Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

Idahou

Mno, nutno podotknout, že se objeví moment, kdy příběh nedává smysl, později pak člověku vrtá v hlavě pár věc, ale ... má to styl, má to šmrnc, má to atmosféru a to z toho dělá sakra dobrej film, daleko lepší než současná běžná produkce ()

Ceberus

Podobně ujeté jako předchozí díly, dokonce mám dojem, že se celá série každým dalším dílem stále více snažila přiblížit Verhoevenovým divnofilmům (např. Total Recall). Tina Turner nebyla kdovíjak geniální volbou, nicméně zahrát umí. Na druhou stranu nevím, jestli její hudba byla nějakým zlepšením oproti zvláštním kreacím Briana Maye (což mimochodem není ten kytarista Queenů) v předchozích dílech. Jinak byl celý děj takový záhadný mišmaš epizodních zápletek vedoucích odnikud nikam. ()

Acrobat

Max, kde máš auto? Bez - je telom bez duše, dušou bez tela. Prostredie, ľudia, dôstojnosť, prach, slnko, koniec nádejam a strnisko je tam, ale... Opäť, kde je auto?! Aj vy čítate? „Miller stratil záujem potom, čo zomrel akýsi Byron (nie ten zasnený Brit).“ Prejavuje sa to nasledovne. Vlak sa rúti po rovine, okolo autá s vyšinutými ľuďmi v počte tucet krát 2, rovnobežne aj kameramanské auto s kameramanom a Millerom. Idú, idú, a pokyn neprichádza. Všetci čakajú na Millera, kedy začne dávať tipy a rozkazy, lenže on pozerá do prázdna a myslí, či hovorí: „Čo mám teraz robiť? Ja..ja neviem.“ A autá a scéna prejde rovinou bez toho, aby sa niečo stalo.... ()

West

První díl byl nízkorozpočtovej a nešlo ho brát ani vážně. Druhý byl na tom mnohem lépe. Gibson , jako písečnej rambo s konečnou scénou , jako pirát silnic , kde brutalita neměla meze, byla nejspíš ve své době uspokojující a slušně natočená. Třetí mě osobně oslovil nejvíc, kde jsme dostali nějaké to post-apo město a zajímavější místa.. Ikdyž to musíme vzít s nadhledem, je to přece 90' film. Dalo by se říct že do poloviny to bylo v podobném stylu, jako druhej díl , akorát s lepšími kulisami. A od další poloviny neočekávaná změna, na takové dětské fantasy , kdy mi to připomnělo Peter Pana. A ke konci - pohodovej akčňák s happyendem. Což jsem s úsměvem dokoukal a nemám s tím žádný problém. ()

Rudyamon

Maxiho šílenou jízdu jsem dotrpěl až do konce třetího dílu. Bolelo to. Bylo to hodně drsný. Bolelo přemýšlení, co tím vším k sakru chtěl básník říci. Drsný bylo to, že jsem na to nepřišel. Ke světlým okamžikům snad patřil pohled, jak dostal příští Terminátor Arnold lopatou přes držku (no, aspoň myslím, že to byl on, nikde jsem nenašel zmínku o tom, že v tomto filmu hrál; a scéna trvala jen vteřinu… tak nevím…) a taky Tina, která byla drsná a držela se jak „chlap na správném místě“. Celkově ale k filmu snad stačí říct (a platí to vlastně o celém kompletu) - Nikdy víc! Nicméně, jelikož jsem sérii dal v podstatě na jeden zátah, podívám se ještě i na čtyřku. Jo, risknu to, jsem hrdina, jakého svět už dlouho potřeboval… Do domu bacil hrom a mé 2 hvězdičky - 20% … byť fakt netuším za co… :-/ ()

Likan7

Nový Šílený Max je parádní jízda...Tak jsem zkusil dát šanci originální trilogii. Ani dvojka mi nepřišla bůh ví, jenže ona trojka je vyloženě průser, šíleně nezajímavý film, který je možná ještě horší než špatná jednička. Naopak Gibson tu je nejlepší a má už mnohé ze svého charisma, které ho na přelomu tisíciletí udělalo takovou hvězdou. ()

Jablek

Tak já nevím, podle hodnocení a komentů jsem čekal, že to bude bída, ale nakonec to bylo super. Atmosféru to mělo, svojí ulítlost taky a já si to dobrodružství náramně užil. Honička na konci filmu výborná!! ()

Hashirama

Nevím, nakolik je co zásluhou George nebo George, ale ve výsledku se film půlí na dvě nesourodé části, po kterých zůstane jen zmatení smíšené se zklamáním a zdviženým obočím. Začínáme v nastoleném trendu ctícím Millerovu postapo estetiku, takže tu nechybí sick atmosféra a morbidní postavičky s cool jmény ve světě vymknutém z kloubů a pohlceném v písku. A přestože zde hraje nepatřičný saxíkový doprovod jak z nějaké předrevoluční komedie, tváří se třetí Max jako soudržné a souvislé pokračování o klokaních trampotách...alespoň prvních čtyřicet minut. Pak se film zlomí, zcela změní náladu, tón, tempo a stočí námět úplně jiným směrem. Z trochu víc funky Maxe se stane pouštní Petr Pan s hudbou jak z Princezny ze mlejna a divákovi nezbývá než to PG-13 delirium přečkat v naději na lepší zítřky. Poslední akt pak představuje starý známý Millerův rukopis, jenže po bezmála hodině Kouzelné školky už ani Georgeův akční fištrón nevytrhne diváka z letargie. Po posledním záběru na Maxe kráčejícího dál pustinou tak zbude jen nemastný neslaný dojem z ambivalentního a nekoherentního pokusu o mix postapokalyptického akčňáku s disneyovskou hranou pohádkou. Přitom Max Rockatansky pro mě i nadále zůstává jednou z nejvíc cool a inspirativních postav stříbrného plátna (především v podání Mela Gibsona, jehož charisma je prostě neměřitelné). A o takovou postavu je třeba náležitě a svědomitě pečovat vy hovnaři. ()

Psycho.R

Maxova série mě nijak neučarovala, ale třetí díl tíhne nejvic k mainstreamu a právě proto mi přijde nejstravitelnější. Leč logika dětského města mi unikla. Kde se vzalo tolik dětí, kde jsou jejich rodiče a proč mluví jako Yodové, když se film odehrává v budoucnosti a ne na nějaké alternativní planetě. ()

TSZ

Třetí díl Šíleného Maxe bych rozdělil na dvě části: ta první obsahuje úžasnou bojovou scénu mezi Maxem a hromotlukem Blasterem ve středověko-futuristickém městě Bartertown. Pak se však zřejmě tvůrci zbláznili a rozhodli, že třetí Max bude nejakčnější DĚTSKÝ film v dějinách. Skutečně začnou ve druhé polovině snímku všude pobíhat potrhané a ušmudlané děti, které vřeští, piští a bojují (!!) se záporáky či řídit auto/letadlo. Opravdu jsem již jen čekal až začnou Maxe oslovovat hezky dětsky "strejdo" namísto Kapitáne (ale "tetička" Tina Turner tam byla- a děsná). To vše na pozadí velmi slabého příběhu (což je mimochodem poznávací znak celé série), ale v Kopuli hromu to vadí nejvíc. Rozhodně je dobře že třetí díl byl poslední, jen mohl skončit cca o hodinku dřív. ()

donkocicak

Upřímně řečeno, tohle už opravdu byla pro mne slabota. Od prvního dílu jsem čekal více, než mi mohl nabídnout. Dvojka šla, bavila mě, proto jsem s napětím očekával, s čím přijde třetí díl. Dóm hromu byla nuda od začátku do konce. Jedna hvězdička za Tinu Turner. ()

Krwel

Kam vstoupí amík, sto let tráva neroste...Jednička a dvojka - *****, ale tohle??? Nechápu co to do Millera vjelo... ()

DaveSmith

Asi nejslabší díl série. O dost horší než dvojka, ale jen o málo horší než jednička. Tina Turner je víc než obstojná herečka. Až na ten WTF závěr. Na jejím místě bych bych Maxe zastřelil, za to co mi udělal, ona se jen usměje a odfrčí do západu slunce. No ale nemůžu to dávat za vinu Tině, je to spíš chyba scénáře, Zajímavý bylo zpracování postapokalyptickýho světa a s tím jdoucí ruku v ruce kostýmy a výprava. I bitka v Dómu hromu nebyla vůbec špatná. Jen tou závěrečnou honičkou vykrádali sami sebe z druhýho dílu. Asi to chtělo pojmout trochu jinak. ()

Knor

Měl jsem tento díl za nejslabší část o Maxovi, ale musím to přehodnotit. Je to povedený, Bartertown, Dom Hromu, fůry skvělých postaviček a finálová honička je luxusní. Trochu to kazí Tina Turner, která sice výborná zpěvačka, ale jako herečka stojí za hovno. Každopádně Maxovo dobrodružství mě hodně baví a žádnýho fanouška by ani tento díl neměl zklamat. ()

Godhaj

,,I know you won’t break the rules. There aren’t any.“ Oproti druhému Maxovi je na tomto znát o dost větší rozpočet. Atmosféra je již stoprocentně postapokalyptická. Upustilo se od závodů aut a přešlo se k zruinované krajině, kde velbloud poslouží lépe než auto. Gibson už vyzrál a vypadá o dost charizmatičtěji. Totéž nemůžu říct o Tině Turner, ta měla zůstat jen u zpívání, jako herečka je dost křečovitá. Ač se příběh odehrává ve výborném prostředí a je snímán vynalézavou kamerou, která se postarala o několik opravdu dechberoucích záběrů, samotný děj je hrozná splácanina. Ponurý úvod vystřídá veselé lelkování s divokými dětmi. A protože je tam kupa dětí, tak s tím mizí i krvavost a brutalita akčních scén. Tyto prvky jsou nahrazeny humornými eskapádami při závěrečné honičce, což zase nekoresponduje s pěkně vytvořenou atmosférou. Výsledek je zvláštní patvar, ze kterého u mě převažují spíše kladné pocity, ale zároveň hořkost z toho, že stačilo malé úsilí a mohlo se jednat o skutečný postapo skvost. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner