tu aj Arnold odvádza nezameniteľnú hereckú prácu, kedy sa z neho nestáva pravý americký hrdina ale skôr obyčajný vojak, ktorému sa podarilo prežiť a silou matky prírody sa dokázal postaviť podivnému nepriateľovi. Skrátka výborný námet a skvelé spracovanie no nič naviac, nič čo by sa nás snažilo pripraviť na čosi viac než len fajn príbeh a výborné vyvrcholenie. Film vo svojej celej stopáži neponúka nič skutočne over the top (okrem záveru) hoci je zvládnutý tip top. Čo ale nie je zlé. Ako hovorí Stephen King: "Príbeh je niekedy len príbeh." ()

pravdovravny

Je rok 2014 a tento film vyzerá stále úžasne!!!! To svedčí o kvalitnej práce réžie+produkcie+ scenár. Pre každého kto má rád scifi( áno Scifi- Predátor-UFO-vesmír) je tento film povinný!!:) ()

lykan9

"Je čas vyndat bezbolestnou. Nemám čas krvácet. Ty máš ale pěknou držku." Kult kultů, který nemá konkurenci. Nezapomenutelné hlášky, přehršel testosteronu, jeden větší svalovec než ten druhý, obrovské bouchačky a nekonečné napětí a zábava. Nejen to všechno je Predátor. Jo a hlavně, je tam Arnie v nejlepší kondici. Prostě BOMBA. ()

VanTom

Nadupaná akční sci-fi klasika, která opravdu nestárne. Nadčasový design mimozemského lovce je stále mimořádně "cool", stejně jako jeho výstroj, a (na porážku) se mu postaví sehraná partička úctyhodných "lamželez", naprostých profíků. Prostředí džungle se neokouká, scénář nikam neodbočuje, Silvestriho hudba znásobuje dusno i zrychluje tep a Tiernanova jistá režie drží pevně pod krkem. ()

Sany33

Príbeh: Špeciálne komando je poslané do džungle Južnej Ameriky na záchrannú misiu. Veľmi skoro zistia, že boli podvedený a jedná sa likvidačnú misiu proti separatistom. To ale nie je najhoršie. V džungli totiž nie sú sami a nepriateľ používa techniky o akých sa naším hrdinom ani nesnívalo. Herecké obsadenie: One man show Arnolda Schwarzeneggera s malou pomocou komanda. Prevedenie: Prvý raz som tento film videl ako 30 ročný tak nemôžem dumať nad nostalgiou ale aj napriek tomu vnímam film ako veľmi nadčasový. Veľmi dobrá akcia. Veľmi dobrá hudba. Dobré obsadenie. A čo sa týka efektov tie sú síce trocha pozadu ale na svoju dobu to muselo byť mega prelomové. Pocity: Nenudil som sa a to je to najpodstatnejšie pri akčných filmoch z tohoto obdobia. Pridaná hodnota: Film, ktorý je zapísaný veľkými písmenami v histórií akčného scifi filmu. 95% ()

Jacob23

Arnie v nej forme(samo krom T).Klasika 90.let.Skvele slozena jednotka-dobre akce v dzungli.Uzasny Predator.To vse s vybornou hudbou.V ramci akcniho filmu-narez!93%Je cas na bezbolestnou.. ()

ABCD Marta

Odjakživa se zabývám otázkou, který film je absolutním vrcholem Arnoldovy kariéry - Terminátor 2 nebo Predátor? Odpověď ponechám na Vás... ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra