Epizody(3)

Napínavý příběh se točí kolem temného domu s tajuplnou a temnou historií, který stojí uprostřed Seattlu. Už při jeho stavbě přišlo o život několik dělníků a během posledních sta let v něm za záhadných okolností zemřelo pět mužů a zmizelo beze stopy osmnáct žen. Navíc se zdá, že dům žije vlastním životem a podle vlastní vůle mění své uspořádání i počet pokojů. Od roku 1995 už však dům údajně nejeví žádné známky svého neobvyklého života. Jeho majitelem je v současné době poslední žijící potomek rodu Rimbauerů, Steve Rimbauer, jehož přítelkyně, profesorka Joyce Reardon je domem doslova posedlá a snaží se odhalit jeho tajemství. Navíc potřebuje úspěch při pátrání po tajemství domu pro záchranu své kariéry, ohrožené nenávistí a zlobou profesora Carla Millera, který se postaral o to, že ji na katedře psychologie hodlají zbavit funkce. Dává tedy dohromady skupinu šesti lidí, z nichž každý je nejen ztroskotanec, který nemá co ztratit, ale také je vybaven nějakým druhem nadpřirozené vlastnosti. Za honorář pěti tisíc dolarů se mají podílet na její snaze odhalit tajemství domu a záhadných událostí. Věří, že v domě řádí a vraždí duch Ellen Rimbauerové, šílené manželky architekta, který dům navrhl a postavil. Skupinu vedle Joyce a Steva tvoří starý jasnovidec Viktor Kandinsky, usměvavá starší dáma Cathy Kramer, která ovládá automatické psaní pomocí spiritistických tabulek, obtloustlý třicátník Emery Waterman, který dokáže vidět do minulosti a také vidí duchy, pohledná blondýnka Pam Asbury, která má vidiny když se něčeho dotkne, sympatický telepat Nick Hardaway, který čte myšlenky a je až nezdravě veselý a nakonec Rachel Wheaton a její sestra Annie, patnáctiletá autistická dívka, která je nadaná nejen schopností telepatie, ale také telekineze a zdá, že pro Joyce a zkoumání domu bude tou nejdůležitější osobou. Mimo těchto šest odvážlivců se však do domu tajně vetře také mladý fotograf Kevin Bollinger, kterého poslal profesor Miller s úmyslem profesorku Reardonovou pomocí fotografií ze seancí diskreditovat a zesměšnit před odborníky i veřejností. Místo skandálních záběrů však fotografa čeká záhy smrt a tak se Kevin stal po letech klidu první obětí a další paranormální jevy na sebe nenechají dlouho čekat. Jenže Joyce to nestačí, potřebuje opravdu nezpochybnitelný důkaz a to čeho se dočká je mnohem víc než doufala a bohužel mnohem víc než si přála. Kevin je totiž první, ale zdaleka ne poslední obětí domu, který neustále sílí a roste. (oficiální text distributora)

Bozvav

Nebylo to úplně marné, leč atmosféru napětí a strachu se jim vybudovat nepodařilo. Ne, že by tam občas nebylo nějaké to bubu, či drobná lekačka, ale jako celek spíše klišovité a i křečovité. Někteří protagonisté svou roli vcelku zvládli, jiní zase vůbec. A pak ti duchové byli spíše k politování než ke strachu. Mít na krku takovou barabiznu, co si dělá co chce, potěš záda. Rozhodně z toho je na hony cítit King, což je asi hlavní důvod, proč mne to moc nebralo. Jeho tvorbu člověk pozná na první dobrou. Za mne 45% max, Deník Ellen Rimbauerové je rozhodně o třídu výš. ()

warrenur

Sledujuc tuto zanrovku 20 rokov po jej vzniku musim zial konstatovat, ze zub casu sa negativne prejavil nielen na kamere a filmarcine. Biedne herectvo i dialogy a i scenar utrpeli nemenej. A hoci domy, v ktorych strasilo boli v tomto i neskorsom obdobi pomerne vdacnou temou, toto spracovanie je uz teraz slabucke. Preto odporucam vynikajuci The Haunting (seriál) (2018) ()

Filmárik

Som síce Kingov prívrženec ale nech sa premáham ako chcem nemôžem dať Rose Red viac ako ***.Nevadila by mi stopáž ani zdĺhavý úvod, dom Rose Red je priam čarovný, ale celé to zhadzujú herecké výkony.Tie sú typicky televízne priemerné ba priam až protivné ( postavu grimasoidno-priškrteného Emersa spolu s jeho maminkou by som kľudne vyškrtol zo scenára ). Celkovo je to však klasicky Kingovský horor na niekoľko DLHÝCH večerov. ()

fisikk

Rose red Patří jako jediný horor k mým oblíbeným filmům. Ovlivnil mě natolik, že jsem podle něj pojmenovala i svoji rosničku- Steve. Naprosto mě dostává, do jaké hloubky jsou promyšleny různé časové roviny, které se tu odehrávají. ,,Dům je úkryt, tělo které na sebe oblékáme. Řekneme strašidelný, ale myslíme tím že dům zešílel. Necítíme někdy jako by na nás sahalo šílenství?" ()

mourinho

Jsem velkým fanouškem knih Stephena Kinga a viděl jsem opravdu mnoho jeho filmových adaptací, s politováním však musím konstatovat, že DŮM V RŮŽÍCH mě nebavil. Strašně zdlouhavé, hlavně první dva seznamovací díly byly "nekonečné" a dívat se na to v kuse, tak se snad ani nedodívám. Za třetí část, kdy už se začíná konečně něco dít, dávám druhou hvězdičku, ale celkově je to opravdu o ničem. ()

SkyCaptain

Ze začátku zajímavé, ovšem ke konci hrozně natahované a jednotvárné. Čtyřhodinová délka je pro film, kde se dějově celou dobu neděje vlastně skoro nic opravdu neúnosná. Pochválit ovšem musím perfektně vizuálně ztvárněné prostředí interiérů strašidelného domu a některé herecké výkony. ()

alambert

Tohle je strašně zvláštní film, zvláštní především jeho obřím paradoxem. Na jednu stranu je totiž naprosto dokonalý a to co se týče toho, jak je to natočené, scénáře, příběhu, efektů a částečně i atmosféry a její budování. Na druhé straně ale stojí herecké výkony, kde jen steží hledám odpovídající slovo, kterým by se ta hrůza dala popsat. Nejvýstižnější, co mě napadá, je asi fekální. A to se týká všech hlavních představitelů - tedy návštěvníků domu. (Těch duchů ani tak ne.) Uplně nejhorší ze všech pak byla ta doktorka, Nancy Travis. To prostě film neuvěřitelně shazuje, když tam někdo umírá a vám se chce smát, jak blbě se ti ostatní tváří. Upřímně to vůbec nechápu. Ty efekty a vůbec ty kulisy, interiéry a exteriéry musely stát docela peníze i čas, takže nasazení takovýhle lowend herců mi nedává vůbec smysl. Možná to mělo pomoci autentičnosti, ale bohužel, nepovedlo se...Tedy, za výše popsané aspekty 5 hvězd, za herecké obsazení 0. Průměrně to je tak maximálně na 3 hvězdy... ()

M.U.M

Rozhodně nejlepší hláška: - Nejez tu šlehačku, budeš tlustej! - Tlusčí. - Cože? - Tlustej už jsem... ()

BOURQUE

Zo strany príbehu tradične kvalitná „Kingovina“. Čo mi asi najviac vadí, je jeho dĺžka. Podľa mňa, keby celý film by bol o polovinu kratší (a keby sa vynechali zbytočne sa opakujúce pomalé pasáže), tak potom by to bolo (hlavne v dnešnej dobe) silný nadpriemer. Každopádne naverbovaná herecká garda zvládla svoju úlohu na jedničku! Ani jeden slabý výkon tu nebol. PS: S. King ako dovozca pizzi = LOL! Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Lyžař

Prvni cast skvostna, druha me nechavala usinat a odchazet a treti jsem tak nejak proletel k nutnemu konci tehle trojice filmu.  Kdyz to sectu a podtrhnu, tak kdyby to vsechno nemelo takovou stopaz a upravila se stredni pasaz, zajasal bych a uz uz hledal dalsi film s Kingovou temetikou. Takhle sedim v mistnosti a chci se rozbehnout, ale nevim, do jake steny bude lepsi tou mou hlavou vrazit. Skoda. ()

Gixian

Na poměry televizní tvorby minimálně 4 hvězdičky, ale v celkovém kontextu kinofilmů spíše ty tři. Baxleyimu se daří vetšinu času budovat hutnou hororovou atmosféru, při které se člověk opravdu bojí, a to i bez použití klasických "lekaček", ale některé pasáže filmu a celé postavy (Viktor Kandinsky, Emeryho matka) jsou děsně trapné, a sráží celkové vyznění filmu od povedeného hororu někam k nepovedené hororové parodii. ()

helraiser

Jedna z nejlepších duchařin kterou jsem zatím viděl. Parádní příběh, dobré postavy, opravdu hustá atmosféra jaká se vidí opravdu málo. Délka mi přijde tak akorát, mohlo to být klidně ještě delší vůbec by to nevadilo možná i naopak. Ani chvilku jsem se nenudil. Pro fanoušky strašidelných domů a duchařin povinost. Další výborně zfilmovaná předloha od Kinga. Jsem naprosto spokojenej. ()

RobLord

Nejprve budiž napsáno toto: miluji horory a kupuji si knihy Stephena Kinga. V případě Domu v růžích jsem se ale v rámci četných pokusů nikdy nedostal přes první díl. Strašidelný dům? To si opravdu nemyslím, obzvláště vzpomenu-li si na fyzicky mnohem menší, astrálně však nepopsatelně infernálnější chatku z Evil Dead. ()

Petrushka5

Souhlasím s tím, že délka této adaptaci opravdu pomáhá. Bez ní by to byl jen další béčkový horor, který stojí na ničem. Zde může atmosféra pomalu houstnout a houstnout... Jenže to houstne k ničemu. Nakonec to praskne jak obyčejná bublina. Psychologické zpracování postav není nijak skvělé, to, že vedoucí výpravy je posedlá víme už od samého začátku. Kdyby scénář nenapsal King, tak po tom nikdo ani nevzdechne. ()

candy_daze

Dům v růžích je Kingovina jako vyšitá. Má v sobě všechno to, co lidi na Kingovi milujou. Atmosféru, klasickou duchařinu, trochu tý ironie. Problém je v tom, že tohle všechno dělá sice jeho knihy skvělý, ale v obraze je to takový prapodivný, trošku křečovitý a rozhodně ne tak strhující. V rámci žánru to působí opravdu jedinečně, ale bát se toho bude málokdo. ()

Kadas97

Ďalší skvost od "pána Kráľa". Film nie je remeselne dokonalý (určite nebol príliš veľký rozpočet), ale má taký ten správny kingovský "smrad". Nejde ani o vizuálne efekty ako o dialógy a psychológiu postáv. Príbehy, ktoré sa viažu na každú jednu postavu z príbehu stoja za to a verím tomu, že ak by pán King chcel, tak napíše o každej bestseller. Každopádne stojí toto dielo za zhliadnutie. 9 z 10 ()

Rockerman

Vcelku zdařilá realizace Kingova scénáře. Možná je to zbytečně trochu roztahané do tří částí, ale nedá se říci, že bych se nějakou delší pasáží nudil. Strašidelný dům i jeho "pohlcení obyvatelé" byli fajn a já mohu konstatovat, že jsem viděl mírně nadprůměrnou televizní minisérii. ()

FantomASS

Je to 4hodinovy film a vydrzal som ho pozerat od zaciatku do konca. Nenudil, to je myslim dobra vizitka. Len pre doplnenie: skupinka 'vyskumnikov' sa vyda do strasidelneho domu. Podla Stephena Kinga. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno