Epizody(3)

Napínavý příběh se točí kolem temného domu s tajuplnou a temnou historií, který stojí uprostřed Seattlu. Už při jeho stavbě přišlo o život několik dělníků a během posledních sta let v něm za záhadných okolností zemřelo pět mužů a zmizelo beze stopy osmnáct žen. Navíc se zdá, že dům žije vlastním životem a podle vlastní vůle mění své uspořádání i počet pokojů. Od roku 1995 už však dům údajně nejeví žádné známky svého neobvyklého života. Jeho majitelem je v současné době poslední žijící potomek rodu Rimbauerů, Steve Rimbauer, jehož přítelkyně, profesorka Joyce Reardon je domem doslova posedlá a snaží se odhalit jeho tajemství. Navíc potřebuje úspěch při pátrání po tajemství domu pro záchranu své kariéry, ohrožené nenávistí a zlobou profesora Carla Millera, který se postaral o to, že ji na katedře psychologie hodlají zbavit funkce. Dává tedy dohromady skupinu šesti lidí, z nichž každý je nejen ztroskotanec, který nemá co ztratit, ale také je vybaven nějakým druhem nadpřirozené vlastnosti. Za honorář pěti tisíc dolarů se mají podílet na její snaze odhalit tajemství domu a záhadných událostí. Věří, že v domě řádí a vraždí duch Ellen Rimbauerové, šílené manželky architekta, který dům navrhl a postavil. Skupinu vedle Joyce a Steva tvoří starý jasnovidec Viktor Kandinsky, usměvavá starší dáma Cathy Kramer, která ovládá automatické psaní pomocí spiritistických tabulek, obtloustlý třicátník Emery Waterman, který dokáže vidět do minulosti a také vidí duchy, pohledná blondýnka Pam Asbury, která má vidiny když se něčeho dotkne, sympatický telepat Nick Hardaway, který čte myšlenky a je až nezdravě veselý a nakonec Rachel Wheaton a její sestra Annie, patnáctiletá autistická dívka, která je nadaná nejen schopností telepatie, ale také telekineze a zdá, že pro Joyce a zkoumání domu bude tou nejdůležitější osobou. Mimo těchto šest odvážlivců se však do domu tajně vetře také mladý fotograf Kevin Bollinger, kterého poslal profesor Miller s úmyslem profesorku Reardonovou pomocí fotografií ze seancí diskreditovat a zesměšnit před odborníky i veřejností. Místo skandálních záběrů však fotografa čeká záhy smrt a tak se Kevin stal po letech klidu první obětí a další paranormální jevy na sebe nenechají dlouho čekat. Jenže Joyce to nestačí, potřebuje opravdu nezpochybnitelný důkaz a to čeho se dočká je mnohem víc než doufala a bohužel mnohem víc než si přála. Kevin je totiž první, ale zdaleka ne poslední obětí domu, který neustále sílí a roste. (oficiální text distributora)

morwen

Pokud se chystáte podívat na Dům v růžích doporučuju se podívat na všechny díly.Protože ty 4 hodiny si stojí za to udělat.Ta filmová atmosféra je prostě úžasná.Víc se nedá dodat. ()

bulawaio

5/10. Obstojná adaptace velmi dobré kingovky, která však je zbytečně srážena televizním lookem. Atmosféra velmi dobře vysťihnuta. Příště ne tak levně a bude to Ok. ()

Idoviren

Téma strašidelného domu se možná jeví jako to nejjednodušší z celé škály hororových námětů, ale opak je pravdou. U strašidelného domu totiž může autor lehce sklouznout k tomu, že mrazivou atmosféru neurčitého zla zamění za směsici hloupých a komických scén, kterými bude terorizovat skupinu blbů v divným baráku. A něco takového se stalo i Rose Red. Všechny postavy jsou stejné, protože všem bez rozdílu přejete brzkou a bolestivou smrt. Atmosféra nižádná a šokující odhalení se ztrácejí v dalších šokujících odhaleních. Ale i přes tyto nedostatky a přes fakt, že nemám ráda Stephena Kinga, něco na Rose Red je. A to něco mě nutí dát tři hvězdy, ačkoli si je tato minisérie vůbec nezaslouží. ()

Jimmoris

Už při prvních slokách: ,,Vítejte, Dům v růžích Vás vítá!", jsme celá rodina šla do kolen - absolutně SUPER psycho horor, ()

Scaevola

Rozředěnou televizní nudu nemůže zachránit ani z počátku podmanivá historie domu ani místy zajímavé prokreslení jednotlivých značně ulítlých postav. Triky se nepovedly nebo je na nich znatelný omezený rozpočet a motivaci (a herecké umění) nechali hrdinové přede dveřmi strašidelného sídla. Některé prvky (padající kamení!) jsou navíc natolik přepálené, že zcela ničí i poslední stopy atmosféry. Jediné zdůvodnění spatřuji v tom, že S. King patrně neměl na přelomu milénia co jíst. ()

Hammond

Stephen King je záruka kvalitní zápletky, avšak celková délka trvání lehce přes 4h je přece jen poměrně hodně a je těžké udělat film tak, aby po takto dlouhou dobu svižně odsýpal. Televizní adaptace románu ale podle mě dopadla vcelku dobře a mezi duchařskými filmy se strašidelnými domy se tento film určitě neztratí - kdo má tento druh filmů rád, tak by měl být spokojen... film je navíc obvykle k dispozici ve verzi, která je rozdělena na více dílů, takže to pak zas tak dlouhé nepřijde :) ()

Bluesun

Film natočený podle předlohy od Kinga, tzn.: vymakané postavy, vymakané napětí, vymakaný příběh. Film mě pobavil (ostatně jako to dělá King většinou), ale konec mě zklamal (ostatně jako to u většiny filmů podle Kinga bývá). ()

Africanus1

Dva díly to člověka napíná, aby mu ve třetím byl před gesichtem ukázán fakáč. Ale popořadě - první díl, to je taková ta klasická seznamovačka, nicméně s vcelku dobře propracovanými charaktery hlavních postav. Během druhého dílu se celá skupina dostává do tajemného domu a všechno nasvědčuje tomu, že závěr trilogie bude ta pověstná třešnička na dortu. Nakonec byla, ale tak hnusná, že se nedala žrát. Místo toho, aby byl celý příběh doveden do famózního závěru, se nepochopitelně utápí ve zmatcích, scénáristické bezradnosti a užvaněné nudě. Vypadalo to, jako by se po dokončení dvojky vyměnil celej štáb a závěrečnou zchujeninu natočil polodement bez invence. Dvě hvězdy za první dva díly, za ten třetí bombu mezi oči. ()

Baroque

Mám nejako dojem, že táto pozícia Kingovi nesedí. Nezvykol a nezvyká ma sklamať vo viac amerikanizovanej forme hororov skôr s nádychom psychothrileru. Možno sa tu snaží vzdať hold klasikom žánru, ale nevyšlo to. Celé je to akési ublablané, dej sa ťahá ako sopeľ, to, čo malo byť desivé, desivé vôbec nie je, za celé štyri a pol hodiny som sa nedočkal prekvapenia ani za máčik máčny, ledva som to dotiahol do konca. Pointa ma tiež nejak zvlášť nenadchla. Efekty? Pozostatok z Creepshow plus nádych digitálnej novosti. Herci tiež nenadchnú, jediný na koho som sa tu fakt tešil a relatívne nesklamal bol „anglánsky mariňák“ Julian Sands a očarila ma tiež pôvabná Melanie Lynskey. Nejako to proste neklapalo. Možno je to len môj názor, ale poznám x duchárskych filmov a nemusia byť vôbec od Mr. Kinga, ktoré ma oslovia omnoho viac. Žeby to bolo televíznym spracovaním? Nie... exteriéry boli naozaj pôsobivé. Som prekvapený vysokým bodovaním, mnoho spracovaní Kingových filmov s nižšími percentami sa dá definovať ako oveľa pútavejšie a hlavne originálnejšie. Tápal som, či za tri. No dobre, budiž... ()

Andy.222

První horor na který jsem se díval jako dospělý a měl jsem sto chutí to vypnout protože jsem se příliš bál :D Po většinu času jsem byl napnutý jako oběšencovo lano a po většinu času jsem se musel koukat mimo obrazovku, abych si připoměl, že je to "jenom" film. Co však musím varovat (mě osobně to tedy nijak nevadilo) podle mých známých to může být "zbytečně zdlouhavé". ()

revere

Thriller? Jediný opravdu překvapivý moment nastane, když se ve dveřích objeví temná postava Stephena Kinga. Horror? Ta stopáž. Ta mne opravdu vyděsila. ()

bombastus

Byla jsem děsně alergická na :" dům v růžích, pojď, tak pojď", které se opakovalo neustále dokola.Také mi dost vadila Nancy Travis jak se pořád jen gebila,pokaždé když ji někdo něco řekl, i když ze začátku mi byla i sympatická. Ale upřímně, nejvíce se mi snad líbil ten první díl, který měl hlavu a patu a vyprávěli se tam příběhy z minulosti. Za to jedna hvězda, ta druhá za to, že se tam všichni nespárovali jak je to ve většině hororů. Ale hodně věcí jsem nepochopila, například když zemře člověk a ostatní se nad tím v podstatě ani nepozastaví, a ke všemu si nebojácná paní dojde pro džbán ledového čaje?Zřejmě měla žízeň, nu dobrá, ale proč tam vlastně přijela ta matka toho retarda s tím profesorem, to sem už vůbec nepochopila...zbytečná situace. ()

Mark1983

Od Kinga knihy miluji, přesto filmová adaptace jeho knih mnohdy vyjde průměrně či zcela nepovedeně, až na výjimky. Dům v růžích je koukatelný, místy zajímavý, ale něco mu přesto stále chybí. Jinak to jde. ()

Geniusss

Konečne po dlhom čase som videl kvalitný mystery film o strašidelnom dome. Možno som ma výhodu lebo najprv som prečítal knihu , ale oceňujem aj skvelé filmové spracovanie. Hoci vačšinou sa vo filme objavujú pre mňa neznámi herci ich výkony stoja naozaj zato. Jedine čo možem vytknúť je prvá časť , ktorá je dosť dlhá a nič sa v nej nedeje , ale potom sa to poriadne rozbehne. Naozaj tie 4 hodiny svojho života stojí tomu filmu obetovať. Odporúčam aj knihu. Dávam 5 hviezdičiek. ()

xark

Zial tentokrat som si zelal aby existovala kniha a nie film. Niektore veci je lepsie nechat na ludskej fantazii, aby sa clovek viacmenej vylakal sam. Prvy diel bol vypravacsky, ledva som sa donutil pozerat druhy, a ani tena ma nejako nenadchol. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno