Epizody(3)

Napínavý příběh se točí kolem temného domu s tajuplnou a temnou historií, který stojí uprostřed Seattlu. Už při jeho stavbě přišlo o život několik dělníků a během posledních sta let v něm za záhadných okolností zemřelo pět mužů a zmizelo beze stopy osmnáct žen. Navíc se zdá, že dům žije vlastním životem a podle vlastní vůle mění své uspořádání i počet pokojů. Od roku 1995 už však dům údajně nejeví žádné známky svého neobvyklého života. Jeho majitelem je v současné době poslední žijící potomek rodu Rimbauerů, Steve Rimbauer, jehož přítelkyně, profesorka Joyce Reardon je domem doslova posedlá a snaží se odhalit jeho tajemství. Navíc potřebuje úspěch při pátrání po tajemství domu pro záchranu své kariéry, ohrožené nenávistí a zlobou profesora Carla Millera, který se postaral o to, že ji na katedře psychologie hodlají zbavit funkce. Dává tedy dohromady skupinu šesti lidí, z nichž každý je nejen ztroskotanec, který nemá co ztratit, ale také je vybaven nějakým druhem nadpřirozené vlastnosti. Za honorář pěti tisíc dolarů se mají podílet na její snaze odhalit tajemství domu a záhadných událostí. Věří, že v domě řádí a vraždí duch Ellen Rimbauerové, šílené manželky architekta, který dům navrhl a postavil. Skupinu vedle Joyce a Steva tvoří starý jasnovidec Viktor Kandinsky, usměvavá starší dáma Cathy Kramer, která ovládá automatické psaní pomocí spiritistických tabulek, obtloustlý třicátník Emery Waterman, který dokáže vidět do minulosti a také vidí duchy, pohledná blondýnka Pam Asbury, která má vidiny když se něčeho dotkne, sympatický telepat Nick Hardaway, který čte myšlenky a je až nezdravě veselý a nakonec Rachel Wheaton a její sestra Annie, patnáctiletá autistická dívka, která je nadaná nejen schopností telepatie, ale také telekineze a zdá, že pro Joyce a zkoumání domu bude tou nejdůležitější osobou. Mimo těchto šest odvážlivců se však do domu tajně vetře také mladý fotograf Kevin Bollinger, kterého poslal profesor Miller s úmyslem profesorku Reardonovou pomocí fotografií ze seancí diskreditovat a zesměšnit před odborníky i veřejností. Místo skandálních záběrů však fotografa čeká záhy smrt a tak se Kevin stal po letech klidu první obětí a další paranormální jevy na sebe nenechají dlouho čekat. Jenže Joyce to nestačí, potřebuje opravdu nezpochybnitelný důkaz a to čeho se dočká je mnohem víc než doufala a bohužel mnohem víc než si přála. Kevin je totiž první, ale zdaleka ne poslední obětí domu, který neustále sílí a roste. (oficiální text distributora)

kaylin

Nemyslím si, že to je vyloženě špatné dílo ze strany Kinga, ale je to obecně spíše průměr v rámci toho, co bylo podle něj natočeno. I když zde chybí román, ze kterého by se adaptovalo, zůstává pocit, že atmosféra zde chybí také, a celkové je to tak trochu klišé, a to jak ze strany hororu o domě hrůzy, tak i ze strany filmového hororu podle Kinga. Ve skutečnosti tu nejsou postavy, které by mě opravdu uhranuly, stejně jako zde není dům, který by celkově seděl na pevných základech. ()

raimi

Rose Red je určitě jedna z těch lepších kingovských televizních adaptací. Spousta akce a spousta postav, kde nad ostatními vynikají charaktery ztvárněné Julianem Sandsem a hlavně Mattem Rossem, jehož nelidsky upřímnej sociopat Emery byl velice osvěžujícím elementem. Dům samotnej byl úžasnej a ty letecký záběry s městem v pozadí mě hodně bavily. Nádhernej kontrast dvou zcela odlišných světů. ()

Desperado

Výborná prvá tretina, nudná a naťahovaná druhá a impotentná (scenáristicky, režijne...) tretia. Pritom obrovská škoda, hlavne úvodná hodina naznačovala hustý atmosferický TV horor, no zhruba v polovici som si uvedomil, že sa konať nebude nič. To znamená, že opäť sa nedočkám dobrého hororu o strašidelnom dome. A tá typicky kingovská dĺžka, ktorá sa stáva u jeho TV adaptácií pravidelnosťou...ufff. ()

Bones!

No, čím začít...Tak asi především tím, že se jedná o další film dle Kingovy předlohy, což byl důvod, proč jsem se vůbec na tuto"mini"serii díval.Nemohu říct, že bych těch tří sobotních nocí litoval, ale radostí taky zrovna nejásám...Samotný dům vypadal úžasně, ale mohu se jen připojit k ostatním tvrzením, že herecké výkony opravdu za moc nestály, ale na druhou stranu, šlo přeci jen o TV film.Osobně bych uvítal zkrácení filmu tak na tři hodiny, myslím, že by to bylo dostačující.Celý film by alespoň nebyl místy tak rozvleklý a já bych uvažoval o 4*, nicméně atmosféra byla skvělá...Podtrženo, sečteno silnější 3*...Už jsem měl tu čest vidět Kingovu předlohu zfilmovanou na výbornou(Osvícení, Nadaný žák), na druhou stranu ale i jasný odpad(Running Man) a teď tedy i jeden nepatrný nadprůměr, jehož předlohu bych si s chutí přečetl... ()

zdenotvor

Prišlo mi to skôr ako nevydarená komédia.Herci mi liezli na nervy celu dobú a nenašiel som si tam nikoho kto by mi bol sympatický .Každým dielom som dúfal že sa dej rozbehne,ale nič sa nekonalo.Všetky 3 diely obrovské sklamanie.Jedna hviezdička za ten dom, pretože mam pre takéto prostredie slabosť a jedna za pár zaujímavých nápadov ktoré tento film priniesol. ()

Figu

Určitě jde o ohromnou zajímavůstku! To temno a to mystično je k sežrání. Tak proč vlastně hodnotím průměrně? 1) Film trvá tolik co půlka směny obyčejného zaměstnance a stejně tak jako v práci, tak i zde se to táhne jak noční můra pod širákem. Nepomohlo tomu ani rozdělení filmu na tři části. 2) Ty efekty, ty záběry, které měly přinést hrůzu jí přinesly doslova. Opravdu hrůza. Přihlížel bych ke stáří filmu, ale to dámy a pánové při roku 2002 nejde. Tam se toho dalo udělat tolik lépe... No po této stránce slabota, ovšem pokud jde o příběh, krása! Už jen otázka s odpovědí "Kolik má vlastně dům v růžích místností? Nevíme, pokaždé se napočítaly jiná čísla.", tak to je lahůdka... 65% ()

honajz2

1/3 - Jelikož je to dlouhé jak sviňa (je to tady sice uvedené jako seriál, ale stopáž je tu pouze celková, takže to spíš vypadá na televizní film), rozhodl jsem se si Rose Red rozdělit na tři části. Hodnotit to budu až když to dokoukám celé, ale každou třetinu nějak okomentuji. Co se týče té první, mám z ní dost smíšený dojem. Hororové scény tady jsou naprosto skvělé, ale míchají se tu s těmi ostatními, které jsou většinou utahané a ukecané. Příběh mě ale zaujal, jen se bojím, aby vůbec na ty 4 hodiny vystačil. Ale co já vím, třeba mě to překvapí. Navíc mě tu zaujala i většina postav, takže by z toho něco být mohlo. ----- 2/3 - Hm, tak pořád smíšené dojmy. Některé scény jsou skutečně skvělé a mrazí u nich, děj mě pořád zajímá, ale tááááááááááhne se to neskutečně. Fakt nechápu, proč to třeba nemohl být dvouhodinový film, protože to neustálé protahování děje nedokáže vytvořit pořádnou atmosféru a ani vyvolat nějaké větší napětí. A přitom natočené a zahrané je to (na televizní film) naprosto skvěle, jen se to prostě, no... nebudu se opakovat. Každopádně, nejnapínavějších je posledních 10 minut a kdyby takhle nějak vypadal celý film, líbil by se mi mnohem víc. Taky mi tu umřela jedna z oblíbených postav, shodou okolností zase ta nejstarší, ale to se prostě dalo čekat. Tak uvidím, jak na mě zapůsobí poslední třetina, třeba to chytne konečně grády a konec mě totálně uzemní. A nebo taky ne, ale mě bude stačit, když se to nebude tak strašně... ne, nebudu se už opakovat. ----- 3/3 - Sláva! Po třech nudných hodinách jsem se konečně dostal jedné, kde fungovalo napětí, atmosféra a už z toho konečně bylo to, na co jsem celou dlouhou dobu čekal. Jen abych musel "přetrpět" tři utahané hodiny, ach jo... Co se již zmíněných kladů týče, platí i pro tuhle třetinu a tentokrát bych k nim přidal i napětí. Ale víc jak silné 3* prostě dát nemohu, i když se to ve finále konečně zvedlo. Stejně nechápu, proč to muselo mít 4 hodiny a ne třeba 2. Pak by to asi líp fungovalo. ()

Jino

Na seriál je to opravdu dost dobrý a hlavně atmosféra postupně houstne. Masky neříkám, že jsou nejlepší, ale jsou působivé a v tomhle případě bohatě vystačili. Nevím co bych vytknul, snad jen to, že se seriál bohužel nevyhnul několika hluchým místem, kdy už vás to trochu začne nudit, ale posléze si Vás nečekaně opět posadí do křesla a potemnělou atmosférou Vás nutí dodívat se na tenhle skvost. Byl jsem na rozpacích jestli mám dát 4 nebo 5 hvězdiček, hlavně jsem se rozhodoval mezi atmosférou a hluchýma místama, ale musím uznat že těch hluchých míst tam bylo nejvíc v ten nejnevhodnější moment, takže se přikláním ke 4 hvězdám. A jakožto Kingův fanoušek, hodnotím toto zpracování za velice nadprůměrné. ()

forsythia

Ano, je to dlouhé. Místy se to trochu vleče a někdy koncem druhé části už má člověk pocit, že se to strašení opakuje dokolečka, přestává to mít švih a nápady jsou vyčerpány. Ale ve třetí části "dům" chytne druhý dech a baví až do konce. Atmosféra vynikající a sem tam půvabná cynická hláška. Ta délka i přes nedostatky má něco do sebe. Vychutnávat si atmosféru toho fantastického domu pěkně dlouho, ještě déle, hmmm... jo. Něco na tom je. ()

kosta73

Příjemná záležitost. Některé herecké projevy, které jsem zkraje obtížněji skousával díky příšernému přehrávání se v průběhu série až nečekaně vyrovnaly a zklidnily. K jednoznačným kladům patří velmi pěkná vizuální stránka ( triky na TV úrovni, ale buďme shovívaví ), pomalá, ale o to účinější gradace příběhu, Sandsův umírněný výkon a pochopitelně Kingova minirolička poslíčka pizzy. Spokojenost. ()

Nivenx

Dům v růžích je jedna z nejlepších minisérií co jsem viděl. 1. díl byl takový uvádějící do děje, postavy se teprve seznamovaly. A ke konci se teprve začalo něco tak drobet dít. Ve druhém díle se pozvolna rozbíhá tajemná atmosféra a duchové začínají zlobit. Ve třetím díle už to je tajemný a atmosférický orgasmus. Konec stojí zato. Celkově je to povedený snímek podle knihy Stephena Kinga. 75% ()

Ryuuhei

Tuto filmovou sérii si pamatuju ze svých mladších let jako něco temného, hrůzného a prostě až téměř odporného. Po dlouhé době, co jsem to měl tu možnost vidět celé, jsem si udělal svůj konečný názor. A ten je takový, že potenciál to mělo obrovský. První díly, ve kterých se vesměs skoro nic nedělo, dokázaly i tak navodit parádní atmosféru a vůbec, ten pocit jistého skrytého zla dokázal účinně člověka uchytit. Poslední, třetí část, na kterou jsem se osobně těšil nejvíc, protože i konec jsem dopředu věděl, mě bohužel dost zklamala. Celkově, film byl spíš o zmateném pobíhání, o tom, jak se některé postavy chovaly naprosto debilně a o až příliš urychleném závěru, kdy se člověk nenadál a bylo po všem. Stephena Kinga znám jen jako uznávaného autora, knihy nečtu a tudíž ani jeho literární tvorbu blíže neznám. Ale od tohoto jsem osobně čekal trochu víc. ()

filmmovier

Rozhodně nejlepší Kingova minisérie k těm třem, ke kterým napsal scénář. Typický příběh o typickém děsivém domě, který je inovativní jen a pouze v tom, že tentokrát sídlo neleží na kopci, na samotě nebo na kraji města, ale přímo v centru hned vedle dálnice. Má propracovanou historii, zajímavé osudy jeho obyvatel a typickou partičku vědců, lidí s nadpřirozenýma schopnostma i obyčejných nadšenců, kteří se ho vydají prozkoumat. A musím říct, že ty postavy byly skutečně sympatické. První díl slouží skutečně jen jako seznámení s domem a postavami (a má nejlepší atmosféru), ve druhém díle ho poprvé navštívíme naplno a ve třetím se rozjede typické strašení, které nabírá na intenzitě, a díky kterému každý začíná víc a víc bláznit... a samozřejmě taky někteří umřou. Typické téma a schéma strašidelného domu v tom ńejklasištějším kabátě podal King na jedničku a je škoda, že žádná předloha k tomu neexistuje. Ovšem na druhou stranu je to možná dobře, protože tahle minisérie je prostě originál od Kinga, který tu má i perfektní cameo. Výtečná hororová minisérie, které bych možná i něco vytknul, kdyby se mi chtělo, ale mně se nechce. Na to je až moc dobrá. 90%. ()

Tomasso001

Pustil sem si film pře 12ou, že to budu mít akorát než půjdu spát a s šokem sem po skouknutí filmu zjistil, že je 5 ráno. Miluju filmy s touto tématikou a tenhle je paranormálními jevy a duchařstvím prošpikovaný k dokonalosti. Má své chyby i konec bych pozměnil, ale čtyři musim dát, protože se mi ani nechce věřit tomu, že mi těch skoro 5 hodin uteklo takovým způsobem ()

Elementál

Ne že by se jednalo o dokonalý film-jedná se o film "pouze" výborný - dějově nikam nespěchá, postupně buduje atmosféru (v tomhle ohledu je velmi zajímavá první část, v které se skutečně děje velké...no- víme co) a nakonec to rozjede. Dokázal jsem se stotožnit s postavami (které byly dle mého velice zajímavé po osobnostní i paranormální stránce), bál jsem se (místy i hodně), prostě celkově jsem si ty tři části více než užil. King si zaslouží více prostoru a ten mu tady byl dopřán. Zdařilá adaptace. ()

lennyd

Část I: Seznámení - Profesorka Joyce Reardonová zasvětila celý svůj výzkum paranormálních úkazů jedinému - Domu v růžích. Zde se za ty roky, co dům stojí stala spousta nešťastných nehod, sebevražd i záhadným zmizení. Joyce dává dohromady tým z několika individuí, ze kterých každý má nějakou parapsychickou schopnost - ať už čtení myšlenek, jasnovidectví a podobné. "Hvězdou" mezi nimi je bezesporu autistická Annie, která sice není schopna samostatného života, nicméně její paranormální schopnosti jsou neuvěřitelné. Část II: Prohlídka a první noc - Joyce provádí celou skupinu domem, doplňuje jednotlivé místnosti událostmi, které se v nich staly - a většina z nich nebyla nijak veselých. Dům má totiž schopnost nasávat energii ze zde zemřelých, a sám se dále rozrůstat. Jelikož do domu Joyce přivedla skupina velmi silných osobností, určitě si je dům nenechá jen tak ujít. Část III: Kdo s koho - Začíná jít opravdu do tuhého. Někteří členové expedice za záhadných okolností umírají, a mezi ostatními začíná docházet k vážným sporům. Dokáží se alespoň trochu dát dohromady, a za pomoci svých schopností se zachránit?... Bylo to řečeno už několikrát, Stephen King a film - toto spojení většinou nedopadne úplně dobře. Stephen King dokáže do knihy dostat tolik myšlenek, že případný film, který z knihy vznikne je potom velmi osekaný (a tudíž k nedívání) a nebo svojí délkou překračuje jakékoliv rozumné meze. To byl případ jak Svědectví, tak i Domu v růžích - délka filmu kolem 5 hodin, a proto je rozdělen do tří částí. První část je spíše seznamovací, a vcelku tu o nic nejde. Ve druhé části se film začne rozjíždět, ale naplno to frčí až ve trojce - tady už jsem trochu přestal stíhat, protože (jak to v hororech bývá, přes veškerá varování se členové rozprchli po domě, a tak si to každý musel prožít sám). Celkově jde ale o velmi nadprůměrný horor (jak už to Stephen King umí), a rozhodně nedoporučuji se na něj dívat před spaním (a/nebo) v osamělém domě... ()

uiu

1. díl - Obří průměr, až podprůměr. Celý první díl (hodina a půl) je věnovaná čistě postavám. Je nám zevrubně vysvětleno, co se ve strašidelném domě děje, ale v popředí děje je profesorka Joyce, její přítel Steve a další ze skupinky jasnovidců, médií a paranormálních výzkumníků. Děj hodně nudí, nic se vlastně neděje ani nic strašidelného (možná jen 2 scénky v kuchyni). 2. díl - Taky naprostá tuctovka, pozornost drží jen procházení domu, různé zajímavé pokoje s tajnými dveřmi a funkcemi. Strašení je pomálu. Malá telekinetická Annie působí jako pěst na oko. Některé postavy umírají, což je jen další hororové klišé. 3. díl - Čekala jsem nějaké vyvrcholení, mega strašení a ono nic. Příběh pořád jede po stejné linii nezajímavého průměru. Velké zklamání. PS: Fanoušky Stephena Kinga potěší jeho cameo ve druhém dílu v pozici poslíčka s pizzou. ()

Antek

I Stephen King dokáže napsat (pod)průměrné romány, z kterých už lze jasně vyčíst vysychající studnici nápadů (jsou to ovšem pořád romány, které jsou podprůměrné jenom na Kinga). A co přichází v literárním světě, musí nutně přijít i v tom světě filmovém (resp. televizním). Doposud vynikající spolupráce Baxley + King (naprosto úžasná Bouře století) tak dostává trhliny v podobě předlouhé duchařské story o jednom nenasytném domu a jeho (ne)dobrovolných obvytelích. King nechává své typicky vyhraněné hrdiny potácet po domě (který -- jak je zvykem -- efektně vyčnívá nad moderní metropolí), jenž mění svůj tvar a pomalu povolává do boje všechny své oběti. Nechybí telepatie, košatá historie domu a karikaturní pojetí vedlejších postav (tak, jak to máme u Kinga rádi). Ztratila se ovšem lehkost vyprávění, napětí a King sám. Opakování někdy nedělá mistra. ()

zdenny

Pro mě ne až taková bomba. Každý další díl hodnotím jako slabší toho předchozího. Atmosféra tu jakási je, mě ale dům, který zabíjí lidi nějak nevtáhnul. Což je mi líto. Nevím ale, zda je to zpracováním anebo prostě příběhem samotným. První díl byl příslibem, protože vše bylo tajemné a divák byl v očekávání. V dalších dílech už se to tam jen plácalo. Takže pro mě průměr. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno