Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Rawar

...Billy, Billy, jednou jsem byl se svojí holkou a povídám jí, teda ty máš velkou kundu, teda ty máš velkou kundu. A vona, proč jsi to řekl dvakrát? A já neřekl...Chápeš ? Jako ozvěna.. Nemám slov, naprosto kultovní snímek, plný hlášek které se staly součástí našich životů, tuhle akci bych mohl sledovat každý den a nikdy bych se u toho nenudil. ()

Slavomír

Viete prečo sú filmy ako Predátor natoľko obľúbené? Pretože nemajú ničoho menej, ani navyše. Nesú si presne také množstvo, ktoré si vezme diváka. Tiché našľapovanie v džungli, ohňostroj v zajateckom tábore a znova džungľa. Vyčkávanie, ticho, pukanie halúzok pod nohami spotených (a charakterovo skvelo obsadených) žoldnierov, nebezpečenstvo na každom strome. Napätie zabezpečuje dávna pravda: Človek sa najviac bojí toho, čo nevidí. Tu sa začalo McTiernanových 15 minút slávy a vlajková loď žánru. Nie je o čom. ***** ()

kratina

Mám jednoho kamaráda a to je celý Predátor! Často se chová, jako by byl z jiné planety, taky má rád lov. Vůči slabším kusům je naprosto nemilosrdný, ale silného protivníka respektuje a masakruje na úrovni, řekněme sportovně. Prostě zlý, ale férový chlapík. Ovšem strašná držka... Samozřejmě stále single. ()

ER

Scifi zábava od začátku až do konce a následující pokračování nedokázala tu hutnou atmosféru v pralese znovu navodit. ()

diodoros

Partia kulturistických žoldákov kdesi v Južnej Amerike zisťuje, že ich misia nie je taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad zdalo, ale na to každý (vrátane diváka) zabudne, keďže na scénu nastúpi neznámy predátor, ktorý ich sám začne loviť... Prostučký dej, výborná hudba, skvelý (alebo skôr sympatický) herecký tím hrajúci zaujímavé postavy, legendárne hlášky a kultová obluda. Maska predátora aj po rokoch vyráža dych, v deji je zvratov tak akurát a hoci je to čistý mačistický akčňák bez zbytočných kecov, tak človek nemá pocit, že by jeho intelekt tvorcovia podceňovali alebo urážali ako u dnešných filmov - všetko je tu premyslené a výborne do sebe zapadá. ()

Sweat55

Tahle pecka nezestárne ani po sto letech. Nejdrsnější borci proti neviditelnému lovci z vesmíru. Pánská jízda plná akce a výborných hlášek od začátku do konce. ()

Inozuka

"Ty máš ale pěknou držku!" Klasická osmdesátková akčńárna, kterou spolu s Rambem považuji za naprosté filmové ikony žánru. Kamarád k tomu má ještě historku o někdejší předabované německé verzi, kdy ve finální scéně vmetl Dutch alias Arnold Predátorovi do ksichtu: "Was zum Teufel bist du?" Za připomínku stojí ještě exceletní hudba Alana Silvestriho, valí to jako sviňa. ()

GTS_PUNK

Americké vojenské komando na čele s majorom Dutchom (Arnold Schwarzenegger) je vyslané do džungle kdesi v Južnej Amerike, aby vyslobodilo niekoľko zajatcov z rúk rebelov. Rebeli, ako však čoskoro po príchode zistia, predstavujú omnoho menšiu hrozbu než to, čo na nich už v džungli čaká. Mimozemský lovec z inej planéty bažiaci po krvi svojich obetí. Uniknúť jeho spárom je takmer nemožné. V dobe, keď už mala Alien franchise za sebou dva filmy, bolo na čase mu vytvoriť vesmírnu konkurenciu. Správnym riešením sa zdal byť práve Predator, lovec pohybujúci sa po dvoch a loviaci svoje obete iných spôsobom, než Alien. Hoci ich filmoví tvorcovia postavili proti sebe až omnoho neskôr, toto možno považovať za jeden zo základných kameňov ich "rivality". Medzi divákmi po celom svete je omnoho populárnejší xenomorf a to možno aj kvôli tomu, že hoc sa tento film snaží, nedokáže atmosfericky a ani inak viac zaujať. Dej je postavený na veľmi jednoduchom základe, ktorý sa zdá byť relatívne funkčný, ale nemožno ho považovať za nič svetoborné, pretože miestami dokáže neuveriteľným spôsobom nudiť. Postavy sú takisto napísané veľmi jednoduchým spôsobom a nájsť si medzi nimi obľúbenca je pomerne náročné. Hoci sem-tam zo seba dostanú nejakú solídnu hlášku, nestačí to. Nemožno si pomôcť, ale negatíva v tomto prípade skôr prevyšujú. Schwarzenegger takisto závratným spôsobom na plátne neexceluje a zo všetkého najviac baví jeho nemecký prízvuk. A čo sa týka "hlavného hrdinu" film - Predatora, o tom by sa snáď dala napísať samostatná kapitola. Snahu a slabý náznak nepríjemnej atmosféry prostredia juhoamerickej džungle z diela cítiť, ale v žiadnom prípade natoľko, aby sa to divákovi "dostalo pod kožu". Predator je sám o sebe iba priemerným filmovým zážitkom, ktorý nemožno považovať za kultový. Za kultové však možno považovať vesmírne monštrum, ktoré dalo svetu. Jedným dychom však treba dodať to, že táto séria a aj jej vesmírny protagonista sa už naveky bude pohybovať v tieni série Alien, ktorá na poli sci-fi filmov zostáva neprekonaná. Námet aj dej tohto filmu je jednoduchý, rovnako ako aj postavy v ňom. Ak hľadáte pálčivú atmosféru, možno z nej trošku okúsite, ale nečakajte zázraky. Za najväčšie pozitívum v konečnom dôsledku tak možno považovať výpravu do nehostinného prostredia džungle, v ktorej sa film odohráva a takisto aj niektoré z hlášok, ktoré v priebehu rokov v pop kultúre zľudoveli. ()

Likan7

Asi si zasloužím pověsit za tohle hodnocení, pro spoustu lidí je Predátor naprostá modla, ale já si za tímhle hodnocením stojím. O Arnoldovi se nemusíme asi moc bavit. V totální formě. Úvodní akce proti zlým lidem je fajn, jenže když konecně nastoupí na scénu hlavní záporák, většinou sledujeme plížení za něčím. Ono vlastně ani v přímý souboj ani nedojde, protože Predátor zlikviduje všechno dřív, než se nadějete. Abych byl zase fér, tak hudba je legendární, film odsýpá a hlavně nám přivedl jednu z největších mimozemských bestií vůbec. Musíte vypnout mozek a nepoužívat logiku, a proto jsem měl asi s Predátorem vždycky problém. Arnold přežije skoroatomový výbuch jakoby se nechumelilo? Akční film se dá natočit i chytře, Predátor do tohoto ranku ale nepatří. I tak si ho ale vždycky rád přepnu, když ho chytnu v TV. ()

rublik05

Predátor je jeden velký akční nářez od začátku až do konce. Na svou dobu má vynikající vizuální efekty a výborné akční scény. Velkou roli na úspěchu filmu má bezesporu také hlavní hrdina v podání Arnolda Schwarzeneggera, který film neskutečně táhne, a také další velká jména, která hrají po jeho boku (Weathers, Duke, atd.) Dějově je sice film lehce jednoduchý, ale tím spíš film sází především na akční scény a přestřelky. Jedním slovem Paráda. Za mě naprostá spokojenost a svůj kultovní status si Predátor naprosto právem zaslouží. 9/10. ()

Nix

Hláškující Arnold a první počin s Predátorem, tady není nic špatně. Atmosféra je skvělá a taková klasika je prostě zaručená zábava. ()

Marek06

Výborný horor o jedné pěkné držce, která si troufne na jakoukoli kořist, dokonce i na Schwarzeneggera. Super akční scény, napětí, hlášky a skvělé efekty, to je Predátor, pořádný filmový nářez. ()

Hellknight12

Veľmi kvalitná akčná klasika. Nepatrím síce medzi fanúšikov, tejto klasiky ale uznávam, že je to vážne dobrá klasika. Viac ma baví Votrelec. Príbeh je jednoduchý, herci sú sympatický a čo sa týka efektov, tak tie sú skvelé. Pokiaľ viem, tak film sa natáčal priamo v džungli. Čo je samozrejme obrovské plus. Máme tu aj pár krvavých scén. Viac k tomuto nemám, čo dodať. Film môžem odporučiť. Jedine komu neodporúčam sú deti aj to len kôli pár scénam. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

src

Nezapomenutelne sceny (vyvrzene mrtvoly, "kaceni" lesa, indianova sebevrazda), nezapomenutelne postavy (Predator, indian) a kultovni hlasky. To vse z tohoto filmu dela vynikajici klasiku vsech klasik akcnich filmu. ()

TomJ

Bomba, bomba, bomba! Prave som videl Predator DVD Special edition a stoji to fakt za to. Arnie ako nikdy. ()

Mocoft

Výborný akční film, kde by se napětí dalo krájet.Ještě tam mohl být nějaký herec a ne Schwarzeneger :) a měl by za 5* ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra