Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

Luciee113

To nejčistší a nejkrásnější co jsem kdy viděla. Byla jsem na tom v kině, mohlo mi být cca 14 let s tetou, mou sestřenicí 7 a bratrancem 6. Jediný kdo tam naprosto šíleně plakal jsem byla já. Mezi těmi mrňaty jsem tam bulela jak malé děcko. A nešlo to zastavit!!! Tato pohádka ve mě nechala tak silné pocity, že jsem na ni nikdy nezapomněla a nikde za celé ty roky nebyla k sehnání. Asi pouze originál, na který jsem samozřejmě neměla. Po XXX letech ji dali opět do kin a já měla možnost ji vidět podruhé. A byl to opět neuvěřitelný zážitek. Písně od Eltona Johna mě v mých 14 letech tak poznamenaly, že je poslouchám do teď. A teď po 24 letech jedu konečně na jeho koncert a lístek mám koupený už rok dopředu :D Mno jo. Lví král je prostě srdcovka. Na prvním místě jednoznačně. ()

jayman

Aj po rokoch to napodiv funguje snáď na všetkých úrovniach. Žasnem nad tým aké čistá bola kedysi tvorba pre deti, aj nad tým, že som mal niekoľkokrát zimomriavky. ()

Cortesz

Nejlepší animák, který znám. Má to vše. Legendární a srdcová záležitost z dětství, která neomrzí ani v dospělosti, ba naopak. ()

koty2201

Poviete si, že čo som bol za dieťa, keď som Levieho kráľa ešte nevidel. Ja na to môžem povedať len to, že som videl mnoho iných rozprávok a väčšinou som videl tie od Pixaru a DreamWorks.  Samozrejme, že z počutia túto rozprávku dobre poznám a aj tie postavy aspoň tak okrajovo. Teraz som mal možnosť to vidieť prvý krát a viem prečo je to tak dlhoročne obľúbená klasika.  V tejto rozprávke funguje všetko. Teda až na ten príbeh, ktorý má zopár klišé a nie vždy som ich vedel prekusnúť. Nehovorím, že to je zlé, len mi to sem-tam nesadlo. Alebo ma to nebavilo až tak ako som čakal. Našťastie tu toho tak veľa nie je. Animácia veľmi pekná. Hudba od Eltona Johna a filmová hudba ako taká je perfektná a občas ma fakt takmer dojala a iná zas pobavila. Keď už sme pri tom, tak áno, aj humor sa mi trafil do vkusu. A ako to vždy býva, tak jasné že boj medzi dobrom a zlom, romantika a poučenie pre deti tu nesmie chýbať.  Príjemná rozprávka pre deti aj pre dospelých, ktorú sa oplatí vidieť. Teda pokiaľ vás to minulo rovnako ako mňa a už to nepoznáte naspamäť. ()

Marg

Krásně namalovaný a odvyprávěný dobrodružný příběh, ve kterém nechybí nezbytné poučení pro děti, ale i spousta humoru, při kterém se pobaví i dospělí. ()

gidziga

Ako malá som to pozerala na VHS stále a stále dokola. Bez Simbuho som nevedela vydržať snáď ani týždeň. (Ešte aj môj pes dostal po ňom meno) Krásny príbeh, užasná hudba, strhujúci záver... Poplakala som si, aj rozosmiala... Na Mufasovu smrť som sa nikdy nemohla pozerať. Najlepšia rozprávka všetkých čias a nikdy ju žiadna iná neprekoná!!!! ()

Enelya

Krásné zpracování doplněné úchvatnou hudbou Hanse Zimmera dělá podle mě Lvího krále králem mezi Disneyanimáky .Lví král se mi moc líbil v dětských letech a ani s postupem času neztrácí své kouzlo. Film, který zahřeje u srdce i nás dospělé. ()

jendamaty

tak já nevím, asi je to tím, že jsem to viděl ve 24 letech, ale mě to přišlo slabé, krátké s dost dlouhým úvodem, moralizující, nepříliš vtipné - a není to jen stářím snímku, o dva roky starší Aladin je o třídu lepší! ()

swinevenca

Kdysi v kině prvotřídní a bezkonkurenční zážitek, na jeho opakování jsem si tenkrát musel dlouho počkat. Ale i když z toho už dneska nejsem tak hin, pořád to ve mně proudí. ()

Seev

První film viděný v kině... se školkou... a už tenkrát jsem řvala jak velryba. Jasná pětihvězdičková srdcovka. ()

MP17

Celkově vzato asi nejlepší film od WD. Já osobně mám radši druhý díl, nicméně z jakéhosi "uměleckého" hlediska jednička vede. Moc mě mrzí, že je film tak krátký, rozhodně si zasloužila zápletka trochu rozvést. Rozhodně bych uvítal jakousi předmluvu o dvou bratřích, nebo alespoň více fragmentů ze Scarovy vlády. Hlavní záporák by neměl být takhle odstrčený. ()

Matamoroz

Zbytečně přechválené. Lehce nadprůměrná pohádka kterou zase nějaký ten pátek vidět nemusím. Zlé hyeny, záporák Scara s černou hřívou a liščím výrazem... Pro děti dobré... ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)