Superman

• USA Lois & Clark: The New Adventures of Superman (více)
USA, (1993–1997), 66 h 41 min (Minutáž: 42–90 min)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Hudba:

Jay Gruska

Dean Cain, Teri Hatcher, Lane Smith, Justin Whalin, Eddie Jones, K Callan, Elizabeth Barondes, John Spencer, Tracy Scoggins, Michael Landes, Beverly Garland (více)

Série(4) / Epizody(87)

Planetě Krypton, zvláštní ledové kouli ve vzdálené galaxii, hrozí výbuch. Starostliví rodiče stihnou ještě před apokalypsou vyslat svého syna Kal-Ela na planetu Zemi, aby se zachránil, nicméně vědí, že bude muset do smrti žít jako muž dvou tváří, neboť bude mít schopnosti, které budou na Zemi jedinečné a neobvyklé a bude mu hrozit neustálé nebezpečí. Kal-Ela se ujmou manželé Kentovi žijící na farmě na americkém venkově a pojmenují ho Clark. Vychovají z něj slušného, spravedlivého a poctivého muže s pevnými zásadami. Až dospěje, přestěhuje se do velkoměsta a pracuje zde jako nenápadný reportér Daily planet. Na zemi se však často objevují nebezpeční zločinci, kteří chtějí páchat zvěrstva na bezbranných lidech. A to je chvíle pro Clarka, kdy musí změnit svou podobu a jako superrychlý a supersilný Superman letět na pomoc… (hudryhudry)

decouble

Je to především skvělý komediální seriál, takže ony legrační triky Supermanovi zase tolik neubírají. Některé vtipy jsou báječné a postavy jako Lois, Jimmy a šéfredaktor Perry tomu dodávají "šťávu"... Vojáci zajmou Clarka, který se je snaží přesvědčit, o spiknutí, které provádí jejich generál, načež jeden z vojáků prohlásí: "Jo jasně a co na mě vybálíš příště? Že si Superman?" ()

Anglie

Teri Hatcher je opravdu pěkná ženská, to uznávám, ale jinak se seriál moc nepovedl. Je to pořád o tom samém. ()

dyfur

...odľahčený,dynamickejší supermanovský seriál - v porovnaní s pôvodnými filmami s Ch.Reeve-om.Dobre vybraní hlavní predstavitelia,dobrý český dabing.Na nedeľné dopoludnie - dobrý relax. ()

Beagle

Na Lois a Clarka jsem koukala ráda. Teď už to sice není, co to bývalo, ale vidět zase Teri Hatcher jinde, než v Manželkách, je docela prima změna. ()

rakovnik

Jako mládežník jsem ten seriál "žral", teď se občas podívám a pousmívám se tomu naivnímu ději a milým záporákům :-) Jen si myslím, že superman má na lepší a hezčí holku :-) ()

cariada

Dřív jsem to sledoval, hlavně se mě zamlouvala Teri, opravdu krásná žena. V sobotu či neděli dopoledne nic lepšího nedávali, ted už to zdaleka nemá to kouzlo. ()

Trainspotter

Jeden z nepřednějších seriálů mého raného dospívání. Superman s Deanem Cainem, který je i filmovému Reevesovi poměrně podobný, je rozhodně lepší počin, než ta jiná seriálová supermanovská slátanina jménem Smólvil. A skoro bych si dovolil tvrdit, že Teri Hatcher je jedna z "nejlepších" Lois Laneových... ()

Amroth666

Dobrý hrdinský fantasy seriál.Superman nesuperman, akce byly dobré a na tu dobu to bylo parádní.Krasavec Dean Cain ukáže světu, kdo že je ten superman.Také bych trochu srazil hodnocení kvůli příšernému dabingu, který se tam tolik nehodil. ()

Šimpy

Jasně, že tenhle Super-man nedosahuje kvalit původního filmu, ale v rámci svého žánru (akční seriál na všední odpoledne) je vynikající. Dean Cain je dobrý Supík a kostým mu sekne, nemluvě o Teri Hatcher, kterou jsem si v této roli prostě zamiloval. John Shea je jako Lex ucházející, byť mladší, ale za nejlepšího padoucha seriálu považuji nepochybně Tempa. Opět člověk, který si naprosto užívá svou roli padoucha. Zmíním ještě Lanea Smithe v roli šéfa Daily Planet a Clarkovy rodiče.Mé nejoblíbenější díly jsou ty s postavou H.G.Wellse. ()

otík

Jako malý jsem to žral. Nabušený Dean Cain, hezká Teri Hatcher, dobrá akce, nějaká ta romantika - jo, proč ne. Otázka zní, jak by se mi to líbilo dnes. ()

Decker

Nektere pribehy jsou velmi velmi dobre, ale bohuzel povetsinou se jedna o scenaristickou prazdnou bublinu, ktera nema spetku napada a spada tak do klubka kyce a trapnosti. Avsak producentni zde zvolili docela spravne dve hlavni postavy mezi kterymi panuje docela dobra chemie a tak dodavaji serialu jistou miru koukatelnosti. ()

Kikania

Tento seriál som tiež sledovala dávnejšie, ale pamätám si, že som sa snažila nevynechať ani jednu časť:D No veď Superman je Superman, v detstve to bola senzácia... ()

Mrkvič

Seriálová klasika své doby, která musela ztratit svou hodnotu někdy s koncem milenia. Herce mám ale celkem rád a některé zápletky byly celkem poutavé. ()

DivX

Už po druhém dílu jsem na E-bay sháněl kryptonit abych toho šaška ve směšném trikotu sestřelil z oblohy! 15% (DĚJ *** AKCE ** EFEKTY * HERCI *) IMDb.com: 7,0/10 ()