Epizody(3)

Napínavý příběh se točí kolem temného domu s tajuplnou a temnou historií, který stojí uprostřed Seattlu. Už při jeho stavbě přišlo o život několik dělníků a během posledních sta let v něm za záhadných okolností zemřelo pět mužů a zmizelo beze stopy osmnáct žen. Navíc se zdá, že dům žije vlastním životem a podle vlastní vůle mění své uspořádání i počet pokojů. Od roku 1995 už však dům údajně nejeví žádné známky svého neobvyklého života. Jeho majitelem je v současné době poslední žijící potomek rodu Rimbauerů, Steve Rimbauer, jehož přítelkyně, profesorka Joyce Reardon je domem doslova posedlá a snaží se odhalit jeho tajemství. Navíc potřebuje úspěch při pátrání po tajemství domu pro záchranu své kariéry, ohrožené nenávistí a zlobou profesora Carla Millera, který se postaral o to, že ji na katedře psychologie hodlají zbavit funkce. Dává tedy dohromady skupinu šesti lidí, z nichž každý je nejen ztroskotanec, který nemá co ztratit, ale také je vybaven nějakým druhem nadpřirozené vlastnosti. Za honorář pěti tisíc dolarů se mají podílet na její snaze odhalit tajemství domu a záhadných událostí. Věří, že v domě řádí a vraždí duch Ellen Rimbauerové, šílené manželky architekta, který dům navrhl a postavil. Skupinu vedle Joyce a Steva tvoří starý jasnovidec Viktor Kandinsky, usměvavá starší dáma Cathy Kramer, která ovládá automatické psaní pomocí spiritistických tabulek, obtloustlý třicátník Emery Waterman, který dokáže vidět do minulosti a také vidí duchy, pohledná blondýnka Pam Asbury, která má vidiny když se něčeho dotkne, sympatický telepat Nick Hardaway, který čte myšlenky a je až nezdravě veselý a nakonec Rachel Wheaton a její sestra Annie, patnáctiletá autistická dívka, která je nadaná nejen schopností telepatie, ale také telekineze a zdá, že pro Joyce a zkoumání domu bude tou nejdůležitější osobou. Mimo těchto šest odvážlivců se však do domu tajně vetře také mladý fotograf Kevin Bollinger, kterého poslal profesor Miller s úmyslem profesorku Reardonovou pomocí fotografií ze seancí diskreditovat a zesměšnit před odborníky i veřejností. Místo skandálních záběrů však fotografa čeká záhy smrt a tak se Kevin stal po letech klidu první obětí a další paranormální jevy na sebe nenechají dlouho čekat. Jenže Joyce to nestačí, potřebuje opravdu nezpochybnitelný důkaz a to čeho se dočká je mnohem víc než doufala a bohužel mnohem víc než si přála. Kevin je totiž první, ale zdaleka ne poslední obětí domu, který neustále sílí a roste. (oficiální text distributora)

Ravi

Podle mě je "Dům v růžích" nejlepším zpracováním hororových příběhů o domech vůbec. Jsou zde perfektně vykreslené postavy, příběh i okolnosti a vše je slepeno děsivou pozvolnou gradací. Paradoxně v Kingově případě vždy prospívá hororu délka, která někoho může nudit, ale King nikdy není o akci a rychlém vyprávění. Tento film mám moc rád. 95% = 5/5 ()

pfa

Skvělá hororová podívaná. Steven King se ve své předloze opět postaral o přesné nadávkování té správně napínavé, zajímavé a husté atmosféry, která se zde nikterak neztrácí. Ano, mohlo by to být poněkud kratší, ovšem pak by to možná ztratilo svojí výstižnost. [8/1O] (Rose Red, USA, horror) A trochu z jiného soudku: Prokletí Salemu (8/10). ()

Mythago

1. díl - Zvládnout natočit 90 minut jenom o historii Domu v Růžích, tak, že se divák ani jednou nenudí, to je skutečn mistrovství....90 % 2. díl - Podle mě nejslabší část. Zabíjejí to hlavně ty digitální duchové, jinak se mi o tohle moc líbilo...75 % 3. díl - Po slabší druhé části, přichází na řadu asi nejlepčí díl. Lepší vyvrcholení jsem si ani nemohl přát.....95 % Celkový dojem - 90 % ()

chmíří

Něviděl jsem to celý takže nejsem objektivní, ale moc mě to nezaujalo, na druhou stranu zdařilých Kingových adaptací je po skromnu a tahle se řadí spíš k tomu lepšímu... ()

see_sawandrew

Vynikající televizní projekt se scénářem Stephena Kinga (nejedná se o žádnou jeho adaptaci), což je cítit v mnoha scénách i hláškách. Je zvláštní, že horory z televizní produkce jsou často mnohem atmosféričtější než snímky z produkce čistě filmové. V Rose Red je nedostatečný rozpočet znát pouze v několika závěrečných tricích. V drtivé většině jde však o tu nejpoctivější televizní práci s žánrem, jakou jsem kdy viděl. Pomalé, táhlé nájezdy transfokátorem (do tajemné chodby, k domu nebo na ožívající sochu), doprovázené výbornou instrumentální hudbou, jsou na RR to nejlepší. Atmosféra houstne také díky všudypřítomnému šepotu a nádherným záběrům na děsivé výstřelky architektury, opět doprovázené hudebními motivy. I zajímavá přehlídka postav, čerpající k Kingovy záliby v mentálních superhrdinech, si většinu diváků získá. Nejděsivější momenty přicházejí samozřejmě s paranoidním Emerym. Nechybí ani dětský princip v podobě autistické Annie a jejího oblíbeného "Theme From A Summer Place". Sympatické skloubení formy a obsahu nakonec dělá z RR jeden z nejlepších hororových snímků o strašidelných domech. 80% PS: koncepce strašidelného domu jako monstra a živé entity je zde mnohem lépe podaná než v naprosto nezvládnutém románu (a otrocky natočené Garrisově televizní adaptaci) The Shining. ()

Janega

Štefan by mal radšej zostať u písaní kníh. Nejde ani tak o to, že tu sám seba vykráda, ako skôr o debilné konanie postáv. Prvé pravidlo Scooby-Doo nerozdeľovať sa po jednom, je tu porušené už v prvý večer, takže nasledujúce udalosti sú len komickým následkom spisovateľovej lenivosti o vytvorenie trochu sofistikovanejšieho príbehu. ()

Tadzi

TV film, který na čtyřech hodinách rozehraje skvělý příběh, u něhož se ani chvilku nenudíte. Hutná atmosféra kape ze všech koutů, podbarvená zajímavou hudbou... Rozhodně těch hodin strávených u TV nelituju.. Takhle nějak si představuju povedené zpracování horrorové knihy mistra hrůzy. ()

Radim

Knihy Stephana Kinga patří mezi ty, po nichž Hollywood sahá nejčastěji. Některé adaptace se povedou lépe (Zelená míle, Vykoupení z věznic Shawshank), některé méně. Dům v růžích patří mezi průměrné adaptace a není to zrovna tím, že se jedná o TV film. Může za to hlavně přílišná stopáž a takové nějaké zacyklování, kdy se střední část neustále točí dokola a děj se ne a ne pohnout kupředu. Celkově se jedná o poměrně nudný film s (na televizi) slušnými triky s několika hodně dobrými scénami. ()

G_I_S_M_O

Jedna z největších trapáren co jsem v poslední době viděl. Jednu hvězdičku dávám za... no, popravdě ani nevím. Všechny tři díly jsem přetrpěl v nudě jen kvůli přítelkyni. ()

Movie Gourmet

Docela kvalitní horor z pera Stephena Kinga , ve kterém je hlavním představitelem zla tajuplný dům. Předlohou příběhu tentokráte není ovšem několikaset stránková novela. V ČR doposud v knižní podobě nevyšlo. Verdikt: 4* a 80 %. ()

zdenur

Vcelku fajná duchařina, a to si na ně moc nepotrpím. Čtyři hodiny uběhly jak voda a zároveň si film dokázal vybudovat a udržet skvělou a strašidelnou atmosféru, což je chvályhodné. Vytýkám jen pomalý rozjezd, kde šlo v podstatě jen o takové oťukávání. ()

RomeroIsGod

Vůbec né špatnej horor. Viděl jsem to nějakej rok nazpět a mělo to perfektní atmosféru, která me nutila dokoukat to celý. King se většinou moc nepovede, ale tomuhle můžu s klidem napálit čtyři * ()

j0nathan

Netuším, kdy jsem viděl tento film poprvé, ale nějaká ta doba už to bude. Pamatuju si, jak jsem ležel v noci v posteli, v televizi dávali první díl Rose Red a já si říkal, že je to sakra zajímavej film a já si u něj jako mladý jinoch tenkrát málem káknul. Postupem času jsem ho viděl ještě několikrát a nyní můžu říct, že Baxleymu, jako jednomu z mála režisérů podařilo opravdu dobře převést Kingovu knihu na plátno, resp. do televize. ()

Harpy

musím povedať že ako veľká hororová fanúšička som sa pri tomto bála aj zaspať.......miestami to bolo dosť desivé, páčilo sa mi vykreslenie toho domu aj postáv, napínavé a nudných pasáží bolo pre mňa minimum.....fakt veľa zavážilo že som sa viac krát vydesila a tá ťaživá atmosféra tomu tiež pridávala :)......super ()

MIMI.kry

Profesorka J.R. se snaží odhalit tajemství domu s paranormálními jevy. Jak prozrazuje text distributora, dala dohromady skupinku 6 lidí, z nichž každý je vybavený nějakým druhem nadpřirozené vlastnosti. Skupina se skládá z jasnovidce, mužem vidícím do minulosti, mají telepata. Tyto figurky jsou ve filmovém příběhu ovšem jenom do počtu, řada z těchto lidí ani svoje schopnosti nestačí pořádně prokázat. Prostě jen převážnou část seriálu chodí po domě a nechávají si od profesorky vykládat historii domu nebo v něm zabloudí, nechají se domem ovládat. Jejich schopnostem buď není daný žádný nebo jen nepatrný prostor. Důležitější roli zde sehrává pouze autistická dívka Annie a milenec profesorky a majitel domu, který ovšem nemá žádné nadpřirozené schopnosti ani na rozdíl od druhých za pobyt v domě nedostává honorář. Je pravda, že dům má především využívat a vysávat energii z lidí, díky čemuž obžívá a rozrůstá se, ovšem alespoň nějakou výraznější schopnost by tam ti zvláštní hrdinové prokázat mohli, nejsou to obyčejní občané. Občas se mi zdálo, že hrdinové jsou spíše nezáměrné karikatury s občasným pokusem o úmyslný vtip, který ovšem nevychází. Dobrá je nostalgická atmosféra, od natočení filmu uplynulo 17 let. Jinak mi Dům v růžích, který má lámat srdce lidí, vychází spíše jako podprůměrná záležitost bez silnějšího emočního dopadu. Kdysi na mě působil zcela jinak, oceňovala jsem například atmosféru a vizuální stránku, líbila se mi zarostlá, zpustlá, podzimní zahrada i měnící se skleník postupně ožívajícího domu. Bohužel musím konstatovat, že tento trojdílný TV seriál po letech zklamal. Po uplynulé době, kdy jsem miniseriál viděla naposledy, musím názor přehodnotit a ze čtyř hvězd snižuji na pouhé dvě. Kdysi se mi zdál velmi působivej a poměrně mi naháněl hrůzu. Nyní působí místy až amatérským dojmem, některé obsazení a herecké výkony jsou hodně slabé. Člověk se prostě časem mění a tak i jeho názory. Jak je ovšem podle některých nadšených komentářů vidět, svoje příznivce si najde, jako skoro vše, co kdy bylo natočeno. Což je dobře. Nic proti gustu těch, kteří byli spokojeni, každý je prostě naladěný na něco jiného. Osobně bych si už znovu, tentokrát napotřetí, film nepustila. ()

dvd-L

Nezlobte se, já tomuhle filmu prostě nemůžu dát míň... Dům v růžích tě volá... Dům v růžích tě volá.. Dům v růžích.. ()

noelcoward73

Dům v růžích je horor jak má být. V domě, který žije vlastním životem, protože v něm už nikdo nebydlí, se nutně musí dít nadpřirozené a záhadné věci. Navíc od mistra hororových příběhů Stephena Kinga. Myslím si, že je škoda, že King napsal "pouze" filmový scénář a nenapsal knihu, která by mohla nabídnout mnohem více temné atmosféry. I přesto jsou postavy poměrně dobře vykreslené. Herecké výkony v podání neznámých herců (kromě Emily Deschanelové ze seriálu Sběratelé kostí) jsou velmi dobré. Je pozoruhodné sledovat, jak dům postupně ožívá a své nezvané obyvatele stále více ovládá a umožňuje jim jít jen tam, kam sám chce. Díky tomu je dokáže postupně likvidovat. Velmi povedená je scéna, ve které přijde jeden muž o prsty poté, co je mu dům odřízne dveřmi. Závěrečným stržením domu možná končí děsivá minulost, ale třeba něco z "duše" domu zůstalo někde pod povrchem... ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno