Alfred Hitchcock uvádí

• Česko Příběhy Alfreda Hitchcocka (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1985–1989), 29 h 22 min (Minutáž: 22–90 min)

Předloha:

Ray DeLaurentis (povídka), Margaret Millar (kniha)

Scénář:

Michael Colleary, Buck Henry, David Chase, Roald Dahl (více)

Alfred Hitchcock (a.z.), Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill (více)

Série(4) / Epizody(77)

Mistr napětí nabízí příjemné mrazení v zádech. (oficiální text distributora)

Compadre

Alfred Hitchcock kdyby měl vousy, tak se k němu modlím...většina příběhu dokázala během půlhodiny navodit husí kůži ať už v noci nebo za pravého poledne. Každý díl jsem hltal od úvodní znělky (hodně zajímavá melodie), přes intro samotného mistra a příběh až po titulky závěrečné. Alfred byl génius. ()

Narcis

Nezapomenutelný seriál. Některé díly zůstanou natrvalo v paměti, třeba ten s tou vězenkyní uvězněnou v rakvi. ()

mikulem

Viděl jsem asi 10 epizod, z toho 2 mě v závěru opravdu šokovaly - NIGHT FEVER a MAN ON THE EDGE. Za ty 2 dávám ****, jinak je to spíš průměr. Jak je vidět, jméno Hitchcock je stále dobře prodejný trademark, ale klasika je klasika - ALFRED HITCHCOCK PRESENTS z 50. let má lepší atmosféru. ()

chuckboris

No nevím, velká část epizod mi připadá podprůměrná s předvídatelnými závěry a opakující se tématikou. Hostující celebrity tomu nepomáhají. Mám rád Hitchcockovu tvorbu, ale spíše tu ranější, ale tohle fakt nee. ()

Kratoc

Nesmrtelný mistr hororu a jeho výběr příběhů, které i někdy režíroval. Mnohé z nich se staly legendou a byly použity i v jiných filmech a první seriál, který způsobil, že jste měli mrazení v zádech i ve všední dny odpoledne, kdy seriál běžel. ()

RadimFišer

Stačím si vzpomínat na nádherný pocit, když začínal Hirchcock. To jsem necítil u Dotorky McQuinnové, to jsem necítil v krvácích. Tohle bylo napětí, již před začátkem seriáliu. A vysílání? Většinou odpoledne a přesto jsem se poté bál. No není to udivující a užasně zpracované. Tento seriál si zaslouží být mezi nejlepšími. Za tím si stojím... dokonalá představivost a věc, co dokáže dojmout. ()

kkarx

80 dílů je moc, dobrá je tak čtvrtina, ostatní se za každou cenu snaží překvapit a mnohdy z toho vyleze překombinovaná slátanina. Doporučuju jen následující díly - 02) Hráč z jihu - Hazardní hráč musí 10x za sebou škrtnout zapalovačem nebo přijde o prst. Děsivé, napínavé a nakonec i nechutné. 08) Perfektní plán - Namyšlená vraždící panička se chce dostat z vězení. Průměrná režie, ale pointa patří k těm nejlepším. 18) Výjimečně dobrý konec - Malej hluchej kluk vydírá vraha, aby zabil jeho nevšímavého otce. Výborná zápletka s pohledem do pokřivené dětské duše. 22) Opravdu vydařené narozeniny - 50. narozeniny pokazí redaktorovi zatčení policií. Další solidní díly: 01) Malý omyl v malém městě - Aneb proč nebrat stopaře. Dobrý začátek příběhů, osobně bych jenom lehce pozměnil zápletku. 03) Bang! Zásah! - Díl, který apeluje na bezpečné zajištění střelných zbraní před dětmi. 05) Pomsta - Manžel znásilněné bere spravedlnost do vlastních rukou. Skvělá pointa. 09) Šmírák - Dívka je obtěžována úchylem od naproti. Tohle by se klidně mohlo stát. 10) Výkon na Oskara - Zhrzený herec (Martin Sheen) musí podat svůj největší výkon kariéry. Satirické a brutální. Výborný Sheen. 12) Životně důležitá operace - Kdo jinému jámu kopá... 16) Nejlepším lékem je smrt - Precizní režie příběhu, který nám dává náhled do uvažování kriminálníka. 20) Dost provazu pro dva - Mladý pár bere s sebou na cestu bratrance dívky. Na téma důvěřivost se nevyplácí. Super obsazení - Fahey - Daley. 23) Láhev - Sarkastický příběh o moderní "umělecké" tvorbě. 25) Ve čtyři přesně - Epizoda zkoumá charakter úplatného soudce, který podezírá manželku z nevěry. Vygradovaný konec. 26) Král silnic - Znáte lidi, co si myslí, že celá silnice je jenom jejich a neberou na nic okolo ohledy? 29) Člověk nad propastí - Muž (Mark Hamill) chce spáchat sebevraždu skokem z vysokopatrového hotelu. Policista (John Saxon) se mu v tom snaží zabránit. 31) Krtek - Z psychiatrické léčebny byl propuštěn nebezpečný šílený vrah. Jeho psychiatr se snaží vyburcovat policii. 34) Až zmíněný zemře - Automechanik se nemůže dostat z dluhů z nelegálních sázek na sportovní zápasy. Sázky se nevyplácí... 35) Specialita podniku - Co je jenom onou záhadnou neznámou přísadou v proslulém pokrmu krásné restauratérky? To se pokusí zjistit neodbytný labužník a kritik John Saxon 36) Poslední kapka - Na téma, šéf je hajzl a co s tím dělat. 46) Hippokratova přísaha - Takových lidí jsem poznal mraky. Dnes mají školy a hrajou si na důležité. Spíš průměrný díl, ale postava podvádějícího všehoschopného studenta je přesný obraz reality. 59 - 60) Štvanec - Excelentní Edward Woodward udrží pozornost celé dva díly, škoda jen že nebyla silnější pointa, resp. i přes stopáž dvou dílu byl konec příliš náhlý. 71) Rychlá kola - Co taky může udělat nehoda s psychikou člověka. ()

Allan

Vcelku obyčejný seriál. Některé epizody jsou velmi pěkně vypointované, jiné jsou fádní a bez nápadu. Co ale stojí jednoznačně za 4 hvězdičky, to jsou Alfredovy úvody. Určitě i díky skvostnému dabingu pana Větrovce tu na vás dýchne poctivý britský černý humor. ()

marko66

Najviac sa mi páčilo asi prvých 10-15 častí. Niektoré časti boli lepšie iné zas doslova hlúposti ktoré nerozumiem ako sa do seriálu mohli dostať, nadobudal som pocit že sa môže stať v príbehu už čokoľvek, napatie sa postupne vytratilo. Som už skoro pri sedemdesiatej časti tak chcem to dopozerať ale už teraz možem hodnotiť 3* lebo už to lepšie aj tak nebude. ()

hero_bk

Nejlepší díl byl asi ten, jak zpěvák předstírá svou smrt, aby víc vydělával, tam těch intrik a "dvojitých" agentů bylo asi nejvíc :) ()

AshT

Mistr uvádí 80 mysteriózních povídek. Některé jsou opravdu geniální, další naneštěstí jen průměrné. Seriálu hodně přidává, že ho uvádí mistrovský Alfred Hitchcock, který je vtipný, ale někdy až smrtelně vážný.75%. ()

Meescha

Opravdu to nej od Hitchcocka...tedy alespon neco :-) Vetsina dilu plni svou ulohu skvele, obcas trochu nepotesi herecke vykony, ale jinak je to super... ()

JanoCizmar

Hodnotenia budem dopĺňať postupne... 01. Malý omyl v malém městě - 60%, 02. Hráč z jihu - 90%, 03. Bang! Zásah! - 65%, 04. Nezajištěné okno - 80%, 05. Pomsta - 75%, 06. Poblouznění - 85%, 07. Až budu mrtvá, vzbuď mě - 80%, 08. Perfektní plán - 100%, 09. Šmírák - 50%, 10. Výkon na Oskara - 55%, 11. Ostře sledované varování - 65%, 12. Životně důležitá operace - 60 %, 13. Útěk z vězení - 65 %, 14. Gigolo - 65%, 15. Čirá škodolibost - 60% 16. Nejlepším lékem je smrt 17. Zvířecí instinkt 18. Výjimečně dobrý konec 19. Kanárkově žlutý sedan 20. Dost provazu pro dva ()