Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

LencaN

Nemohla jsem se dočkat, až uvidím toho slavného mimozemšťana, který se později utkal i s Alienem. A překvapením bylo, že on skoro vidět nebyl :D tedy na začátku, pak se začal objevovat i v hmotné podobě a na konci odkryl i svoji "tvář". Přišel mi trochu znevýhodněný, že vidí jenom termovizí, ale zase byl vybavený nějakými světelnými paprsky a sám si dokázal ošetřit rány. Povedená příšerka. Ale stejně mě to víc táhne k vetřelcům a Ripleyové. Děj byl jednoduchý, banda chlapů jde na vojenskou misi někoho zachraňovat, vyklube se z toho boj o jejich vlastní přežití, někomu se to povede, někomu ne. Aspoň Arnold to přečkal, i když taky dostal od našeho dredatého krasavce na frak :) nemůže se Predátorovi upřít, že byl napínavý, akční a prostředí džungle skýtalo mnohé příležitosti pro schovky, útoky, atd. Nejlepší bylo, když se Predátor pohyboval v těsné blízkosti Arnolda, to člověk musí zatajovat dech. ()

PeteBuck

Tak toto je klasika. V rámci sci-fi akčňákov je to paráda. Nie také dobré ako napr. Votrelci, ale musím tomu dať 5 hviezdičiek (aj keď jedna je minimálne za Arnieho a jeho svaly). Originálne, dobre natočené, akcia, scif-fi, napätie, herci tak akurát, všetko proste slušne klape. Treba vidieť. ()

Jayk19

Naprostá klasika,Podle mne po T2 nejlepší Arnieho film.Plejáda dalších dobrých herců,podoba predátora a jeho vybavení a hlavně nonstop akce kdy jsem trnul víc jak u kteréhokoliv hororu dělá z tohoto snímku nadčasovou bombu.Už deset let si přeju bystu v životní velikosti toho lovce.Jasný 5* snímek,. ()

hufnagel

Kultová záležitosť.Aj po rokoch cítiť to dusno podporené geniálnou hudbou Alana Silvestriho a jedným z najlepších Arnoldových výkonov. ()

mucho3

Souhlas s tím ,že je to jeden z nejpovedenějších Arnieho filmů,klasika která nestárne, kulervoucí a kvalitní podívaná i po letech. ()

marekspanel

S Vetřelci nejlepší akční sci-fi "horor" všech dob. Naprostý kult už od mého diváckého mládí. Co se mu nedá upřít je ta chlapskost, opravdová..a vůbec dřív byly akční filmy zaměřeny na akční fandy (chlapy), obsazovány herci, kterým to člověk mohl věřit. Dnes tam musí hrát minimálně jeden ulízaný model, aby slečinky co jdou s přítelem do kina z toho taky něco měli. Už to nikdy nebude tak ryze zacílené jako dřív. Filmu se vlastně nedá vůbec nic vytknout. Skvělé prostředí, vztahy mezi jednotlivými postavami i postavy samotné dobře typizované a promyšlené. Např. moment, kdy "Billyho něco žere.."oni už ho znají, tak ho jen nechají tiše vnímat, co v těch stromech je..opravdu hodně povedený moment, který vám přidá dost na autentičnosti týmu. Samotný predátor byl hodně cool už tenkrát a ani dnes nijak nezaostává, totéž triky a efekty. Scéna s rotačákem je nezapomenutelná a už jako malý jsme ve škole na ní pěli ódy. Také naprosto famózní hudba už od začátku. Arný jako vždy king, ale tentokrát týmový, žádná převyšující postava nad ostatníma. Jeden z filmů, který zraje jako víno. 100% ()

jouzy

Tenhle film, neměl v 87"konl´kurenci, sám jsem na něm v kině byl více než na K rotiteléDuchů, Arnold ve své životní roli hudba a příběh nadčasový. Stále když slyším Predátor "husí kúže" ()

Cvachetka

Kosení deštného pralesa je prostě legendární:-) A ty hlášky. Film, který pobaví. A dokonalý Predátor (opravdu skvělý výtvor), který má podle Arnieho pěknou držku :-) 100%. ()

Ace.A.T.L.

Tenhle film jsem jako malej sledoval pořád a pořád a pořád. Je to prostě bomba a ani po letech to neztrácí nic ze svojí peckovosti. Za mě rozhodně 5* a NEKOMPROMISNĚ DOPORUČUJU ()

karnifex

No, v dětství se na to dívat dalo, ale jinak souhlasím s tehdejším názorem mého kamaráda: "Ale stejně by Termoš toho Predoša přepral!" ()

Gregor_Samsa

Osmdesátková klasika, která na rozdíl od jiných akčních slepenců té doby nezestárla a po právu získala status kultu; je to dobrý film. Nechme stranou dnes už úsměvné momenty (doutník, páka, hlášky, ...), ale ta Predátorova vyvražďovačka přes ohromující arzenál Arnieho mužů je velmi vynalézavá. Klasická Silvestriho hudba, stopáž tak akorát; prostě legenda kultovní největší! A samozřejmě, na velkém plátně... není co řešit! [80%; 2016-06-12 Kino Dlabačov]. ()

mr.twizta

Vykecavat se je tu zhola zbytecne. Jen vsecko fanouaky prosim, aby se podivali na 3D verzi A nebo zae na origo VHS. Proste kouknout na ten film jinak, odvdeci se vam. ()

Tempest

Dnes už klasický až kultovní sci - fi film. Nezapomenutelný souboj Arnolda s nemilosrdným mimozemským lovcem kdesi uprostřed džungle. Jeden z vrcholů tvorby Arnolda Schwarzeneggera a vůbec celého filmového sci - fi žánru. Můžu jen doporučit. ()

PatrikP4

Nostalgie, nedávno jsem to viděl v TV... Pamatuju si že rodiče nechtěli aby jsme to viděly, nechtěly aby jsme měli zlé sny... On pro to byl taky důvod, když jako 10 letý parchanti (před 18 lety) jsme chtěli koukat na takové filmy (Predátor II, Četa atd.)... A taky jsme se koukaly, do teď se občas ohlížím za sebe (hlavně v noci)... Predátor byla přelomová věc, hodně velká nostalgie, když si vzpomenu jak jsme se u toho celkem i bály... ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra